Teema hinnang:
  • 4Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MB 280CE -W123 - Kuldar
(12-12-2012, 03:49 PM)Kuldar Kirjutas:
(12-12-2012, 10:26 AM)v6sa Kirjutas: Tekkis küsimus, kas Su kubel on kolme- või neljakäiguline kast?

Neljakäigulisi peaks liikuma veel küll. Selle remont ei ole kuigi otstarbekas. Kolmekäigulisi (kui tahad musta numbrit kanda) aga enam ei liigu ja selle pead ära lappima...

Selline rumal küsimus , kas 123 CE 280 -l oli siis 1977 a sündides 3 k A/T käigukast ?

Ei teagi... Aga Soome foorumites liigub 230neid, mille ametlikult ongi 3-käiguline kast all. Sestap ka küsisin, et oled ehk targem.

Noh, keegi kindlasti teab. Ootame natuke.Paranoid
Vasta
Ise tikun arvama, et suurel mootoril ikka nelikäiku tehasest kohe, kuid tõde ei tea....
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
Mina arvan, et peaks ikka olema 3 käiguline.
Vasta
Samas 2.3 ja 3.0 on 4k kast, miks siis 2.8 peaks 3k olema?
The best or nothing

Ebaühtlane tühikäik ei ole probleem vaid eesmärk.
Vasta
Ma ei tea kui täpne mercefreaken.com on aga seal annab 2.8'le 4k ja 5k kepikad ja 4k atm.
Turbo
Vasta
http://wiki.mercedes-benz-classic.com/in...E-Getriebe

Siin annab 4 ja 5 käigulist kepikasti ning kahte 4 käigulist automaati.
Aga mis sul sellel kütusekulu linnas on praegu?
Vasta
(17-12-2012, 11:07 PM)sten130 Kirjutas: Samas 2.3 ja 3.0 on 4k kast, miks siis 2.8 peaks 3k olema?

Sest 4-käiguline automaatkast tuli koos mudeliga 116 seistmekümendatel. Enne seda oli kolmekäiguline. Kuna Kuldari auto on aastast 1977, siis mul tekkis küsimus.
Nagu näha, siis 280 CEd ei tehtud 3-käigulisena.

Mis teeb elu selles mõttes lihtsaks, et asenduseks sobib füüsiliselt suvaline 722.3xx ja kui Musta Numbrit taotlema ei hakka, siis pole praeguse kasti (mille algupärasus on ka küsitav) remondil küll mingit mõtet.
Vasta
Päris suvaline 722.3 kast ei sobi. Sellel mootoril ju starter kõrvalistuja poolel. Uuematel juhi pool.
'When the flag drops, the bullshit stops'
Elbe Engineering
Vasta
(24-12-2012, 12:54 PM)hents99 Kirjutas: Päris suvaline 722.3 kast ei sobi. Sellel mootoril ju starter kõrvalistuja poolel. Uuematel juhi pool.

Märkus õige. Aga oled Sa näinud 722.3xx kasti, millel starterikoda vaid vasakul? Mina mitte (mis ei tähenda, et sellist olla ei võiks). Mul on kolm erineva koodiga 722.3xxkasti, millel on starterikoda mõlemal pool...

Ainult vasakul on starterikoda 722.4xx kastidel.
Vasta
V8 kastidel starterite koht mõlemal pool. Sest rhd variandil jääks roolikarp ette. Aga ma arvan, et me räägime erinevatest kasti põlvkondadest. Mina pole lihtsalt ise veel näinud 722.3 vana reasmootori kasti, millel starter paremal pool on. St ma rohkem w124 põlvkonnaga tegelenud.
'When the flag drops, the bullshit stops'
Elbe Engineering
Vasta
Nii, nüüd hakkas huvitama.

Tundub, et 722.3xx kastidel on erinevaid kestasid kasutatud. Kui googli pildiotsingu tulemutese ma erilise usaldusega ei suhtu, siis vabrikumaterjalid räägivad sama keelt.

Ma küll ei leidnud ühtegi viidet selle kohta, mis numbriga kesta puhul oleks starterikoda kindlasti vajalikul poolel. Väidetavalt on kestade erinevus vaid starterikojas...

Kuldarile vast pole vaja üle korrata, kuid teistele huvilistele võib vajalikuks osutuda teema BenzWorld.org põhjatust varamust, kus 123 kasti veaotsingut on üldisemalt lahatud:
http://www.peachparts.com/shopforum/tech...sions.html

Ning käigukasti häälestamise teema sealt:
http://www.benzworld.org/forums/w123-e-c...722-a.html

Huvitav, et teemade rõhuasetus on rohkem diiselmootoritele...
Vasta
Niisiis Härrased , läksin lihtsama vastupanu teed ja lasin siiski oma katkioleva kk ära remontida . Lesveni kaudu . Maksma läks palju ta läks kuid usun mõneks ajaks peaks see teema päevakorrast maas olema . Jäänud on vaid siis kk reguleeringud ning ..... jälle suve nautima .
Tegingi see nädal ühe Soometiiru ca 600 km , et siiss niiöelda köhisin ämblikud kollektoreist välja Smile
Ahjaa ... viisin ka vahepeal veljed värvimisele ning üllatuseks sain mõnevõrra teistvärvi veljed tagasi kui soovisin . Ei oskagi kohe kuidagi seisukohta võtta Eusa_think
Lahkesti ootan nüüd arvamusi ja kommentaare Wink Mõned pildid siis vaatamiseks ka ....


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
                   
"Mercedes и в Африке Mercedes"
Vasta
Mis põhjusel veljed said värvitud kui Silver need alles värvis?

Ma pole suurem asi tumeda velje austaja, hõbedane oli kenam....
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
Tervist

Auto kena ja tundub kõva töö olema ära tehtud. Kuid ei saa mina ka aru sellest musta velje maaniast. Minu arust kohe üldse ei sobi eriti veel sellisele klassikule. Linnas liigeldes ka kohtan üsna tihti neid mustade velgedega autosid ja alati käib mõte peast läbi et miks ometi. Siiski veelkord tubli töö!!!

Terv. Siim
Mercedeste haige.Keeran oma hõbenoole rooli.
Vasta
Minu arvates sobib see värv küll.
Vasta
Eks maitsed erinevad, Kuldarile tumedad meeldivad. Iseenesest ta must E 420 all nägid mustad veljed ülbed välja, kuid auto oli ka üleni must ja kroomivaba suht ning velg suurem (18) ja teine disain.

Antud velgedel jääb puudu hõbedasega mingi triib või rant, nii aksendiks nagu, hetkel "upuvad" auto alla ära.

Lihtsalt minu arvamus.
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
Eks soovitigi ju arvamust avaldadaSmileSmileSmile.
Mercedeste haige.Keeran oma hõbenoole rooli.
Vasta
(28-04-2013, 10:13 AM)Karl Kirjutas: Eks maitsed erinevad, Kuldarile tumedad meeldivad. Iseenesest ta must E 420 all nägid mustad veljed ülbed välja, kuid auto oli ka üleni must ja kroomivaba suht ning velg suurem (18) ja teine disain.

Antud velgedel jääb puudu hõbedasega mingi triib või rant, nii aksendiks nagu, hetkel "upuvad" auto alla ära.

Lihtsalt minu arvamus.

... see on ehk peaaegu täpne mõtteavaldus "upuvad - kaovad" auto alla , kuigi nad oleks kindlasti väärt autoga samaväärselt esile tulema . Ootan veel arvamusi , julgemalt kaaskodanikud julgemalt . Ma saadan need arvamused ilusasti veljevärvi idee autorile Nod

"Mercedes и в Африке Mercedes"
Vasta
Hõbedane! Võibolla rant poleerituna. See velg ja auto kokku loodud! Thumbsup
Jäi silma esigrillil plast vms ribid, võiks need tumedamaks teha(või üle värvida) näiteks ja teeks veel värksemaks. Piltidel olid hallid ja pleekinud muljega. Ülejäänu paistab igati hea.
Tuleks see auto Tartu kanti, teeks fotoseeria!
Vasta
Mulle meeldib!

Sobivad väga hästi, rõhutavad asja hoopis kurjemaks Smile
Martin
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Mercedes-Benz 230E, 1982, w123 - SIIM_S siim_sipsaka 79 71,469 21-07-2020, 06:00 PM
Viimane postitus: siim_sipsaka
  W123 200 [77'-] canyondrift canyondrift 444 597,827 04-06-2019, 08:39 PM
Viimane postitus: canyondrift
  Mercedes - Benz GL 320 CDI , 2009, X 164 - Kuldar Kuldar 24 26,283 06-06-2013, 09:55 PM
Viimane postitus: Karl
  Minu Mercedes-Benz 230E, 1983, W123 ZE_KA 27 30,438 14-04-2013, 10:27 PM
Viimane postitus: Karl
  Minu 240d;´82 a;w123 vaatamind 14 12,332 05-11-2011, 12:35 PM
Viimane postitus: vaatamind
  Minu W123 merslane 5 6,962 03-06-2009, 01:30 PM
Viimane postitus: merslane
  Minu 200d, 1977, W123 110aab 6 8,927 14-05-2007, 10:12 AM
Viimane postitus: nordrainbow
  W123, 230E, 1982.a. Sulo 12 13,309 10-04-2007, 04:40 PM
Viimane postitus: miqoo7
  MB 230 CE, 1984, W123 Toomaz 26 21,154 28-08-2006, 09:50 PM
Viimane postitus: Toomaz



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne