Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
mootoripesu küsimus
#1
Tere,

Mõtlen oma kupeele mootoripesu teha (välis).
Pole kunagi ennem teinud, kas on see ohtlik näiteks mingi elektri või jagaja jne jaoks? Kas pärast mootoripesu on parem autol mõni tund seisma jääda kuskil kinnises parklas soojas, või saab kohe pärast survekuivatamist talvel sõitma alustada? Äkki on mingid soovitused veel kuidas kapotialune pesemiseks ettevalmistuda, ja pärast pesu kuidas autot ekspluateerida? Mootor 2.3 97kw 1992.
http://www.autofresh.ee/ Kas keegi on selle firma teenused kasutanud? Või mingi teine koht näiteks? Asun Tallinnas.
Vasta
#2
Ära tee seda. Sul ei ole pärast seda vaja, mis järgneb, kui vesi natuke valesse kohta satub. Pigem osta aerosoolina piduripesu ning varu rull korralikku puhastuspaberit + lapp. Nii saad ilusti, kuivalt puhtaks ning pärast lase mootorikaitselakk peale.
Volvo S60´11
Vasta
#3
(12-12-2012, 09:38 PM)RivoA Kirjutas: Ära tee seda. Sul ei ole pärast seda vaja, mis järgneb, kui vesi natuke valesse kohta satub. Pigem osta aerosoolina piduripesu ning varu rull korralikku puhastuspaberit + lapp. Nii saad ilusti, kuivalt puhtaks ning pärast lase mootorikaitselakk peale.

Tänud vastamast!
Kas võid ka soovitada mis aerosooli ja lakki kasutada ning kust osta?

Vasta
#4
Kõigil seni omanud autodel olen mootorit pesnud aastas vähemalt korra, viimane kord pesin nüüd sügisel. Liitrine mootoripesuvahend peale ja lasknud seista 15-20 min. Survepesurit igaksjuhuks ei ole loputamisel kasutanud, piisanud aiavoolikust tuleva vee survest. Seejärel olen auto kohe käima pannud ja lasknud 15 minutit käia või siis lihtsalt sõitma läinud. Siiamaani ei ole midagi juhtunud aga eks igaüks ise otsustab, kas riskib oma masinale mootoripesu teha.
Vasta
#5
Tegin ka W124-l mootoripesu koduse aiavoolikuga. Lasin leotusvahendi peale ja siis hiljem loputasin veega kogu mustuse maha.
Samas, ennen katsin kinni generaatori, et suurem vesi seda ei kahjustaks kuidagi. Ja ohtralt vett igale poole lasta ka pole kuigi hea mõttega tegu!

Ninja
Vasta
#6
(13-12-2012, 12:57 PM)eastpak Kirjutas: Kõigil seni omanud autodel olen mootorit pesnud aastas vähemalt korra, viimane kord pesin nüüd sügisel. Liitrine mootoripesuvahend peale ja lasknud seista 15-20 min. Survepesurit igaksjuhuks ei ole loputamisel kasutanud, piisanud aiavoolikust tuleva vee survest. Seejärel olen auto kohe käima pannud ja lasknud 15 minutit käia või siis lihtsalt sõitma läinud. Siiamaani ei ole midagi juhtunud aga eks igaüks ise otsustab, kas riskib oma masinale mootoripesu teha.

Kindlasti ei soovitaks mingit mootori pesemist.
Milleks seda teha?
Võib igal juhul tekkida väga palju anomaaliaid mis tingitud vee inbumisest mõne pistiku vahelt ning põhjustades roostetamist.
Vasta
#7
Mina pesin mootorit suvel ja võtsin eelnevalt akujuhtmed maha. Peale pesu lasin päikese käes pool päeva kuivada. Siis juhtmed peale tagasi ja auto sõitis ilusti. Pistikuid ja elektriseadmeid ei tasu väga veega uhtuda. Muuga probleeme pole kui juhtmed terved.
You can have any car you like... As long as it's a Mercedes!
Vasta
#8
Mina tegin mingi sinise Valvoline spets. mootoripesusprayga ca 7eur suvel hoovis M120 6.0 V12 mootorile. Kui suitsu hakkas tulema lõi jahedaks küll kuid selgus et suur mootor polnud veel vist isegi tunni ajaga lõplikult maha jahtuda jõudnud ja suits osutus auruks.

Lasin sprayga üle, pidi vist minutikese ootama ja siis kallasin ettevaatlikult ämbrist veega üle kuna aiavoolikut polnud ja nühkisin nuustikuga. Ega ma väga ei julgenud esimene kord mässata ka kuid suurema mustuse sain maha. Käivitus õnneks esimese korraga.

G-d aga ise ei julge pesta ja talvel pole kohtagi-mõtlen viia Mr Cap-i-on kellelgi kogemusi palju ainult mootoripesu seal maksta võiks?
Vasta
#9
Mis seal nii väga karta? Ise alati pesnud käepäraste vahenditega, s.o. stati loetusvahend ja survekas.
Vasta
#10
(13-12-2012, 06:30 PM)python Kirjutas: Mis seal nii väga karta? Ise alati pesnud käepäraste vahenditega, s.o. stati loetusvahend ja survekas.

Eks sõltub autost.
Kui võtta 20 aastat vana masin oma diisel mootoriga siis jah seal pole veel kuhugi kaduda, kui aga võtta uuen auto siis seal on juhtmeid ja ühendusi üks jagu.
Oled sa kindel et kõik liidesed on veekindlad?
Reeglina kohe ei tekigi probleeme. Lihtsalt on endal mitu tuttavat olnud kes peale pesu mõne aja pärast palju aega kapoti all on pidanud veetma.
Isiklikult ei saa aru milles on asja point?
PEalt saab ju vahenduga ja lapiga kõik enamvähe puhtaks kui kapotialune visuaalsus on oluline.
Aga eks iga üks ise teab ja katsetab Nod
Vasta
#11
Ma olen uutel autodel ka lasknud survepesuga. Mootori olen alati käima jätnud. Sõltub kui puhtaks soovid pesta, kui lihtsalt pealt ja natuke külgedelt, siis ei ole probleemi.
Mike22 saab minna Sõpruse pst. käsipesulasse ja seal pesta sooja veega.
Vasta
#12
126-l V8-t aastas 3-4 korda pesnud.
Kuna erilisit leket pole, siis survepudelist Fairysegu peale, 10minutit ootamist ja julmalt survekaga selga (kusjuures Kärcheri turbo-otsik).
Pesu aeg moto töötab- POLE PROBLEEMI.

Edud.
Janek.
Pesuruumide ja saunade remont.
Aurusaunade ehitus.
W/C126 peenhäälestus. #w126garaaz
5 126 735
Vasta
#13
Aitäh kõigile soovituste eest! Teen siis ise hoolikalt "pesu" ära. Üritan minimaalselt sinna vett panna. Lapiga pealt ja küljedest suur tolm maha, et kapotialune ilusam oleks =) Aga see juba jaanuaris, kui Eestis tagasi olen =)
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Loll küsimus, kuid ehk keegi oskab aidata toix88 11 7,978 18-12-2016, 01:49 AM
Viimane postitus: kaupo51
  küsimus suurele ringile reimo86 2 3,180 23-07-2013, 08:48 PM
Viimane postitus: reimo86
  küsimus üv kohta marek1983 3 3,744 11-02-2013, 10:29 AM
Viimane postitus: v6sa
  Kiire küsimus varuosade kohta tommi 3 3,846 08-02-2011, 03:11 PM
Viimane postitus: hents99
  Küsimus seoses arvelevõtmisega! Idu 5 4,924 02-08-2010, 09:35 PM
Viimane postitus: indrek
  Uus või vanem Mercedes-Benz, selles on küsimus...??? T6nu 62 42,540 24-01-2010, 08:58 PM
Viimane postitus: nostromo
  Küsimus allahindluse kohta kpokyc 2 2,837 21-07-2009, 04:04 PM
Viimane postitus: indrek
  Populaarseim küsimus sinu MB kohta cl600 59 25,874 30-06-2009, 08:28 AM
Viimane postitus: janek126
  Üks küsimus - Autolammutus Rootsis !! Ermo 2 6,766 04-03-2009, 05:08 PM
Viimane postitus: Boamadu
  Küsimus mcuhet 3 3,227 22-01-2009, 01:56 PM
Viimane postitus: mcuhet



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne