Teema hinnang:
  • 3Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MB S124 250 TD - v6sa
#61
APPI...:help:

Kas keegi hää inimene, kel on laiali läinud vaakumpump, kirjeldaks vähe oma kogemust.UZIUZIUZI

Meite säästukal on ilmnenud üks tülikas puue ja ma püüan selle põhjust välja selgitada.Confusedilly: Ühesõnaga - miskine kahtlane urin on mootoris.
Kahtlaseks teeb asja, et see esineb kahel üsna kitsal pööretevahemikul: 1200-1400 pööret ja ~2900 pööret. Väntvõlli oma siis, tähenärijatele tervisi...:tongue:

Hääl on sihuke vastik oua-oua-ouuaa-oua-oua, paneb kogu selle neetud salongiplasti kägisema ja nagisema.
Veidi vähem ja veidi rohkem on OK ja võõrast heli pole. Heli ilmus vähehaaval ja nädala jooksul on kas kõvemaks arenenud või on minu valikuline kuulmine arenenud. Võta kinni...Confusedilly:

Kuulasin pulgaga tükk aega ja minu arvates tuleb heli plokikaane esiaosast. Mis pagan seal uriseda saab? Kett? Nojah, ketivahetuse ajast pole ju aimugi, vaevalt seda viimasel ajal tehtud on.

Aga kas kett ei peaks kogu pööretevahemikus ühtlaselt urisema?:confusedangry: Meite säästukal kaob võõras heli pöördeid tõstes täielikult, astub kolmetuhande juures taas korraks läbi ja siis kaob jälle.:confusedangry:

Kas keegi tahaks oma kogemusi jagada?

Jätame seekord Silberi ja Karla mängust välja, eks üritan lähiajal Imre jutule pääseda...Confusedilly:
Vasta
#62
Saaled? Kuidagi tuttav teema....oli sama kunagi W123....Kadaka(nüüd juba siis Suur-sõjamäe)Imre soovitas mootorit mitte remontida vaid uue vastu vahetada koheselt. Nii sai ka tehtud!
Vasta
#63
Saaled käisid mõttes, aga...
1) Õlirõhk on soojal mootoril tühikäigul 2+ bar ja pöördeid tõstes kolatab mõõdik põhja - saalejama korral peaks rõhk maas olema;
2) Saalekolks peaks nagu kogu pööretevahemikus kuulda olema. Vähemalt Fordismil ja Škodaroosetsil oli...
Vasta
#64
Tervist ,minul 190D 2,5 -el tegi sellist vastikut põrinat mootori ees otsas lamerihma pingutus seadmestik ,amort ja see alumiiniumist kobakas,millel laager sees ,need sai asendatud ja see põrin kadus.Kui saaled oleksid läbi siis peaks ju mingit kolinat vms. esinema ja õlirõhk peaks kah kindlasti alla 1 olema.
MB C123 230CE, 190D 2.5, 190E 2.3
Vasta
#65
See pingutustsüdeem on kah uuritud - ei mölise.

Võtsin korraks rihma maha ja jutt ei muutunud...

Muide, selle asjanduse hingeelust kirjutasin nii aastake tagasi. Siis sai kah tükk aega ajusid komposteeritud vilistava rihmaga.

Ahjaa, hea uudis kah: keegi on kunagi vahetanud roolikarbi uue vastu. Täna oli siis au esimest korda peale keerata - praegu on polt väljas 3 mm ja lõtku polegi. Naljakas oli sõita.:lol: Kusjuures rooli tagastus muutus veidi teravamaks, enne oli nagu uimasem.
Või mulle lihtsalt tundus...Confusedilly:
Vasta
#66
Aga ennastki huvitaks mis nende vaakum pumpadega juhtub ,et kõikides romulates kus mootoreid 601-603 müüa olnud on vaakum pumbad maha keeratud ja eraldi ära müüdud ,minul on 2 190D-d ja ei ole veel vaakum ära kadunud ja muid jamasid olnud.Ise olen selliseid hirmu jutte kuulnud ,et mingid laagrid seal piirkonnas teevad pauku ja tükid satuvad keti vahele ning karterisse.aga ei tea.
MB C123 230CE, 190D 2.5, 190E 2.3
Vasta
#67
Äkki räägid sellest roolikarbi pealekeeramisest lähemalt(kust kohast mida keerata ja kui palju).Rolleyes
Krutiksin homme enda oma ka.
Vasta
#68
Roolikarbi pealekeeramisest on eraldi teema, mis peaks otsinguga välja tulema. Diiselmootoriga masinal on ruumi laialt, bensukatel on kitsam ja V8-l ei kujuta üldse ette, mismoodi see pealekeeramine toimuma peaks...

Eile õhtul sai Lauriga koos nuputatud ja kuulatud, heli jäi endiselt müstiliseks.

Igatahes ei tule see ei ketipingutist ega rihmast. Kuigi rihma mahavõtmine muutis müra tooni, jäi põhiosa sellest ikkagi alles --> UZI

Eks siis saame põhjuse teada, kui süüdlane õhku lendab.
Vasta
#69
Mul on mootoris selline heli, nagu keegi jahvataks jahu 2 kivi vahel....võttes rihma maha ei muutunud midagi, enamus inimesi arvab, et vaakumpump...vast.
Vasta
#70
HotPapa Kirjutas:Mul on mootoris selline heli, nagu keegi jahvataks jahu 2 kivi vahel....võttes rihma maha ei muutunud midagi, enamus inimesi arvab, et vaakumpump...vast.
Mul piisas selle helist lahti saamiseks mootori amordi vahetamisest. Auto küll erinev.
Vasta
#71
Mul teeb ka sellist jahvatamis häält aegajalt, aga mul teeb seda häält roolivõimu pump.
Vasta
#72
Ilusommik!

vaakumpump teeb kolvisõrmekoputamist(v hüdrotõukuri tiksumist) ja tiksub kogu pööretevahemiku. Vahel kaob ära aga siis tuleb jälle tagasi. Lõpuks teeb ikkagi paugu ära ja tõepoolest jookseb igasugu sodi mootoritmööda laiali. mul ilmselt vedas ja keti vahele ei sattunid miskit.
kaob ära nii pidurivõim kui ka mootori seiskamine-seisma sain filtril olevat stopp punni näppides. pump oli suhteliselt odav tükk-silberis ca 3 v 3,5 kilo....aga....hammaka paneb ka peeti-hammakal on eesotsas kaks siukest paunamoodi kõrgendust mis seda vaakumpumpa käitavad-paunadele kuluvad vaod sisse-arvatavasti jookseb pumba laager kokku, mis mööda neid paunasid lippab ja edasi sööb hammakale vaod sisse ennem kui plahvatab-ma kujutan ette et neid vagusid saab täis keevitada ja maha lihvida-endal läks hammakas vahetusse ja silberis küsiti selle eest ca 8 kilo. koos kogu vahetuste ja värgendustega mingi 15 kilo oli vist.
Vasta
#73
Tervist ,mulle tegi äsja üks spetsialist selgeks ,et eriti laiali lendamis ohtlikud on need vanemat tüüpi pumbad mille küljes on 3 laagrit ,uuematel on ainult sõrm ja sellel 1 laager.Täna kiskusin nii huvi pärast oma 83 aasta 190D-l kah pumba maha ja avastasin et keegi eelmine omanik on sinna juba uuema pumba külge pannud ja sellel see 1 laager täiesti korras.
MB C123 230CE, 190D 2.5, 190E 2.3
Vasta
#74
petrik Kirjutas:...
vaakumpump teeb kolvisõrmekoputamist(v hüdrotõukuri tiksumist) ja tiksub kogu pööretevahemiku. Vahel kaob ära aga siis tuleb jälle tagasi.
...

Kas see hääl oli kogu pööretevahemikus kogu aeg või mingis kindlas vahemikus?

Kuulasin pulgaga oma vaakumpumpa, see plõnksis üsna viisakalt... Heli on mul küll sihuke lahja kolvisõrmetiks, kuid esineb kindlatel pööretel...

Vaatame, ehk viitsin õhtul teist vaakumpumpa proovida. Kui siis asi muutub, on süüdlane käes.
Vasta
#75
pump korra maha siis visuaalselt on kohe näha, mis seal sees toimub-mul tiksus terves registris nii tühikäigul kui ka pööretel...
samas ega eriti miskit ei juhtu ka kui ilma pumba ja generka rihmata mootori käima lased-siis saad vähemalt teada, kus miskit tiksub(rihma pingutus vedru+amort näiteks)ja samas saad hammaka ka üle vaadata-pump käis maha vist 4 või 5 poldiga
Vasta
#76
Nii...

Õhtuooteks on nüüd mitmel päeval saanud autot lammutada.

Tulemuseks on ümmargune null. Urin on endiselt olemas.

Tõsi, nüüd on selge, et see tuleb rihmajamist ja kostub selgelt vaid sisse. Kapoti alt uurides on kõik rõõsa ja rahulik.

Vaakumpump ja tema ajam olid korras. Meeldiva üllatusena avastasin meie auto küljest uuema tüübi pumba, mille laagrid on kaetud.

Üheks kurja juureks oli igatahes surnud rihmapinguti amort. Sai täna kogu kupatus uuendatud: amort, kiige ja rullik. Rooli taga heli eriti ei muutunud, aga vaakumpumba vahetusega kaasnenud pingutiliigutamisest tekkinud detailide liigutamisest põhjustatud plagin kadus. Õnneks... Muidui oleks küll olnud nukker selle kulutatud 1400 egu pärast.

Enivei, nüüd on järgmiseks 40 kkm sellega rahu majas.

Generaator sai kah vahetatud. Sittagi ei muutunud, kui klassikuid tsiteerida. Hääl on ja püsib...Confusedhocked:

Jäävad vepump, konditsioneeri pump ja roolivõimendi pump.:eureka:

Veepump on tihe, ei leki ega kigise. Seega vaevalt see süüdlane on. Või vähemalt pean mina seda viimase järjekorra süüdlaseks.

Külmategemine või sellest loobumine häält ei muuda. Seega pole ka kondipump tõenäoline süüdlane.

Lauriga leppisin kokku, et ta hea inimesena laenab mulle üht roolivõimendi pumpa. Eks siis kuuleb, kes süüdi on.

Seoses ennetava remondiga on mul nüüd üle 2 eksemplari korralikku rihmapinguti rullikut ja üks kiige (koos laagriga). Laager veidi küll takerdub, kuid lõtku pole.

Seega:kui kellelegi on uue eest küsitavad hinnad vastumeelsed, saab minu käest kasutatud. Näiteks 150 rulliku ja 250 kiige eest makstes.
Vasta
#77
Vastukaaluks viimasel ajal välja sulanud edevatele autodele natuke ka palgasaaja liikuri käekäigust:tongue:

Eile õhtul sai selgeks, et lärmakas tegelane on ikkagi roolivõimendi pump. Laur, va hea inimene laenas ühte oma lõpututest varudest. Peale mõningast ähkimist ja vandumist sai se peale pandud ja hingevärinaga mootorisse elu sisse puhutud.

Mõnus podin oli, ei mingit õua-õua-õuuuu... Kahju ainult, et see pump vihaselt lekkis. Nüüd ongi mul üks undav ja üks lekkiv pump, millest võiks proovida ühte teha. Kunagi...

Aga enne uurime, äkki vedeleb kellgi kinnitusteta, kuid korralikku pumpa. Pakkuge mulle, ostuteema on aktiivneUZI

Aga üldiselt oleme rahul - täitsa sõidab.:evil:

Kui täna kõik hästi läheb, saab ka kütusekulu mõõtmise aparatuur peale ja seejärel juba tõeseid kütusekulu numbreid. Aga praegu on see süsteem veel laborilaual laiali...Confusedilly:
Vasta
#78
Õuua-õuuaa-õõuuu...
:mad:

Sai esmaspäeval Imre kuldkõrvu laenatud - uus hääl temagi jaoks.

Ainsaks võimalikuks veaks pakkus, nagu mullegi on hakanud järjest enam tunduma, kliima aurusti vibreerimist vastu ventseadme plastkorpust. Seda omakorda põhjustab veidi pinge all olev survevoolik. Eks näis, pean hakkama neid voolikuid-torusid siis vähe kinnitama.

Siinkohal tänud Imrele, kes minu mure ära kuulas ja mulle veerand tundi oma ajast pühendas. Tänud Sulle, kui lugema juhtud.

Muid märkusi meie liikuri kohta Imrelt. Üks mootoripadi (ilmselt vasak) läbi, õhupuhasti kest ei istu tihkelt kollektori otsas, tagasild logiseb. Ühesõnaga, mitte midagi uudset mulle.

Roolivõimendi pumba suhtes mul enam kahtlusi pole. Ei teagi, kas ma suurest rõõmust kuulsin valesti või tegi pumba lahtivõtmine-kokkupanek pumbas midagi, kuid too undamine pumbavahetusest ei sõltunud. Ei muutunud ka rool, järelikult oli minu pump korras (või on ka see peetis).

Nüüd on säästukal peal ka kütusekulu mõõtmise turbiin. Esmased tulemused on huvitavad...
# rahulik sõit maanteel (siis oli Pärnu maantee kaheniidilisel osal 70 km/h piirang) - 6,5 l/100 km;
# äkiline (loe: tavaline) sõit maanteel - 8 l/100 km;
# ~800 kg täismassiga haagisega maanteesõit - 9,5 l/100 km;
# "linnatsükkel" (vedasin galeegarulle katla juurde alevivahel) 750 kg koormatud haagisega - 13 l/100 km;

Keskmine tanklatsekkide järgi on seni kõikunud 8 ja 9 vahel...

Eks vaatame, kuidas mõjutavad kütusekulu kuumad ilmad (loe: kliimaseade), pihustiotsade vahetus ja ehk pumba reguleeriminegi (kui selle raha lõpuks kokku saan).
Vasta
#79
Kirjutame taas natuke säästukast.

Sõidab endiselt. Võrreldes SELliga muidugi laisalt, lärmakalt ja ujuvalt (krdi tagasillapuksid...:flamingSmile, aga pidevalt.

Eelmise aasta lõpul tõi jõuluvana Valeo raamita kojamehe. Tookord sai hoolega kataloogist näpuga järge aetud ja selle soovituse alusel ka luud valitud. Osutus nii 2 cm liiga pikaks... Nüüd ilmnes sama teema ka SELli kojameestega - jälle on Valeo raamita luuad nii cm jagu liiga pikad:flaming:

Kas valetab kataloog ainult mulle või ongi vaja katoogi näidatavast cm jagu lühemad riiulist valida? On kellelgi sarnaseid kogemusi?

Aga pühib Valeo poole aasta järel sama hästi (või isegi paremini), kui uuena:cool_rsvd:

Tobedast urisemisest pole ikka veel lahti saanud, kuigi torusid on saanud üskjagu pingutada ja nihutada ja mõnda isegi painutada. Hakkab tunduma, et ventkopsik ise on kas lahti või katki...:boom: Egas midagi, kannatame edasi, raadiot kannatab ka kõvemaks keerataConfusedilly:

Huvitav tähelepanek: minu tühja Respo järelvedamsiel on kütusekulu 9+ l/100 km, kuid sama käru nii paarisajakilose portedeni ulatuva koormaga võtab vaid 8 l/100 km. Sõidstiil on sama, marsruut kah... Sama asja kahtlustasin ka varem, kuid kütuse mõõteturbiin on minu kahtlusi kinnitanud. Naljaks, kuid samas arusaadav - universaalkerega autol on alati keeris taga ja haagise ported ilmselt tekitavad tuntava takistuse. Kuigi pooleteisttonnise auto taga seda haagist ei tunne küll. Varem väiksemate autodega ikka oli tunda, kui veokas vastu tuli. Nüüd enam mitte...

Veel huvitavat laiast maailmast. Nagu mõned juba teavad, on mul varuosadeks samasugune valge. Talvel sai selle küljest vasak tagauks kasutusse võetud, kuna oli vähem roostes. Tookord ei viitsinud reguleerimisega eriti jännata ja korralikult sulguma ma teda ei saanudki. Ikka tuli prõmmida. Kevadel sai mingil ajal võetud kätte ja seda ust reguleerida püütud. Ilmnes, et uksehingi ei saa piisavalt nihutada, klaasiraam jääb ikkagi kerest eemale, kui uks sulgub mõistliku mütsatusega. Seega on kas meie autol uksepost alt sees või on teisel autol uksepost sirgem... Kuna varuosauks sisaldab suuremas koguses pahtlit, siis kipun pigem varuosautot süüdistama. Kuigi, mine tea - ka meie masinal on osa saba uuesti kokku keevitatud (istmete lukustused, turvavöölapid, küljepaneelid mõnest kohast)...

Väike infokilluke kah:
Nivoosüsteemi ülerõhuklapp avaneb survel 153+ bar ja süsteemi normaalsurve on 30+ bar.

Nagu siin kirjas:


Manustatud failid
.pdf   124Niveau.PDF (Suurus: 239.27 KB / Tõmbamised: 21)
Vasta
#80
Kütusekulust võrdluseks niipalju, et meie pere käes olev 92.aasta S124 2,5d näitab tanklatšekkide järgi hinnates keskmiseks hetkel nii 6,7 sajale. Tegu on siis sõitudega 2 täiskasvanut + 2 väikelast + muu nende eluks vajalik kraam. Otsad Tallinn-Viljandi, Tallinn-Tartu ja Tartu - Viljandi. Linnasõitu on umbes 20 protsenti läbitud kilomeetritest. Paagitäiest (tankimine esimese klõpsuni püstolilt) jätkub veidi üle 800 kilomeetri jagu. Kliimat peal ei ole, manuaalkast.

A.
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  W463, G350, 1995- v6sa v6sa 27 3,615 11-03-2024, 10:28 PM
Viimane postitus: v6sa
  S212 E350 CDI BlueEfficiency 4Matic - v6sa v6sa 115 19,060 23-02-2024, 10:44 PM
Viimane postitus: v6sa
  Mercedes-Benz E 250 CDI 4Matic Avantgarde AMG S212 ´13 - Alkohoolik Alkohoolik 10 2,305 06-02-2024, 11:42 AM
Viimane postitus: Alkohoolik
  Mercedes-Benz E250 DIESEL, 1996 (FACELIFT), S124 OM605 83kW 2.5 R5 20V - nostromo nostromo 61 62,904 24-04-2023, 01:21 PM
Viimane postitus: Erkkin
  S124, E320, 1995 - Eero_S Eero_S 20 11,176 01-08-2021, 08:00 PM
Viimane postitus: Eero_S
  Mercedes-Benz E290 Turbodiesel, 1996, S210 - v6sa v6sa 107 148,587 17-07-2021, 11:23 PM
Viimane postitus: Ester
  S124 E220T - v6sa v6sa 58 74,289 12-07-2021, 12:11 PM
Viimane postitus: v6sa
  Mercedes Benz 250, 1976 jansa 21 21,338 15-01-2021, 12:08 AM
Viimane postitus: Mike22
  MB S124 2.2td 87a. 124STD 124STD 11 11,119 26-07-2017, 11:31 PM
Viimane postitus: k2igukast
  MB S124 300TE Muhulane 3 5,936 09-07-2017, 03:02 AM
Viimane postitus: "kutsikas"



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne