Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
W124 , E320, 1993 - Eero_S
#61
Maadlen jälle jahutusprobleemidega.

Tühikäigul ca 15-20 minutit suudab püsida 90 peal, sealt edasi hakkab temp tõusma.
Kui nüüd vajutada pöörded 1500 peale, siis viskoga jahutab uuesti mõne minutiga maha, kuid siis peale tühikäigule laskmist hakkab mõne aja pärast uuesti kerkima, ainsaks lahenduseks üks pisike tiir, et õhk läbi käiks ja maha jahutaks.
Sooja põhja keeramine leevendab minutiks-kaheks probleemi.
Kui lisaks sooja põhja keeramisele ka kapott lahti teha, siis tundub probleem kaduvat, samas praegu on ilmad veel üsnagi jahedad, suvel ilmselt ei anna see eriti palju juurde, samas ei viitsi nagu kusagil seistes koguaeg kapotti avamas/sulgemas ka käia ja normaalne see ka ühestki otsast ei ole, lisaks tahaks nagu suvel salongi jahedat, mitte veel kuumemat juurde.
Talvel probleeme polnud, võis tunde tühikäigul käia.
Termostaat on OK, radikas läheb soojaks ja ülemääraselt kaua ka aega ei võta, et auto soojaks läheks.
Jahutusvedeliku kadumisega on muidugi mingi kala, kaob mõnikord päevaga pool paaki, teinekord sõidad mitu nädalat ilma, et üldse kusagilt midagi kaoks. Samas soojaks läheb alati siis, kui vedeliku tase on normis.
Ülemäärast survet süsteemis täheldanud ei ole, seega eeldan, et kork toimib.

Veepump? Ideid?
Vasta
#62
(29-04-2013, 12:39 PM)Eero_S Kirjutas: Maadlen jälle jahutusprobleemidega.

Tühikäigul ca 15-20 minutit suudab püsida 90 peal, sealt edasi hakkab temp tõusma.
Kui nüüd vajutada pöörded 1500 peale, siis viskoga jahutab uuesti mõne minutiga maha, kuid siis peale tühikäigule laskmist hakkab mõne aja pärast uuesti kerkima, ainsaks lahenduseks üks pisike tiir, et õhk läbi käiks ja maha jahutaks.
Sooja põhja keeramine leevendab minutiks-kaheks probleemi.
Kui lisaks sooja põhja keeramisele ka kapott lahti teha, siis tundub probleem kaduvat, samas praegu on ilmad veel üsnagi jahedad, suvel ilmselt ei anna see eriti palju juurde, samas ei viitsi nagu kusagil seistes koguaeg kapotti avamas/sulgemas ka käia ja normaalne see ka ühestki otsast ei ole, lisaks tahaks nagu suvel salongi jahedat, mitte veel kuumemat juurde.
Talvel probleeme polnud, võis tunde tühikäigul käia.
Termostaat on OK, radikas läheb soojaks ja ülemääraselt kaua ka aega ei võta, et auto soojaks läheks.
Jahutusvedeliku kadumisega on muidugi mingi kala, kaob mõnikord päevaga pool paaki, teinekord sõidad mitu nädalat ilma, et üldse kusagilt midagi kaoks. Samas soojaks läheb alati siis, kui vedeliku tase on normis.
Ülemäärast survet süsteemis täheldanud ei ole, seega eeldan, et kork toimib.

Veepump? Ideid?

visko, kae kas on tihe sooja mootoriga, käega ringi tõmmates peaks ikka suht koheselt kinni tõmbama. Mõnikord näivad petlikult korras need viskovendid, ent pannes uue peale saab kohe aimu, et vana vent pani tühja.
Ja termostaat OK... B-osa termostaatide korral on paras bingo loto kuidas ta toimib, mõnikord on juba pakist võetuna p****s (ei avane õige kraadi juures), teinekord mingi aja toimib ja siis minestab. Ise olen seda varuosa viimased korrad Silberist ostnud, ca. 20 EUR maksab ja pole pidanud kahetsema ega kahtlema töökindluses.


Terv,
Ralak
setud sõitsid seciga
Vasta
#63
Visko on OK, seda sai kontrollitud ja nagu ma juba enne kirjutasin, siis hakkab karjuma küll kapoti all, kui järgi on, samuti kaob autol korralikult võimsust, kui visko sabas on.

Termostaadi korrasolekus ma ei kahtle üldse. Talvel püsis mootor ilusti soe nii nagu tarvis ja ka praegu sõites on OK, jama tekib just tühikäigul, kui jahedamat õhku ei ole peale tulemas.

Kas kliimavendid peavad ka rakenduma, kui mootor liiga kuumaks hakkab minema? Mul on mõlemad vendid ilmselt maha minestanud, kuna kapoti alt pistikust otse voolu peale andes neid tööle ei saanud. Kuna mul kliima nii kui nii ei tööta(kuskilt lekib), siis ei ole nagu varem väga tähele pannud, kas nad töötavad või mitte. Samas, kui mul eelmine suvi sama probleem oli, siis lahenes see sellega, kui kliima üks pistik sai tagasi kokku ühendatud(pistik sai lahti võetud, kuna sai survetesti tehtud lämmastikuga). Peale seda kadus kuumenemise probleem ära. Selle järgi nagu võiks eeldada, et kliimavendid tegelesid ka mootori jahutamisega.
Vasta
#64
Tervist,
Pakun kohvipaksult et jahutusvedelikupump õhtal. Oli sarnane jama aga 3.0l mootoril.
Vasta
#65
Kliima automaadiga, vähemalt minul, hakkab el. vent ise tööle kui temp liiga kõrge (ka välja lülitatud kliima kompressoriga). Mul see visko ka suht moe pärast pigem seal ees ja ei kurda. Tõsi, mul diisel, aga kas sul ei tõmba neid el. vente järgi?
Vasta
#66
Mul kupeel on ka kliima ja vendid hakkavad ka siis tööle kui mootor soojaks läheb.
Vasta
#67
Mul millegipärast hetkel kliimavendid ei rakendu jah. Karta on, et talvega on mõlemad(vbolla üks juba kunagi varem) kliimavendid ära minestanud, kuna neile otse voolu andes nad järgi ei lähe, samas pole ma ka 100% kindel, et õigele pistikule vool peale sai antud, kuna stanget ei viitsinud eest võtta ja tänu sellele ei suutnud ka tuvastada, kas pistik, millele voolu sai antud jookseb ventidesse või mitte, samas kuhugi sinna radika juurde ette see juhe jooksis ja rohkem väga variante seal ka olla ei saa, kuna pasunad töötavad ja neile voolu andes oleksid nad ju prääksuma kukkunud.

Minu õnneks lähen ma nädala lõpus kaheks kuuks jälle tööle ära ja kui tagasi tulen, siis hakkan autot lahti kiskuma, et see masin mul veel aastaid kestaks.. Kere läheb keretöödesse ja ülevärvi, mootori saab lekkevabaks, käigukastis tuleb kõik, mis vahetamist vajab välja vahetada, elektrijuhtmestik üle vaadata, sest sellega on midagi hirmsat toimunud(jätkatud, hunnik kaitsmeid vahel), kliima korda teha ja lõpuks istmetele korralik hooldus ning juhiistme nahk korda teha.

Kui kõik see peaks tehtud saama(2015 kevadeks ehk), siis tuleks auto kusagile klaaskupli alla puhkama panna. Smile
Vasta
#68
(23-12-2012, 08:26 PM)v6sa Kirjutas: ..
Elektriantenni varras on täitsa mõistliku hinnaga ka Silberis ja vahetus on lihtne.
..

Mis see mõistlik hind on?
Kuidas see vahetus lihtne on? Minu antennil on see teleskoobi osa plastmassist korpuses nii kõvasti kinni, et aitab ainult välja puurimine.

Tõnu
Vasta
#69
(26-05-2013, 08:25 PM)MantaOwner Kirjutas:
(23-12-2012, 08:26 PM)v6sa Kirjutas: ..
Elektriantenni varras on täitsa mõistliku hinnaga ka Silberis ja vahetus on lihtne.
..

Mis see mõistlik hind on?
Kuidas see vahetus lihtne on? Minu antennil on see teleskoobi osa plastmassist korpuses nii kõvasti kinni, et aitab ainult välja puurimine.

Tõnu

Tõsi, iga antenn on individuaalselt vigases seisukorras. Veelgi enam, antenni tootjaid oli neljale ju kaks erinevat firmat? Õnneks annab google mitmeid remondi õpetusi ja üsna mitmed siinsed foorumlased on aegade jooksul iseseisvalt nende remondiga hakkama saanud, saad ka sina.
Hinnaorientiiri annab kiireimini ebay http://www.ebay.com/itm/Mercedes-Benz-Au...fc&vxp=mtr
Vasta
#70
Selline number siis keeras täna ennast odomeetrile. Ise kahjuks seda näha ei saanud. Sad

[Pilt: 969519_10151652730828331_1388982407_n.jpg]
Vasta
#71
Kuna üheks nädalaks on hetkel finantsiprobleem, siis huvilisel on võimalik auto endale koduhoovi veeretada.

Kõik, mis tegemist vajab on eespool ja osaliselt ka esimeses postis kirjas, samuti saab kiirülevaate telefonis/kohapeal.

Asukoht: Võrumaa.
Kontakti saab 50 kuus kaheksa 562.
Hind on sendi ja punkti pealt 2000€, ei kauple, ei tingi, ütlen ka kohe ette ära, et kui peaks kuulma kasvõi ühte sõnagi hinnast alla saamiseks, siis katkestan selle kohapealt kõne ja rohkem seda numbrit vastu ei võta. Sama teema ka autokõrval, üks sõna ja jalutab see auto sealt minuga minema. Salastatud numbrit üldse vastu ei võta.
Vasta
#72
Sa järvamaa tolmu jalgelt pühkind ja lõuna regiooni kolind nüüdseks?
Vasta
#73
Ei, ei, ma täitsa kodune siin Järvamaal. Andsin auto sõbra kätte, kui tööle läksin ja kui nädal tagasi tulin, siis ei ole veel viitsinud järgi minna. Samal ajal olen tegelenud ka teise auto juurde hankimisega, mis kahjuks ei oma sihikut kapotil. See on ka põhjus, miks teema peategelane selliselt korraks müüki sattus.


Laupäeval helistas mulle ka keegi naljamees ja pakkus 1500 ning hakkab kohe Pärnust sõitma. ROFL
Vasta
#74
Väike sissekanne vahepeal 403100, õlivahetus ja nädala lõpuks ehk saab seisupiduri ka jälle toimima ning siis katsetama, kas see aasta läheb veel ülevaatuselt läbi või peab mootori lõpuks ette võtma, mis lööks kõik plaanid segi.
Vasta
#75
Järgmine sissekanne, seisupidur ka korda tehtud.
Järgmise nädalalõpu plaan on rünnata ülevaatust ja saada selgeks, kas sõidab see auto järgmisest kuust veel teedel või kisun juppideks laiali.
Vasta
#76
Ülevaatuselt see auto siiski läbi ei läinud.
Esimestel külgmistel klaasidel toonkile, läbipaistvuseks mõõdeti 51%.
Esimene juhipoolne pidurivoolik sõlmes ja tänu sellele vastu amorti ennast läbi hõõrunud. Hetkel veel peab, aga vaja ära vahetada.
Mootori poolest läks kontrollist läbi, pidurid olid korras, veermik korras.
Numbrituledes olev LED lahendus ka ei meeldinud.

Kui pidurivooliku viga kõrvaldatud, siis uuele katsele. Smile
Vasta
#77
Aint pidurivooliku vahetad ära?, muud porri ei likvideeri.? Ledi majandus nagunii suht kohatu sellisele autole.
Vasta
#78
(26-07-2013, 07:38 PM)Eero_S Kirjutas: Kuna üheks nädalaks on hetkel finantsiprobleem, siis huvilisel on võimalik auto endale koduhoovi veeretada.

Kõik, mis tegemist vajab on eespool ja osaliselt ka esimeses postis kirjas, samuti saab kiirülevaate telefonis/kohapeal.

Asukoht: Võrumaa.
Kontakti saab 50 kuus kaheksa 562.
Hind on sendi ja punkti pealt 2000€, ei kauple, ei tingi, ütlen ka kohe ette ära, et kui peaks kuulma kasvõi ühte sõnagi hinnast alla saamiseks, siis katkestan selle kohapealt kõne ja rohkem seda numbrit vastu ei võta. Sama teema ka autokõrval, üks sõna ja jalutab see auto sealt minuga minema. Salastatud numbrit üldse vastu ei võta.


Siin samas foorumis oli müüa Suvereporteri mehe W124 1700 euro eest. Oluliselt korralikum kui sinu oma ja ülevaatus läbitud.

Vasta
#79
(02-10-2013, 08:07 PM)Majori Kirjutas: Aint pidurivooliku vahetad ära?, muud porri ei likvideeri.? Ledi majandus nagunii suht kohatu sellisele autole.

Pidurivooliku jap, tooni ma maha ei võta ja numbrituledes on soevalge LED, mis valgustab oluliselt paremini, kui see kusekollane halogeen, mujal mul LED'e pole. Kui ei tea, siis ei saa arugi, et numbrituledes midagi muud on.

(02-10-2013, 09:37 PM)124DDD Kirjutas:
(26-07-2013, 07:38 PM)Eero_S Kirjutas: Kuna üheks nädalaks on hetkel finantsiprobleem, siis huvilisel on võimalik auto endale koduhoovi veeretada.

Kõik, mis tegemist vajab on eespool ja osaliselt ka esimeses postis kirjas, samuti saab kiirülevaate telefonis/kohapeal.

Asukoht: Võrumaa.
Kontakti saab 50 kuus kaheksa 562.
Hind on sendi ja punkti pealt 2000€, ei kauple, ei tingi, ütlen ka kohe ette ära, et kui peaks kuulma kasvõi ühte sõnagi hinnast alla saamiseks, siis katkestan selle kohapealt kõne ja rohkem seda numbrit vastu ei võta. Sama teema ka autokõrval, üks sõna ja jalutab see auto sealt minuga minema. Salastatud numbrit üldse vastu ei võta.


Siin samas foorumis oli müüa Suvereporteri mehe W124 1700 euro eest. Oluliselt korralikum kui sinu oma ja ülevaatus läbitud.
Eks iga mees küsib enda auto eest sellist hinda nagu tema soovib. Tõenäoliselt selle suvereporteri mehe auto on varustusest ka lage vastupidiselt minu autole, millele on natuke varustust kaasa pandud võrreldes enamus W124'dega. Otsest müügisoovi mul nii kui nii ei ole olnud. Tegin lihtsalt pakkumise, et kui keegi soovib, siis see on summa, mille eest oleksin olnud ta nõus loovutama. Minu 124 näeb väliselt välja parem, kui enamus samasuguseid.
Vasta
#80
Kena on ta sul tõesti-olen reaalis näinudThumbsup Eriti meeldib just musta värvi ja halli naha kooslus-superilus salongThumbsup Lisaks W124 puhul suht haruldased mäludega istmed jne.

Suvereporteri mehe W124 1700.-? Kaspar Pokk?Smile
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  MB 200D 1991, W124 - Haasma Haasma 137 68,665 22-12-2023, 10:54 PM
Viimane postitus: Haasma
  W124, 300D Turbo, 1991 - Priit Priit 254 245,679 06-06-2023, 09:48 AM
Viimane postitus: Priit
  MB S210 E320 CDI Elegance '00 v6sa 127 122,442 05-01-2023, 01:59 PM
Viimane postitus: v6sa
  w124 E300 TE 4matic andres23 30 26,518 12-01-2022, 10:25 PM
Viimane postitus: andres23
  Mercedes-Benz E320CDI, 2004, S211 - Eero_S Eero_S 145 125,754 20-10-2021, 09:25 PM
Viimane postitus: Eero_S
  S124, E320, 1995 - Eero_S Eero_S 20 11,172 01-08-2021, 08:00 PM
Viimane postitus: Eero_S
  W211 E320 - canyondrift canyondrift 35 19,828 01-07-2020, 04:25 PM
Viimane postitus: ignar
  MB w124 V8 ( 4,2 ) - 1992.a andres23 7 6,041 18-07-2019, 10:43 PM
Viimane postitus: andres23
  Mercedes-benz s280, 1993, w140 - Jacob jjaxzz 1 2,659 17-03-2019, 10:27 AM
Viimane postitus: jjaxzz
  MB W124 230CE 1990 - Kristo5380 Kristo5380 15 19,069 13-11-2018, 06:09 PM
Viimane postitus: Kristo5380



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne