Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
W124 , E320, 1993 - Eero_S
#21
Panen ka igaksjuhuks siia teemasse mõne sõna kirja.

Surve puudumine tõenäoliselt kinnisest filtrist, välja võetud vana filter oli kõva nagu kivi ja pudenes näppude vahel kildudeks. Täna oli külmalt isegi mingisugune õlisurve olemas(1,5bar, kelladeploki järgi).

Kuidas karteri kõige lihtsamalt alt ära saab? Mootor on patjadest lahti lastud. Kasti ei taha küljest võtta.
Vasta
#22
Ka siia teemasse märge, et auto sõidab, surve olemas. Täpsem info eelmisel lehel olevalt probleemile viitavalt lingilt. =)
Vasta
#23
Tulin just ülevaatuselt. Sain küll läbi, aga vigadega.

Kat on ilmselt otsas omadega, pika jauramise peale saime mingisuguse normi piiri jääva näidu.
Seisupidurit ei ole üldse. Puhas 0. Kästi korda teha ja hiljemalt Novembri lõpuks uuesti auto ette näidata, muidu võtavad tagantjärgi ÜV ära.

Kõik muu loeti korrasolevaks. =)

[Pilt: img2813z.jpg]
Vasta
#24
Odomeetril keris ette 390000 ja täpselt samal hetkel läksid alla ka talverehvid.

Kurb saatus tabas täna, aga antenni, teda enam selle auto küljes pole, saatuslikuks sai Mäo Statoili tankla harjapesu, unustasin antenni kokku lükata(mootor ei toiminud mingil põhjusel). Asenduseks läheb tõenäoliselt mingisugune mitte originaal pisike jupats, mis unustamise korral pesula üle elab.
Vasta
#25
Kena auto, paistab sile ja hooldatud, lakk läigib kenasti ja kohe ei saa ütlemata jätta, et ära palun automaatpesulates käi Smirk
Vasta
#26
Paide on selline pommiauk, et õhtul ei ole siin võimalik käsipesu saada. Ja kuna auto sai eile Tallinn-Paide otsaga nii mustaks, et süda läks peale vaatamisest pahaks, siis läksin Statoili.

Sellise külmaga kodus ise ei pese, suvel pole probleemi. Smile

Sileduse ja hooldamise küsimustes on ka igaüks erineval arvamusel, väliselt on jah täitsa tip-top, hooldamise kohapealt, tahab veel vaeva näha, aga tasapisi parendab olukorda. Smile

EDIT: Sees olnud Blaupunkti makk andis ka saba. Asendatud JVC omaga.
Vasta
#27
Ilmad läksid külmaks MB hakkas kohe nöökima.

Kuna miskisugune tarbija jääb järgi, siis mul saab aku tühjaks selle ajapeale, kui ma tööl olen. Tulin Eestisse, krokodillid peale, süüdet keerama, mida kuradit? Ükski tuli armatuuris ei sütti, muidu oli paugupill, täkud peale sai, peale autosse istumist võtit keerasid ja käis. Okei, akuklemmid maha, puhastatuks, uuesti peale ja krokodillid uuesti peale, istun sisse hakkan võtit keerama, no t**a, süütelukk ei keera. 10 minutit võtme logistamist süütelukus ja törtsu õli võtmele, sain auto käima... sõitis, läks ilusti soojaks ja puha, hakkasin kodupoole sõitma Tallinnast, püsikiirus hoidja ei tööta... siis ma juba mõtlesin mõttes auto24 kuulutuse tegemisele. Big Grin Jõudsin koju ja siis oli vaja juba linnapeale asjatama minna ja nagu võluväest kõik töötab, mitte mingisugust probleemi.

Täna teeb korda seisupiduri ja ehk jõuab ka ülevaadata, mis kurat mul selle aku tühjaks tõmbab, ise kahtlustan järelpaigaldatud alarmi, mis lolliks on läinud.
Vasta
#28
Lähenevate pühade puhul kinkisin autole spaapäeva. Sisu puhastatud/kreemitatud, väljast pestud. =)

Talvekonditsioon:
[Pilt: img2898l.jpg]
[Pilt: img2897u.jpg]
[Pilt: img2900g.jpg]
Klaasipesuvedeliku paak vist külmus lõhki esimeste külmadega, kui auto õues seisis.
Vasta
#29
Kuna tekkis vaba aega, siis kirjutan lahti vead, millele sooviks lahendust leida.

1) Püsikiiruse hoidja probleemid
1: Kangi asendid: üles - kiiruse lisamine, ette - katkestamine, juhi poole - jätkamine toimivad. Alla - kiiruse vähendamine ei toimi ja LIM režiim tundub nagu üldse puuduvat, kang ei liigu sisse poole nagu pesuvee vajutusel.

2: Lülitub/ei lülitu: Kui lülitub, siis toimib kuni auto seisma jätmiseni, kui ei lülitu, siis ei lülitugi kuni seisma jätmiseni. Mingit süstemaatilisust pole täheldanud.

3: Nõksutab: Sõites heal teel ilma mõtteisse langemata on tunda, kuidas lisab kiirust ja siis kohe ka uuesti langetab. Kui olla mõtteis või ajada kellegagi juttu, siis ei tunneta seda.

2) Käigukast
Eeldan, et antud kastil peaks olema turbiinilukk, kui on, siis minu autol ta ei toimi, turbiin ei lukustu, 100'ga sõites on pöörded ca 2500rpm. Kes/mis juhib turbiinilukku või pole selle vea otsimisel mõtet ja mõistlikum on uus kast otsida(tegu 5'se kastiga)?

3) Juhiukse aknatõstuk
Olen kusagilt kuulnud, et tüüpviga on tõstukitel hammaste maha kulumine, kui autole on paigaldatud tuulesuunajad. Kuna mul ei ole võimalust autot mitu korda laiali kiskuda, siis huvitaks, mis seal tavaliselt ära laguneb ja proovida ühe korraga ta ära lappida? Mootor on korras, selle ketramist on ukse sees kuulda. On tal see aknatõstuk "poolkuu" süsteemne ja sealt hambad maas või mingi muu lahendusega?

4) El. antenn
Ilmselt esinduse kaup ja sellise hinnaga, et enne võid seljataha madratsi laotada, et pikali kukkudes pehmem maandumine oleks?

5) Helisüsteem
Need originaal kõlarid ei kannata eriti mingisugust kriitikat, mis mõõdus on antud isendi kõlarid ja on asenduskraami vabamalt leida või peab hakkama ehitama? Subwoofrit ei plaani ei pagasisse, ega tagumisele aknalauale leiutama hakata, lihtsalt ajada helipilt heaks/talutavaks kõlarite vahetusega. Polstreid ringi ei plaani ehitada.
Vasta
#30
Hannes_s on ühes oma teemas kenasti lahanud püsikiirusehoidja komponente. Kas külmjooted või kulumine täituris panevad nõksutama, kangifunktsioonide puudumine võib kangist või juhtmestikust olla. LIMitetri 124le vist ei saanudki... Või sai viimases otsas kallimatele mudelitele?

Turbiinilukku ei ole. 2500 rpm kõlab täitsa adekvaatelt. Kas 5. käik ikka lülitub sisse? Mis kiiruselt see toimub?

Eks hammasvöö kulub ikka, on need suunajad või mitte. Seal on tõepoolest "poolkuu", mis muutub hambutuks. Pahatihti saab surma ka mootori hammasratas. Kõvemad mehed on pealekeevitusega neid hambaid taastanud, lahjemad (näiteks mina) ostavad lihtsalt järgmise ajami.

Elektriantenni varras on täitsa mõistliku hinnaga ka Silberis ja vahetus on lihtne. Kui aga mootor ei toimi, siis nii odavalt ei pääse muidugi.

Kõlarite teema on nutune. Kui kõrv on nii tundlik, et originaalid ei kõlba mitte, on asenduste leidmine paras PITA. Aga väike lugemine otsingutulemuste seas peaks kenasti tooma välja nii vajaliku mõõdu kui soovitused komponentidele.
Kui Sul seal ikka on enam originaalid ja mitte kellegi tjuunitud winged kõlarid. Paljude jaoks on vanade MBde originaalkõlarid täiesti piisavad igapäevase audiotapeedi tarbimiseks.
Vasta
#31
Viies käik lülitub, kiirust peast ei julge lubada. 200 pealt, kus 4's kellaploki järgi peaks lõppema käiguvahetus igastahes toimib. Samuti on 3 käiguvahetust peale kohaltvõttu rahulikult kiirendades. Kohalt võtab 100% teisega, kuna kui oskuslikult pedaaliga ringi käia, siis saab teise käiguga pikalt 90'ni "tõmmata". Samuti, kui vaikselt veereda ja kick-downi lüüa, siis on tunda käiguvahetust allapoole ja järgmine käiguvahetus toimub ca 55 pealt.
EDIT: Rahulikult sõites lülitub viies käik 65 pealt.

Elektriantenn ei toimi, kui enne varras olemas oli, siis üles-alla liigutasin ise.

Kõlaritega on see lugu, et madalad on seal suht olematud(vähemalt minu isendil), võib küll makist juurde keerata, aga siis hakkavad "ületaguma" ja kergelt ragisema üsna madala helitaseme juures. Lihtsalt raadio kuulamiseks piisab, aga muusika nautimiseks jääb väheks. Subwoofri lisamine on välistatud, mul on seda ruumi seal pagasiruumis lihtsalt vaja.

Tänastest tegemistest, lammutasin spidoploki välja ja tõmbasin DRL'il juhtme tagant. Sain süsteemi nii toimima nagu ise soovin. Smile
Vasta
#32
Paugutan ühe postituse veel..

Millegipärast ei taha sellel autol kuidagi tervena püsida seisupidur.. klotse hoidvad vedrud purunevad. Kahjuks ei suuda aru saada, mis selle põhjuseks on. Kui viitsimist ja aega leidub teen selle piduri veel ühe korra korda ja kui siis ka laiali lendab, siis tuleb lihtsalt hüdraulilise seisupiduri teed minna.
Vasta
#33
(24-12-2012, 05:54 PM)Eero_S Kirjutas: Paugutan ühe postituse veel..

Millegipärast ei taha sellel autol kuidagi tervena püsida seisupidur.. klotse hoidvad vedrud purunevad. Kahjuks ei suuda aru saada, mis selle põhjuseks on. Kui viitsimist ja aega leidub teen selle piduri veel ühe korra korda ja kui siis ka laiali lendab, siis tuleb lihtsalt hüdraulilise seisupiduri teed minna.
Mismoodi sa seda korda teed kas jupphaaval v6i paned alati uue komplekti. Pead jälgmima ka et kettal endal see pind seal korras oleks. Tavaliselt need väga roostesed, ei kasutata ju eriti automaadil seda seisupidurit. Ylevaatuse ajaks reguleeritakse pidurit peale ja varsti kisub ketas klotsid kaasa.Mul on ka paar korda nii juhtunud, uue komplektiga (vedrud,klotsid,piirajad) ,päästnud on kui ketta enda ka vahetanud.
Yks asi on see ka et pead jälgima mis pikkusega rattapoldid on. Taga väga lihtne niimoodi klotsid segamini lasta.

Väga ilus neli muidu,eriti see hele sisu. Kas juhiiste korda tehtud?
Terv.

having trouble having fun...
Vasta
#34
See sisu tõmmati esimest korda segamini siis, kui suveveljed alla said pikkade poltidega, lasti korda teha ja toimis pikalt. Autol on alla 20k sõitnud kettad/klotsid, seega ma ei arva, et viga nendes on, ka seisupiduri klotsid on uued. Regulaatorit on täiesti tagasi keeratud ja pole vaja üldse pealegi keerata, toimib niisamagi täitsa hästi.

Kui viimati korda sai tehtud, siis läks kõik muu uus peale klotside ja ketta.

Kuna tehnika toimimine on hetkel esikohal, siis sisu läheb tegemisse, kui auto laiali kisun kere kontrolliks ja vajadusel rooste kõrvaldamiseks, kerejuhtmestiku ülevaatamiseks/korrastamiseks ja mootor koos kastiga aistevahelt välja lekete kõrvaldamiseks. Praegu valan lihtsalt nii kasti, kui mootorisse aegajalt õli juurde, kuna autot seisma panna ei ole hetkel veel võimalik.
Vasta
#35
Vahetatud eest juhipoolne šarniir, kolksu tegi ainult siis, kui külgees konarustesse liueldud sai. Katsudes oli lihtsalt veidike pehme.

Samuti tehtud sillastend, tagumine sild vaatas veidike lahku.

Klaasipesuvedeliku paak või üks pumpadest on lõhki külmunud, valasin paagi täis, üks päev sõitu(väga vähe pesuvedeliku kasutust) ja kaks päeva seismist ning tuluke jälle sirab armatuuris.

EDIT: Odomeetri näit 393000km.

EDIT2: Keegi lammas on eelnevalt uksepolstrite kinnitused puruks tõmmanud. Kuna kiiresti ülevaadates ei tundunud need vahetatavad, siis ilmselt peab uued polstrid kusagilt leidma.
Vasta
#36
Langetan leinas pea minu MB stange purustanud ja selles lõpu leidnud kassi mälestuseks...


[Pilt: img2917n.jpg]
[Pilt: img2923z.jpg]

Sellega seoses otsin uut esistanget(koos konksukattega), kellel pakkuda, andke märku.
Vasta
#37
Mul kupeel läks ka samast kohast katki Crybaby Väga ilus 4,edu!
Vasta
#38
Mul ka seisupiduriga mingid jamad
Vahetasin ka siin kunagi kõik seisupiduri klotsid, vedrud ära- ei keeranud ka mitte kuskilt midagi peale, toimis, kuni siis esimeste külmadeni, hakkas alles täitsa alt võtma, mingi hetk vajutasid lihtsalt nagu tühja ja miskit ei toimunud. Nüüd siin nädal kuni kaks võtsin uuesti pidurid ette, vahetasin ees klotsid, ja taga kiskusin ketta maha ja keerasin klotse peale ja keerasin põhja alt ka peale, nädal sõitmist ja jälle ei võta, vajutad tühja...
Pean uuesti vaatama, ehk vaja trossid ja liigendid tavotiga määrida...

Aga edu ja jõudu ja hoia oma masina eluga meid kursis! Smirk
Vasta
#39
Ma nii ei oska selle seisupiduri kohta midagi öelda, ma ise ei kasuta teda üldse, pole lihtsalt vajadust ja alati annab auto liikuma hakkamist teistmoodi tõkestada. Smile

Eks ma ikka üritan tema elukese kohta siia aegajalt midagi kirja panna, tegemist vajavaid asju on terve hunnik, aga enamus tegemistest tahavad auto pikemaks seisma panekut, mida ma hetkel kahjuks lubada ei saa.
Vasta
#40
(08-01-2013, 12:59 AM)Renkju Kirjutas: Mul ka seisupiduriga mingid jamad
Vahetasin ka siin kunagi kõik seisupiduri klotsid, vedrud ära- ei keeranud ka mitte kuskilt midagi peale, toimis, kuni siis esimeste külmadeni, hakkas alles täitsa alt võtma, mingi hetk vajutasid lihtsalt nagu tühja ja miskit ei toimunud. Nüüd siin nädal kuni kaks võtsin uuesti pidurid ette, vahetasin ees klotsid, ja taga kiskusin ketta maha ja keerasin klotse peale ja keerasin põhja alt ka peale, nädal sõitmist ja jälle ei võta, vajutad tühja...
Pean uuesti vaatama, ehk vaja trossid ja liigendid tavotiga määrida...

Aga edu ja jõudu ja hoia oma masina eluga meid kursis! Smirk

Seal süsteemis kipub see alumine liigend, mis trossi külge kinnitub ja klotside vahel käib kinni roostetama. Kui ketas maas ja klotsid vedrud ära võetud tuleb see viiliga roostest puhtax nühkida ja WD40-ga leotada ja liigutada, kuni liigub täitsa vabalt (seal 2 asja mis peavad liikuma, üx neist on trossi külge kinnituv osa, see tift peab ka vabalt trossi otsas pöörlema). Kui oled need kaks osa seal väga hästi liikuma saanud, määri nende kõik kokkupuutuvad või liikuvad pinnad mingi määrdega üle. Samamoodi üleval klotside vahel olev regulaator keera lahti, puhasta traatharjaga ja määri ära. Seejärel pane klotsid vedrud tagasi ja ketas peale.

Taskulambiga vaadates, keera ketas sellisesse asendisse, et rattapoldi august on näha regulaatori hambaid. Seejärel keera sealt august lapiku kruvikaga niikaua, kuni ketast enam käsitsi keerata ei jõua ja siis keera paar naksu tagasi. Kui on plekkveljed, siis pane paari poldiga plekkvelg alla, on lihtsam käsitsi keerates aru saada, millal on parasjagu peale keeratud. Korda sama protseduuri ka teise rattaga.

Kui eelnev on kõik õigesti tehtud, pole vaja mitte kusagilt mujalt midagi näppida (kui just trossid kinni roostetanud pole ja pidur peale kipub jääma, aga seda on kohe tunda kui proovid paar korda kohapeal seisupidurit, kas võtab ratta nii kinni, et käsitsi keerata ei jõua ja kas laseb pärast taas lahti, et käsitsi kannatab normaalselt keerata).

Ning rõhk on sõnal "seisupidur". Seega on see mõeldud siiski seisva auto fixeerimisex, mitte kurvis külje ette tõmbamisex, kuna siis peab varsti rataste juurest pidurit taas peale keerama.
You can have any car you like... As long as it's a Mercedes!
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  MB 200D 1991, W124 - Haasma Haasma 137 68,695 22-12-2023, 10:54 PM
Viimane postitus: Haasma
  W124, 300D Turbo, 1991 - Priit Priit 254 245,684 06-06-2023, 09:48 AM
Viimane postitus: Priit
  MB S210 E320 CDI Elegance '00 v6sa 127 122,466 05-01-2023, 01:59 PM
Viimane postitus: v6sa
  w124 E300 TE 4matic andres23 30 26,522 12-01-2022, 10:25 PM
Viimane postitus: andres23
  Mercedes-Benz E320CDI, 2004, S211 - Eero_S Eero_S 145 125,788 20-10-2021, 09:25 PM
Viimane postitus: Eero_S
  S124, E320, 1995 - Eero_S Eero_S 20 11,176 01-08-2021, 08:00 PM
Viimane postitus: Eero_S
  W211 E320 - canyondrift canyondrift 35 19,835 01-07-2020, 04:25 PM
Viimane postitus: ignar
  MB w124 V8 ( 4,2 ) - 1992.a andres23 7 6,044 18-07-2019, 10:43 PM
Viimane postitus: andres23
  Mercedes-benz s280, 1993, w140 - Jacob jjaxzz 1 2,660 17-03-2019, 10:27 AM
Viimane postitus: jjaxzz
  MB W124 230CE 1990 - Kristo5380 Kristo5380 15 19,070 13-11-2018, 06:09 PM
Viimane postitus: Kristo5380



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne