Teema hinnang:
  • 1Hääli - 3 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
S123 300TD
#1
Big Grin 
Panen siia kirja teistele hoiatuseks oma allakäigu alguse... Vähemalt tundub mulle endale vahel nii. Seda eriti siis, kui mõni tuttav minu käest küsib:" Kas tõesti pole raha uuema auto jaoks?"

Kohe alguses tuleb tunnistada, et ma pole kunagi olnud eriline MB fänn. Teadsin selle automargi eeliseid-puudusi, kuid ei suhtunud sellesse kuidagi eriliselt. Eks viinamarjad olid hapud ka:"Märgi eest ei tasu maksta!" oli minu arvamus...

Seda senini, kuni naisele töökindlat ja mahukat autot (minu Fiesta ja Škoda olid mõlemad tema käes töötamast keeldunud) otsides lugesin KBst kuulutust: Müüa MB. bla-bla-bla. KIIRE!!!!
Miski kuulutuses pälvis tähelepanu. Helistasin ja leppisin kokku... Kuna olin kasutatud autodega juba mõnda aega kokku puutunud, siis arvasin end teadvat, mida ühe auto juures vaadata. Aga tegelikkuses piisas ühest pilgust, et otsus teha. SEDA autot ma tahtsin. Mis sellest, et tagaluuk oli kahes kihis, tagavedrud tükkideks, karpides&põhjas roosteaugud, esiklaas mõradega ja mootoris kerge suits. SEE auto oli minu jaoks, oli minu kindel otsus peale esimese kilomeetri läbimist.
Ja nii ta läks. Ausalt öeldes pole ma kahetsenud oma tegu, sest selle suve jooksul õigustas masina veovõime mitmel korral kulutusi. Kuigi, esimesel korral auto alt välja ronides oli meel üsna mõru (see rooste, see rooste) :pissed2:
Suve edenedes sai järjest selgemaks, et selle autole pole mõtet remonti teha. Turul ringi vaadates oli näha kahesuguseid: neid, millel täpselt samad vead ja neid, mille hind oli vastav... Confusedad:

Kaalusin isegi Soomest kere ostmist, kuid see jäi pidama bürokraatia taha....

Kuid siis tõstis keegi siin foorumis üles teema ühe valge Saani müügist.
:evil:

Peale esimese pildi nägemist oli võitlus kaine mõistusega ette kaotatud. Seda enam, et omanik oli nõus hinna ja maksetingimuste üle läbirääkimisi pidama.... :hump:

Seekord võtsin autot vaatama minnes kaasa asjatundja, et oleks vähemalt kedagi süüdistada... Confusedmash: Kuid auto oli just sellises seisukorras, nagu hind&müüja kommentaarid seda lasid oodata. Ja ega tagantjärelegi pole mingeid üllatusi välja tulnud. Õli ei söö, põhi on roostes ja nivoo toimib Siiski, taastamist on üksjagu, kuid autot igapäevaselt kasutades ja sooja garaaži omamata on üsna keerukas seda teha.

Mis on pika jutu mõte? Eks see hoiatuseks teistele on. Kes otsib mugavust ja töökindlust, ei tohi vana MBga tegemist teha. Võib sõltuvusse jääda... Peale S123 hankimist leian igast autost midagi, mis mulle ei meeldi. Oma Saanist aga mitte midagi.... Ma ei püüa väita, et S123 on mingi sõltumatu etalon, kuid minu jaoks ta nüüd seda on. Arvamus siis subjektiivne

Miks ma räägin hoiatavas toonis? Sest raha kipub see MB võtma täpselt samamoodi, kui muudki margid. Ainult remontida on seda lihtsam, kui nii mõndagi teist. Võib-olla tuleb jaapanlane odavam (naise mazdakastmesse on läinud OLULISELT vähem raha, kui Saani), kuid mugavus-seda mazdas lihtsalt pole :evil:


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#2
Sa oled õieti aru saanud asjast (vana MB hingeelust). Pealegi 123 suht pommikindel auto kui pole varematel aegadel lootusetult käest lastud.:cool2:
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#3
v6sa Kirjutas:Mis on pika jutu mõte? Eks see hoiatuseks teistele on. Kes otsib mugavust ja töökindlust, ei tohi vana MBga tegemist teha. Võib sõltuvusse jääda... Peale S123 hankimist leian igast autost midagi, mis mulle ei meeldi. Oma Saanist aga mitte midagi.... Ma ei püüa väita, et S123 on mingi sõltumatu etalon, kuid minu jaoks ta nüüd seda on. Arvamus siis subjektiivne

Miks ma räägin hoiatavas toonis? Sest raha kipub see MB võtma täpselt samamoodi, kui muudki margid. Ainult remontida on seda lihtsam, kui nii mõndagi teist. Võib-olla tuleb jaapanlane odavam (naise mazdakastmesse on läinud OLULISELT vähem raha, kui Saani), kuid mugavus-seda mazdas lihtsalt pole :evil:


Mul see nakkus ka juba peale esimese MB soetamist küljes ja vahest ehk väike kahetsuse leekki küljes, kuid mis parata, elu ongi selline.

Iga vaba raha läheb auto peale, kuid see-eest on midagi olemas, mis enda loodud on ja mille nimel vaeva on nähtud.
" The Best Or Nothing"  Mercedes-Benz

Indrek Peets
Mercedes-Benz Eesti klubi juhatuse liige
indrek@clubmb.ee / 5121868
Vasta
#4
Jah, nüüd oskan juba kainemalt oma aastagusele algusele vaadata.

Rääkides 123 kerega masinatest, tuleb tõdeda nende hindamatust. :confusedangry: Eestis müüdavad on saast. Pole veel näinud müügis masinat, mis ei tahaks keretöid. Ma ei räägi siin 5-6 k€ maksvatest masinatest, vaid reaalsetele võimalustele vastavatest 2-3 k€ maksvatest. Kurb tõde on, et 124 on praegu odavam, kui sarnases seisus 123... Sest 123 kerega korralikke masinaid lihtsalt pole enam müügis... Täpsustan siinkohal, et jutt käib universaalist, sedaani ja eriti kupee kohta see vist ei kehti. Või siiski?

Aga minu tagumik tunneb end kõige paremini just 123 pingil...

Samas, me ei ela pudelis ja kõik võib muutuda.

v6sa@kaalub.S124

P.S. Ka uuema ostmisel jääb 123 pensionifondiks :cool_rsvd:
Vasta
#5
v6sa Kirjutas:Jah, nüüd oskan juba kainemalt oma aastagusele algusele vaadata.

Rääkides 123 kerega masinatest, tuleb tõdeda nende hindamatust. :confusedangry: Eestis müüdavad on saast. Pole veel näinud müügis masinat, mis ei tahaks keretöid. Ma ei räägi siin 5-6 k€ maksvatest masinatest, vaid reaalsetele võimalustele vastavatest 2-3 k€ maksvatest. Kurb tõde on, et 124 on praegu odavam, kui sarnases seisus 123... Sest 123 kerega korralikke masinaid lihtsalt pole enam müügis... Täpsustan siinkohal, et jutt käib universaalist, sedaani ja eriti kupee kohta see vist ei kehti. Või siiski?

Aga minu tagumik tunneb end kõige paremini just 123 pingil...

Samas, me ei ela pudelis ja kõik võib muutuda.

v6sa@kaalub.S124

P.S. Ka uuema ostmisel jääb 123 pensionifondiks :cool_rsvd:

Seepärast siis tahadki mu autot nii järjepidevalt hoomata.:bigsmile:
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#6
Egas ma muidu 126 ga ei sõida - see ju mingilmääral koopia 123 ga, ehkki mugavam ja suurem.

Aga vahest tahaks ikka oma vanat 200D W123 tagasi saada - ikkagi esimene auto ju
" The Best Or Nothing"  Mercedes-Benz

Indrek Peets
Mercedes-Benz Eesti klubi juhatuse liige
indrek@clubmb.ee / 5121868
Vasta
#7
tõsi, haigus ta onSmile mina armusin ka juba tatikana aastal 1990 isa rohelisse 123-e ära. Oli alles auo. Ja siis kui 1997.a. toodi saksast ilus värske w201! Aga see polnud midagi. Mingis punktis sattusin w210 omanikuks ja nii ta läks...

aga 123 on siiani hinges. Just see elegants ja olemus. w201 seda ei oma.
...
Vasta
#8
Karl Kirjutas:Seepärast siis tahadki mu autot nii järjepidevalt hoomata.:bigsmile:

10 pts :cool_rsvd:

123 esimese autona võib jätta kustumatu mulje, seda täiesti usun. Minul on sarnased tunded Škoda 120 vastu. Naerge terviseks, see pikendab eluiga. Kusjuures vedrustuse pehmus on neil sarnane :hump:

OT on/
Minu esimese postis mainitud mazdakaste on näiteks minu kaasale kustumatu muljel jätnud. Mitte oma omadustega, vaid just selle "esimene oma"...

Aga nüüd näeb välja, nagu pildil...

Jäi kiiremale MB-le jalgu Laiavainul, ~90 km/h Pärnu maantee esimesel rajal venides. Mazda teelt välja, posti ja üle katuse kraavi. Mazda juht on terve, kuid tõsiselt klobitud. Süüdlane lahkus oma autost, koos väidetava sülelapsega... Pool tundi hiljem olid avanenud turvapatjadega autos kõrvalistuja ja kaks tagapingil reisijat, juhti polnud kusagil :confusedangry:

OT off/


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#9
Indrek Kirjutas:Aga vahest tahaks ikka oma vanat 200D W123 tagasi saada - ikkagi esimene auto ju
Esimene OMA auto on ikka tase, minu silm käib ikka kutsika poole...
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  MB 200T D, 1983, S123 - Lepz Lepz 205 90,734 23-03-2024, 05:27 PM
Viimane postitus: Lepz
  MB S123 250T RED ДЕД 1982 Mike22 98 79,090 30-08-2019, 08:19 AM
Viimane postitus: Mike22
  MB 300TD 1992, janek126 janek126 45 49,010 25-11-2012, 08:17 PM
Viimane postitus: janek126
  MB 300TD, 1987, S124 kristjane 8 9,111 17-05-2006, 07:28 PM
Viimane postitus: kristjane



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne