Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
w124 estate. 2.5D r5. Kummaline heli.
#1
Tervist. Olen siin kuulamisega pisut jännis. Eile hakkas mu mersuke imeliku heli tekitama. Kuskil kapoti all käib kummaline kõrin. Kuidagi on see ka õlisurvega seotud. Kuna tavaliselt näidiku järgi tiksub ta tühikäigul 2.0 bari peal. Nüüd on aga 1 bar. Õli tase on normis. Heli tuleb kuskilt klapikambri tagant otsast. Võtsin siis kaane maha, et uurida. Äkki on miski liikuma saanud ja sööb mu nukkvõlli nüüd. Aga miskit, nukal mingeid kulumisjälgi ei ole ja kõik tundus oma miljoni kilomeetri kohta liigagi heas korras. Big Grin Aga heli kummitab ikka. Kunagi talvel kui õlivahetuse ära tegin ilmus ka peale seda see samune heli ja rõhu anomaalia. Aga hästi korraks. Peale mõne minutilist toas soojenemist läksin uuesti kuulatama, aga siis oli ka see kadunud. Nüüd aga ei oska enam miskit peale hakata. Täna hommikul külmalt proovisin käima, siis ka ei kõrisenud. Aga nii kui soojaks sai, nii hakkas see kõrin jälle peale. Õlipump? Kus konkreetsel isendil üldse õlipump ise asub?
Ahjaa. Mootor on 2.5D 66kw.

Jagan teile ka heli, et mitte pimeduses kompida. Smile
http://www.youtube.com/watch?v=y3L3nXPTS...e=youtu.be

Ahto
Vasta
#2
Kas töötaval mootoril pihustitorusid kompides tunduvad kõik võrdsed? Mulle tundus see kõrin minevat sünkrooni lahtise toruklambri rappumisega.

Kas kõrin muutub, kui pihustitorusid ükshaaval lahti keerates pihusteid "välja lülitada"?

Hüdrotõukurite tiksumiseks vist natuke tuhm? Samas seletaks lekkiv hüdrotõukur õlisurve languse...
Vasta
#3
Pihustid tiksuvad kõik võrdselt kui kätt peal hoida ja proovida tunnetada (vähemalt tunduvad). Kohe lähen proovin ka neid lahti keerata. Hüdrotõukurid minu arvates ei teeks nii intensiivselt seda häält, pigem siis oleks see rahulikum. Meeldiks ketti ka süüdistada, aga no kohe kuidagi ei tule see heli sealt.
Kui õlifiltriga peaks midagi juhtuma, kas siis lükkab rõhu üles, või alla? Kui umbes on. Vahetasin filtri ära praegu. Vedeles üks karbis. Nüüd on nii, et tühikäigu rõhk näitab õlil 3.0 bari. Ja pressis õlikorgi vahelt õli välja. :S Ennem pole sellist asja olnud. Kuna filter vedeles graazis mul, siis võib kahtlustada, et mingi odav näss olnud, mida pole julgenud kasutadagi. Pihustid proovisin ära ja nende lahti keeramisega krõmpsutamine ära ei kadunud.
Vasta
#4
Aga kuula vardaga... Kahtlaselt keti hääl on. Ning ketti pingutab muu hulgas mootoriõli...

Mis õli sees on? Täna on soe - äkki on õli kole vedelaks muutunud.Paranoid
Vasta
#5
Hääl meenutab pisut seda, et mõni pihusti pesa ei pea.
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#6
Õli on ka kole vedel. Kolmapäeval toon uue õli ja filtri. Siis vahetab selle ka igaksjuhuks ära (peaks juba aeg vaikselt tulema). Poolsünt valvolini oma, on hetkel sees. See et korgi vahelt tuli, see ilmses ilmselt korgi halvast asendist. Kuna kaane tegin ilusti puhtaks oli kohe märgata õlist ranti seal. Korgi lahti tegin siis ainult pritsis nukalt näkku mulle õli. Mingit üleujutust seal õnneks ei olnud.
Aga pihusteid ma ei tea. Pole varem neid kontrollinud. Praegu keerasin käiva mootoriga toru tagant ükshaaval neil. Et üks pihusti läks tagant ära. Ja nii kõigil viiel. Helis miskit ei muutunud.
Kas kett peab ühtlaselt pingul olema või ainult ühelt küljelt. Seisva mootoriga istub kett kergelt lõdvas asendis. Kui nüüd mingi tald on minekut teinud, siis oleks heli mõistetav. Pole varem sellist isendit lammutanud, seega ei ole kuigi palju aimu mis seal sees vastu võiks mulle vaadata. Nüüd kiskus väljas äikeseks ka ära, seega praegu rohkem diagnoosima ei kipu. Smile Mootor ise tiksub ja läheb pöördesse nii nagu peaks.
Vasta
#7
Sorry OT, kuid ega su nimi Ahto pole? Eusa_angel
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#8
(21-05-2012, 09:51 PM)Karl Kirjutas: Sorry OT, kuid ega su nimi Ahto pole? Eusa_angel

On ikka. Smile Ja nagu ma aru saan, oled sina Karl. Big Grin
Vasta
#9
Sherlok! Eusa_dance
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#10
hääl oleks selline nagu tõukurid oleksid kuival. vaheta vähe paksema õli vastu. vaata kas siis kaob ära
MB w124 200D 86a 2,0 diisel 53kw helesinine

vajadusel tel. 55604444
Vasta
#11
Okei. Ongi hakanud jääma mulje, et viga on õlituses, õli ei ole kohe kindlasti enam oma õiges paksuses. Karta on, et miljonid hakkavad lõppema ja kaanes kuskil praod sees. Kuigi mootor ei tundu kohe kuidagi hõre.
Järgmisel nädalal saan ehk surved üle mõõta.
Õlirõhku enam ei usu, kuna tuleb välja, et armatuuris olev näidik paneb ise ka segast. Teen lihtsalt õlivahetuse homme ära, eks siis paistab. Sisse läheb miski poolsünt mida saan lähimast tanklast. Kui uus õli ei aita, lähen viin mingi diislikunni juurde, kes äkki suudab heli põhjuse tuvastada ja ka äkki sellele probleemile lahenduse leida.
Polegi jalgrattaga ammu sõitnud. Big Grin Nüüd oli vähemalt põhjus kuuri alt välja ajada see. Big Grin
Vaata Karl, et läbi lae ei astu nüüd selle avastuse peale. Unibrow
Vasta
#12
Ei enam astu, uued hobid nüüd Eusa_drool
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#13
(22-05-2012, 05:59 PM)Jamal Kirjutas: Õlirõhku enam ei usu, kuna tuleb välja, et armatuuris olev näidik paneb ise ka segast.

huvitav kas näidikul mingi andur ise paneb segast? mul juba mitu spidoplokki käest läbi käinud. kõigil õlirõhu näit ok olnud. kõike muid võimalike vigu on küll olnud

MB w124 200D 86a 2,0 diisel 53kw helesinine

vajadusel tel. 55604444
Vasta
#14
Nonii. Sain õli vähemalt vahetatud. Masin käib poole pehmemalt kohe. Samas suutsin tuvastada selle heli asukoha. Hääl tuleb naljandalt ja viiendalt pihustilt. Nüüd paramparaa remontima. Igaksjuhuks võiks lasta ka kellegil targemal üle kontrollida.

Rääkige mulle nüüd kus Tallinna kandis oleks ühte toredat meest, kes tegeleb diisel mersudega. Viiksin auto tema juurde, las kontrollib muudki asjad üle ja äkki teeb mu auto korda ka siis. Smile
Vasta
#15
Mis sinna pealinna ronid, Kadrinas proff olemas ju.....
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#16
(23-05-2012, 09:10 PM)Karl Kirjutas: Mis sinna pealinna ronid, Kadrinas proff olemas ju.....
Kuna seal ma niikuinii pidevalt liigun. Big Grin Aga oot oot, räägi mulle kohe lähemalt, mina ei tea seda proffi. Big Grin Tähendab, ma saan aru, et keegi on seal, aga kus ja kuidas ma saan temaga jutule.

Edit: Aitäh, sain kõik vajaliku teada. Smile
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  w124 süüteluku vahetus kraabus 2 198 18-04-2024, 06:21 PM
Viimane postitus: kraabus
  Kuidas eemaldada w124 esiukse aknatõstuki mootorit kui klaas ei liigu? kraabus 2 157 02-04-2024, 07:27 PM
Viimane postitus: kraabus
  W124 "duo valve" (puhub sooja) Manifesto 3 386 22-03-2024, 05:14 PM
Viimane postitus: Manifesto
Photo W124 1989_alu velg v. terasvelg? squirrel9 4 225 29-02-2024, 10:30 AM
Viimane postitus: squirrel9
  w124 om606 käigukast/sidur eenupeenu 3 291 26-02-2024, 02:03 PM
Viimane postitus: eenupeenu
  W212 e220 vilisev heli,jōuetus trancer01 2 284 03-09-2023, 10:49 PM
Viimane postitus: The Lawbreaker
  Mure W124 pööretega spy4 21 7,856 19-03-2023, 11:28 PM
Viimane postitus: v6sa
  w124 karbikatete tüüblid IndrekJ 3 396 22-12-2022, 05:22 PM
Viimane postitus: stihl
  W124 3.0d mootori mure. M1X 4 663 29-11-2022, 09:33 PM
Viimane postitus: M1X
  W124 -> W213 (ekraan jne) nostromo 4 752 08-01-2022, 04:44 PM
Viimane postitus: kaupo51



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne