Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Foorumi uuendamine 1.6* tarkvara peale (18. okt 2011)
#1
Nii,

foorum lõpuks uuendatud. Kõik läks sujuvalt!
  • Üldise süsteemiga seotud uuendused
    • Foorum uuendatud 1.6* tarkvara peale
    • Kõik vajalikud pluginid kohandatud vastavalt uuele tarkvarale
    • Youtubei plugin kadus ära ning asemele tuli Video plugin. Seda on näha editoris teleka ikooni alt.
    • Kisakast uuenes. Sellest lähemalt siit.
    • Kogu foorumi cache uuendatud
    • Kõik statistika kalibreeritud (selleks läks 3 tundi)
  • Andmebaasi hooldamine
    • Andmebaasid optimeeritud: 80 tabelit
    • Spämmkontosi kustutatud: 88 kontot
    • Vigased avatarid parandatud: 24 kontol
    • Avatarid eemaldatud: 28 huvilise kontol
    • Naisugu gruppi tuli juurde: 43 naisterahvast
    • Kõikide kasutajate templateid muudetud vaikeväärtuse peale
    • Karl on nüüdsest mees
  • Kasutajakeskkonnaga parandamine
    • Listud UZI smail (kuna vanasti sai seda palju kasutatud, siis tagasi ta on! UZI )
    • Kõik teised peale tavalise templatei eemaldatud, kuna erinevate templatede hooldamine on keeruline ja neid kasutas kokku ainult ~20 kasutajat 6,646st
    • Jutukas link eemaldatud headerist, kuna keegi seda ei kasutanud ning uus Kisakast on mugavam
    • Uus captcha süsteem lisatud registreerimisele. Kasutusel on nüüd parimatest parim -- reCAPTCHA
    • Registreerimisel soovitajale viitamise lahter eemaldatud
  • Errorid parandatud
    • Teema vaatamisel ilmnenud horisontaalne scrollbar parandatud


Paraku aga iga uuendusega võivad tulla probleeme. Seega hoiame silmad lahti erinevate probleemide üle, mis foorumis võivad esineda peale uuendust. Kui näed midagi, mis enne oli kuid enam ei ole või miskit ei tööta korralikult, siis anna sellest teada siin teemas.
Selleks see teema olemas ongi, et arutleda antud uuenduse üle. Üldised ideed ja probleemid postitada õigetesse teemadesse ja vastupidi.

Eriti suur võimalus on vigaste tõlgete juures, kuna paraku 1.6 tarkvarale ei ole Eesti tõlget veel. Seega kasutame vanat 1.4 tarkvara tõlget, kuid seal võib esineda puudusi. Seega, kui kusagilt on mõni tekst puudu või vähemalt sa arvad, et seal peaks mingi tekst olema, siis anna teada Smile

Spämmkontode kustutamine, oli vajalik. Kustutamisele läksid ainult väga kahtlaste nimedega, mitte aktiveeritud, mitte ".ee" lõpuga emailidega kontod. Juhul kui sinu konto kustutati, siis lihtsalt tee endale uus konto ja seekord aktiveeri see.
Soovitan tungivalt lisada enda profiili vähemalt mingi Eestiga seonduv tekst, kui sul on välismaine email ja ülikahtlane nimi. Sest spämmkontode puhastusi tuleb veel.
Olemasolevatest spämmkontodest võib teada anda mulle privaatsõnumiga, vaatan nad üle ja vajadusel kustutan.

Avatari kustutamine huvilistelt leidis aset üle terve andmebaasi. Kustutatud sai ainult nende avatarid, kes ei olnud klubi liikmete grupis. Seal hulgas oli ka kolm administraatorit/moderaatorit (kaasaarvatud mina), kes polnud grupis aga realselt on klubilised -- nende grupistaatused on kontrollimisel Smile
Kui oled klubiline, aga su avatar kustutati, siis kõigepealt kontakteeru kellegi pädevaga (näiteks Ly), kes suudab kinnitada sinu klubistaatust. Temal on ka õigused, muuta sinu grupistaatust.. peale mida võta ühendust minuga ja ma taastan su avatari Smile

Soovitav oleks ka edaspidi kasutada pildiparki enne manuseid, kuna manuseid on antud seisuga üle 4000. Neid kopeerida backupi ajal on väga keeruline. Pildipark aga on täiesti iseseisev ning ei sega backupide tegemist mitte kuidagi. Samas ka asub pildipark meie omas serveris, seega ei pea muretsema, et pildipark kuidagi aeglasem oleks. Vastupidi, pildipargi kasutamine paneb foorumi sisesele manuste süsteemile vähem pinget, seega kogu foorum on kiirem ^^,

Statistika kalibeerimisega läks kõige kauem ehk ühe teema kalibreerimine on ~1.2sekundit * 10167 / 60 / 60 = mitu tundi läks. Aga ma võtsin kindla otsuse see läbi viia, kuna nüüd on kõikide teemade arvud, viimased postitused ning muud parameetrid õiged. Ehk siis, kes täpsemini mäletab siis oli erinevaid probleeme teemade lehekülgede kuvamisega. Antud kalibreering peaks selle probleemi kõrvaldama. Seega eks näis, mis nüüd saab.

Hetkel teadaolevad probleemid, millega tegeletakse:
  • Otsing ei tööta (ajutiselt võib kasutada B1 otsingut)
  • Kasutaja konto paneelis on struktuur paigast
  • Profiilis on struktuur kohati paigast
  • Otsingu struktuur kohati paigast
  • Osalised muudatused andmebaasi struktuuris, mis tähendab SQL erroreid. Üllatav et automaatne uuendus seda ei parandanud.
  • Administratsiooni paneeli viiv link ei tööta

Uuendamisega läks 22:30 (teisipäev) - 8:30 (kolmapäev) ehk 10 tundi.

Jään ootama kõikide tagasisidet.

Kalle H. Väravas
Vasta
#2
Suured tänud sulle Kalle
" The Best Or Nothing"  Mercedes-Benz

Indrek Peets
Mercedes-Benz Eesti klubi juhatuse liige
indrek@clubmb.ee / 5121868
Vasta
#3
Esitex suured tänud võimsa töö eest. 10 tundi järjest mingite andmebaaside ja käsuridadega jamada on minule midagi ette kujutamatut. Palju sul ärkvelpüsimisex kohvi kulus?

Nagu ma aru sain, siis must kujundusstiil on eemaldatud. Mis täpsemalt selle kujundusstiili hooldamise keerulisex teeb? Mina nimelt olin üx neist vähestest, kes oli õnnelik kui eelmine uuendus uued kujundusstiilid valikusse tulid, kuna ma ei seedi väga sinist värvi. Ex ma pea sellega uuesti harjuma, aga täna sisse logides oli esimene mõte "Mhh, sinine, kuhu mu must värv kadus?"

Kas olex võimalik all olev smaili ka teiste hulka valikusse lisada? Ma saan aru, et ta on küll veidi suurem, kuid väljendax väga täpselt rofl tunnet, mis mõnede postituste lugemisel ette tuleb.

[Pilt: e5001810.gif]
You can have any car you like... As long as it's a Mercedes!
Vasta
#4
1 tass kohvi, 4 pulgakommi ja 8 brookfieldi tubakarulli läks. Ma isegi ei käinud wcs selle aja jooskul Big Grin

Disainidega oli nii, et iga kord kui on mingi pisem uuendus või parandus, siis oli 5 erinevat disaini. Kõik nad tuli eraldi üle käia ning manuaalselt uuendused teha. Väga väga ebamugav ja paratamatult olid nad erinevaid.. Antud seisuga ei suutnud 1.6* tarkvara osasi disaine uuendada korralikult = täielik segadus. Seega otsustasin asja lihtsustada. Tumeda ehk negatiivse tooni ma toon tagasi, sest negatiivsed koopiad on standardiks muutunud veebiarenduses. Kuid see toon võiks olla võimalikult sarnane üldise struktuuriga.

Seda smaili lisada eriti ei taha. 1) Erinev stiill; 2) Erinev suurus. Mul on endal kogemused ühte portaaliga, kus smailide teema läks väga käest ära. Nimelt see smail lööb selle gridi paigast ära oma suurusega. Kui väga tahad, siis võib mõelda sellise plugini peale, kus kasutaja saab omale custom smaile juurde lisada. Seniks on mul sulle pakkuda:

[Pilt: Rofl_16c.gif] [Pilt: Rolling_on_the_floor.gif] [Pilt: rofl.gif]
Vasta
#5
See tume vist väga palju ei erinenud kujustuselt praegusest. Minul isegi ei ole niivõrd vahet, kas ta on veidi teisi kujustusega või mitte, peaasi, et värv olex teine. Äkki on võimalik lisada lihtsalt valikusse teised värvid, ehk stiil jääx samax aga foorumi värv muutux. Kuskil foorumi ehituses peax ju olema märgitud sinine värv, et lihtsalt pakkuda võimalust see mõne teise värviga asendada. Ei osanud seda neti keelde kuidagi paremini sõnastada.

Smaili poole pealt saan sust aru. Pealegi saan seda smaili samamoodi imageina üles laadida nagu eelnevas postis kui kunagi suur tahtmine ja vajadus tuleb. Sinu väljapakutud smailidest see esimene variant võix küll juurde tulla, ülejäänud ei ole nii head.
You can have any car you like... As long as it's a Mercedes!
Vasta
#6
Tegelikult on CSS ehk stiil ja templateid erinevad. Seega äkki saab ühe struktuuri kahe erineva stiili peale tööle panna.

Smaili osas on mul ka üks mõte. Äkki leiab sellise plugini, et editoris oleks nö. preset templates. Ehk saad selle smaili koos img tagidega lisada, kui preset ja editorist kiiresti seda lisada. See tähendaks, et saaks pilte või kontaktinfot lisada.. ühesõnaga asjad, mida tihti pead sisestama.
Vasta
#7
ROFL lisatud
Vasta
#8
Guugel kroom suudab ärasalvestada kasutajanime ja parooli. Sellega seoses ei pea enam uuesti foorumisse naastes sisselogima.

Suured tänud!
"Õige" otsinguil
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
Exclamation Foorumi arendusideed ja lisavõimaluste palved Harry 43 71,798 21-11-2021, 08:34 PM
Viimane postitus: väikemees
  Foorumi müügimehed R129 64 165,826 12-10-2013, 10:00 PM
Viimane postitus: KasVaru
Exclamation Vene foorumi üldine tehniline teema Harry 10 25,671 20-06-2012, 11:29 PM
Viimane postitus: Harry
  Foorumi uuendamine Harry 190 194,996 05-09-2011, 11:54 PM
Viimane postitus: Harry
  Häired foorumi töös indrek 66 50,167 29-01-2009, 12:34 PM
Viimane postitus: T6nu
  Uuendatud foorumi esileht! marek 11 9,707 27-07-2008, 07:21 PM
Viimane postitus: sm. pelle
  Teade: Vene foorumi uuendamine indrek 0 4,711 15-04-2007, 12:27 PM
Viimane postitus: indrek
Exclamation MB Klubi Foorumi reeglid indrek 0 4,884 20-11-2005, 05:54 PM
Viimane postitus: indrek



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne