Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CE230 W124 elektriakende probleem
#1
Mure on siis selline, et elektriaknad töötavaid ainult siis kui üks ustest on lahti, ehk ainult siis kui need kolm pulklülitit on väljas
Ehk keegi oskab aidata kuidas saada asi tööle nii et uksed kinni on
Vasta
#2
mul oli sama jama kunagi oma 320cega nii et vaata kaitsmekarp üle ning puhasta klemmida ära ja vaata kaitsmed üle ja siis peaks ära kaduma probleem.
Vasta
#3
(04-07-2011, 11:52 AM)Diagram Kirjutas: mul oli sama jama kunagi oma 320cega nii et vaata kaitsmekarp üle ning puhasta klemmida ära ja vaata kaitsmed üle ja siis peaks ära kaduma probleem.
kaitsmekarp nagu uus, kõik kaitsmed terved

nendest kolmest pulk lülitist mõjutab akende tööd just keskmine, ja kui selle lülitiga mängida käib kaitsmekarbi juurest tiks läbi
Vasta
#4
Kas nad ei peakski nimoodi käima? Kui sa muidugi ikka mõtled et siis kui auto seisab süüde väljas . Minul on nii et kui võti väljas töötavad ka siis kui üks uks kasvõi lahti või on uksed kinni ja keeran võtme esimesse astmesse ja muidugi töötava mootoriga koguaeg. Mina ise ei sa sellest aru et miks hakkab mul esimese astmega tööle ka kojamees ja tagaakna soendus ? kas neet süüte pealt ei peaks olema ?
Vasta
#5
vaevalt nad küll nii töötama peaksid,
aknaid saan ainult siis lahti teha kui teen ukse lahti, vahet pole kas auto käib seisab või sõidab
Vasta
#6
Diood on läbi põlenud!
[Pilt: 38988-126_fusebox.jpg]
Mercedes-Benz varuosad, remont, hooldus, diagnostika, tarkvara uuendused, SCN kodeeringud jne
LESVEN OÜ Suur-Sõjamäe 30F Tallinn
www.lesven.ee
Vasta
#7
no kui sõites ka nii teeb siis muidugi läbi kuskil
Vasta
#8
(04-07-2011, 07:11 PM)ReinGSM Kirjutas: Diood on läbi põlenud!
[Pilt: 38988-126_fusebox.jpg]

pole seline kaitsmekarp aga tänud targa info eest,
kus neid dioode saada on?
Vasta
#9
See on 126 karp. Ei viitsinud 124 oma pilti netist taga ajada.

Samasugune junn peaks 124 karbis ka olema.
See plastikjunn käib lahti, diood seal sees ja on 2 klemmi vahele tinutatud.

Ma ei kujuta ette, kas Tõrvas on oomipoele sarnanevaid kohti. Sellistest kohtadest saad sinna sobivat dioodi.
1N4003 või mõni muu sarnane diood sobib sinna suurepäraselt. Maksta võiks selline asi umbes 5 eurosenti. Icon_smile

Kui uue asemele tinutad siis vaata, et ta õiget pidi ka jääks. Vana pealt näed ära kummale poole kriipsuga ots jääma peaks.

Silberist võiks vast kohe õige uue asja saada aga sellel kindlasti lõbusam hind kui paar senti Badgrin
Mercedes-Benz varuosad, remont, hooldus, diagnostika, tarkvara uuendused, SCN kodeeringud jne
LESVEN OÜ Suur-Sõjamäe 30F Tallinn
www.lesven.ee
Vasta
#10
Tõrvas selliseid poode pole, kuid liigun homme tartu, siis tuleb oomipoest läbi käia ja asi korda teha Icon_twisted
silberist tellides tõmbab rikkal kanada onul ka näo krimpsu Rolleyes
Tänud abi eest!Icon_smile
Vasta
#11
1) on kaitsmeplokk kahtlaselt tühi
2) üldse ei pääse ligi sellele jublakale, kas see küljest ära ka käib ?
[Pilt: 087120617085c0.jpg]

[Pilt: 0871207294e8f4.jpg]
Vasta
#12
Viimasel pildil olev hall junn. Tõmba see välja.
Mercedes-Benz varuosad, remont, hooldus, diagnostika, tarkvara uuendused, SCN kodeeringud jne
LESVEN OÜ Suur-Sõjamäe 30F Tallinn
www.lesven.ee
Vasta
#13
[Pilt: 79446-SDC10981.JPG]
[Pilt: 73223-SDC10983.JPG]
Mercedes-Benz varuosad, remont, hooldus, diagnostika, tarkvara uuendused, SCN kodeeringud jne
LESVEN OÜ Suur-Sõjamäe 30F Tallinn
www.lesven.ee
Vasta
#14
(08-07-2011, 05:27 PM)ReinGSM Kirjutas: [Pilt: 79446-SDC10981.JPG]
[Pilt: 73223-SDC10983.JPG]

ostsin dioodi ära,jootsin külge, kuid asi ei tööta ikka,
kahtlustan et andsin dioodile liialt kuuma
6senti ja 10 minutit mu aega pole palju, et uuesti proovida
Vasta
#15
Kui sul multimeeter (tester) on siis saad proovida, kas diood korras. Annab voolu läbi ainult ühte pidi.

Minu 126 karbis on näiteks nii:
1 samasugune hõbedane relee (nagu sinu pildil), releest läbi tuleb vool lisade kaitsmetele (el aknad, el toolid)
Relee rakendamiseks on 2 võimalust: teen ukse lahti või keeran süüte sisse.
Kui süüde sisse keerata siis läheb vool läbi selle dioodi ja rakendab relee.
Kui ukse lahti teed siis läheb relee sama klemmi alla vool kui süütevõtmestki keerates ja rakendab relee.
Kui relee on rakendatud siis on lisade kaitsmetel vool peal.
Kui diood välja tõmmata siis kere ja ühe augu vahel on 12V kui uks lahti, kere ja teise augu vahel 12V kui süüde sisse keeratud.

Ma enda autol olen seda dioodi ka kunagi vahetanud, kuna ei meeldinud see, et kui uks kinni, polnud võimalik toole liigutada ja akent avada Smirk
Mercedes-Benz varuosad, remont, hooldus, diagnostika, tarkvara uuendused, SCN kodeeringud jne
LESVEN OÜ Suur-Sõjamäe 30F Tallinn
www.lesven.ee
Vasta
#16
(13-07-2011, 10:12 PM)ReinGSM Kirjutas: Kui sul multimeeter (tester) on siis saad proovida, kas diood korras. Annab voolu läbi ainult ühte pidi.

Minu 126 karbis on näiteks nii:
1 samasugune hõbedane relee (nagu sinu pildil), releest läbi tuleb vool lisade kaitsmetele (el aknad, el toolid)
Relee rakendamiseks on 2 võimalust: teen ukse lahti või keeran süüte sisse.
Kui süüde sisse keerata siis läheb vool läbi selle dioodi ja rakendab relee.
Kui ukse lahti teed siis läheb relee sama klemmi alla vool kui süütevõtmestki keerates ja rakendab relee.
Kui relee on rakendatud siis on lisade kaitsmetel vool peal.
Kui diood välja tõmmata siis kere ja ühe augu vahel on 12V kui uks lahti, kere ja teise augu vahel 12V kui süüde sisse keeratud.

Ma enda autol olen seda dioodi ka kunagi vahetanud, kuna ei meeldinud see, et kui uks kinni, polnud võimalik toole liigutada ja akent avada Smirk
tänud jällegi pika ja abistava info eest, käin vaatan testriga üle.

käisin vaatasin siis asja üle. kui uks lahti on jõub vool mõlemale poole dioodi, kui uks kinni on ei ole kummagil pool voolu ja kui süüde sees on ja uks kinni on vool aint paremal pool.
Vasta
#17
(14-07-2011, 11:16 AM)Starsound Kirjutas: Käisin vaatasin siis asja üle. kui uks lahti on jõub vool mõlemale poole dioodi, kui uks kinni on ei ole kummagil pool voolu ja kui süüde sees on ja uks kinni on vool aint paremal pool.
Kuidas sa sellised tulemused said?

Mõõtsid aukudest nõnda et terve see jublakas oli välja tõmmatud või kaitsmekarpi ühendatud ning dioodi pealt? (Tõmba välja ja mõõda aukudest.)

Kas diood sai kindlalt sama pidi peale joodetud nagu enne oli?
Kas dioodi valge ots jäi sinna poole, kus plastmassist lisajalg nagu minu pildil?
Mercedes-Benz varuosad, remont, hooldus, diagnostika, tarkvara uuendused, SCN kodeeringud jne
LESVEN OÜ Suur-Sõjamäe 30F Tallinn
www.lesven.ee
Vasta
#18
(14-07-2011, 01:40 PM)ReinGSM Kirjutas:
(14-07-2011, 11:16 AM)Starsound Kirjutas: Käisin vaatasin siis asja üle. kui uks lahti on jõub vool mõlemale poole dioodi, kui uks kinni on ei ole kummagil pool voolu ja kui süüde sees on ja uks kinni on vool aint paremal pool.
Kuidas sa sellised tulemused said?

Mõõtsid aukudest nõnda et terve see jublakas oli välja tõmmatud või kaitsmekarpi ühendatud ning dioodi pealt? (Tõmba välja ja mõõda aukudest.)

Kas diood sai kindlalt sama pidi peale joodetud nagu enne oli?
Esimene kord mõõtsin dioodi pealt (nii, et jublakas oli sees).
Nüüd teine kord mõõtsin pesast, vasakule poole tuli vool siis kui uks lahti. Paremale siis kui süüde sees.

Tänu Sinu abile sain asja käima (kogemata katsetamise käigus olin dioodi vahepeal teistpidi sisse pannud), aknad töötavad nüüd ka siis kui uks on kinni kuid süüde peab olema sees. Kas on võimalik saada aknad ka nii käima,et süüde ei pea olema sees?
Vasta
#19
Rõõmusta praegusegi tulemuse üle, kui sa ise päris autoelektrik pole, siis ära aja asju ülearu keeruliseks Icon_twisted
Aga tore kuulda ikkagi, et mu teooria paika pidas Icon_cool
Mercedes-Benz varuosad, remont, hooldus, diagnostika, tarkvara uuendused, SCN kodeeringud jne
LESVEN OÜ Suur-Sõjamäe 30F Tallinn
www.lesven.ee
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  CL203 c180 2002a mootori probleem Silver Russki 0 91 25-02-2024, 08:59 AM
Viimane postitus: Silver Russki
  CL203 c180 2002a Siduri probleem Silver Russki 7 380 03-07-2023, 06:41 AM
Viimane postitus: Silver Russki
  208 cabrio voolulekke probleem MAV 14 5,738 26-06-2020, 11:16 PM
Viimane postitus: v6sa
  W124 kupee nahkistme taastamine Pealik 6 4,938 19-09-2019, 08:30 PM
Viimane postitus: Pealik
  W219 roolivõim & kiirendus probleem Calvin 0 2,498 14-05-2018, 02:13 PM
Viimane postitus: Calvin
  CE 230 W124 pagasiluuk kinni raunop 2 3,679 07-01-2018, 12:55 AM
Viimane postitus: v6sa
  valuveljed mercedes benz w124 cupee merss CE 0 2,830 08-06-2017, 11:10 AM
Viimane postitus: merss CE
  CLK 230 süüteluku probleem clk23 4 5,413 19-04-2017, 09:02 PM
Viimane postitus: clk23
  w124 3.0 162kw automaat manuaaliks Valgma 36 21,999 08-01-2017, 06:14 PM
Viimane postitus: Valgma
  W124 pagasniku luugi sobivus Mercy 11 9,266 29-12-2016, 02:15 AM
Viimane postitus: TõnisL



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne