Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
c124 turvavöö mehanism ei väljuta vööd
#1
Kõik töötas kuni selle hetkeni kui hakkasin rihma suunamis otsa eemaldama. Võtsin selle lahti ning enne kui täielikult küljest sain, jõudis rihm sisse tagasi joosta...mis seal ikka, panin süüte sisse ja vöö enam välja ei tulnud. samuti ei tulnud ka kõrvalistuja oma. Vaatasi kaitsmed üle kuid kõik olid terved (kaasaarvatud G kaitse mis peaks turvavöö mehaanika oma olema). Kindluse mõttes panin uue kaitsme, kuid ikkagi mtte midagi.

Kui panen autole süüte sisse, siis kuulen et korraks nagu mingit häält teeb. Milles võib viga olla? Minul on igatahes ideed otsas.
Vasta
#2
See väikene klemm mille ma ära võtsin, oli hoopis piiraja...jooksis selle tõttu äkki liiga sügavale ning jäi sinna kinni? mingi hetk liikus ka kõrvalistuja vöö uuesti välja, kuid enam jälle ei liigu.
Vasta
#3
Sa mõtled turvavöökelnereid? Ma kunagi määrisin seda süsteemi seal enda endisel c124-l... Kas turvavöö ise tuleb välja? Kui mitte, siis äkki turvavöö on kinnikiilunud.
Kelnerid ise saavad vaid siis vabalt ringi liikuda, kui vöö ka järgi tuleb... Kui häält teeb, siis loodetavasti pole mootor rikkis äkki hoopis miski lahti. Plastmassi seal jätkub.
Volvo S60´11
Vasta
#4
(16-06-2011, 01:34 PM)RivoA Kirjutas: Sa mõtled turvavöökelnereid? Ma kunagi määrisin seda süsteemi seal enda endisel c124-l... Kas turvavöö ise tuleb välja? Kui mitte, siis äkki turvavöö on kinnikiilunud.
Kelnerid ise saavad vaid siis vabalt ringi liikuda, kui vöö ka järgi tuleb... Kui häält teeb, siis loodetavasti pole mootor rikkis äkki hoopis miski lahti. Plastmassi seal jätkub.

Mõtlen jah neid elemente/vidinaid mis mulle turvavöö ulatavad (plastik varras sõidab välja). Turvavöö ise liigub vabalt ja töötab nii nagu peab.

Tagumise küljepaneeli eemaldamiseks (et turvavöö kelneri mehaanikale ligi saada) pean tagumise istme välja võtma?
Vasta
#5
(16-06-2011, 04:36 PM)w1244 Kirjutas:
(16-06-2011, 01:34 PM)RivoA Kirjutas: Sa mõtled turvavöökelnereid? Ma kunagi määrisin seda süsteemi seal enda endisel c124-l... Kas turvavöö ise tuleb välja? Kui mitte, siis äkki turvavöö on kinnikiilunud.
Kelnerid ise saavad vaid siis vabalt ringi liikuda, kui vöö ka järgi tuleb... Kui häält teeb, siis loodetavasti pole mootor rikkis äkki hoopis miski lahti. Plastmassi seal jätkub.

Mõtlen jah neid elemente/vidinaid mis mulle turvavöö ulatavad (plastik varras sõidab välja). Turvavöö ise liigub vabalt ja töötab nii nagu peab.

Tagumise küljepaneeli eemaldamiseks (et turvavöö kelneri mehaanikale ligi saada) pean tagumise istme välja võtma?

Jah.
1) Kõigepealt eemalda see alumine osa istmest, all on punane klamber, mis selle vabastab(ettevaatust, see murdub väga kergesti).
2) Seejärel eemaldad tagumise istme ülemise osa(need on mitmes tükis, seega selle poole, mille küljepaneeli sul vaja eemaldada on). Kruvi on istme ülemise osa all, peidus.
3) Põhimõtteliselt peaksid ka tagumise pillari, tagaklaasi ja kolmnurkakna vahel oleva, katte eemaldama. Jällegi ole väga-väga ettevaatlik, sest mul 2009 üks automaalergi, tuttav, suutis pooled tüüblid katki kiskuda.
4) Siis on sul ligipääs juba eelnevalt istme alumise osa eemaldamise järel küljepaneeli kruvidele.
5) Küljepaneeli käetugi on 2 suure kruviga, mis asuvad käetoe alumisel poolel, samuti peidus, kinni.
5) Kui sul on vändagaEusa_whistle aknad, siis eemalda ka see, niiet lükkad vända plastmass osa väljapoole ning siis saad juba metallosa lihtsalt lahti ning edasi peaks loogiline olema.

Palju edu!
Volvo S60´11
Vasta
#6
veits offtopic ehk, aga lambist lõpetas juhipoolne kelner töötamise, nii palju kui lugenud olen, kus neil see relee asub ?
Vasta
#7
(16-06-2011, 09:25 PM)RivoA Kirjutas:
(16-06-2011, 04:36 PM)w1244 Kirjutas:
(16-06-2011, 01:34 PM)RivoA Kirjutas: Sa mõtled turvavöökelnereid? Ma kunagi määrisin seda süsteemi seal enda endisel c124-l... Kas turvavöö ise tuleb välja? Kui mitte, siis äkki turvavöö on kinnikiilunud.
Kelnerid ise saavad vaid siis vabalt ringi liikuda, kui vöö ka järgi tuleb... Kui häält teeb, siis loodetavasti pole mootor rikkis äkki hoopis miski lahti. Plastmassi seal jätkub.

Mõtlen jah neid elemente/vidinaid mis mulle turvavöö ulatavad (plastik varras sõidab välja). Turvavöö ise liigub vabalt ja töötab nii nagu peab.

Tagumise küljepaneeli eemaldamiseks (et turvavöö kelneri mehaanikale ligi saada) pean tagumise istme välja võtma?

Jah.
1) Kõigepealt eemalda see alumine osa istmest, all on punane klamber, mis selle vabastab(ettevaatust, see murdub väga kergesti).
2) Seejärel eemaldad tagumise istme ülemise osa(need on mitmes tükis, seega selle poole, mille küljepaneeli sul vaja eemaldada on). Kruvi on istme ülemise osa all, peidus.
3) Põhimõtteliselt peaksid ka tagumise pillari, tagaklaasi ja kolmnurkakna vahel oleva, katte eemaldama. Jällegi ole väga-väga ettevaatlik, sest mul 2009 üks automaalergi, tuttav, suutis pooled tüüblid katki kiskuda.
4) Siis on sul ligipääs juba eelnevalt istme alumise osa eemaldamise järel küljepaneeli kruvidele.
5) Küljepaneeli käetugi on 2 suure kruviga, mis asuvad käetoe alumisel poolel, samuti peidus, kinni.
5) Kui sul on vändagaEusa_whistle aknad, siis eemalda ka see, niiet lükkad vända plastmass osa väljapoole ning siis saad juba metallosa lihtsalt lahti ning edasi peaks loogiline olema.

Palju edu!

Suurimad tänud niivõrd detailse seletuse eest! Icon_biggrin Eks homme saab siis täpsemalt teada mis seal sees toimub...
Vasta
#8
Niih, asi nüüd korras.

Milles oli viga?
Mehaanika ei saanud aru, et turvavöö kelner on juba sisse tulnud, kuna piiraja, mille ma eemaldasin tegeles mootori ümberlülitamisega (kelner: kui turvavöö piiraja jõuab minuni, siis ta lülitab mootori seisma ning annab teada, et on piisavalt kaugel)

Kuidas lahendada?
Katkesta vooluvõrk (mootoril toide maha või akuklemmid maha) ning tõmba kelneri käsi välja, pane piiraja tagasi ning kõik on ok. Kui toide on taga, siis mootor hoiab kätt tagasi ning jõuga seda välja ei saa.
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  C124 vesi tuppa kunde jalgealla Ramiak8 1 265 09-07-2023, 03:38 PM
Viimane postitus: kodutu
  C124 pistikud kunde isme all Ramiak8 10 548 29-05-2023, 09:26 PM
Viimane postitus: Ramiak8
  C124 juhiaken Ramiak8 6 637 28-04-2023, 07:01 PM
Viimane postitus: Ramiak8
  C124 turvavöö etteandja kolmnurga vahetus JNS 1 2,520 14-04-2019, 08:56 PM
Viimane postitus: Mike22
  C124 katuseluuk Rene147 1 3,449 09-05-2018, 02:52 PM
Viimane postitus: Rene147
  C124 püsikiiruse hoidja Egoolen 1 3,048 01-10-2017, 08:21 AM
Viimane postitus: v6sa
  C124 sõidupealt lõi armatuuri tuled põlema Valgma 11 8,511 18-09-2017, 07:12 AM
Viimane postitus: Valgma
  C124 veetemperatuuri anduri juhtmed Egoolen 1 3,136 14-08-2017, 09:26 AM
Viimane postitus: hents99
  c124 SRS Egoolen 2 3,457 09-07-2017, 12:22 AM
Viimane postitus: Egoolen
  C124 1992 kõigi lukkude vahetus (süütelukk + juhiuks + kõrvalistujauks + pagasiluuk)? nostromo 2 4,757 11-09-2016, 09:42 PM
Viimane postitus: nostromo



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne