Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tuhmunud kroomi ellu äratamine
#1
Avastasin, et tuhmunud kroomi, mis juba luitunud ja hallikas saab uuesti särama kui teda nühkida mootori õlise kaltsu või wc paberiga. Hallikas kare oksiidi kiht eemaldub ja asi hakkab uuesti särama.

Olen katsetanud juba mõne asja peal:
1) 126 ukse kohal olevad kroomliistud ja akna klaaside ümber olevad kroomid (mõju oli täitsa hea)
2) täiesti tuhmunud kuid tugeva kroomiga esitule reflektor (2/3 reflektorist särab jälle)

Reflektori kroom on päris õhukese kihina!!!
Mercedes-Benz varuosad, remont, hooldus, diagnostika, tarkvara uuendused, SCN kodeeringud jne
LESVEN OÜ Suur-Sõjamäe 30F Tallinn
www.lesven.ee
Vasta
#2
(10-06-2011, 10:59 PM)ReinGSM Kirjutas: Reflektori kroom on päris õhukese kihina!!!

Tavaliselt on reflektor mitte kroomitud vaid kaetud kroomefektiga (pilt), mida pakub eestis vaakumkroomimise firma. Tuleb tõesti väga kergelt maha, kroomimine on ikkagi galvaanilisel teel ühele metallikihile kroomi peale kandmine ja põhimõtteliselt peavad asjad olema sel juhul üleni. Kroom on ka tugev metall ja vastupidav, seepärast summutajaid kroomitaksegi mootorratastel, samamoodi ka leegitorusid. Ise plaanin esitulereflektorid igaveseks muuta kroomimise läbi.
Vanatehnika.ee's ka lahatud teemat vähekene: http://www.vanatehnika.ee/modules.php?na...opic&t=837

Puhastamise kohta töötab ka Coca-Cola, puhastada saab kroomi igasuguse mitte abrasiivse pastaga mis on mõeldud metallile ja vildist kalts/lapp. Usun et parimaks aineks on siiski mingisugune kroomi poleerpasta, mis on kallis, aga seeest töötab.

Ma olen esivõrega igasuguseid variante proovinud, kõik nad läigivad, aga kui juba asi läheb nii kaugele. Kolmel, usun et ka kuuel on küljeliistud ja aknaliistud alumiiniumist, neid saab kriimuvabaks/läikivaks sisuliselt poleerimisega. Ise proovisin viltketast ja ühte alumiiniumliistu esivõrelt, kui nii kaua peal hoida et enam kinnastegagi kinni ei kannata hoida, siis tõukas ilusti siledaks küll, muidu vägagi aeganõudev protsess mille käigus kasutatakse mitmeid erinevaid pastasid ja kettaid.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne