Teema hinnang:
  • 2Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mercedes-Benz E290 Turbodiesel, 1996, S210 - v6sa
#61
Kui kooliajal füüsika tund maha magada, eks siis ole paljutki võimalik.
Näiteks veel rauast autod ja vool pistikupesas.
#62
Mis siin ikka vaielda. Las see termostaat avaneb nagu teie tahate. Aga mootorit ta soojaks ei aja. Ma kirjutasin juba, et mul on olnud kolm 2,9 mootoriga autot. Ilma webasto sisselülitamiseta nad soojaks ei läinud. Mõned mootorid lihtsalt on nii ehitatud, et vajavad lisasoendust. Teine selline mootor on 2,7 cdi, mis talvel ka soojaks ei lähe. Aga eks igaüks leiutab jalgratast ise))
Webasto süsteem. Kui punane tuli põleb nupu peal siis on webasto välja lülitatud. Võiks loogiliselt vastupidi olla.
Pdr Eesti OÜ
Autotöökoda
Narva mnt.150A
55996236
#63
(30-01-2014, 11:49 AM)MbLammutus Kirjutas: Mis siin ikka vaielda. Las see termostaat avaneb nagu teie tahate. Aga mootorit ta soojaks ei aja. Ma kirjutasin juba, et mul on olnud kolm 2,9 mootoriga autot. Ilma webasto sisselülitamiseta nad soojaks ei läinud. Mõned mootorid lihtsalt on nii ehitatud, et vajavad lisasoendust. Teine selline mootor on 2,7 cdi, mis talvel ka soojaks ei lähe. Aga eks igaüks leiutab jalgratast ise))
Webasto süsteem. Kui punane tuli põleb nupu peal siis on webasto välja lülitatud. Võiks loogiliselt vastupidi olla.

CDI oma 5+ l kuluga on iseasi. Meite 8 liitrit kulutanud Säästukas, millel sama OM602 föönita erim peal, oli kuum, kui kurat. Nüüd otsepritsega, föönitatud pada ei saa kerge külmaga soojaks - ei ole võimalik.

Loomulikult on Webasto kordategemine õige tee. Aga ma pole kunagi asju õigetpidi ajanudEusa_snooty

Muide, Soomes võetakse alates -20st ka pesuvedeliku soojenduse spiraalid CDImasinatel tagant, ühendades voolikud mööda. Jälle natuke sooja toas juuresWink

Mis puudutab katelt, siis HH puhul on kõik jäetud masina otsustada - ei kella ei nuppu. Juhtmestik olevat küll valmis.Paranoid
#64
(30-01-2014, 11:49 AM)MbLammutus Kirjutas: Kui punane tuli põleb nupu peal siis on webasto välja lülitatud. Võiks loogiliselt vastupidi olla.

Sama on ju ka AC-ga ehk põlev tuli "hoiatab" et süsteem pole enam täisautomaat süsteemis nagu ta "võiks olla" Eusa_shifty

Seda "külma" termostaati ma tahaks endale Unibrow Hiljuti soetasin poest 80 kraadise termostaadi, millega moto temp ligi 100kraadi. Originaal 85 kraadisega samas ligi 90. See b-osa termostaat on paras loterii.
#65
(30-01-2014, 03:00 PM)hannes_s Kirjutas: Seda "külma" termostaati ma tahaks endale Unibrow
...

Aga astu läbi - mina ei tee sellega praegu midagi. Helista ainult ette...
#66
(30-01-2014, 11:58 AM)v6sa Kirjutas:
(30-01-2014, 11:49 AM)MbLammutus Kirjutas: Mis siin ikka vaielda. Las see termostaat avaneb nagu teie tahate. Aga mootorit ta soojaks ei aja. Ma kirjutasin juba, et mul on olnud kolm 2,9 mootoriga autot. Ilma webasto sisselülitamiseta nad soojaks ei läinud. Mõned mootorid lihtsalt on nii ehitatud, et vajavad lisasoendust. Teine selline mootor on 2,7 cdi, mis talvel ka soojaks ei lähe. Aga eks igaüks leiutab jalgratast ise))
Webasto süsteem. Kui punane tuli põleb nupu peal siis on webasto välja lülitatud. Võiks loogiliselt vastupidi olla.

CDI oma 5+ l kuluga on iseasi. Meite 8 liitrit kulutanud Säästukas, millel sama OM602 föönita erim peal, oli kuum, kui kurat. Nüüd otsepritsega, föönitatud pada ei saa kerge külmaga soojaks - ei ole võimalik.

Loomulikult on Webasto kordategemine õige tee. Aga ma pole kunagi asju õigetpidi ajanudEusa_snooty

Muide, Soomes võetakse alates -20st ka pesuvedeliku soojenduse spiraalid CDImasinatel tagant, ühendades voolikud mööda. Jälle natuke sooja toas juuresWink

Mis puudutab katelt, siis HH puhul on kõik jäetud masina otsustada - ei kella ei nuppu. Juhtmestik olevat küll valmis.Paranoid
Aga praktikas nii just on. Mõnikord sõitsin, vaatan, auto jälle külm. Kurat koer jälle nuppude peal käinud. Lülitan webasto sisse, temp üle 90ne, lülitad välja, temp 60 kraadi. Lihtne ja loogiline ja punaselt ette tehtud.
Pdr Eesti OÜ
Autotöökoda
Narva mnt.150A
55996236
#67
Minu omal polegi webastot... Kasutan vooluvõrgust toimivat blokisoojendust ja radika ülaosa on kinni kaetud. Et mootori temp tõuseks 80-ni on vaja umbes 15km maanteesõitu -20 temperatuuri korral. See 290 paistab olema jah külm mootor. Aga pakasega käivitub ikka sigahästiEusa_angel
#68
Minul pole veel olnud seda muret, et Cdi soojaks ei lähe ilma webastota. Aega veidi läheb, aga soojaks lähevad. Kogemust 2 Vito, 2 Sprinteri ja 2 S210-ga...

Ehk kui külm, siis julgeks ikka termostaati kahtlustada.

Aga tore avastada, kasvõi paar aastat hiljem, et Taavi ka 124 vahetanud välja.
Kui bussi vaja, siis küsi!
#69
+1 et peaks ilusti soojaks minema, w203 220cdi ja ei pidand midagi katma ega kütma. Ajaliselt ka ei pidand ootama eitea kui kaua.

Edit: w220 320cdi'ga sama jutt.
Turbo
#70
(05-03-2014, 06:12 PM)sm. pelle Kirjutas: +1 et peaks ilusti soojaks minema, w203 220cdi ja ei pidand midagi katma ega kütma. Ajaliselt ka ei pidand ootama eitea kui kaua.

Edit: w220 320cdi'ga sama jutt.

No, mina võin täpselt öelda, et praeguste ilmadega soojeneb auto maanteesõidul 80 peale 11 minutit (koduõuest Ääsmäe viaduktile). Tuppa tuleb sooja muidugi 6 minuti pealt (mootor nii 60).

Kui tonn haagist sabas, siis 60ni läheb sama kaua, kuid edasi töötemperatuurile paari minutiga (Metsanurga bussipeatuse kohal on termostaat lahti).

Pean põhisüüdlaseks väikest ringi jahutavat Webastot. Käega (tegelikult küll näppudega, kuna kaugemale ma oma käppa toppima ei mahu) katsudes soojeneb katel mootoriga võrdselt...

Õnnetuseks käib süsteemi täitmine läbi Webasto ühenduse ja lihtsalt lõdvikute ringiühendamine ei toida. Ilmselt tuleb enne kevad kätte, kui mina viitsin katla alt võtta Retard - siis saaks lõdvikud otse ühendada ja jahutav pind kaoks.

Tegin ka loomkatse radika katmisega - mainitavat vahet ei olnud. Tõsi, välistemperatuur oli siis -5. Võib-olla -25 juures oleks jumet...

Kalev, kena Sind siin taas kohata. Muide, mul tuleb kohe 124 tagasiEusa_angel MOOTOR juba on, vihmavari on. Täpsemalt vaata mu allkirjalingist Kaubalifti alt. 210 pole minu jaoksEusa_snooty ja 211 omamiseks olen liiga vaeneCrybaby.
#71
Sõidab.Eusa_angel Jahutab.Eusa_dance Roostetab...Crybaby

Ning viimasel ajal on muutunud natuke pirtsakaksParanoid. Suvalistel käivitustel ei ärka armatuuri kellad ellu, vaid jäävad värisema nullile. Kõige enam hüppab spidomeeter, kuid tegelikult värisevad kõik. Netist kaedes tundus, et ühte süüdlast sellisel alatul käitumisel pole. Mõni on saanud korda kaitsmete vahetusega, mõni pistiku puhastamisega, mõni on vahetanud näidikud.

Oskab keegi öelda, mis säärase käitumise põhjus on?Eusa_eh

#72
(26-05-2014, 02:59 PM)v6sa Kirjutas: Oskab keegi öelda, mis säärase käitumise põhjus on?Eusa_eh

mina tean, mina tean...auto vanus on põhjuseks Paranoid
#73
Kehv ühendus või madal pinge võiks ju loogiliselt sellist asja põhjustada. Juhtmetel ka kaks otsa, seega... lammutamist vist jagub.
#74
Kehv ühendus on võimalik, kuid siis võiks see esineda mingitel tingimustel. Praegu esineb täiesti suvaliselt...

Vanus on muidugi argument: ikkagi teine raamatupidamise nõuete järgi tehtud mudel MB valikus.Eusa_wall
#75
Kehv ühendus võib ka täiesti suvaliselt käia. Auklikul teel raputab paika/paigast või on midagi ära oksüdeerunud. See mudel ju armastab niiskust ligi tõmmata.
#76
(27-05-2014, 01:16 PM)väikemees Kirjutas: Kehv ühendus võib ka täiesti suvaliselt käia. Auklikul teel raputab paika/paigast või on midagi ära oksüdeerunud. See mudel ju armastab niiskust ligi tõmmata.

Ei klapi: kui toimib, siis laitmatult. Kui ei ärka, siis ei ärka. Ka taaskäivitused ei aita. Sõidad kümmekond minutit sellisena (odomeeter loeb õigesti) ja seejärel käivitades enamasti töötab. Seda juhtub peale vähemalt paaritunnist seisist umbes igal seitsmendal käivitusel.Paranoid
#77
Ma nii kindel poleks. Oli eelmisel MB-l ülepingerelee ussitanud ja enamasti töötas probleemideta, aga siis kui auto mingi moment lambist ei käivitunud, võis minna pikalt aega, enne kui uuesti "looma hakkas", peale mida võis töötada jälle hulk aega probleemivabalt. Kõige lollim oligi see, et ei saanud aru, milles üldse viga on.
#78
Kindel pole ma milleski. Aga armatuuri kättesaamiseks pean tummisemad konksud tegema: jalgrattakodar igatahes läks sirgeks, kuid näidikuplokk välja ei tulnud. Eusa_eh Proovin mõnel õhtul vähe paremast materjalist konksudega.

Teiste teemasid sirvides paistab, et probleemiks on mingi näidiku ajam, mis kinni kiilumise tõttu armatuuri elektroonika sassi ajab. Üks kodanik pani tõkise temperatuurinäidiku alumisele asendile umbes 50 kraadi juurde ja probleem kadus.Eusa_think Aga on ka pistikute määrimisega kadunud...
#79
Nii mõtteid juurde, ma neljal unustasin tule juurest ühe massi ühendada ja üks asi mis ei töödand korralikult oli spido, hüppas ka.
Turbo
#80
Näidikupaneeli süüdlane ongi käes - spidomeetri ajam. Tänud, Virgole, et raatsis oma ajast paar tundi minu murele pühendada ja oli peale tulemuseta töös nõus mu palve peale ka "foorumiinfot" proovima.

Spidomeetri osutit näpuga üle 30 tõstes hakkab kogu kellandus korralikult tööle...Retard Vahtisime mõlemad seda plokki üsna juhmi pilguga.

A muidu sõidameEusa_dance


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Mercedes Benz S 500L 225 kw 2003a Brabus Bodykit " MUST KOER" siimruz 41 2,961 15-04-2024, 08:08 AM
Viimane postitus: siimruz
  Mercedes-Benz S500, 2015, W222 - hellrix hellrix 38 11,402 14-04-2024, 02:37 PM
Viimane postitus: Sman
  Mercedes Benz CL 55 KOMPRESSOR AMG 368 kw 2004a " VALGE KOER" siimruz 54 6,480 04-04-2024, 11:58 PM
Viimane postitus: siimruz
  W463, G350, 1995- v6sa v6sa 31 3,876 02-04-2024, 06:49 AM
Viimane postitus: v6sa
  S212 E350 CDI BlueEfficiency 4Matic - v6sa v6sa 118 19,463 01-04-2024, 10:25 AM
Viimane postitus: v6sa
  Mercedes-Benz E 350 d 4MATIC ,S213, -17 - Alkohoolik Alkohoolik 36 4,843 10-03-2024, 02:56 PM
Viimane postitus: Alkohoolik
  Mercedes-Benz S500, 2003, W220 - Marksus Marksus 3 384 18-02-2024, 11:24 AM
Viimane postitus: Marksus
  Mercedes-Benz E 250 CDI 4Matic Avantgarde AMG S212 ´13 - Alkohoolik Alkohoolik 10 2,411 06-02-2024, 11:42 AM
Viimane postitus: Alkohoolik
  Mercedes Benz ML 270 CDI AMG Body kit BRABUS D4, 2002a siimruz 66 33,076 09-12-2023, 01:29 PM
Viimane postitus: Rolz
  Mercedes-Benz W253 GLC 2017, Randar Randar 3 1,714 19-11-2023, 06:41 PM
Viimane postitus: Randar



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne