Teema hinnang:
  • 2Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mercedes-Benz E290 Turbodiesel, 1996, S210 - v6sa
#21
(24-07-2011, 11:04 PM)v6sa Kirjutas: Laur, kes Sul ahju juhtimiseks vajalikud juhtmed konsoolini vedaski?

Samas paigas kus sul õli vahetati veeti juhtmed, õlivahetuse käigus, möödaminnes..Big Grin
Telefoni ja muu mudru aretasin hiljem ise.
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
#22
(02-05-2011, 10:10 PM)v6sa Kirjutas: Üks küsimus ka siia lõppu:
Kas parameeterrool ei peaks oma võimenduse tugevust kiiruse alusel muutma? Mulle praegu tundub, et roolivõimendus on kogu aeg ülikerge...

Veidike peab küll. Aga selle parameeterrooli üks peamine erinevus on see, et autol rool käib väga kergelt. Mul ja mu sõbral on 2.9 mootoriga isendid, ja mul seda parameeterrooli ei ole. Siis kui olen sõbra auto roolis, kohe märkan, et rool on ülikerge, minu autoga võrreldes. Alguses mõtlesin isegi selle peale, et tuleb äkki oma autol roolivõimendi pumba ära vahetada Icon_biggrin
(10-05-2011, 02:34 PM)v6sa Kirjutas: Teine tankimine sai kah tehtud - 7,5 liitrit sajale. Natuke paljuvõitu, kui lugeda teiste kasutajate kogemusi, kuid eks selles paagitäies ole sees ka mitmed proovimised...Icon_redface

Selle kohta võin öelda, et selline kütusekulu tundub täiesti OK olevat.

Manuaali järgi peab auto võtma 7.2 l saja peale, aga vanus tuleb ka arvesse võtta.

Mul läheb linnas 7.4 - 7.5 liitrit saja peale (samuti automaatkastiga auto). Eelmisel suvel olen aga märkanud päris huvitava asja - kui väljas on 25+ kraadi sooja, siis auto võtab vähem kütust - eelmisel suvel, kui meil püsis paar nadalat 30+ ilm, arvutasin välja, et kütusekulu oli vähenenud linnas sõites kuni 6.8 liitrini sajale Icon_eek pole paha tühjalt 1600 kg kaaluva auto jaoks
The soul smells like diesel
#23
Kui saladus pole siis mitu miljonit maksis?
Bensiiniga võib pinsleid pesta Diislis on jõud!
#24
(27-07-2011, 08:19 PM)Cusmu Kirjutas: Kui saladus pole siis mitu miljonit maksis?

Misasi? Õlivahetuse letihind oli vist 350 millegagi. See sisaldas filtreid, mootori, käigukasti ja tagadifri õli ja vahetuse töö, automaatkasti pesuaine, täisdiagnostika STARiga, adaptsioonide mahalaskmine ja taastamine, hulk head nõu, võimalust pruukida oma asjade ajamiseks kohapealset netiga arvutit, autotõstukit, häid tööriistu ja lugematul hulgal seibe, kruve ning muud pudi.Thumbsup

Mina nii palju ei maksnud, sest meil oli varasemast eridiilEusa_whistle

Auto ostuhind oli 2,7 k€.Icon_rolleyes
#25
(24-07-2011, 11:04 PM)v6sa Kirjutas: ... on meil kolm võtit. Kuid kaks peamist on üsna kulunud. Ühe korra on süütelukk juba ehmatanud... Samas keerab kulumata kaardivõti hoopis tummisemalt, kui peamised kaks. Sellega seoses tekkis küsimus, kas seda metallpulka varuosana tellida kah annab? Vahetatav näikse see olevat...

Oskab keegi mind juhatada võtmemeistrini, kellel need pulgad riiulis olemas ja kes ennegi kokkukäänatavatel võtmetel on seda metallosa uuendanud?
#26
Panen siia kah ühe pildi, kus on näidatud Webasto juhtmestik ka komponentide paigutus... Selle alusel peaks siis saama armatuuri alt pistikust selle käima panna.

Kas see ongi nii lihtne, et pean õigele klemmile pistikus N34x1 12V või maa kätte andma? Millisele ja kumma?

[Pilt: 82692-6563_210_webasto4_1.jpg]
#27
Vahepeal juhtunust.Rolleyes

Sõidab. Üsna mõnusasti.Eusa_dance
Korra küll ehmatas meid piunnile nii omase roostemurega. Läbi mädanes õõtshoob Eusa_doh - õnneks oli oksiidi all piisavalt metalli, et Lesveni uksest sisse veereda... Päevake tööd ja nina jälle kikkis.
Ülevaatuse läbis väikese märkusega parempoolse välimise rooliotsa teemal. Lesven seda ei leidnud (sisemise küll) ja ega minulgi sellele midagi ette heita pole. Sõidame ja jälgime olukorda.

Küll aga on sel autol kogu aeg olnud teema esimeste gabariitidega. Varem nöökis vaid vasak, kuid laupäeva otsustasid mõlemad silma looja lasta. Pirnid on OK, pesale voolu peale ei tule.
Kuna sel toredal autol on kaitsmed kolmes kohas, siis loomulikult jõudsin armatuuri otsas elunevate valgustuse kaitsmeteni alles viimasenaEusa_doh Need on aga terved.

Kas tõesti on koolenud tulede lüliti? Seisutulede ahel ju kombikangist läbi ei käi. Samas tagumik on kenasti illumineeritud - see nagu viitaks pigem juhtmestikule...
Või on kusagil veel mõni kaval kaitse/ühendus, mida tasuks näppida? Tulede pistiku liigutamine ei mõiganud, tõsisemaks lahkamiseks puudus aeg. Aga eks ma pean õhtul selle ette võtma ja proovilambiga mööda skeemi jalutama hakkama.
#28
(02-09-2011, 09:53 AM)v6sa Kirjutas:
(24-07-2011, 11:04 PM)v6sa Kirjutas: ... on meil kolm võtit. Kuid kaks peamist on üsna kulunud. Ühe korra on süütelukk juba ehmatanud... Samas keerab kulumata kaardivõti hoopis tummisemalt, kui peamised kaks. Sellega seoses tekkis küsimus, kas seda metallpulka varuosana tellida kah annab? Vahetatav näikse see olevat...

Oskab keegi mind juhatada võtmemeistrini, kellel need pulgad riiulis olemas ja kes ennegi kokkukäänatavatel võtmetel on seda metallosa uuendanud?

Kokkukäänatavale võtmele saab uue pulga isegi tavavõtmest teha. Kui enda kupee ostsin, siis sellel saigi ühest kaasas olevast tava peaga võtmest tehtud selline, mis flip-key külge istub (natuke viilimist ja rauasaega kohendamist), ei jäänud loksuma ega midagi ja kui uurima ei hakka, siis ei saagi aru midagi. Kindlasti on mõistlik silberist uus tellida, ehk on ka odavam kui südamik.
#29
...

[Pilt: 28946-PA310002.JPG]

[Pilt: 33932-PA310003.JPG]

...kommentaarid tulevad hiljem




#30
Leidke Estri pandud piltidelt neli erinevust. Vihje: tõlkes kaduma läinud.Eusa_wallEusa_wallEusa_wall

Seesinane erinevus põhjustas mulle päris üksjagu segadust - ma poel harjunud, et MB puhul ei pea juhendavad materjalid paikaEusa_wall. See on rohkem prantslaste rida... Kusjuures enne, kui taipasin tõlkimata küljele kaeda, sain tutvuda Google Prantsuse-Eesti tõlkega (meite HH on ju sealtmaakeelse kapsaga) - töötas küll.

Seisutulede müstika on lahendet - mõlemad pirnid on läbi põlenud. Kusjuures nii, et testriga mõõtes on takistus loogiline, kuid 12 V andes korraks vilksatab ja siis niit katkeb taas - mõlemal pirnil on niit täpselt kandetraatide vahelt pooleks, kuid otsad on peaaegu koos.

On soovitust, milliseid pirne ma peaksin soetama, et need kauem kestaksid? MB Varuosad müüs mulle Osrami halogeenid, mis kestsid siis pool aastat. Vähevõitu...
#31
Seal ju täitsa pudru ja kapsad kirjas. Peaaegu üxki asi inglise keelses variandis ei ühti saxa keelsega. Kas on võimalik, et näitex USA turu masinatel ongi juhtmestik teisiti ühendatud? Ei tahax hästi uskuda, et tegu nii suure MB poolse eximusega. Samas, auto on aastast 1996, mil MB-de kvaliteet "mõnevõrra" kukkus, nii et kõik on võimalik.

Seleta mulle nüüd ka, kuidas sul õõtshoob sai läbi mädaneda? Kas su auto on kuskil pikalt vees seisnud või uppunud olnud? Õõtshoob peax ju piisavalt pax tükk olema, et rooste võix seda igavesti pureda.
You can have any car you like... As long as it's a Mercedes!
#32
Viitan sellelesinasele kvaliteedi "mõnevõrra" kukkumisele.

Õõtsal on drenaažiava, mis loomulikult oli sodi täis. Ja juba mõnda aega olnud, ilmselt. Igatahes mädanes šarniiri tagant konkreetselt läbi ja hakkas küljest murduma. Joonase jaoks oli üsna tavapärane...Paranoid

Arvestades auto hämaravõitu ja merelist päritolu (ikkagi Prantsusmaalt), siis ma uppumist Atlandi ookeani ei välista...Eusa_doh

Hm, peaks vaatama, kas kaardi varuosanumber klapib WISsiga...Eusa_think

Aga kõigest hoolimata on tegu täitsa sõidetava isendiga.Ninja
#33
Sulle "säästukas" alles? Kui on anna märku. see säästukas juba "Like" mulle Big GrinEusa_dance
Life is so short to drive slow
#34
(02-09-2011, 09:53 AM)v6sa Kirjutas:
(24-07-2011, 11:04 PM)v6sa Kirjutas: ... on meil kolm võtit. Kuid kaks peamist on üsna kulunud. Ühe korra on süütelukk juba ehmatanud... Samas keerab kulumata kaardivõti hoopis tummisemalt, kui peamised kaks. Sellega seoses tekkis küsimus, kas seda metallpulka varuosana tellida kah annab? Vahetatav näikse see olevat...

Oskab keegi mind juhatada võtmemeistrini, kellel need pulgad riiulis olemas ja kes ennegi kokkukäänatavatel võtmetel on seda metallosa uuendanud?

See küll "ürgvana" postitus, kuid ebays seda träni küllaga liikumas, hiljuti just omale ostsin. Mõtekam oleks vist terve uus korpus võtta koos toorikuga, sisu saab ringi visata.
Millline selle võtme immo osa on? Kas koos keskluku puldiga või miski asi eraldi?
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
#35
(24-04-2012, 11:16 PM)Laur Kirjutas:
(02-09-2011, 09:53 AM)v6sa Kirjutas:
(24-07-2011, 11:04 PM)v6sa Kirjutas: ... on meil kolm võtit. Kuid kaks peamist on üsna kulunud. Ühe korra on süütelukk juba ehmatanud... Samas keerab kulumata kaardivõti hoopis tummisemalt, kui peamised kaks. Sellega seoses tekkis küsimus, kas seda metallpulka varuosana tellida kah annab? Vahetatav näikse see olevat...

Oskab keegi mind juhatada võtmemeistrini, kellel need pulgad riiulis olemas ja kes ennegi kokkukäänatavatel võtmetel on seda metallosa uuendanud?

See küll "ürgvana" postitus, kuid ebays seda träni küllaga liikumas, hiljuti just omale ostsin. Mõtekam oleks vist terve uus korpus võtta koos toorikuga, sisu saab ringi visata.
Millline selle võtme immo osa on? Kas koos keskluku puldiga või miski asi eraldi?
Nii palju kui ma mäletan oli mul endalgi selle võtmega probleeme siis minu meelest oli tal immo ja kesklukk ühestükis ei olnd miskit eraldi.
Juhuslikult kui pole lastud eraldi immot peale panna
Bensiiniga võib pinsleid pesta Diislis on jõud!
#36
(24-04-2012, 11:16 PM)Laur Kirjutas: See küll "ürgvana" postitus, kuid ebays seda träni küllaga liikumas, hiljuti just omale ostsin. Mõtekam oleks vist terve uus korpus võtta koos toorikuga, sisu saab ringi visata.
Millline selle võtme immo osa on? Kas koos keskluku puldiga või miski asi eraldi?

Ma pole lahti võtnud, kuid arvestades selleaegse MB konservatiivsust, ei ole seal küll mingit erilist tarkust. IR pult on "võtmepeas", üks nupp ja flipkey.

Mingi eelmine omanik on paigaldanud eriti agara lisaimmoEusa_wall, mis isuga ajudele käib. Üsna hästi on peidetud ka - pole veel suutnud tuvastada, kes ja kus seda tsüdeemi juhib. Kui teaks, lülitaks üldse välja - kes seda räime enam tahab...

Oot, Sa väidad, et iipeis pakutakse kesta, millel lõikamata pulk küljes? Palju sihukese asja eest küsitakse ka?
#37
http://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R40&...Categories
#38
Sõidame. Igapäevaselt.
[Pilt: 87873-500.jpg]
#39
Kirjutame siia ka vahepeal. Usumõõdik 3200xx

Sõidab.Icon_cool RoostetabEusa_wall, kuid sõidab.

Aastaga on meie "teed" nahka pannud kondid esisillal ja rooliotsad. Ning seni vaid leemendanud pump on hakanud lausa lekkima.Crybaby Mistap hakkas ülevaatajale auto sedavõrd meeldima, et tahtis uuesti näha.Eusa_pray

Aga nädal hiljem ja 479 eurot kallimana on auto taas tehnilises mõttes löögijõus. Kuna lasin Oisu diselistidel ka pumpa mõistlikkuse piires peale keerata, siis on vihmamärjad teed ootamatult libedamaks muutunud...Confused

Vahepeal oli mõttes teha ka EVRY-mod, kuid praeguste pasteldega võib elu liiga huvitavaks minna. Aga vaatame, süües kasvab ju isu.Paranoid
#40
Kuulge punnuomanikud, kuidas teil õnnestub neid tungiavade punne elusast peast kätte saada? Kuna meil pole seda teha vaja tihemini, kui kaks korda aastas, on iga kord kõva võitlus. Kinni, mis kinni. Eile sai üks suisa puruks tiritud...Crybaby

Määrida? Aga millega? Enne tagasipanekut lasin terveksjäänud mootoriõlist (värskest, loomulikultEusa_snooty) läbi ja kohe proovides sai küll kergesti kätte (samas iseeneslikult ära ka ei kukkunud)... Vaatame, kuidas nädala pärast on.

Mis mõõduga O-rõngas punni ümber käima peaks? Meil on üsna õnnetu väljanägemisega...Retard

Ühtlasi kuluks meile ära MB versioon sellest konksust, millega neid katteid peaks tegelikult maha kangutama. Mulle tundub, et kruvikeeraja ei ole selleks mitte õige riist...Paranoid

Ülalkirjutet kurtmisest võib järeldada, et HH avas talverehvihooaja. Keerasin alla Michelini lamellid, millele eelmise talve 8500 km tuvastatavaid kulumismärke jätnud ei ole. Vaid tagarehvide lamelliharjad on lähedalt uurides ühest servast ümaramad.

Ning Kernus on täna hommikul maa valge...Ninja



Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Mercedes Benz S 500L 225 kw 2003a Brabus Bodykit " MUST KOER" siimruz 41 2,968 15-04-2024, 08:08 AM
Viimane postitus: siimruz
  Mercedes-Benz S500, 2015, W222 - hellrix hellrix 38 11,407 14-04-2024, 02:37 PM
Viimane postitus: Sman
  Mercedes Benz CL 55 KOMPRESSOR AMG 368 kw 2004a " VALGE KOER" siimruz 54 6,482 04-04-2024, 11:58 PM
Viimane postitus: siimruz
  W463, G350, 1995- v6sa v6sa 31 3,877 02-04-2024, 06:49 AM
Viimane postitus: v6sa
  S212 E350 CDI BlueEfficiency 4Matic - v6sa v6sa 118 19,468 01-04-2024, 10:25 AM
Viimane postitus: v6sa
  Mercedes-Benz E 350 d 4MATIC ,S213, -17 - Alkohoolik Alkohoolik 36 4,846 10-03-2024, 02:56 PM
Viimane postitus: Alkohoolik
  Mercedes-Benz S500, 2003, W220 - Marksus Marksus 3 384 18-02-2024, 11:24 AM
Viimane postitus: Marksus
  Mercedes-Benz E 250 CDI 4Matic Avantgarde AMG S212 ´13 - Alkohoolik Alkohoolik 10 2,420 06-02-2024, 11:42 AM
Viimane postitus: Alkohoolik
  Mercedes Benz ML 270 CDI AMG Body kit BRABUS D4, 2002a siimruz 66 33,081 09-12-2023, 01:29 PM
Viimane postitus: Rolz
  Mercedes-Benz W253 GLC 2017, Randar Randar 3 1,714 19-11-2023, 06:41 PM
Viimane postitus: Randar



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne