Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
K: jälle kütusekulust
#1
tere,
alles uus siin foorumis ja oman c180 automaati 98st aastast...tahtsin kysida kytusekulu kohta, kasutasin ka otsinguid, aga ei leidnud midagi...ise sõidan esimest paagitäit ja VÄGA rahuliku sõiduga tundub et maanteel 9-10 liitrit sajale...tehaseandmed vist 7,3 oli...
kliima küll ka kyll taga, aga pysikiirusehoidjaga eriti rahulik sõit, kas see palju pole? või mida kontrollima minna?
Vasta
#2
minaise Kirjutas:tere,
alles uus siin foorumis ja oman c180 automaati 98st aastast...tahtsin kysida kytusekulu kohta, kasutasin ka otsinguid, aga ei leidnud midagi...ise sõidan esimest paagitäit ja VÄGA rahuliku sõiduga tundub et maanteel 9-10 liitrit sajale...tehaseandmed vist 7,3 oli...
kliima küll ka kyll taga, aga pysikiirusehoidjaga eriti rahulik sõit, kas see palju pole? või mida kontrollima minna?
kliima taga +2l 100km-i kohta ega külmõhk õhust ja armastusest ei tule ju Wink
Vasta
#3
minaise Kirjutas:tere,
alles uus siin foorumis ja oman c180 automaati 98st aastast...tahtsin kysida kytusekulu kohta, kasutasin ka otsinguid, aga ei leidnud midagi...ise sõidan esimest paagitäit ja VÄGA rahuliku sõiduga tundub et maanteel 9-10 liitrit sajale...tehaseandmed vist 7,3 oli...
kliima küll ka kyll taga, aga pysikiirusehoidjaga eriti rahulik sõit, kas see palju pole? või mida kontrollima minna?


+ see veel et 180 ise lahja automaadile, ikka rüüpab päris mõnusalt linnavahel :hump:
Bavarian Motor Works - not for me
Vasta
#4
ära kamminud? linnas 10 ja üle ei saa. maanteel 7. kondiga 7,5 ehk.

küünlad-õhufiltrid-õli-bensufilter vahetatud? pidurid-vaakumvoolikud üle käidud? lambda on korras? õhukulumõõtja?

mul muidu vedeleb üks lambda siin millega kütusekulu ok oli. tahad proovi kui ei viitsi diagnosti minna. üldiselt soovitaks.
...
Vasta
#5
Tead see on suhteline. Minu autol tehase poolt maanteel ette nähtud 5,2 sajale.

Kui sõidan 90 km h ühtlaselt, kliima väljas ühe-kahekesi autos, on kütusekulu kompuutri järgi 4,8.
Kui sõidan 110 km h ühtlaselt, kliima väljas kahekesi autos, on kütusekulu kuskil 5,5
Kui sõidan 110 km h ühtlaselt, kliima täiega sees (palav ilm) ja 5 inimest autos, on kütusekulu 6,5.

Olen võrrelnud tankimise andmeid ning kompuutri näitu ning paistab et suht täpselt näitab. auto läbisõit oli testimiste ajal 3-4000 km, mistõttu tehnilised probleemid ei oleks tohtinud midagi mõjutada.

See aga näitab, kuivõrd palju varieerub kütusekulu olenevalt asjaoludest - ükski eelnimetatud olukord ei olnud ju kuidagipidi "ekstreemne".
Vasta
#6
tegemist oli siiski japsiga ja need mootorid on totaalselt erinevad.

olen 1.8 motoga autot omanud, isa omab siiani ja ka mina sõidan sellega (tal siis kont ja automaat mõlemad). selle ajastu kont annab max 1l juurde väikese mootori kütusekulule. kui sedagi. eeldatavasti alla. automaat ei anna suurt midagi juurde kütusekulus kui viisakalt käike vahetad. mine vähemalt 1.8 motoga tuntavat vahet sisse ei saanud kas sõitsin ökosõidu reeglite järgi vi nii kuidas jumal juhatas - vahe 0,2l sajale.
...
Vasta
#7
Muuseas kuidas sa mõõtsid kütusekulu (küsimus teema algatajale)?

asja võib mõjutada:
a) eelmine kord lülitas tankimispystol varem välja kui mõõtmise ajal tangitud
b) spidokas valetab

Aga kõige lihtsam - nüüd väljas sombune ilm... lükka kliima välja ja proovi uuestiWink
Vasta
#8
ma ei mõista praegu... mida sa taga ajad? et mb sitt auto ja riis ruulib? vaheta foorumit! paak täis sõit paak täis. kolm klõpsu püstoliga. rahul?
...
Vasta
#9
Andres Kirjutas:ma ei mõista praegu... mida sa taga ajad? et mb sitt auto ja riis ruulib? vaheta foorumit! paak täis sõit paak täis. kolm klõpsu püstoliga. rahul?

Kust sa seda praegu välja lugesid? Rahu, ainult rahu, usu või mitte, aga ma olen oma kutsika "masendusest" juba ammu üle saanudSmile
Vasta
#10
Mina lugesin küll MOny jutust välja just seda, et erinev sõidustiil muudab kütusekulu päris palju. Igasugused tegurid tegelikult mõjutavad. mony toi näite lihtsalt oma riisi baasil, kuna mersut hetkel ei ole. Aga ega see tal tulemata ka jää
" The Best Or Nothing"  Mercedes-Benz

Indrek Peets
Mercedes-Benz Eesti klubi juhatuse liige
indrek@clubmb.ee / 5121868
Vasta
#11
Indrek Kirjutas:Mina lugesin küll MOny jutust välja just seda, et erinev sõidustiil muudab kütusekulu päris palju. Igasugused tegurid tegelikult mõjutavad. mony toi näite lihtsalt oma riisi baasil, kuna mersut hetkel ei ole. Aga ega see tal tulemata ka jää

Üritame teemat mitte väga offtopicuks ajada, aga Indreku kommentaaris tegelikult varjub ka põhjus miks ma foorumit EI OLE vahetanudTongue

Mida ma üritan välja selgitada on see, kuivõrd adekvaatne see kütusekulu mõõtmine teemaalgatajal oli, selgitamaks kas on üldse põhjust auto tehnilises seisukorras probleeme otsida.

Lisaks veel selle argumendi, et tanklates ei ole täppismõõturid (kes ei usu proovige mõõdikutega kanistrisse kütust osta).

Et ühesõnaga, kui sa sõitsid ühe paagi nii ära ja järgmise tankimise juures avastasid ebanormaalselt suure kütusekulu, ei pruugi see tähendada ilmtingimata seda, et su auto just nii palju ka kütust tarbis!

Kõige parem on asjasse selgust saada pika otsa peal (nt. Tartu - Tallinn vms), mida suurem ls seda väiksem mõõteviga summaarne.

Iseasi kas sa suudad ennast talitseda ühtlaselt 90 kmh nii pikka otsa sõitma, aga noh, teadus nõuab ohvreidWink

Väga palju mõjutab kütusekulu ka möödasõitude arv + 70 km/h pika rivi sabas jorutamine.

Minu kogemused näitavad (erinevate autodega, sh ka Mercedes-Benz), et sama auto kütusekulu võib olenevalt igasugustest teguritest sama vahemaa peale olla pea 2 kordse vahega!

Lisaks ka kütuse kvaliteet (ka statikast on p**ka saadud!). Tuttava diiselmootoriga auto hakkas ühel hetkel tarbima tavapärase 5 liitri asemel sama sõidustiili/marsruudi korral 7-8 liitrit, ning "viga" paranes järgmise tankimisega! Kuivõrd palju bensumootori kütusekulu kvaliteedist sõltub ei tea, aga eks mingi vahe võib ikka olla (eriti arvestades piiri taga sõitjate jutte).

Üldiselt kuna mingi vahe pidin olude sunnil sõitma üle 4000 km kuus, siis seetõttu olen seda kütusekulu teemat jälginud ikka.
Vasta
#12
Ei tia kas on mõtet nutta palju auto kütet tarbib selge on see et kõik kulub ära ja isegi puudu jääb enne kui autot soetama hakatakse tuleks selgeks teha milliste kulude tuleks arvestada et sõidu mõnu ei jääks üürikeseks.
56562200
Vasta
#13
erik ära aja nüüd oma 4.3 v8 jora siia sisse. ma arvan et sa nutaks pool foorumit täis ku sul järsku üks päev 20 sajale kütusekulu ette lööks.

Iga mootor VÕIKS võtta kütust ikka mingite etteantud piiride sees. 1.8 maanteel aga kliimaga mitte üle 8 kohe päris kindlasti. isegi mina saan kliima ja kondiga alla 10 maanteel sõidetud ja minu konditsioneeri pump on iidamast aadamast ning raske edasi ajada C-ga peaks ikka teine teema olema.

poisid poisid Big Grin


aga see point on õige, et õigesti peaks mõõtma ka seda kulu.
ja üle käima minu poolt nimetatud sõlmed

ja KASUTAMA OTSINGUT
...
Vasta
#14
[quote=Andres]
erik ära aja nüüd oma 4.3 v8 jora siia sisse. ma arvan et sa nutaks pool foorumit täis ku sul järsku üks päev 20 sajale kütusekulu ette lööks.

mul ei võta järsku küll midagi mul võtabki 20 pidevalt ...kas sa oled foorumis kuskil lugenud et "erik nutab" :help:

56562200
Vasta
#15
ok, pingutasin üle.
aga on silma jäänud nagu viited sellele, et vahet pole palju võtab. siiski enamike jaoks see loeb. ja ka minu jaoks on see valus teema...

aga 20 sajale - 1)ei usu et ta sul nii palju võtab 2) kui võtaks oleks sa selle vea juba likvideerinud Smile
...
Vasta
#16
Andres Kirjutas:ok, pingutasin üle.
aga on silma jäänud nagu viited sellele, et vahet pole palju võtab. siiski enamike jaoks see loeb. ja ka minu jaoks on see valus teema...

aga 20 sajale - 1)ei usu et ta sul nii palju võtab 2) kui võtaks oleks sa selle vea juba likvideerinud Smile

Ok ok ei võta päris 20 liitrit linnas saab ka 14-17 hakkama.No kui on ikka pidev 4x4 ,V8 ja 280 hobust siis ei saagi vähemaga hakkama.Ütleks nii palju et olen läbinud autoga 4000 km ja olen saanud kuluks 12-13 kiirusel 100-120 ,kiirusel 150-180 oli kulu 17-21!
56562200
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  W202 jälle pöörded, lisatud videod erki232 6 4,274 29-12-2008, 06:20 PM
Viimane postitus: Martin
  W201 jälle kord küljepeeglid heixs 7 4,907 30-08-2006, 07:52 PM
Viimane postitus: heixs



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne