Teema hinnang:
  • 2Hääli - 4.5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MB 260SE 1990a. W126
#21
Tere

Pidasin silmas küünlajuhtmeid, jagajakaant, rootorit ja küünlaid. Seda pigem sellepärast et olen oma mersuda ajaloo juures praktiliselt kõigil isenditel pidanud selle töö tegema, sest varem või hiljem hakkab ikka kalama. SL-il vahetasin eelmine kevad.260 sel need asjad päris nii palju ei maksnud aga korralike asjade eest tuleb oma 4 kilo eesti raha välja käia ikka. Ei muidu ta käib praegu ilusti tühikäigul kohati on tunda just mootori soojenemisel 60 kraadi juures ebaühtlust kuid kui mootor töösoe jääb jälle ühtlasemaks. Ma ei ole praegu neid asju vahetanud veel. kui temaga juba rohkem liikuda saab siis võtan ette. Ma lähen temaga lähiajal ülevaatusele ka eks siis näeb mis need näidud tulevad.
Mercedeste haige.Keeran oma hõbenoole rooli.
#22
Kas sa oled kasutanud originaal detaile või eksisteerib ka mingi pädev aftermarket?
Terve aasta poole aastaga
#23
Üldiselt ma ei ole alati originaal osade kummardaja. Just selliste kuluosade kohapealt. Kuna mu hea sõber on varuosade poe omanik ja igapäevaselt teemas sees. Siis ta mulle pakub osi ja alati on valiku võimalus odavamate ja kallimate B osade vahel. Teinekord on ta mulle müünud ka originaal osi. Vahepeal neil oli mingi kanal kus nad said neid tellida. Juhtmete ja kaante osas jään sulle vastuse võlgu. Pean garaazis vaatama mis firma omad nad olid igal juhul mitte odav sari. Sest ega neid juhtmeid, kaani ja muid kuluosi Mercedes-Benz ise ei tee, toodab ikka ju mõni allhanke firma, aga lihtsalt vorbitakse se MB märk peale. Ise asi on liistud stanged salongi detailid. Neid ei ole mõtet ühelgi autol B osadena soetada, kui neid alati saabki. Viimati lappisin naise Golfi B osadega ja no närvirakke kulus palju. Juhmete hind oli nii et ebeys pakutakse rida kuuese kaan + rootor+ juhtmed kokku 120 euri koos saatmisega oli see vist(tootja teadmata usutavasti odav sari). Ja ma siit tema käest saaks käredama sarja 150 euriga + siis juurde veel küünlad ja no vahetamisega saaksin ise hakkama.

Kui ma selle tüki ära teen siis panen siia ka kirja palju maksis ja kas ka paranes midagi. Minu meelest olid need juhtmed ja kaaned Bremi omad.
Mercedeste haige.Keeran oma hõbenoole rooli.
#24
Bremi't saab väga julgelt usaldada.
“A Mercedes-Benz needs to look like a Mercedes-Benz. And another thing that’s just as important is harmonious model progression: the next model should never make the previous models look old.”
#25
Tervist

Täna oli natuke aega ja võtsin kätte ning käisin siis üevaatusel selle autoga. Läksin sinna mõttega et ei hakka ennem midagi tegema autole kui ülevaatusel käidud siis saan ülevaate tehnilisest poolest. Auto läbis ülevaatuse täiesti edukalt. Mootori heitgaasid olid väga hästi paigas. Isegi ülevaataja oli üllatunud kuna ütles et vanemate masinatega on alatihti probleeme. Pidurid olid ka väga head koos käsipiduriga. Siis võtsime ja loksutasime ja kangutasime sillad läbi. Esiots oli vääga hea ei mingeid lõtke ega kolkse. Tagasillas avastasime ühe juhippolse esimese silla kinnituse natuke liiga palju loksumas mis vist ka seda ebameeldivat kolksu tekitab. Taga on näha et hiljuti on pandud päris uued piduri sadulad. Üks ebameeldiv asi on see et millegi pärast on taga differ õline. Aga see pole Difri õli vaid minu arust tundub et see on ASR õli. Sest kui auto ostsin siis oli paagis õli ka vähe. Oskab keegi õelda kuidas sellist leket üldse remontida saab. midagi tuleb sellega ettevõtta. Lõpuks sai asi ühele poole ning vajalikud pookstavid paberitesse kirja.

Tervitades Siim
Mercedeste haige.Keeran oma hõbenoole rooli.
#26
Tere

Nagu alati siis kui võtad spetsiaalselt vabapäeva, et tegeleda oma asjadega on midagi mis ei lähe üldse nii nagu tahad. See kord siis ilm. Ajas ikka kuradima sülitama. Aga sellegi poolest tegin mis plaanis oli enam vähem ära. Eesmärk oli teha siis suurpuhastus nii seest kui väljas ja siis ka vahatamine. Külge sai ka kruvitud uued numbrialused, puudu olev mootori plastik (silberist tellitud), ning sai välja vahetatud ka velje kapslid(tellitud silberist). Viimased olid ikka väga nigelas seisus. Avastasin ka selle miks kadus ASD õli nii ruttu. Süüdlaseks ei ole õnneks differ mida kartsin. Differ on küll niiske ja õline kuid ei leki ta niipalju. Katki on üks õli torudest mis läheb eest taha. Tuleb ära remontida või välja vahetada. Ajab ikka korralikult õli välja. Muud rohkemat ma ei teinud kuna ilm oli ikka väga halb, ning tõstuk kus ma tavaliselt oma autosid putitan oli ka hõivatud. Tuju oli ka kudagi muserdatud selle kuradi ilma pärast ning jätsin asjad seekord sinna paika. Vahepeal tegi muidugi vihm väikse pausi, siis tegin ka mõned klõpsud. Nii palju ka veel et keegi kommenteeris midagi mattide kohta. Siis selle autol ongi originaal matid sees nii taga kui ees. Kuid tundub et sõidetud on peamiselt üksi, sest juhipoolne on kulunud teised nagu uued alles.

Tervitades Siim


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
                                       
Mercedeste haige.Keeran oma hõbenoole rooli.
#27
Kena, kenaNod
Endal tuleb ka seda kuute vaadates kuue isu peale- tahaks SEL'i, tahaks SEC'i...peaasi, et 126 oleks.
Aga tubli ja jätka samas vaimus, ehk kunagi kui Eesti satun ja Klubil mõni üritus selle raames peaks oelma, siis ma hea meelega teeks oma kaameraga pilte, hobi korrasSmirk
#28
Kena kuus nii seest kui väljast Thumbsup
Mercedes-Benz varuosad, remont, hooldus, diagnostika, tarkvara uuendused, SCN kodeeringud jne
LESVEN OÜ Suur-Sõjamäe 30F Tallinn
www.lesven.ee
#29
Tere

Jamasin täna siis veel armatuuri ja tagatule pirnidega. Vahetasin armatuuris ära neid nii palju kui võimalik, käisin just kaemas pimedas ja ikka päris ilus on kui need tulukesed mis põlema peaksid ka põlevad armatuuris. LAUR küsimus sulle!!! Vahetasin tagu tulede kabariidi pirnid 10 w te vastu ja sain sellest armatuuri kontroll tule põlemisest jagu. Kuid nüüd hämaras vaatasin et need tagatuled kole eredalt põlevad kas peabki nii olema. Või ikkasti mul mingi kala veel sees. Loogiliselt nagu peaks olema 5 watised siis tuled ei ole nii ergad. Minul nagu ükskõik ongi ilusam kui säravad aga äkki mõni politsei onu hakkab virisema. Paigaldatud on tal muidugi ka konks kuskil saksamaal üsna ammu ja taga tuledest on veetud käru juhtmed. Äkki see kalab

Tervitades Siim.
Mercedeste haige.Keeran oma hõbenoole rooli.
#30
Tere

Nii, mis on siis vahepeal minu masinaga juhtunud. Käidud sai temaga Riias läti klubi sünnipäeval. Ei ole midagi õelda päris muhe reis oli selle vana isendiga. See reis aga sundis mind kiirendama ja ostma uusi juhtmeid kaant ja rootorit ning küünlaid. Tellisin siis Bremi juhtmed, kaane ja rootori. Pluss NGK küünlad. Täna oli see röömus päev kui sain jupid kätte ning vahetasin ära. Ütleme nii et kogu nede osade olukord oli ikka viimase vindi peal juhtmed kõvad kui kivid kaan oli ka väga halvas seisus alt poolt. Ja küünlad neid polnud vist keegi vääga ammu vahetanud elektrodi otsad oli jumala ümarad ja vahe oli vääga meeletu. Paras geberniit on nede juhtmete istutamine sinna plastik katte alla mis mootori peal on. Suutsin kaks korda end välja vihastada. Ma ei tea kas selle jaoks on mingi eraldi õpetus aga mina neid sinna lihtsalt niisama ei saanud, kogu aeg lendas ta lahti kuskilt ostast. Igaljuhul kasutasin ajutiselt mägaiver teipi et nad seal püsiks ja siis surusin alles selle plastik karbi sinna soone sisse. Hiljem kui nad on ära vajunud siis eemaldan teibi. Siis jõudis aeg käivitamise kätte. Hakkas nurruma ilusti. Summuti otsast oli kohe kuulda nii mõnigi detsipell jämedam hääl. Tegin siis ka väikese proovi ringi kohalikus alevis ja peab ütlema et ÖÖ ja Päev. Masin erk ja särtsakas. Tühikäigul on mõneti veel tunda jõnkse aga need üsna väiksed ja pehmed. Tean et see on päris suur kulu vanale autole ,minul läksid need osad maksma 190 .- eurot. Kuid vahe on ikka väga suur tunda. Soovitan ka teistel kel on mootori töötamise probleemid just nende vanade rida ja V8 mootoritega, see investeering tasub end alati ära.
Teine probleem mis mind nüüd kummitama hakkab on taga differ. Minul nendega ei vea. Sai küll pandud hea ja käre õli sisse kuid ei see enam aita. Kuumalt hakkab ikka koldasti undama. Nii et nüüd siis vaja leida W 126 kere II generatsiooni 3,46 ülekandega ASD Differ koos ABS anduriga. Saksast leidsin mõned kuid neil puudub ASD. Nii et kui kellegil on selline asi kuskil üle siis oleksin huvitatud. Ja kui muud ei leia siis tuleb selle ASD-ga midagi ette võtta ja mängust välja jätta.( seda aga ei tahaks nagu teha)
Kuid üldkokkuvõttes asi ainult paraneb ja masin mulle meeldib. Nagu proua mul terve Riia reisi kommenteeris sõidame nagu Volgaga.

Tervitades Siim.
Mercedeste haige.Keeran oma hõbenoole rooli.
#31
20-30 aastat tagasi (ja ka veel varem) kasutas MB süütesüsteemis originaalosana (kaas, rootor, juhtmed, küünlad) tavaliselt kas Beru või Boschi. NGK küünlad tulid märksa hiljem. Kas Bremi on MB-le originaalosi tootnud, selles kahtlen, aga kvaliteetne on ka see kaubamärk.
#32
Selle kohapealt jään vastuse võlgu. Kuid juhtmed ja kaan mille eemaldasin olid ka bremi omad ainuke mis oli bocsh oli rootor ja küünlad. Kus juures pood kus ma need ostsin siis minu meelest olid nii et boschi juhtmed olid kõige kallimad(isegi 200 ringis minu meelest) siis olid järgmised bremi aga ma ei mäleta kas ta mulle beru pakkus üldse. Igal juhul arvestades pakendeid ja kirjasid mis kaasas olid eeldan et nad on tõesti kvalitetsed.

Siim
Mercedeste haige.Keeran oma hõbenoole rooli.
#33
Käisin täna kindluse mõttes ka ülevaatuspunktis heitgaase möötmas ja no näidud on igal juhul supper head. Nüüd siis differ,differ,differ.
Mercedeste haige.Keeran oma hõbenoole rooli.
#34
(10-05-2011, 10:32 PM)siimruz Kirjutas: Nagu proua mul terve Riia reisi kommenteeris sõidame nagu Volgaga.

Sõbrad,väidan oma kogemustest, et Volga on mälestustes ilusam kui tegelikkuses. Oleks te Gaz 24-ga Riia poole rühkinud, siis kahtlen, et proua oleks kiitnud "sõidame nagu S-klassiga". Pigem oleks see Riia ots hoopis teistmoodi meelde jäänud.

Aga kust sa Bremi rootori hankisid? Mina külastasin kauplust Autoasi. Sain juhtmed, sain kaane, kuid rootorit ei pakutud üldse.
Terve aasta poole aastaga
#35
Mina tellisin sõbra poest pärnus OÜ raunex. Tal oli igal juhul sellega paras jantimine. Kuna keegi polnud selliseid asju vääga ammu tellinud siis ta tükk aega jebis enne kui tellitud sai nad. Aga jah juhtmed kaan ja rootor kõik said bremi omad.
Mercedeste haige.Keeran oma hõbenoole rooli.
#36
Tere

Nii. Nüüd siis minu tegemistest garaazis. Peale juhtemete vahetust, sai tehtud ka visuaalne kontroll k-jet-le, üle sai pingutatud klambreid ja kontrollitud seda kummivanni K-jeti all, kõik tundus olevat okei. Lisasin ka bensiini surve voolikule, mis peasse äheb klambrid millegi pärast neid seal ei olnud ja kahtlaselt viskas vahepeal bensiini haisu nüüd kadunud see hais. Nüüd siis tehtud ka kaks pikemat sõitu selle masinaga ja peab ütlema et sõidab ikka päris hästi see vanur. Nüüd on ikka nii, et kui suure hoopealt tuled ja seisma jääd siis selline tunne et auto mootor seisab kuid tahhomeetri järgi on näha et tuksub ilusti ja minek on ühtlnae ja jõuline. Seoses sellega sain lahti ka sellest välja laske kolinast. Kuna mootor töötab nüüd ilusti ühtlaselt pole seda lõgin-kolinat enam kuulda. Ühesõnaga kaks kärbest ühe hoobiga. Suures remondi tuhinas sai ka garaazi akendele uued kardinad pandud.

Nüüd siis kõik pilgud diffrile suunatud. Ebeys asi selge on võtta aga ilma ASD-ta. Teise variandina siis laagrite vahetamine. Kuid ta teeb ikka päris trammi häält. Siis kaldun arvama et äkki tigu ja taldrik ka vigased. Aga eks näeb varsti, varsti likvideerin selle asja igal juhul ära.

Seniks kuulmiseni.
Mercedeste haige.Keeran oma hõbenoole rooli.
#37
Tere,tere

Kätte jõudnud Juuli ja sellegi autoga vahepeal sõidetud ja tegutsetud kuid mitte eriti palju. Eemaldatud sai pagasnikust see auto telefoni kobakas mis oli kinnitatud akna aluse pleki külge. Sai ka eemaldatud sealt lahtine korrosioon ja erinevate keemiatega kokku tehtud. Peale süüteosade vahetust ja KE-jet hooldust on see auto uskumatult ilusti tööle hakanud. Täna saigi auto teise peremehe minu Isaga kellel sünnipäev arutatud selle auto edasisi plaane ja otsustasime et tellime peale info kontrollimist saksast ühe difri ära ja kui ost õnnestub läheb see differ seniks alla kuni aja jooksul saab selle originaal difri korda tehtud. Peale seda asume auto lahti võtmisele. et teha mõned keevitustööd, ning siis vajalikud värvimistööd. Seniks aga saab temaga ikka edasi liigeldud. Sest sõita on temaga ikka uskumatult mõnus. A ja Isa mul istme fänn ja tema sõnul ta tagumik ütleb et juhi istmel on mingi vedru katki selle peale ütlesin et kui õige aeg viin ta kokku sm. Tihhonoviga äkki aitab ja juhendab ja saavad selle kuue istmel ka selle vedrude asja korda.

Seniks aga kõike head !!!
Mercedeste haige.Keeran oma hõbenoole rooli.
#38
Tere, tere

Üks huvitav vahejuhtum. Öösel kui suvepäevadelt koju sõitsin tegin vahe peatuse MÄO Statoilis et kohvi võtta ja tankida. See aeg kui sees olin vaatasin et Üks must AMG 55 G klass sõitis ka sinna. Olin sees aknast nägin kuida mingi 40-dnates tüüp hoidis lõuga kinni ja vahtis minu autot siis tuli sisse. Mina muidugi läksin õue askeldasin auto juures. Tüüp tuli välja ja kohe tervistas ja küsis mis mootoriga ma ütlesin et rida kuus. Siis tüüp kõndis minu arust 5 ringi ümber auto ja korrutas et see on ikka kuradi hea auto, see on ikka kuradi hea ja ilus auto. Siis rääkis et tal oli kunagi 500 Sel ja ütles et paremat autot tema kohanud ei ole. Tal on ikast autosid peale seda olnud kull BMW 700 seeriat ja mingi lexsus vist ka. Aga see oli ikka üle kõige. Eks ma kiitsin ka takka, kuigi olin suht väsinud. Siis tüüp soovis õnne tegi kõva käepigistse ja ütles et sul on ikka kõva auto ma see peale et no sul ka ju päris kõva masin. Selle peale naeratas ja vastas. Et sinu auto ei pudene aga see G klass ikka laguneb kogu aeg. Ja siis lasi aplausiks tugeva signaali ja kadus mõirates sealt.

Jõin oma kohvi lõpuni ja jätkasin muiates sõitu edsi.
Mercedeste haige.Keeran oma hõbenoole rooli.
#39
Kuus ja G on mõlemad tase omaette. Nod
Mercedes-Benz varuosad, remont, hooldus, diagnostika, tarkvara uuendused, SCN kodeeringud jne
LESVEN OÜ Suur-Sõjamäe 30F Tallinn
www.lesven.ee
#40
Nii, Nii

Sai täna siis aega võetud ja natuke autode kallal putitatud. Vahepeal sai siit foorumist ühe kodaniku käest soetatud korralik esistange keskmine kroom. Külge panen selle alles siis kui autol ka vastavad värvitööd tehtud on. Siis sai ostetud uued tagumised kondid febi toodang. Need panin külge ja nüüd kadus see kõbin taga sillast ära. Raiusin endale et ei hakka selle auto juures midagi muud tegema kui lihtsalt ilusti korda. Aga ei nagu kiuste tekkisid jälle siia foorumisse ühed veljed müüki. Mis mulle tegelikult väga meeldisid. Tegemist MB r129 kere originaal velgedega. Milledel ET 34 seega kuue alla sobivad ideaalselt. Kuna hind oli soodne ja veljedel olid ka korralikud rehvid peal siis ei jäänd muud üle kui ära tuua nad. Kahjustada on saanud velgedel servad. Aga selle jaoks varusin juba vastavad vahendid valmis et nende iluravi talvel ette võtta. Täna kruvisin need rattad siis alla ka. Tegin siis ka proovi sõidud ja tundub et mingeid anomaaliaid nende velgedga ei kaasnend. Kuid kui hakkasin garaazi poole tagasi suunduma juhtus midagi ühe esimese piduriga järsku hakkas esi ots kuidagi naljakalt jõnksutama nii sõites kui pidurdades. Pidasin auto kinni uuris ega velje lahti pole aga ei kõik oli kinni ilusti. kuid tunda oli et juhipoolse piduriga midagi lahti. Jube kuum oli igal juhul. Sõitsin garaazi ja võtsin ratta alt et uurida mis lahti. Nii pealt näha ei saanud midagi aru. Arvan et klotsid lihtsalt üsna kulunud ja ju jäi seal midagi kinni siis. Sest ta seisnud viimasel ajal palju mul. Võtan poest uued klotsid ja siis puhastan korralilut ära süsteemid ja vaatab mis siis teeb. Võib jutuda et tuleb ka kettad ära vahetada aga eks vaatab kuidas asjad kulgevad. Nii mul see päev lõppes, etmasin jäi tungi peale. Ah ja plaan on ka midagi auto esiosaga ette võtta. Minu arust on ta liiga kõrgel. ja auto tundub minu jaoks sedasi kuidagi naljakas. SL -l lahendasin asja vedrudel pool keerdu maha lõigates.tulemus sai väga hea igal juhul nii väliselt kui sõites. Mul ju tegelikult tööriistad olemas äkki teen kuuel ka midagi sarnast esivedrudega saab väljanägemise paremaks. Igal juhul tahan uuel nädalal asja uuesti liikuma saada, sest plaan järgmisel nädalavahetusel Tartu väike reis ette võtta. Difriga on asi siiamaani veel kõik vana viisi. Pole siiani veel seda saksamaalt siia toimetamist ära otsustanud. Aga küll jõuab selle asja ka korda ajada.

Aga seniks kuulmiseni.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
                   
Mercedeste haige.Keeran oma hõbenoole rooli.


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  MB 560SEC W126  90.a. secman 141 138,239 10-02-2024, 12:02 PM
Viimane postitus: nostromo
  W126 500SEL, 1986 - Ester Ester 271 241,628 15-11-2023, 04:24 PM
Viimane postitus: v6sa
  Mercedes-Benz 500SE W126 Mike22 50 35,566 31-08-2019, 05:31 PM
Viimane postitus: hents99
  W126 SDL 3,0TD `86 Janek 126 janek126 14 15,175 06-06-2018, 10:40 AM
Viimane postitus: janek126
  W126 300 SEL 1989 (OM606 projekt) - MBW126 MBW126 156 177,635 18-10-2016, 09:30 PM
Viimane postitus: MBW126
  MB 560SEL 1991 a. W126 HotPapa 115 137,134 23-02-2015, 07:03 PM
Viimane postitus: HotPapa
  mb w126 420se 87 - vqlur vqlur 9 11,163 05-11-2010, 09:15 AM
Viimane postitus: meqa
  MB 500 SE, 1988´ W126 Rait 42 38,630 05-06-2010, 09:02 PM
Viimane postitus: Rait
  MB, 500 SEC, W126, 1992a - HotPapa HotPapa 94 68,364 25-02-2010, 08:30 PM
Viimane postitus: HotPapa
  Minu MB 380 SEL, 1984, W126 indrek 19 20,716 01-09-2009, 03:25 PM
Viimane postitus: indrek



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne