Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kes kellele teed peab andma?
#21
http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=60.36...45,,0,22.7

See on siis üsna analoogse tegumoega ringtee, küll, mitte nii lopergune ristmik nagu sul seal Hispaanias, aga jooned on kenasti vähemasti maas.
Äkki kehtib ka sul seal samalaadne lahendus nagu mul siin Norras, samas ei oska öelda...

Aga mis puutub ikkagi küsimusse, et kus on LE's punkt, mis sinu kirjeldatud küsimusele vastuse võiks anda, pean ma paraku vastuse võlgu jääma. Mind on autokoolis nii õpetatud, mul on neli aastat kõigest laod olnud, aga mina ei olek unagi sellist manöövrit sooritanud. Eksamil ei ole igatahes selline manööver lubatud...
Vasta
#22
(19-09-2010, 06:18 PM)Gre Kirjutas: Või külvad meelega segadust ja kaost Icon_smile

Võib ka nii öelda. Badgrin
Vasta
#23
Küsimus teemaalgatajale:
kas märk "Suunad sõiduradelt" on jäänud joonistamata või seda ei olnudki?

Kas meil on üldse mõnda sellist mitmerealist ringristmikku, millel neid valgeid märke pole? Haaberstil on (ja need määravad liikumise), tipi ringil on, isegi Viimsis oli. Kusjuures Haabersti ringil poleks väga vigagi, kui kaotataks see tobe pääs bensukasse otse ringilt.
Mina õppisin ringe keerutama Šotimaal ja peale paarikuist hammastekrigistamist hakkas isegi meeldima. Kuigi ka seal pidi enne ringi tähelepanelik olema, et sattuda õigele rajale - kuuerealisel ringil ei pruugi enam olla võimalik ümber reastuda.

Ilma märkideta on tegemist ümberreastumisega, kus tagasõitev peab teed andma ja kõrvutisõitvatel annab teed arem või noorem või lihtsalt viisakam.

Kui aga jutt käib mõnest välisriigi ristmikust, siis meie LE-ga pole midagi teha ja üldse kipub välismaalane kole kergesti süüdi jääma.
Vasta
#24
(19-09-2010, 03:40 PM)Renkju Kirjutas: Õu mai gaad...
Esimesel pildil on joonistatud olukord, kus ma alati hoian hambaid risti ja jalga veel kaua piduri pedaalil.
Ma ei saa aru, kust autokoolist inimesed tulevad, et välimiselt rajalt võib n.ö. vasak pööret sooritada üle sisemise sõidurea?
Teineasi on, et kui sa ringile sõites satud juba alguses valele sõidureale, teades, et sa soovid ringilt vasakule minna, mitte otse, siis tuleks ilmtingimata reastumine teha võimalikult ruttu mitte teise väljasõid ees.

Aga soovitan soojalt liikluseeskirjade raamatu välja võtta ja pisut süveneda!Nod

Kui see sisemine rida lubab otse edasi sõita ning see välimine rida ka ringil jätkata, siis minu arust kehtib reegel, kus paremalt poolt tulevale sõidukile peab teed andma. Liikluses niisamagi on parempoolsel autol lubatud enne vasakusse ritta keerata, kui vastupidi.

Ma mäletan seda asja nii. Mul tuleb nagu ette, et sellist anomaaliat on mingil ringil isegi esinenud...
Vasta
#25
Kohe alguses oleks pidanud märkima, et tegu on lõunamaa ringristmikuga.
Sealne kord on lihtne: sisemisel rajal sõitja annab alati teed välimisel (loe: parempoolsel)rajal sõitjale.
Kehtib parema käe reegel.
Ei tea kuidas hispaanias on aga itaalias mis seal samas lähedal näidatakse suunda ka siis kui liigutakse mööda ringi edasi, ehk siis vasak suunatuli sees. Sellest saab siis vasakpoolsel rajal sõitja aru, et peab teed andma.
Kurjajuur
Vasta
#26
(20-09-2010, 11:05 AM)voodoo Kirjutas:
(19-09-2010, 03:40 PM)Renkju Kirjutas: Õu mai gaad...
Esimesel pildil on joonistatud olukord, kus ma alati hoian hambaid risti ja jalga veel kaua piduri pedaalil.
Ma ei saa aru, kust autokoolist inimesed tulevad, et välimiselt rajalt võib n.ö. vasak pööret sooritada üle sisemise sõidurea?
Teineasi on, et kui sa ringile sõites satud juba alguses valele sõidureale, teades, et sa soovid ringilt vasakule minna, mitte otse, siis tuleks ilmtingimata reastumine teha võimalikult ruttu mitte teise väljasõid ees.

Aga soovitan soojalt liikluseeskirjade raamatu välja võtta ja pisut süveneda!Nod

Kui see sisemine rida lubab otse edasi sõita ning see välimine rida ka ringil jätkata, siis minu arust kehtib reegel, kus paremalt poolt tulevale sõidukile peab teed andma. Liikluses niisamagi on parempoolsel autol lubatud enne vasakusse ritta keerata, kui vastupidi.

Ma mäletan seda asja nii. Mul tuleb nagu ette, et sellist anomaaliat on mingil ringil isegi esinenud...



Antud ringteel, mida mina näitasin, tutvustasin ei ole lubatud sisemiselt rajalt otse minna. Otse võib ainult välimiselt rajalt minna. Sisemiselt rajalt on ainult lubatud vasak pööre/manööver. Välimine rida lubab otse ja paremale minna.

Ka Norras kehtib kas just reegel, aga viisakus etiket, kus ringil näidatakse suunda juba enne ringile minekut.
Vasta
#27
Kõik oletavad kuidas liikluseeskirjad käivad. Milline Teie väidetest nüüd siis LE järgi ka õige on?
Mulle tundub, et enamus foorumikaaslastest välismaal liigeldes satub ringristmikule, siis on ta ähmi täis ja püüab meenutada armsaks saanud sõiduradade suundade tahvlit, aga talle ei meenu see, kuna seda ei olnudki... vat siis on jama majas...mis nüüd siis teha.
Ma algatasin selle teema selle pärast, et paljud ei teagi kuidas liigelda ringristmikul kuhu ei ole suurelt välja toodud lisatahvlit.
Tuttav elab selle ristmiku ääres ja tema ei ole seal ühtegi avariid veel näinud. Kord annab teed punane ja kord annab teed roheline. Solidaarne viisakus. Aga kui avarii ära käib siis ei ole enam viisakust kuskil... kes on süüdi?
Vasta
#28
(20-09-2010, 09:04 AM)v6sa Kirjutas: ...

Ilma märkideta on tegemist ümberreastumisega, kus tagasõitev peab teed andma ja kõrvutisõitvatel annab teed arem või noorem või lihtsalt viisakam.

Kui aga jutt käib mõnest välisriigi ristmikust, siis meie LE-ga pole midagi teha ja üldse kipub välismaalane kole kergesti süüdi jääma.
...

Niimoodi ma vastasin ja jään selle juurde kindlaks seni, kuni keegi toob meie LEst mulle punkti, kus asi on teisiti kirjas.

Ning veel - välismaal kehtivate reeglite ja tavade suhtes ei tasu väga enesekindel olla. Alles aastatepikkune elamine võimaldab hakata tajuma seda, mis kohalikke tavasid juhib. Mistap turist on ja jääb siiski kohalike juhtide armule - kas antakse sahmerdamine andeksIcon_redface või "pannakse ära" ja tehakse oma autole lolli turistiRetard arvel üks korralik kereremontIcon_twisted.

Ma ei tea, kuidas käituvad teised, kuid kuna ringristmiku (eriti joonisel kujutatu) eelis on see, et siseringilt ei sunni mind keegi lahkuma, siis saan ma seal seni keerutada, kuni õnnestub teisi segamata oma soovitud suunas lahkuda. Kui see mulle Šotimaal kohale jõudis, hakkasid ringid mulle meeldima. Ning meeldivad tänasenmi, kuigi meie kallid kaasmaalased oma suunatule mittekasutamisega teevad kõik, et liiklus neil sõõridel võimalikult segaseks muuta.Icon_evil

Kuidas liikleb aga küsimuse püstitaja?Icon_question
Vasta
#29
Mul tekib siiski küsimus, et miks kurat peaks välimiselt(parempoolselt) rajalt tegema vasakpöörde?
On ju elementaarne, et kui sa teadlikult ringile minnes ning sellelt väljudes otsustad teha vasak pöörde, siis sa kasutad selleks sisemist(vasakpoolset) rada.
Ma ei ole mitte kunagi kasutand teema laguses kasutatud manöövrit.

Jah, kui tõesti juhtub, siis kas, olen süüdi mina või on süüdi tema. Kui ta enne oma manöövri tegemist ei lülita sisse suunatuld(3 sekundit enne manöövrit) ja mina tema autoga füüsilisse kontakti satun, siis on süüdi tema, aga kui tal on enne manöövri tegemist suunatuli kenasti sees ning mina seda ei märka, siis olen süüdi ju otseloomulikult mina. Kehtib ju ikkagi kogu Euroopas paremakäe reegel!? Tegu ju on märgistamata ristmikuga, mis seda eeldab.


Aga siiski, nagu mainis ka Herr V6sa, siis kohalikud kombed on need, mille järgi peaks/võiks liigelda. Las su sõber istub seal veel mõned korrad/tunnid ning kui siis ka avariid veel ei juhtu, siis mina jään kindlaks kehtivale paremakäe õigusele...
Vasta
#30
(20-09-2010, 04:43 PM)KimsSky Kirjutas: Kõik oletavad kuidas liikluseeskirjad käivad. Milline Teie väidetest nüüd siis LE järgi ka õige on?
Mulle tundub, et enamus foorumikaaslastest välismaal liigeldes satub ringristmikule, siis on ta ähmi täis ja püüab meenutada armsaks saanud sõiduradade suundade tahvlit, aga talle ei meenu see, kuna seda ei olnudki... vat siis on jama majas...mis nüüd siis teha.
Ma algatasin selle teema selle pärast, et paljud ei teagi kuidas liigelda ringristmikul kuhu ei ole suurelt välja toodud lisatahvlit.
Tuttav elab selle ristmiku ääres ja tema ei ole seal ühtegi avariid veel näinud. Kord annab teed punane ja kord annab teed roheline. Solidaarne viisakus. Aga kui avarii ära käib siis ei ole enam viisakust kuskil... kes on süüdi?


Nagu ma ütlesin - Eestis on kõik ringristmikud eelnevalt juhendatud vastavate märkidega. Seega sealt saad aimu, millisest reast võid ringile sõita, millisest pead maha keerama. Ringteel kehtib alati nagu ka mujal parema käe reegel, kui see pole märkidega regulleeritud - enamus ringteed on regulleeritud anna teed märkidega - see kes tahab ringile minna peab teed andma, ehkki kui anna teed märki poleks, oleks temal eesõigus parema käe reegli järgi.

Ringteel reastumine on nagu tavaliselgi mitmeralisel teel reastumine. Kehtib parema kläe reegel. See kes on parempoolne, sellel on eesõigus. Avarii korral jääb parempoolne õigeks.

Võta liikluseeskiri lahti ja loe, liiklusseadusest on ka abi.

VEELKORD - EESTI SUUREMAD RINGRISTMIKUD ON EELNEVALT TÄHISTATUD. Väiksematel on üldjuhul anna teed märgid ja ainult üks sõidurida. Seal on õigus ringteel liiklejal.
" The Best Or Nothing"  Mercedes-Benz

Indrek Peets
Mercedes-Benz Eesti klubi juhatuse liige
indrek@clubmb.ee / 5121868
Vasta
#31
Ei ole reastumisel mingit parema käe reeglit, kes reastub peab veenduma manöövri ohutuses. Parema käe reegel kehtib reastumisel vaid siis kui reastutakse korraga ühte ritta, siis tuleb paremalt reastujale teed anda.
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#32
Lausa naudin seda teemat. Eks meie avariide arv näitab seda sama, liiklusalaste teadmistega autojuhid just ei hiilga ja ega meie klubi ka erand ei ole. Mina nende seas muidugi. Siit Indrekule idee: ehk talvepäevadel kaasata mõni hea spetsialist ja veidi vaagida viktoriini stiilis analoogseid, enim küsimusi tekitavaid situatsioone: hea siiski pädevalt isikult saada õiged vastused.

Minu arvamus siinkohal kaldub ka paremal liikuva auto kasuks. Kuidagi imelik on lugeda arvamusi et parempööret (mis sisulislt tähendab ringristmikult mahasõitu) peetakse otsesõiduks. Lähtudes anna teed märkide paigutusest on ringristmik ja seega ringtee ainus otsesõidu tee. Liilkluseeskirjades üheselt kirjas: manõõverdaja s.t pöörete tegija peab andma teed otseliikujale. Järelikult peab parempöörde tegija läbi laskma otsesõitja s.t välimisel rajal liikuja (kui märkidega pole korraldatud teisiti)
Odavalt aga mugavalt - selleks sobib diisel kurbik täiesti.
Vasta
#33
(20-09-2010, 07:08 PM)Laur Kirjutas: Ei ole reastumisel mingit parema käe reeglit, kes reastub peab veenduma manöövri ohutuses. Parema käe reegel kehtib reastumisel vaid siis kui reastutakse korraga ühte ritta, siis tuleb paremalt reastujale teed anda.

On ikka, kui kaks autot on kõrvuti ja tahavad rida vahetada - niiöelda omavahel. Siis esimesena on õigus parempoolsel sõidukil.
" The Best Or Nothing"  Mercedes-Benz

Indrek Peets
Mercedes-Benz Eesti klubi juhatuse liige
indrek@clubmb.ee / 5121868
Vasta
#34
Liikluseeskirjade nagu ka muude seaduste ja juriidiliste tekstide puhul püütaxe võimalikult palju infot edastada võimalikult täpselt ja võimalikult lühidalt (loe väheste sõnade ja spetsterminite abil). See aga tähendab seda, et juriidiliselt mitteharitud inimestel on väga raske mõista, mida on üritatud öelda, kuna taolist teksti lugedes tundub kõik grammatiliselt korrektne ja kuskil taamal ajusopis isegi loogiline, kuid siiski raskesti mõistetav. Või ütleme nii, et sõnastus on selline, et kui aru saad, siis meelde ikka ei jää, kuna igapäevaselt keegi nii ei räägi.

Selle pärast tulebki liikluses silmad lahti hoida ja olla valmis kõigile teed andma, kuna isegi kui sul on eesõigus võib kõrvalt tulev autojuht sama enda kohta mõelda ja lihtsam on ettevaatuse mõttes igax juhux talle teed anda vältimax plekimõlkimist või muud ohtlikku olukorda. See aga ei tähenda kartlikku hiilimist vaid ettemõtlemist. Tuleb vaadata kaugemale kui oma kapotil ilutsevat MB märki ja mõelda kuidas 100 meetrit eemal lähenev auto käitub kui te lähestikku jõuate ja kas on äkki mõttekas veidi kiirust vähendada, et ta jõuax ennem oma manöövri ära sooritada või vastupidi veidi kiirust lisada, et sina jõuax oma manöövri ennem sooritada (see ei tähenda teisel nina eest läbi lipsamist).

Mina lähtun liigeldes sellest, et mida vähem on minu läheduses teisi autosid ehk mida rohkem on minu auto ümber ruumi seda väiksem tõenäosus ohuolukordade või vääritimõistmise tekkex. Seega korrigeerin oma kiirust ja sõidurada sellest lähtuvalt võttes vajadusel veidi hoogu vähemax või foori tagant veidi erksamalt kiirendades.

Kokkuvõttes on kõige tähtsam viisakus, kui inimene on piisavalt viisakas ja näitab aegsalt suunatuld ja ühtlasi soovi sooritada manööver, siis ei pea ma paljux talle viisakusest teed anda, sõltumata, kas mul on mingite reeglite järgi eesõigus või mitte, samas ise ma ei eelda teistelt sama käitumist, vaid ootan oma korda.

A KimsSky, kas on mingi kindel põhjus, mix see liiklusküsimus sind nii väga huvitab, kuna sattus silma sama küsimus sinu poolt BMW foorumis? Et kas sul toimus kellegagi taolisel ristmikul avarii ja nüüd vaja leida kumb ikkagi süüdi oli või lihtsalt üritad ennetavalt leida kõige õigemat lahendust joonisel kujutatud olukorra lahendamisex.
You can have any car you like... As long as it's a Mercedes!
Vasta
#35
Norras on üks väike reegel veel ringristmikul. Avarii puhul läheb süü 50:50, - isegi kui sa süüdi ei ole.
Vasta
#36
(20-09-2010, 08:44 PM)indrek Kirjutas:
(20-09-2010, 07:08 PM)Laur Kirjutas: Ei ole reastumisel mingit parema käe reeglit, kes reastub peab veenduma manöövri ohutuses. Parema käe reegel kehtib reastumisel vaid siis kui reastutakse korraga ühte ritta, siis tuleb paremalt reastujale teed anda.

On ikka, kui kaks autot on kõrvuti ja tahavad rida vahetada - niiöelda omavahel. Siis esimesena on õigus parempoolsel sõidukil.
Just, mainisin seda oma eelmises postituses ka...natuke teise nurga alt (mina kirjeldasin ringil jätkamist aga jah, oletame et on rea vahetus, siis jutt õige, mis õige)
Kuid, kas ka siis kui avastad, et sinu rida sõidab ringilt välja, aga sa tahad tegelikult ringil edasi sõita - vahetad vasakusse ritta ennast, teine tahab välja sõita - tema rida ka lubab välja sõita, kes jääks matsu korral süüdi? Mina arvan et see, kes ei lase parempoolsel reastuda.
Vasta
#37
(20-09-2010, 10:56 PM)Werewolf Kirjutas: A KimsSky, kas on mingi kindel põhjus, mix see liiklusküsimus sind nii väga huvitab, kuna sattus silma sama küsimus sinu poolt BMW foorumis? Et kas sul toimus kellegagi taolisel ristmikul avarii ja nüüd vaja leida kumb ikkagi süüdi oli või lihtsalt üritad ennetavalt leida kõige õigemat lahendust joonisel kujutatud olukorra lahendamisex.
Olen tõesti selle küsimuse püstitanud päris mitmetesse tuntud foorumitesse.
Ja oh imestuseks on ikka väga imelike liiklemise mooduseid välja pakutud. Tundub, et LE polegi välja antud ja sõidetakse oma arvamuse järgi Big Grin

Põhjus, miks ma seda teemat tõstatasin on väga lihtne. Mina liiklen antud ringristmikul pidevalt rohelise autoga. Aga punased kipuvad mulle alatasa selga ronima. Seega ennetan juba seda tekkivat olukorda, kui üks päev läheb reaalseks plekkimõlkimiseks, teadmisega, et minul oli õigus nii liigelda.

Aga juba mitmendat päeva muigan, seda, et kui palju on ikka foorumis rahvast, kes ei ole omale LE selgeks teinud ja püüavad oma valesti aru saadud LE ka teistele hea nõu pähe selgeks teha. Retard
Vasta
#38
(20-09-2010, 11:06 PM)voodoo Kirjutas: Just, mainisin seda oma eelmises postituses ka...natuke teise nurga alt (mina kirjeldasin ringil jätkamist aga jah, oletame et on rea vahetus, siis jutt õige, mis õige)
Kuid, kas ka siis kui avastad, et sinu rida sõidab ringilt välja, aga sa tahad tegelikult ringil edasi sõita - vahetad vasakusse ritta ennast, teine tahab välja sõita - tema rida ka lubab välja sõita, kes jääks matsu korral süüdi? Mina arvan et see, kes ei lase parempoolsel reastuda.

Noh üldjuhul peab enne manöövri tegemist sellest ka suunatulega märku andma ja vähemalt 3 s enne manöövri soovitamist. Valdav osa avariidest linnas tekibki just selle tõttu, et ei pöörata piisavalt tähelepanu manöövrit sooritama hakates - vaadatakse, et on kiire ja vaja teise ritta ning kohe ka keeratakse, veendumata manöövri ohutuses.
" The Best Or Nothing"  Mercedes-Benz

Indrek Peets
Mercedes-Benz Eesti klubi juhatuse liige
indrek@clubmb.ee / 5121868
Vasta
#39
(21-09-2010, 06:22 AM)KimsSky Kirjutas: ...
Mina liiklen antud ringristmikul pidevalt rohelise autoga. Aga punased kipuvad mulle alatasa selga ronima. Seega ennetan juba seda tekkivat olukorda, kui üks päev läheb reaalseks plekkimõlkimiseks, teadmisega, et minul oli õigus nii liigelda.

...

Väga ilusti kokku võetud teatud hulga liiklejate suhtumine...Retard

Minul on õigus... Ajame aga oma õigust taga ja muu pole oluline.

Aga minule jälle tundub imelik sõita ringristmikule paremas reas teades, et ma sõidan mööda kahest mahapöördest (jah, mahasõit ringilt on parempööre!). Ohutumaks ja sujuvamaks liikluseks need kaks rida seal ju ongi... Tean-tean - siis ei lasta vahele ja peab trügima ja üleüldse on ringid pahad ning peaks asendama fooriristmikuga.

Kuigi teemaalgatajal siin ju vormiliselt süüd pole - kõik on JOKK: kui märgid ei keela, on lubatud ja piisava nahaalsuse korral on võimalik kenasti oma autot remontida teise liikleja kulul.

Lugesin praegu esimest postitust uuesti ja siin on tegelikult kaks võimalust: kui punase auto juht sõidab rohelise kortsu mahapöördel ja on juhtumisi aus inimene ning oma manöövri tunnistab maha(parem)pöördeks, siis jääb tema süüdi - pöörde sooritaja peab andma teed otseliikujale (ja ringi keerutaja seda on). Kui punases autos istub aga oma õigusi teadev isik, siis väidab tema, et oli rida vahetamas ning eespool (punane auto on joonistatud karva võrra ettepoole) ning rohelise auto juht takistas jõhkralt manöövrit ning selle tõttu põhjustas õnnetuse.

Paremal asuvale juhile tuleb teed anda vaid siis, kui manöövrit sooritatakse üheaegselt. Kui reastub vaid üks, siis peab teed andma tagapool olija (kelleks enamasti on otsesõitja). Milline suurepärane võimalus oma auto remontimiseks - õigus on ju olemas, keerame aga oma tagauksega otsesõitja esinurka sisse. Aga oh häda - LEs on ka punkt, mis keelab LÕ tahtliku põhjustamise. Ehk JOKK on väita, et "ups, ma ei näinud..." ning ongi kõik korras. Kui aga iitsatada, et nägin küll, aga ei uskunud, et ta edasi sõidab, siis...

LE aluseks on olnud kunagi kaine mõistus. Kuid kuna inimene on oma õiguse tagaajamisel äärmiselt leidlik, siis on iga järgneva sõnastusega püütut lihvida maha mõni auk, mille kaudu on Riigikohtus saavutatud võit liiklusjärelvalve üle, sest kodanik tohib autot juhtida nii kerges jopes kui jopeta... (viide keeleoskusele). Ei tasu ka unustada, et meil on väga tublisid ja asjatundlikke inimesi, kes elatuvad (ning kuratlikult hästi teenides) vaid sarnaste juhtumite menetlemisest ning kassatsioonikaebuste koostamisest. Mul pole midagi advokaatide vastu üleüldiselt, kuid aeg-ajalt tekitab nende töövõitudest lugemine küsimusi küll...

Selliseid häid võimalusi oma auto remondiks võib tuua teisigi - tagantsissesõit liigväikese pikivahe korral (peateele ette keeramine - kui suudad jõuda niipalju ette, et tagatulija oma rehvide suitsedes Sulle otse pagasnikusse sõidab, on sul by default õigus - vastupidist on üsna raske tõestada), juba mainitud ümberreastumine, kaubanduskeskuste parklad (parema käe reegel ei kehti mitte igas parklas) jms.

Aga teema on heaThumbsup
Taadu ettepanekut toetan kahel käel - Talvepäevadeks peaks olema selge, mida peab uue seaduse valguses ümber õppima ja mida lihtsalt meele tuletama. Ehk poolthääl tunniajasele liikusteemalisele jutuajamisele.Icon_cool
Vasta
#40
(21-09-2010, 08:58 AM)v6sa Kirjutas: Aga teema on heaThumbsup
Taadu ettepanekut toetan kahel käel - Talvepäevadeks peaks olema selge, mida peab uue seaduse valguses ümber õppima ja mida lihtsalt meele tuletama. Ehk poolthääl tunniajasele liikusteemalisele jutuajamisele.Icon_cool


Talvepäevadel siis teeme ülesanded just liiklusteemalised. Eks siis näeb, kui palju me tegelikult teame ja mäletame liiklusasju.
" The Best Or Nothing"  Mercedes-Benz

Indrek Peets
Mercedes-Benz Eesti klubi juhatuse liige
indrek@clubmb.ee / 5121868
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne