Teema hinnang:
  • 8Hääli - 4.25 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Foorumi uuendamine
#1
Tervist,

Indrek andis vabad käed, et foorum ära saaks uuendatud. Arvasin, et väga raske ei saa olema..kuid asi osutust märksa tõsisemaks. Asi on nii tõsine, et ma isegi ei leia ühtegi legacy allalaadimislinki mybb 1.0 versioonist. Õnneks oli mul igav ja tegin seda ikkagi.. Tegin foorumist koopia ja hetkel võiks öelda nii, et koopia on uuendatud 70%!

Indrek rääkis, et eelmine kord ei kuvanud postitused korralikult? Kas keegi oskab täpsustada? Ise avastasin selle, et öäüõ-dega postitused ei kuvanud, kuna UTF-8 ei olnud korralikult aktiveeritud. Tegin 3 custom scripti, mis kõik 83,540 postitust üle käiaks ja ära convertiks...toimis..
Aga, mis veel probleemiks oli?

Ja mis on hetkel probleemiks? Ma tean enamus foorumi puudusi ja usun, et uuendus parandab need..

Kui ma kõik asjad üle saan kontrollitud ja olen kindel, et uus süsteem 100% tööle hakkab..siis usun, et täna (laupäev) öösel/õhtul teen uuenduse ära. See tähendab, et foorum tuleb sulgeda -- muidu jääb oht, et mingi mysql sissekanne läheb kaotsi. Uuendamisega võib kaua aega minna, kuna andmebaas on suur ja vana foorumi kaust on täis vahepealseid mybb versioone ja muud jama, mis tuleks kindlasti ära korrastada..

Uuenduse käigus kaovad ära komad kasutajanimedes. Kuigi ma usun, et kellegile komasi ei ole..
Suur küsimus oli kasutajanimedes, kellel on täpitähed kasutusel (PS: Üldiselt kasutajanimedesse nagu ka e-mailide puhul, täpitähti ei kasutata.. Häbi..!), aga vist sain kõik ka sellega korda. Seega ei tohiks, mitte miski või keegi kaotsi minna Smile

Veel.. Kuna mul on ligipääs andmebaasile, siis muudan ka kõik pildipargi vanad aadressid ära ja teen ära enamus andmebaasi hooldused.

Väike eelvaade:
[Pilt: 29265-fcme.prev.png]

Jään tagasisidet ootama..
#2
Edu Sulle selles pühas ja vajalikus ettevõtmisesSmile
Ootan huviga uut versiooniSmile
320CDI - Väikevenna

#3
Jääme ootama ja kui asi õnnestub, teen sulle pudeli väljaBig Grin
#4
Pane youtube plugin ka ja tee aktiivseks.
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
#5
Kas see on foorumis kinni või minu lolluses - arvuti jätab küll passwordi meelde aga ei ole võimalust - stay in - iga kord ku arvuti käivitus, tuleb uuesti sisse logida.
#6
Mul küll jääb sisse logituks - ainult siis, kui arvutit "Puhastan", pean uuesti sisse logima. järsku brauseris mingi turvalisuse käsk peal, mis seda põhjustab?

Kasutan Mozilla Firefoxi
320CDI - Väikevenna

#7
Rolz Kirjutas:Kas see on foorumis kinni või minu lolluses - arvuti jätab küll passwordi meelde aga ei ole võimalust - stay in - iga kord ku arvuti käivitus, tuleb uuesti sisse logida.

Seda vist põhjustab IE8, siin sarnane jama, ükshetk lihtsalt on kõik salasõnad ja kasutajanimed kustunud.
Teine asi History täielik kustutamine, midagi jääb ikka alles, isegi kui valida kustuta kõik.
#8
Harry Kirjutas:Indrek rääkis, et eelmine kord ei kuvanud postitused korralikult? Kas keegi oskab täpsustada? Ise avastasin selle, et öäüõ-dega postitused ei kuvanud, kuna UTF-8 ei olnud korralikult aktiveeritud. Tegin 3 custom scripti, mis kõik 83,540 postitust üle käiaks ja ära convertiks...toimis..
Aga, mis veel probleemiks oli?

Probleemiks ongi UTF-8, peaks olema Baltic (ISO-8859-13), siis ei teki üõöä probleeme. Hetkel see siis nii foorumis kui adminnis.

Häid närve! Smile
#9
See, et sa sisse ei jää on seotud küpsistega. Vaata enda browseri seaded üle, äkki on kusagil märge, et ta kõik küpsised ära kustutaks, kui arvuti kinni paned või midagi.. Siis peaks seal ka kindlasti olema erilised lehed.. Ehk paned foorum.clubmb.ee ja selle küpsised jäävad igavesti.
Või näiteks tõmba endale mozilla Smile

Paraku ISO-8859-13 on nüüdseks ajalugu. Nimelt ISO-8859-13 küll väga hästi saab Eesti keelega hakkama, kuid UTF-8 toetab kõiki keeli. See nüüd tähendab seda, et uues foorumis töötaks ka Vene keel ja Hiina keel Smile Vb nad oleks töötanud ka ennem, kuid andmebaasis oleks nad näinud väga koledad välja.. See on nüüd isoga tehtud öäüõ test: öäõü Paraku muidugi see utf-8 convertimine ei ole nii kerge alati.. Ja mõistan täiesti, miks selle versiooni uuendamisega raskusi oli, sest mybb ei ole teinud selle kasutajasõbralikuks! Pidin ise mingeid meetoteid leiutama ja koodis otsima kohti, kus vead on.. jah vead koodisBig Grin Täiesti uskumatu.. Kuid sain ta 100% tööle nüüd. Olen valmis uuendama, kuid täpsustan veel ennem mõned asjad adminnidega üle..

Uues foorumis on ka lihtsustatud versioon olemas.. Sellega peaks inimesed ka vist pdf ja wapi abil nüüd foorumis käima saamaBig Grin

Nii, mis kell uuendame? Andmebaasi backupiga läheb ehk 45min ja muude asjadega ka veidi vast.. Ütleks nii, et 2 tundi teen kindlasti ära.. Kas nii ei saa foorumit välja lülitada, et read-only oleks?
#10
Harry Kirjutas:Nii, mis kell uuendame? Andmebaasi backupiga läheb ehk 45min ja muude asjadega ka veidi vast.. Ütleks nii, et 2 tundi teen kindlasti ära.. Kas nii ei saa foorumit välja lülitada, et read-only oleks?
Saab panna hoolduspausi, siis ei saa ei lugeda ega postitada. 2h pole vist väga kaua, et keegi ilma foorumita seda üle ei elaks. Smile
#11
Tee, millal aga tahad, ma ise ka õhtu poole rvutis olema ja saan vajadusel abistada. Kui mõned postitused kaovad, siis elame üle.
#12
Mis kalendriga juhtus, seda ei olegi enam? Ja kellaajaga on ka ikka mingi kamm, et seadetes gmt +2 ja linnuke enable daylight savings time ees aga kellaaeg siiski tunni võrra ees. Kui linnuke ära võtta on kellaaeg õige.
#13
DST on vanadel foorumitel alati buggine. Kalender töötab uues foorumis. Youtubei ei saanud hetkel veel tööle, kuid vb teen täiesti nullist mingi plugini.

Mitte ükski teema, postitus, kasutaja või isegi session ei lähe kaotsi Smile

Ma hakkan kell 8 pihta..
#14
Harry Kirjutas:Ma hakkan kell 8 pihta..
Paneb siis vana seniks hoolduspausile?
#15
Siis küll jah. Kuniks kõik valmis on, muidu lähevad postitused kaotsi ja võimaldab igasugu turvaauke.

Kas keegi oskab öelda, mis muud asjad selle andmebaasi peal töötavad? Seal on peale foorumi igasuguseid asju.. Ma mõtlen, et peaks asja ikkagi korralikult tegema..seega loon uue puhta andmebaasi ja kausta. Ehk siis vanafoorum jääb ilusti alles.

Kes on kõige kõrgemad administraatorid?
#16
Mina kõige korgem. Foorumi andmebaasi ei kasuta miski muu süsteem. Seal tabeleid on küll teisigi, kuid ära lase neist enda segada. Ainukesed, mis siis tähtsad on mybb prefiksiga, ülejäänud on mingi muu teema katsetus olnud, need võib isegi kustutada, on sul mugavam
#17
marek Kirjutas:
Harry Kirjutas:Ma hakkan kell 8 pihta..
Paneb siis vana seniks hoolduspausile?

Täiesti pekkis, tipptunnil ei saagi foorumi we??? Unibrow
Marek soovitas kükke teha niikaua, ei viitsi.........
Tehke siis siva see uuendus ära ja pidage vanasõna ka meeles (teed mida sa teed, peaasi, et p...se ei keera).
#18
Ma oleks öösel juba ära teinud, kuid tahtsin ennem hoiatada ja üle küsida mõned asjadSmile Nüüd on kõik valmis ja usun, et asi saab probleemideta valmis.. Muidugi ei tea kui kaua asjaga läheb, kuna attachmente on jõhkralt palju, mis tuleb ümber kopeerida..

Juhul kui asi ei õnnestu, siis lülitan foorumi kohe sisse ja päev läheb edasi. Kaotsi midagi ei lähe ja kuna kõik koopiad on olemas, siis halvim mis juhtuda saab on see, et leht oli mõni tund maas.
#19
TÄHTIS: Ärge kasutage attachment süsteemi seni, kuniks uus foorum üleval on! Nii on vähem segadust hiljem ja lihtsalt kui hetkel juba neid kopeerima ei hakka, siis pärast kulub jõhkralt aega selle peale.
#20
Nonii, nüüd siis uusim versioon peal ja toimetab, kõik puudused, mis leiate siia samma teemasse. Tänud Kallele
" The Best Or Nothing"  Mercedes-Benz

Indrek Peets
Mercedes-Benz Eesti klubi juhatuse liige
indrek@clubmb.ee / 5121868


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
Exclamation Foorumi arendusideed ja lisavõimaluste palved Harry 43 71,484 21-11-2021, 08:34 PM
Viimane postitus: väikemees
  Foorumi müügimehed R129 64 165,459 12-10-2013, 10:00 PM
Viimane postitus: KasVaru
Exclamation Vene foorumi üldine tehniline teema Harry 10 25,571 20-06-2012, 11:29 PM
Viimane postitus: Harry
  Foorumi uuendamine 1.6* tarkvara peale (18. okt 2011) Harry 7 15,044 20-10-2011, 08:46 AM
Viimane postitus: siim
  Häired foorumi töös indrek 66 49,885 29-01-2009, 12:34 PM
Viimane postitus: T6nu
  Uuendatud foorumi esileht! marek 11 9,652 27-07-2008, 07:21 PM
Viimane postitus: sm. pelle
  Teade: Vene foorumi uuendamine indrek 0 4,705 15-04-2007, 12:27 PM
Viimane postitus: indrek
Exclamation MB Klubi Foorumi reeglid indrek 0 4,876 20-11-2005, 05:54 PM
Viimane postitus: indrek



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne