Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Smart - Head ja vead?
#21
http://www.youtube.com/watch?v=CSEl2ueCATs
Vaata mis juhtub kui ma sulle oma mersuga selga sõidanSmile Ohutus on ikka oluline, eriti kui naisele autot valid.
Ostan vanu münte ja muud vanakraami.
Vasta
#22
Vist on need, kes vaatavad kortsus autosi ja on need, kes vaatavad kortsutamata autosi. Ma ei tahaks tuju rikkuda ja jääks autode nautimise juurde kui need veel sirged on :-)
Mis on argumendid või soovitused mõne muu sedalaadi auto lähedase hinna ja fiilinguga autole?
Vasta
#23
to v6sa:

pidasid vist seda silmas:

http://www.youtube.com/watch?v=02eghIfyH...ature=fvwp

Ega jah füüsikaseaduste vastu ei saa-kui ikka endast mitu korda suurem mass vastu tuleb siis seda energiat annab summutada:

Motors24.ee rubriigis "Minu auto" Steni alias T-Maci Smart. Soovitati osta kindlasti uuem (vist al. 2004a mudel):

http://tv.motors24.ee/artiklid/TV/Minu+a...Smart.aspx
Vasta
#24
Pisut OT - 15a vana tippturvalisusega kõrgema keskklassi Volvo kohtub kaasaegse väikeautoga

http://www.youtube.com/watch?v=Hlig1se1xew
Vasta
#25
RE: Smart - Head ja vead?

to v6sa:

pidasid vist seda silmas:

http://www.youtube.com/watch?v=02eghIfyH...ature=fvwp

Ega jah füüsikaseaduste vastu ei saa-kui ikka endast mitu korda suurem mass vastu tuleb siis seda energiat annab summutada:

Motors24.ee rubriigis "Minu auto" Steni alias T-Maci Smart. Soovitati osta kindlasti uuem (vist al. 2004a mudel):

http://tv.motors24.ee/artiklid/TV/Minu+a...Smart.aspx
--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Smardist siis teil jutt siin :d
Selles videos on mõned suuremad faktivead....

Käigukast ei ole variaator tüüpi!
Käigukast on tavaline manuaal millel on lisatud käiguvahetamiseks elektrimootor.
Samuti on elektrimootor siduri tarbeks.

Mootor võtab õli.
Õli võtavad mootorid millel on õlirõngad väsinud tavaliselt suurest paarutamisest ja vaid bensiini mootoritel.Normaalne smart ei võta õli ja kui juhtub et oled soetanud õlisööva mootoriga smarti siis teed kap. remondi ja mure kaob lisaks saab ka tellida õlijahuti mis ei lase õlil nii kuumaks minna et see rõngastele mõjuma hakkaks.
Diislitel muret ei esine.

Turbo ei rakendu 4000rpm
Turbo rakendub 2500 pöörde juures.

Käiguvahetus...
Käiku vahetab sama kiirelt kui tavalistel sõidukitel lihtsalt tekib kerge paus kuna sa ei vaheta reaalselt ise käiku. Nagu ka siis tekib paus kui käiku vahetad tava manuaal kastiga sõidukil.
Sidur alla, vahetus ja sidur ülesse see võtab sekund paar.
See võtab pisut harjumist.

Roolivõim.
Roolivõim on masinal olemas kui se tehasest sellega väljus. Roolivõim on elektriline. Kuid vajadus puudub kui originaal laiusega rehve kasutada.
Roolivõim on lisana hiljem tellitav.

Turvalisusest niipalju et olen 2 korda oma masina suutnud linnas uljaste juhtide masinate külje sisse suruda mõlemast õnnetusest eluga pääsenud samuti masin ... smart on sigatugev ja loota on vaid et teisel masinal on pikk nina kuhu seda matsu pidurdada.
Ei kujuta ette mis saaks siis kui 2 smarti omavahel kokku lajataksid Big Grin

Aga kui on huvi võib helistada 53 333 349 ja saad teada mida iganes mis smarte puudutab
Samuti on abiks eelpool nimetatud www.smartclub.ee muide nimi smart tuleb Swatch Mercedes Art ehk smart :p
Kes on tuttav A klassi Mersuga siis smart on põhimõteliselt sama asi sest A klass tehti samade smarti disainimis testide/kujunduse baasil. Sellest ka väline sarnasus ja paks põhi kuhu oli ka plaanitud elektriversiooni tarbeks akudele koht...nagu ka smartidel.
Vasta
#26
Smart oli Saksmamaal ülipopulaarne auto ja kõik naised sõitsid sellega. Proovisin ise väikelinnas sellega majast majja sõita ja auto oli minu jaoks liiklusohtlik. Probleem seisnes selles, et mind ajas närviliseks fakt, kui aeglaselt ja kergelt ta sõitis, häbi oli kah.. Pm. jamh, oli suur teema sellest, kui ohutu ta on, aga kui sulle ikka rekka sisse paneb..siis ma pigem oleksin mersus, kuid smartis.

Kui sulle endale meeldib, siis miks üldse teiste arvamusi küsid? Mine proovi järgi ja kui meeldib, osta ära. Parkida on hea ja väga ökonoomne, kuid kui saksamaale lähed, siis pead arvestama, et amg Mercedes-Benz sõidab kolmandas reas ja sina esimeses (see kusjuures fakt.)

Tahaks veel lisada:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=XH17Ho_rI7o[/youtube]
Vasta
#27
Ego peale võib hakata küll - keskmine eestlane ju sellist autot küll ei osta...

Mina isiklikult ei teagi, kas ma tahan valida autot, millele täislastis veok küljelt sisse sõidab - niikuinii oled laip. Smardi väikestest mõõtmetest tingitud minimaalne puhverala on muidugi probleem... Kuid mitte peamine.

Iseenesest tore, et nii väike auto põhjustab nii palju arvamusiBadgrin
Vasta
#28
Mina tunnistan ausalt,et mulle meeldib ja väga. Sõitnud nii linnas kui mntl ja nii "tavalise" kui "roadsteriga".
Mnt-l on natuke häiriv müra ja tundlikus, kuid senimaani, kuni kokkupuuteid polnud, otasin palju hullemat.
Linnas, just CDI mootor, lihtsalt super, ökonoomne, kiirem kui enamus "harilikkonda foori taga", mahub sinna, kuhu teised ei mahu, pargib sinna, kuhu muidu ei suudaks parkida. Linnaliiklusesse loodud IMO. Minu silmis auto, mis peaks/võiks seista kontori ukse ees ja millega teha kõik oma linnatoimetamised.
Talvel on natuke keerulisem plögas hakkama saada, väike ja kerge...
Asi, mis mulle vastu hakkab on olla tähelepanu keskes, mind see häirib, iga foori all vahitakse sind/autot läbi nagu... Ei sobi vist veel Eesti varakapitalistlikku ühiskonda kahjuks Smile
Mõni muidugi selle tähelepanu tõttu jsut selle auto ostaks - siis õige asi õiges kohas.

Ja ühinen Võsa arvamusega, et me ei osta autosid selleks, et rekkaga füüsikalisi mõjuvaid jõudusid välja uurida....
“A Mercedes-Benz needs to look like a Mercedes-Benz. And another thing that’s just as important is harmonious model progression: the next model should never make the previous models look old.”
Vasta
#29
Smart ei ole auto, ta on vigur (gadget). Elustiili ühiskonna eneseväljendus neljal rattal; sotsiaalne eksperiment.

Smart on kodanikele, kes tahavad hirmsasti kuuluda ühiskonna kasti, kuhu kuuluvad disainiinimesed või urbanistlikud noorted kosmopoliidid, D.I.N.K.id. Nende hulka kelle jaoks "show" on olulisem kui "go". Kes kasutavad Mac'i PC asemel ning kuulavad muusikat Ipodist ja telefonina kasutavad Iphone'i. Nad muretsevad kliimasoojenemise pärast ning arvavad et kui nad sorteerivad prügi ja sõidavad 3silindrilise autoga, siis jääb 5 jääkaru arktikas rohkem ellu. Raadio 3 või Star FMi asemel mängib neil autos uusim plaat lounge'i muusikaga või mingi idamaise meloodiaga, nad ei käi puhkamas egiptuses vaid Indias või Tiibetis (või kui raha ei ole siis New Yorkis). Nad elavad kriitvalges korteris, kus on seina peal maal millel kujutatud midagi arusaamatut.

Smart võimaldab neil astuda järgmisesse dialoogi:
küsija: "oi kui huvitav auto"?
Smarti-omanik: "nunnu, kas pole vä? See auto tekitab ainult 65 grammi co2'te 100 km kohta ja vaata no kui vahvad neoonrohelised istmed"?

Smart on võimalus vastanduda hallile massile (teate küll, enamus mersusid on mingis värvitoonis mustast valgeni või midagi väga nendelähedast), isegi kui see tähendab loobumist mitmetest praktilistest omadustest auto juures.

Maitse asi, mõnele meeldib, mõnele mitte.
Vasta
#30
(15-01-2010, 11:27 AM)UrX Kirjutas: Lähen ja ostan omale Smart roudsteri. Mulle see meeldib.

Kas roadster on ostetud? Plaan ka osta Eusa_dance
56562200
Vasta
#31
(08-03-2010, 11:44 AM)Blue Chip Kirjutas: Smart on kodanikele, kes tahavad hirmsasti kuuluda ühiskonna kasti, kuhu kuuluvad disainiinimesed või urbanistlikud noorted kosmopoliidid, D.I.N.K.id. Nende hulka kelle jaoks "show" on olulisem kui "go". Kes kasutavad Mac'i PC asemel ning kuulavad muusikat Ipodist ja telefonina kasutavad Iphone'i. Nad ...

Kuule, mine arsti juurde, tegelt ka. Nii debiilset juttu ei ole ma veel varem kuulnud. Täiesti irrelevantsed võrdlused.
Vasta
#32
Olen siin paari smarti remondis näinud, nii see punn kui ka roudsterit ja mõlemal on 160tht hoole ning. selle käigus tuleb teha moto kap remont. Sama töö tuli ka poole väiksema läbisõidu käigus ettevõtta. Minu arust on sellel väikesel bensiin turbomootoril liiga väike ressurss, soovitaksin diiselmootorit vaadata, vb on see vähe toekam tükk.
"Õige" otsinguil
Vasta
#33
(28-03-2010, 08:32 PM)Eric Kirjutas:
(15-01-2010, 11:27 AM)UrX Kirjutas: Lähen ja ostan omale Smart roudsteri. Mulle see meeldib.

Kas roadster on ostetud? Plaan ka osta Eusa_dance

No nii selline ta siis ongi.
Nii mul on nüüd ka rotu... Blogi tuleb ka koos piltidega

Auto:
Smart Roadster 2003.a

Värv:
Kollane, must

Läbisõit:
12500km (hooldus raamat)

Varustus:
803 no code availble
B08 Horns For Asia
C08 Radio Fittngs incl. Rod Antenna
C15 Navigatino Unit
C17 Premium Sonud Package
C18 Trip Computer
E27 Soft Top
E32 No code
H11 Hazaed Warning Trangle With Attachment Materials
H19 Breakdown Set For Minor Tyres Damage
I01 A/c Plus
L00 Europe
LHD Left-Hand Steering
MRR Smart Roadster
P12 Comford Package
R36 15" Light Alloy Wheel Spin Line
P14 Leader Equipment Packge
T80 No code
S17 Seat Heading
U99 Nocode
U01 Noe code
V11 Softtouch Automatic Shifting Program
V19 Alarm System Plus
V26 EPS Power Steering
V27 Cruise Control/Speed Setting
V48 Additional Instruments
V53 Windscreen Wiper Control
ZSP no code
EA4 CBS Colour Jack Blak
EB1 Tridion Safety Cell in Anthracite
IAJA No code

Lisa varuastus:
XXX Tooneritud Klaasid CH70/ CH22

Plussid:
Väike läbi sõit,korralikult hooldatud,hooldus raamatu olemas olu,sisuluselt nagu uus!
tagavedu,

Miinused:
Müra rohke,vähe ruumi,võtab liiga vähe kütet,

Pildid:
[Pilt: 39946-SRCeest1.jpg]
[Pilt: 67775-SRCeest2.jpg]
[Pilt: 33663-SRCseest.jpg]
[Pilt: 39434-SRCmootor.jpg]
[Pilt: 27469-SRCtagaP.jpg]
[Pilt: 23326-SRCtagaV.jpg]
56562200
Vasta
#34
(29-03-2010, 08:17 AM)ervg Kirjutas:
(08-03-2010, 11:44 AM)Blue Chip Kirjutas: Smart on kodanikele, kes tahavad hirmsasti kuuluda ühiskonna kasti, kuhu kuuluvad disainiinimesed või urbanistlikud noorted kosmopoliidid, D.I.N.K.id. Nende hulka kelle jaoks "show" on olulisem kui "go". Kes kasutavad Mac'i PC asemel ning kuulavad muusikat Ipodist ja telefonina kasutavad Iphone'i. Nad ...

Kuule, mine arsti juurde, tegelt ka. Nii debiilset juttu ei ole ma veel varem kuulnud. Täiesti irrelevantsed võrdlused.

minu arust on se suht teemasse väide ... selline urbanistlik futu-ättituud on küll minu arust selline väljatulev mall taoliste kodanike seas.
Vasta
#35
Mina olen Smardiga ka sõitnud. Oli täitsa hea, kuid 33kW mootor ehk liiga lahja või siis vastavalt oli auto ise liiga raske (Hertz esitlusautost käib jutt).

Sõiduomaduste ja ruumikuse kohta ei ütle küll ühtegi halba sõna - igati sobiv ühe inimese sõidukiks. Kütusekulu ka meeldivalt väike. Mul on tunne, et sellise auto veel kunagi ostan, kuid kui, siis ilmselt uuena. Pidamiskulud on lihtsalt nii võrratult mõistlikud.

Ja ei ütleks üldse, et Smart väga vidin on, eestlane ei suuda lihtsalt olla mõistlik, vaja ikka veidi rohkem olla, kui tegelikult olemine sobiv oleks. Ka mina ei peaks iga päev sõitma 9-kohalise autoga üksi, aga mulgi on omad põhjendused varuks - nagu meil kõigil...
Kui bussi vaja, siis küsi!
Vasta
#36
See roadster on ikka eriti väike autoBig Grin Tahaks ka kunagi brabus roadsteri ära proovida.
[Pilt: 73569-sEKrvQBm0KGrHqIH-EYEvB-82bDSBL1UF2v5n_27.JPG]
Riias BRC-s oli üks aga netti pole kuulutust tulnud veel
Ostan vanu münte ja muud vanakraami.
Vasta
#37
(26-04-2010, 09:29 PM)taaviw126 Kirjutas: See roadster on ikka eriti väike autoBig Grin Tahaks ka kunagi brabus roadsteri ära proovida.
[Pilt: 73569-sEKrvQBm0KGrHqIH-EYEvB-82bDSBL1UF2v5n_27.JPG]
Riias BRC-s oli üks aga netti pole kuulutust tulnud veel

Ei pea olema brabus ... saab ka 82hj roadsterit proovida (aga Brabuse sõidu fiiling on klass oma ette Eusa_dance
56562200
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  W204 (või W205) ja W212 head ja vead KalevE 19 20,889 30-01-2020, 05:29 PM
Viimane postitus: 5iim
  W246 / B-klassi head ja vead / diisel vs gaas vito111 3 2,802 21-08-2019, 08:20 PM
Viimane postitus: stihl
  W220 head ja vead? Egoolen 1 3,115 10-01-2018, 01:53 PM
Viimane postitus: Sm. Västrik
  w164 head vead Helkur 0 3,008 03-01-2018, 05:40 PM
Viimane postitus: Helkur
  W 215 CL 600 Head ja vead siimruz 5 5,277 29-12-2017, 03:32 PM
Viimane postitus: nostromo
  2002a C220 tdi, mõned vead leidsin enne ostu Ahfrsk 4 4,599 18-11-2016, 10:06 PM
Viimane postitus: Ahfrsk
  Mercedes-Benz GL 420 head ja vead? siim69 0 3,515 21-09-2016, 11:14 PM
Viimane postitus: siim69
  Head ja vead R320 javi275 11 13,797 09-08-2016, 07:38 PM
Viimane postitus: javi275
  G400 CDI mootori head ja vead karuanton 32 29,338 10-09-2014, 11:16 PM
Viimane postitus: nostromo
  CLK 500 2004a head - vead? sst 9 9,215 31-01-2014, 09:47 AM
Viimane postitus: sst



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne