Teema hinnang:
  • 7Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
W123 200 [77'-] canyondrift
601-606 mootoritel on kasti poolne osa sama. Asi taandub käigukastile, kui sul pika võlliga kast, siis pead kasutama kahemassi hooratas sidur jne. Kui lühikesega siis tava hooratas sidur jne. Ehk siis kui leiad 605 mootori, paigalda talle kogu täiega 602 sirudikomplekt ja istub sinu lühikese võlliga kasti otsa ideaalselt.

Minu teada 605-ele tehas enam ühemassiga hooratast ei paigaldanud? kuigi külge sobib ka ühemassi hooratas koos lühikese võlliga kastiga.
Mootori otsing käib siiamaani, kuid tulutult esialgu. Nii nagu soovitused kõrgemalt tulid, siis otsin väga hea meelega 110kw mootorit OM605 W202 kere pealt... Võib pakkuda ainult plokki ja kaant, kuigi ihkaks ka pumpa...

Aga ka teine küsimus, mis painab natukene... Mul on tagaklaasitihend hakanud läbi laskma ja nii nagu ka remondi käigus uusi tihendeid netist ei leia.. Seega, kas keegi on ostnud ja millisesse hinnaklassi võiks selline asi jääda, päris jama ei taha ka korraldada ja ala kinni liimida klaasi... Mingid kuuldused räägivad et need tihendid on suht samas vääringus kui auto ise...
See peax vist õige asi olema:

http://www.ebay.co.uk/itm/Mercedes-REAR-...1c27359e42
You can have any car you like... As long as it's a Mercedes!
Kas selle auto osas ka uudiseid on?
Kurbusega pean tõdema et hetkel ei ole üldse aega autoga tegeleda.

Seisab hetkel katuse all, ilma poole sisuta, ootamas järgmist hooaega/remondiperioodi...

Hetkel uurin ja puurin kust võiks leida OM605 TD mootori ja tahaksin seda sinna vahele istutada... Kindlasti väikeste modifikatsioonidega..

Enne talvitumist pidin kogema et salongis on vett (mõlemad tuuleklaasitihendid?) ehk kuskilt lekib, kardaani mõlemad vahepuki kummpadjad on oma töölepingu lõpetanud ja kere tahab siiski kõpitsemist kuna 2a soola ja pesemisvõimaluste puudumist tegid siiski oma töö...

Aga ma veel ei loobu, hetkel olen soetanud teise liikurvahendi ja üritan Mercedes-Benz jätta suveperioodiks või vähemalt selleks ajaks kus autot nii väga rikkuda ei kannata.
Noh, kas oleme nüüd peaaegu võrdses punktis tagasi? Big Grin liikurvahendi marki ma vaatan sa avalikult ei julge öeldaBig Grin
(05-12-2013, 01:49 PM)Harry Kirjutas: Noh, kas oleme nüüd peaaegu võrdses punktis tagasi? Big Grin liikurvahendi marki ma vaatan sa avalikult ei julge öeldaBig Grin
Võrdses punktis võibolla isegi jah, aga minu auto siiski siiamani on liikumisvõimeline Eusa_whistle kuigi väikeste mööndustega...

Teiseks liikurvahendiks sai mainstream odavapoolne kaheukseline nässakas nimega Opel Astra mis kukkus tehasest nagu Bean oma filmis aastal 1993... 1.4 44kw mootori korral ka piisavalt öko, aga ma asjaga ei leppinud ja nüüdsest on sellel autol natuke vängem pihusti, kergelt modifitseeritud kütusesüsteem ja turbolaadur.. Loodan sellega mõningat aega sõita ja siis turule tutvustada.
Mu sõbral on müüa 124 om602 mootoriga, mis kunagi kuulus mulle. äkki ole huvitatud tervest autost? hind on soodne, 250 eur. surveid ei ole mõõtnud aga -32 kraadiga läks ilusti käima. auto sõitev ja täiesti komplektne. kere suht läbi ja võõrandamis keeld on peal.
Aitähh pakkumast, aga 602 on selline varuvariant kui enam pääseteed ei ole... Kindlasti läheb auto -32 kraadiga käima, ei kardagi, ka minu oma läheb, kuigi mul on surved seal 21 ja 22 bari kandis, korras mootoril on 25 ja enam, aga ega pool milli sõitnud mootoril ei saagi paremaid tulemusi tulla.

602 Turbokas pakuks isegi rohkem huvi kuna 66kw 602 on kerge laiali minema kui seda väheke tagant aidata...
Seda siin isegi mingivahe müüdi, aga kahjuks piisava hinna eest
(03-01-2014, 08:49 PM)canyondrift Kirjutas: ...
602 Turbokas pakuks isegi rohkem huvi kuna 66kw 602 on kerge laiali minema kui seda väheke tagant aidata...
...

Ei ole see pooletoobine ridaviis õrnem ühti oma suguvendadest. Täpselt samamoodi kestab +30% valutult, +50% ettevaatlikult ja +100% laseb ajapikku laiali.Unibrow

Aga eks ta õige ole, et turbotamise toorik tasuks võtta ikka tehasest turbona sündinu.Nod
(04-01-2014, 08:51 AM)v6sa Kirjutas: Ei ole see pooletoobine ridaviis õrnem ühti oma suguvendadest. Täpselt samamoodi kestab +30% valutult, +50% ettevaatlikult ja +100% laseb ajapikku laiali.Unibrow

Aga eks ta õige ole, et turbotamise toorik tasuks võtta ikka tehasest turbona sündinu.Nod
Turbokat toorikuks võttes saab ka arvestada seda, et kütusepumbas on juba suuremad elemendid ja nendega on meelitatav rohkem jõunumbreid kui originaal 5,5mm elementidest välja tõmmata. Uuematüübi turbomootoritel on plokis ka õlipihustid, mis kolbe alt määrivad ja jahutavad.. Kui asja veel süveneda siis peaks päris palju asju teisiti olema, eriti plokikaane suhtes.

Kasutaja Madys-ele tegime W201 peale mootorivahetuse ja Hannese mootoriga, kestis täitsa kenasti, ainult veoosa hakkas mingi aeg järele andma, eriline murelaps oli murdunud pooltelg Unibrow

STD foorumis levib arusaam et iga 60X mootor peaks kannatama sama hp mis liitrite mahtu näiteks 605 kannatab 250hp, 606 - 300hp jne... Seda siis ilma ohtu mootorile tekitamata, aga no jääb kehtima ikka see, et loll võib m**** ka ära lõhkuda...
Külmade ilmade saabumisega ja W123 pideva kasutuse juures on ilmnenud probleem et -25C on ikka vanakesele veidi liiast... Igapäeva sõitudeks on masinat siiski vaja niiet tuleb otsida leevendust külmale pakasele.

Kunagi teemas välja toodud plokisoojendus sai ka korra külge sätitud, aga ega karu kõhtu ei näinud ja spiraal oli maha põlenud.. Seega tuli see sama kiiresti maha kui peale läks.

Nüüd olen otsimas W123 ja muude mersudele sobivat soojenduselementi... Ehk on keegi foorumist, kes tegeleb plokisoojenduselementidega ja nende paigaldamisega? Defa ja Calix pakuvad täitsa Mercedesele normaalset elementi (sobivad enamikele Mercedes-Benz diislitele), kuid hind on veidi krõbe. Foorumis just müüdi ühte, aga osteti eest ära kahjuks...

Või oskab keegi kohta soovitada kust küsida või otsida elementi koos kaablitega?
Vaatasin Defja ja Calixi sobivaid elemente ja mõtlesin et ega ei ole võimsamat elementi saada kuskil kui see ~600W spiraal, see nagu tahab liialt kaua järel olla enne kui külmale leevendust saab.

Muidu masin toimetab viisakalt, ÜV läbis viimati 0 veaga, vahepeal tegin veidi värviparandusi ja muidu nagu ikka, kannatab siiamaani kriitikat ning praegune auto kasutaja saab turismitalus pidevalt helesinise Mercedes-Benz eest kiita. Eusa_dance

Miks sa mingi suvalise diisel auto pealt Webastot või Eberspächeri soojendit maha ei kruvi? Lihtne installida, kui kaabeldus olemas + töötab diisli pealt, kui näiteks voolu võtmis võimalust ei ole siis lülitad selle sisse ja uhab sul selle mootori soojaks. Pidi üsna kähku selle temperatuuri üles ajama.

osta.ee müügikeskkonnas on ka neid igasuguseid diisli pealt töötavaid soojendeid müügil, tasub uurida. Nod Ainult tuleb seda vaadata, et teadmata korras soojendust ei osta ja, et enne ostmist ikka proovimis võimalus oleks jne. Tutika soojendi hind on nagu ta on aga kasutatud pole nii kallis.
Olen isegi enda diiseldatud kupeele mõelnud seda peale panna, kuid talvel väga ei sõida sellega.
Webastode ja muudega on olnud kuuldusi ja lugemismaterjali, et vanade asjade töökindlus kipub vajaka jääma. 5kW on küll ahvaltev number soojendamiseks, aga need kogu süsteemid on kordades kallimad kui originaal lahendusena mõeldav elektrispiraal..
Webasto väidetavalt võtab 200ml kütust tunnis, €-des on see ~20 senti... Elektrihinda arvestades saab 550W elementi taga hoida selle eest ~6h... Hea lahendus on küll kui elektrit pole, aga hetkel sõidetakse selle autoga vaid sellistes kohtades kus ka on elektripistiku võimalus. Väga palju seda pakast ka nüü ei ole, et iga päev kaabli otsas peaks olema Eusa_liar
Elektriline soojendus laseb sul 3 tunniga miinu 15 heal juhul nulli temperatuuri.
5kW diisel weba on 25 min mootor pluss 50
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
(09-01-2016, 01:47 PM)Laur Kirjutas: Elektriline soojendus laseb sul 3 tunniga miinu 15 heal juhul nulli temperatuuri.
5kW diisel weba on 25 min mootor pluss 50

Minu 211-el on defa 2.5 tundi pistikus ja see nädal on koguaeg temp skaala olnud 1-2 kriipsu ehk üle 40 kraadi autosse minnes. Külma olnud -12 kuni -20
MB W202 C250 TD 1997 > MB W210 E220 CDI 2001 > MB W211 E220 CDI 2007 > MB S204 C200 CDI 2013 > MB S205 C220 d 4Matic 2016
K1 SUZUKI GSX-R 750 2001 > KAWASAKI Z900 2020

Vaatasin just Webasto hindasid ja ~200 on miinimum millega üldse midagi kätte saaks... No originaal Defa saaks ~120€ eest, ehk erilist vahet pole... Iseasi on kuidas see Webasto ühendamine käib, neil mingit oma aju ei ole eraldi? VW omadel olen näinud mingeid pistikuid ja kohti kuhu midagi ühendada, aga see peaks olema ju täiesti eraldi süsteem, st võimalik on osta lihtsalt ahi, see lülitiga käima ajada ja peaks asi lahendatud olema? Thermo Top C manual igatahes nii juhendab (kas lüliti või timer)
(09-01-2016, 02:38 PM)laf1247 Kirjutas:
(09-01-2016, 01:47 PM)Laur Kirjutas: Elektriline soojendus laseb sul 3 tunniga miinu 15 heal juhul nulli temperatuuri.
5kW diisel weba on 25 min mootor pluss 50

Minu 211-el on defa 2.5 tundi pistikus ja see nädal on koguaeg temp skaala olnud 1-2 kriipsu ehk üle 40 kraadi autosse minnes. Külma olnud -12 kuni -20
Minu 211 R6 CDI, tehase webastoga, 30 minutit saab hommikul webastot ja siis on 2-3 kriipsu üle 40c + salongis on juba mingi talutavad +10c. Temperatuurid samad.
Jäime siiski elektrilise soojenduse poole ja soetatud sai Calix-i soojendus. Paigaldamine oli enamvähem lihtne, ainuke probleem oli nn külmapunni välja saamine või siis paigladusava tühjendamine. Selle jaoks oli juba varem tehtud võti, 19mm kuuskant. Murdmist ja peksmist oli küllalt palju, aga kätte lõpuks asja sain. Sama hooga tellisin Lesvenist ka uue kollektorite tihendi ja klapikambrikaane tihendi kuna need olid juba ajast ja arust. Leidsin ka väikese probleemi käivitusel, nimelt generaatori laadimispinge on liiga väike, selle lahenduseks oli teine genekas olemas mis kahjuks vanaga sarnane polnud ja isegi peale pingeka remonti tööle ei tahtnud hakata (Tuleb remonti viia). Vahetasin välja ka starteri kuna pendiks hakkas üle viskama külma mootoriga, ka see tuli varudest mis kunagi kokku oli aetud.
Juppide poolest hakkab juba defkaks muutuma kõik mis selle masina mootori juurde peaks kuuluma ja nagu eelnevalt juba kogeda sain, siis 2 kuud ootasin käigukasti patja.
Eks masin teenib nüüd edasi ja näis kuidas soojenduselement siis ennast ära õigustab.
Nüüd on väike plaan ümber teha eelsüüte süsteem, selleks tuleb otsida 2.0D W124 OM601 eelsüüte relee ja kiiremad küünlad. Mõtlen et kas kasutada ühenduspuksi küünaldel või osta juba nn pencil type küünlad. Hetkel spiraalid ja järjestikühendusega, st kui mõni peaks otsad andma, siis on jama.
Näen seda üks-kaks-kolme peaaegu iga päev liikvel lõunaosariikides. Roolis pole sina, kas uus omanik?

Pesuruumide ja saunade remont.
Aurusaunade ehitus.
W/C126 peenhäälestus. #w126garaaz
5 126 735


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  MB 280CE -W123 - Kuldar Kuldar 176 165,484 18-04-2021, 10:11 AM
Viimane postitus: Kuldar
  Mercedes-Benz 230E, 1982, w123 - SIIM_S siim_sipsaka 79 70,583 21-07-2020, 06:00 PM
Viimane postitus: siim_sipsaka
  W211 E320 - canyondrift canyondrift 35 19,906 01-07-2020, 04:25 PM
Viimane postitus: ignar
  MB W210 E300 97' canyondrift canyondrift 57 51,799 11-03-2018, 11:07 PM
Viimane postitus: herki
  Minu Mercedes-Benz 230E, 1983, W123 ZE_KA 27 30,148 14-04-2013, 10:27 PM
Viimane postitus: Karl
  Minu 240d;´82 a;w123 vaatamind 14 12,203 05-11-2011, 12:35 PM
Viimane postitus: vaatamind
  Minu W123 merslane 5 6,921 03-06-2009, 01:30 PM
Viimane postitus: merslane
  MB, E 200, w124, 1994a HotPapa 10 9,644 18-10-2008, 06:47 AM
Viimane postitus: HotPapa
  MB, C 200 Kompressor, 2000, W203 rakk 3 4,644 17-09-2008, 12:21 PM
Viimane postitus: rakk
  Minu 200d, 1977, W123 110aab 6 8,861 14-05-2007, 10:12 AM
Viimane postitus: nordrainbow



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne