Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mercedeste jahutusvedelik?
#1
Kas vastab tõele (tungiv) soovitus kasutada Mercedese jahutussüsteemis vaid originaal jahutuvedelikku (pruunikas Silberi poolt turustatav), mitte aga nn lambist, tavaliselt töökodades lisatavat rohelist kraami. Interneti avarustest lugedes, pidi siis  tavavedelik põhjustama alumiiniumplokis ajapikku hävingu. Olen tänulik kui keegi oma kogemusi ja teadmisi jagaks.

Murelik kodanik kelle w124 300E süsteem kallati Defa soojenduselemendi paigaldusel rohelist kraami täis kommentaariga küll oli kole pruun vedelik sees...
Vasta
#2
Ära põe, ma pole ühelgi Mersul (8 autot) originaali kasutanud ja pole häda midagi.
Vasta
#3
Kasutan ikka originaal jahutusvedelikku, ostan kontsentraat Silberist (liiter maksis 55.- vist) pluss distilleeritud vett juurde (15.-/liiter), siis kasutusvalmis jahutusvedelik läheb maksma 35.- . Pole kallis ju originaali jaoks. Aga on küll igaüks otsustab ise
Vasta
#4
Tänan arvamuste ja info eest.
Kokkuvõtvalt enda jaoks: eks tõde on kuskil vahepeal- põhiboonus vast siis originaali (on ka teised tootjad analoogidega ehk aine vastab MB nõutele) kasutamisel jääb süsteem maksimaalselt puhtaks ja ei teki söövitusi alumiinumil (happerünnak). Kõik siis sõltub autost-selle väärtusest ja mis seal enne sees voolanud. Kui kõik enne seest puhas siis vast targem MB konsentraati kasutada.
Vasta
#5
Niipalju kui mina olen aru saanud,siis söövitused hakkavad tekkima siis,kui jahutusvedelikku ei vahetata iga 2 aasta tagant nagu oleks soovitatav.Kui see vananeb,siis hakkab alles söövitama.
Vasta
#6
Suht rumal tunne on, tead omaarvates kindlalt, aga kui faktidele mõtlema hakata, ei tea midagi.
Nimelt kollane-roheline pidavat vähemalt kutsikale maitsvaim olema, nii naised saunas rääkisid.

peab nüüd hakkama elemente taga ajama... hakkas ennastki rohkem huvitama Tongue
Vasta
#7
Kas mitte nii ei old, et sinist tuleb vahetada iga teine aasta, rohelist iga kolme ja punast iga nelja aasta tagant. Ma sinist pole kunagi kasutanud, aint rohelist ja punast valmis kraami.
Vasta
#8
ilmselt ikka roheline kõige pikaealisem, sest selle hind ka kõige kallim.
Vasta
#9
300E M103 mootorisse julgeks mina isiklikult igat värvi asja valada, eriti, kui see saab ka õigeaegselt hiljem välja vahetatud. Mõnesse paari aasta vanusesse mootorisse aga enam nõuetele mittevastavat asja ei tahaks valada.

Selge on see samas muidugi, et originaal on parim, muidu tehas ju õigeid asju ette ei näekski.
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  w212 jahutusvedelik urraa 2 2,367 04-12-2019, 10:09 AM
Viimane postitus: Marksus
  w124 Jahutusvedelik John Smith 2 2,445 24-11-2013, 10:40 PM
Viimane postitus: Treiku
  W210 E320 CDI jahutusvedelik kaob Maitz 5 5,137 09-12-2009, 08:36 AM
Viimane postitus: Laur
  W210 jahutusvedelik puma 2 2,972 06-09-2009, 02:56 PM
Viimane postitus: marek



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne