Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uunikute Talveralli 2010
#1
http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=30688

Härra Priit Veski kirjutab !!!

Uunikute Talveralli 2010
Nii, esimesed küsimused juba on laekunud et kas, millal ja kuhu. Jäänud 3 kuud, seega paras aeg asi välja kuulutada.
Vastus: jah ikka toimub, 20.-21. veebruar 2010 ja trassiks Reval-...-Audern (ehk põhimõtteline diil on Villa Andropoffiga olemas). Kus me seekord lõunatame, pole absoluutselt veel selge, sest ka trass on absoluutselt lahtine, suunavariante on mitu. Mis nimi sinna keskele tuleb, vaatame Olgem ausad, Veskitel tekib oktoobris motoorne rahutus ja tahaks juba valge putuka nina külavaheteedele keerata ja neid "kõige-kõige" kitsamaid/käänulisemaid/libedamaid leidma sõita. Kerge Pavlovi refleks on välja kujunemas

Selge on ka see, et on too kole-jube aeg, kus kellelgi, k.a. korraldajad, ei suple finantsilistes hunnikutes. Selge on veel ka see, et kehvemini, kui paar viimast aastat, ei tahaks ka teha. Muidugi sõltub kõik ka ilmataadi lahkusest, mis rada ja lisakatseid puudutab - nagu ikka! Kütusehind on kahjuks jälle sama kõrge, teenuste hinnad on õnneks natuke alla tulnud (mis äkki jätab manööverdusruumi). Samas ei ole suurt vahet, kas korraldada 40 või 70 jõuvankri jaoks, kulu on praktiliselt sama, see mõni Legend ja numbrikomplekt vähem trükkida on "kopikad". Kuid püüame jääda eelmise Talveralliga samasse rahanumbrilahendusse, kus "iga nägu maksab": 100 lõuna + 100 õhtusöök + 175 kogu ralli korraldamine, kokku seega iga osaleja 375 krooni. Põhimõtteline kokkulepe ööbimine+hommikusöök per nägu on olemas: 260 krooni maksab iga ööbida soovija, kuid ikka läbi "kapteni", et kergendada toajaotussüsteemi tööd pühal laupäevaõhtul.
Ilma kütuse maksumuseta siis "täismäng" laupäeva varahommikust pühapäeva lõunani ehk 28-30 tundi aktiivselt sisustatud lõbusat tegevust 635 krooni. Ma tean, see on hulk raha..., kuhu ju lisandub veel jõuvankri ettevalmistus ja kütus.

Seega, kodanikud võiduajajad -TULD! Nagu ikka, siis regaja, võiduajajate arv, teoreetilised ööbijad ja jõuvanker (paluks koos aastaarvuga). Kuhu ja kellele tasuda, selgub natuke hiljem. Eks siis hakkan ka esimest postitust muutma (seda tasub jälgida aga mis me ikka "Talverallipeerudele" ... õpetame:cool.

Esimene olulisem teave: nagu alati, tuleb ka seekord küsimusi autode vanuse kohta. Kuigi tegu on juba 9. Talveralliga, ei ole siiani korraldajate jaoks uunikuteks muutunud ei Sierra, GolfII jms tehnika, mis kohati võiks ju nagu olla mudeli suht vanema (1982) sünniaastaga aga... ja see korra sigarAudi lubamine oli ka rohkem isikutepõhine, kes ei vedanud alt. Ehk auto mudel kui selline peab olema valminud kuni 1982, isend ise võib uuem olla. Kui juba vanu Alfasid hakkab sisse viskama, on suund õige!

Reganute nimekiri, esimese 10 tunniga siis potensiaalselt 27 jõuvankrit ja ~70 võiduajajat, pole paha  Hetke "üllatusmehed" vaid Henrikp ja rm_punt ... ja vähemalt pool "raskekahurväge" pole veel üldse teadlikki Ei usu, et vanaKaru, pärnuKaru, sapikaKaru, "volkkaripede", KitseMati, Teearu, Didyk, kogu EMM-Klubi, "araablasest hävituslendur" etc, etc kõrvale jääks. Kui ikkagi selle 80 jõuvankriga piirduda, tuleb uutel tulijatel kiiresti liigutada. Vanad peavad saama, uued võivad, dedovšina.
Vasta
#2
Tubli, tegid teema! Ma ise just eile mõtisklesin sellest, kuid jäi tegemata...

Indrek, ära siis Talvepäevi samale nädalavahetusele plaani.Nod

Kas tuleb klubist veel mõni osaleja?
Vasta
#3
Seekord SiniValge rajal ....

Lisaks veel veidi offroadilik s123 rajaääres nn..servise masin.

Aga ma ikkagi soovitan MB meestel rajale tulla . On põnev ja lõbus. Õhtu veelgi lõbusam .
Vasta
#4
Et ei oleks juttu, et MB klubi saadab peale ainult pehmetel vedrudel õõtsuvaid ning ajatu disainiga pille, siis siit väike ajarännak
Daimler-Benzi aegadesse:

http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=30688

NodNodNod


Ja väike viide korraldaja herr Veski peetavasse hetkel reganute nimekirja:  

"Uunikute Talveralli 2010 kvalifitseerunud jõuvankrid numbrite järjekorras.
Numeratsioon on selline ja muutmisele ei kuulu.

jrk. VÕISTLUSnumber  Nimi         Auto   Aasta   Söömine Ööbimine

3.     4    Hulljad Llodjamehed D-B Unimog  1962   4    4   .."

Seega väike laevaühing võtab vastu kogenumate MB-laste nõuandeid kuidas paremini neljarattaveolisega drifte sooritada ja kõrgel kunstilisel tasemel bensiini põletada  Eusa_whistle

k
Vasta
#5
Mersumehed, katsume nüüd ikka nii teha, et ma oma eelmise aasta vanima auto rändauhinda ei peaks mõnele cheveroletile või zillile loovutama, eksole...

Minu vanur leidis endale sooja toa, kus olla ja sel aastal osa ei võta:

[Pilt: old_jaguar.jpg]
Vasta
#6
Kas G-klass mahub kah kriteeriumite sisse?
Vasta
#7
See sõltub...Priidu suvastBadgrin

Ilmselt G kui selline kõlbaks küll, kuid registreerimisega oled lootusetult hiljaks jäänud. Võib-olla siis õnnestub Priit ära rääkida, kui esined mingi ajastutruu ja põhimõttelise G-kasutajana, kes lubab rallida stiilipuhtaid aksessuaare ning varustust kasutades kogu trassi läbi... Aga ka siis eeldab see mingi koguse talverallitajate maksueraskusi oma kohustuste täitmisel... Praegu näikse järjekorras ootavat kümmekond nime ja ma millegipärast arvan, et lihtsalt G seal eriti kõva sõna ei ole. Aga prioovi, äkki Priit leebub...

Ilmselt oleks mõni ponton siin kindlam valikIcon_rolleyes, kuigi ka see võib olla veel liiga "tavaline".
Vasta
#8
Mina oma e28 -ga ei saa mitu aastat veel, tundub...
Vasta
#9
[quote=stihl]
Mersumehed, katsume nüüd ikka nii teha, et ma oma eelmise aasta vanima auto rändauhinda ei peaks mõnele cheveroletile või zillile loovutama, eksole...

mis nüüd zillil vms sellisel häda... Icon_evil

möödunud korral sõitis telepoiss isiklikul veokil nii:

http://img267.imageshack.us/img267/9840/picture16w.jpg

tunamullu oli seekord Sinu käes olev auhind aga tänu sellisele sõidule meie elutoas aastajagu ehteks Smile

http://img514.imageshack.us/img514/5449/dkwralli1.jpg

kuigi neh, paras punnitamine oli, vanakese kapoti all peituvad kõigest 18 kahetaktilist hobujõudu jäid pehmel kruusal tihti väheseks

aga ükskord jõuab aeg, mil minu 91 aasta sec ka priidu arvates unicu rallile kõlbab Icon_razz
Vasta
#10
Telepoiss Kirjutas:[quote=stihl]


aga ükskord jõuab aeg, mil minu 91 aasta sec ka priidu arvates unicu rallile kõlbab Icon_razz

http://modelworld.gr/catalog/images/MERC...LUDWIG.jpg
selliseks teha, siis võib see aeg õigepea käes olla.
Vasta
#11
väga lahe ülesvõte!
samas olen endamisi ka teisi nö võidusõidu sec-e vaadates mõelnd, et mida krdit nii suurt autot rajale vedada..?
tegelt- minu jaoks on kõik mis tehases tehtud püha

üleüldse tuleks kõne alla suveralli, tali möödub masinal ikka varju all Smile
Vasta
#12
Nali naljaks, aga ise sai käidud rajal suts suurema keskautuga. Ärge kohe risti lööge, mul on Mercedes-Benz kah Smile

[Pilt: 065382971d5f82.jpg]
Vasta
#13
Täitsa super päev oli, ja ilm oli nagu rusikas silmaauku kõigile rallihulludele Nod

Saime oma vanur-kaunitariga ka ikka kogu raja maha sõidetud, ehkki läks miski 12 tundi ja mõnes kohas ei pääsenud üldse põlluteedelt läbi (enne Varbolat ja pärast näit Vihtre-Vändra lõik). Stardi õnnis hetk ja tüüpiline elamusrikas (Halinga-järgne) trassisõidu pildid siin :
http://album.ee/node/22298623/119032 ,
http://nagi.ee/photos/vosat/14247247/in-set/252927/
http://album.ee/node/22298701/119032
http://album.ee/node/22297677/50220209


Erinevalt traditsiooniliste villiste ja 'zil linnamaasturitest' jääb meil ikka kliirensit vähe napiks ning kiirenduskatsetele ei hakkanud ka ennast (er vaimukas oli see Taali karjääri harjutus) kirja seadma. Niipalju kraavis sõidukeid pole vist kunagi enne ühe päeva jooksul näinud, a kuulukse, et kõik olid ikka lõpuks välja pääsend, koju jõudnud ning mootoristki sai lahti vaid üks ekipaaz.

Kui keegi nüüd spidomeetri trossi aitaks (oma vanadest varudest) ära uuendada - õnneks viimane alles koduteel kooles ää, siis kui polnud enam vaja igat sadat meetrit ära lugeda -  siis võiks end järgmiseks aastaks kohe jälle kirja panna. Eusa_whistle
K

[quote=DevilDeVille]
Vasta
#14
koterman Kirjutas:Niipalju kraavis sõidukeid pole vist kunagi enne ühe päeva jooksul näinud...

Sama siin, ja mis põhiline, mulle igal juhul tundus ka, et need olid pidevalt ühed ja samad masinad...Icon_smile
(Igal juhul üks E30 oma varuosa24 kirjadega suutis oma reklaami ainult hangest teha... - mitte, et mul bemmide vastu midagi oleks...)
Ehk siis kadus igasugune motivatsioon neid välja aidata - nagunii panevad varsti uuesti lumme.
Mis omakorda, muidugi, tekitas teatavates kaasvõistlejates roppuste laviini, kui oma lumerajaputukaga neist mööda sai aerutatud:

[Pilt: uunik0813b.jpg]

Midagi pole teha, esivedu lihtsalt seekord oli sellise lumesupi sees parem sõita.
Vasta
#15
Niipalju kui uudistest näidati ja siin piltidelt vaatan oli päris äge. Kahjuks ise magasime regamise totaalselt maha ja ka talvepäevad kattusid selle üritusega.
Igastahes G'ga oleks see aasta päris lõbus olnud ma vaatan. Icon_smile
Vasta
#16
sm. pelle Kirjutas:Niipalju kui uudistest näidati ja siin piltidelt vaatan oli päris äge. Kahjuks ise magasime regamise totaalselt maha ja ka talvepäevad kattusid selle üritusega.
Igastahes G'ga oleks see aasta päris lõbus olnud ma vaatan. Icon_smile

Ai-ai Pelle, krt, me oleks vist kahepeale kokku need kõik sleppi võtnud ja ikkagi oleks võitnudIcon_eek
Pesuruumide ja saunade remont.
Aurusaunade ehitus.
W/C126 peenhäälestus. #w126garaaz
5 126 735
Vasta
#17
Kas teil see kaunitar tiba noorevõitu pole, et sellisel 'vanade madruste' peol miniseelikut välgutada ja hullata? Saab veel südamesse haava... Icon_lol

janek126 Kirjutas:
sm. pelle Kirjutas:Igastahes G'ga oleks see aasta päris lõbus olnud ma vaatan. Icon_smile

Ai-ai Pelle, krt, me oleks vist kahepeale kokku need kõik sleppi võtnud ja ikkagi oleks võitnudIcon_eek
Vasta
#18
koterman Kirjutas:Kas teil see kaunitar tiba noorevõitu pole, et sellisel 'vanade madruste' peol miniseelikut välgutada ja hullata? Saab veel südamesse haava... Icon_lol

sm. pelle Kirjutas:Igastahes G'ga oleks see aasta päris lõbus olnud ma vaatan. Icon_smile


Icon_biggrinIcon_biggrinIcon_biggrin

...G ..83 a nii ja naa, sõltub Priidu tujust ja osavõtjate arvust kas on piisavalt vana või mitte ;-)
Vasta
#19
Olge nüid, G tuli juba 1979 tehasest välja, küll ta sobib.
Ega see ei loe, et teda siiamaani tehakse...Nod
Vasta
#20
Talveralli kontekstis see ei loe. Loeb ainult peakorraldaja kõhutunne, mida on võimalik sobival viisil lähenedes veidi painutada.Nod

Kuigi tundub, et arvestades Talveralli toimumise aega oleks mõistlik peale Äärmiselt Rariteetse ja Stiilipuhta tehnika ka Äärmiselt Võimekat tehnikat kaasata...Eusa_whistle

Kui keegi tunneb huvi ja kannatab mu fotograafiaosakamatuse välja, siis mõned klõpsud stardist on siin:
http://nagi.ee/photos/vosat/sets/252927/621939/

Talveralli järelkaja teema AMfoorumis aga siin:
http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=31975
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Uunikute Talveralli 2014 kalacompany 0 10,370 06-12-2013, 04:50 PM
Viimane postitus: kalacompany
  Uunikute 10. Talveralli 2011 kalacompany 2 4,651 28-02-2011, 10:50 PM
Viimane postitus: kaarelsi
  Uunikute Tähesõit  2009 kalacompany 3 5,274 29-06-2009, 04:41 PM
Viimane postitus: kalacompany



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne