Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Automaatkast
#1
Kuidas on õige kontrollida kastis õlitaset, kas töötava mootoriga või siis lihtsalt sooja mootoriga?
Vasta
#2
soe mootor, hoiad pidurit all ja käid kõik kangi positsioonid 3-4x rahulikult läbi. siis vaatad.
...
Vasta
#3
Kadaka MB poes ütlesid tegelased, et mõõtes peab D sees olema ja MB keskuse meister ütles, et P. Asi selles, et kui D-ga mõõta siis on tase max. peal, aga kui P-ga mõõta siis min.
Kuidas siis ikkagi õige on? Auto on E220 94a.

Vasta
#4
Parkingu peal ikka,vähemalt mina oma mõistusega olen nii mõõtnud koguaeg.Kuidas sa D asendis üldse mõõdad,sellisel juhul ei saagi üksi õlitaset mõõta.Confusedilly:
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#5
P peal ikka...D peal..irww..mootori õlivarrast vaata ka siis kui pöödred piirajas on, eks?! Seal on kaks kriipsu vardal, ehk MIN ja MAX, ATF paisub jõhkralt, seeläbi ta oma tööd teebki kastis, ehk vastavalt külma mootoriga alumise kriipsuni ja sooja mootoriga ülemiseni,kogu teooria...

Mis puudutab seda D siis see sama lollus nagu soojalt vaadata mootoriõlitaset, küll nied olnud et õli on otsas, pane aga sisse ja siis külma mootoriga on üle MAX, käigukastiga sama teema....D asendis on kogu õli laili, P asendis on ka karteris, aga vastavalt paisumisele sõltub jõhkralt temperatuurist, seetõttu kaks kriipsu seal.
“A Mercedes-Benz needs to look like a Mercedes-Benz. And another thing that’s just as important is harmonious model progression: the next model should never make the previous models look old.”
Vasta
#6
Karl Kirjutas:Parkingu peal ikka,vähemalt mina oma mõistusega olen nii mõõtnud koguaeg.Kuidas sa D asendis üldse mõõdad,sellisel juhul ei saagi üksi õlitaset mõõta.Confusedilly:

Minagi olin üllatunud, aga mõlemad vennad väitsid, et nii see käibki. Üks istub autos ja hoiab pidurit ja teine mõõdab.
Vasta
#7
Sama jura aeti mulle ka Mazda kasti kohta.Confusedilly:

A-Osa Heigo naeris mu konkreetselt välja. Põhimõtteliselt pidi N ja P kastihüdraulika seisukohast olema sama, mõlemal juhul on õli kõik vannis ja tase õige. Aga temagi pidas õigeks P peal kontrollimist - ohutuse pärast.

D peal proovides on tase madalam, sest osa õli on surutud käiguhüdraulikasse.
Vasta
#8
v6sa Kirjutas:Sama jura aeti mulle ka Mazda kasti kohta.Confusedilly:

A-Osa Heigo naeris mu konkreetselt välja. Põhimõtteliselt pidi N ja P kastihüdraulika seisukohast olema sama, mõlemal juhul on õli kõik vannis ja tase õige. Aga temagi pidas õigeks P peal kontrollimist - ohutuse pärast.

D peal proovides on tase madalam, sest osa õli on surutud käiguhüdraulikasse.

Mul on vastupidi, D peal õli max. ja P peal min.
Vasta
#9
Ahhhh....D peal käib sul selline õlitus kastis ringi, metsik surve taga, võib sul poole vardani ka pritsida seal.....Keera töötaval mootoril õlikork maha, vaata oma nägu pärst peeglist....ilus õline.....pane P peale, külma mootoriga peab I astmes olema, sooja mootoriga II astmes ja kõik...
Kui väga tahad, puuri auk sisse, vaata palju õli on sees....
Mõttetu...
“A Mercedes-Benz needs to look like a Mercedes-Benz. And another thing that’s just as important is harmonious model progression: the next model should never make the previous models look old.”
Vasta
#10
Rolz Kirjutas:Ahhhh....D peal käib sul selline õlitus kastis ringi, metsik surve taga, võib sul poole vardani ka pritsida seal.....Keera töötaval mootoril õlikork maha, vaata oma nägu pärst peeglist....ilus õline.....pane P peale, külma mootoriga peab I astmes olema, sooja mootoriga II astmes ja kõik...
Kui väga tahad, puuri auk sisse, vaata palju õli on sees....
Mõttetu...

jutu jätkuks mainiks ära, et kui varras kuiv on, siis tuleb pikem varras panna! Confusedilly:
Vasta
#11
Ok, ok nüüd siis tean kuidas asjad käivad. Esimene automaatkastiga auto ja suht tume maa veel. Kui kadaka vendasid uskuda siis paneks ju ilma õlita ringi praegu nii, et uurimine aitas ikkagi. Tänud kõigile kes vastasid!
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  722.5 automaatkast lakkas toimimast jjaxzz 0 1,619 06-03-2019, 10:57 AM
Viimane postitus: jjaxzz
  MB w124 automaatkast MURE 007MCX 13 7,833 20-11-2015, 01:46 AM
Viimane postitus: Werewolf
  Automaatkast 722.6 Jamab Serokee 10 9,544 21-11-2013, 12:38 PM
Viimane postitus: laf1247
  Automaatkast S/E coeng 1 2,092 22-01-2008, 09:52 PM
Viimane postitus: argonaut
  Tühikäigul automaatkast "ulub" W2intz 7 4,086 20-05-2007, 08:23 PM
Viimane postitus: h2x0r
  automaatkast nordrainbow 4 3,623 15-12-2006, 07:01 PM
Viimane postitus: nordrainbow
  automaatkast nordrainbow 18 7,557 03-12-2006, 04:32 PM
Viimane postitus: nordrainbow



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne