Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hoiatuseks!!!!!
#61
kaspar Kirjutas:pani täiesti huvitama palju siis inimesed näitavad suunatuld?

Nii palju kui mina olen näinud siis seda teevad: Õppesõitjad, sõiduõpetaja, värskelt load kätte saanud juht ja mõni üksik korra armastaja.

Olen täiesti kindel ,et siin foorumis on neid ka väga vähe.
Ärge hakkake isegi vastu vaidlema ,et istute autosse paigaldate turvavöö koheselt, auto käima tuled korrektselt põlema...

Võin sulle kindlalt väita, et suur enamus kasutab suunatuld. Kui oleksid liikluses tähelepanelikum ja jälgiks mis toimub, siis sa ka näeks seda. Või on asi lihtsalt väheses liiklemises!
On arusaadav, et korralikule liiklejale jäävad meelde just need, kes suunda ei näita.
Parkimis kohast välja tagurdamisel saab ka suunda näidatud, tõsi mitte alati. Enamasti kui on piiratud nähtavus, tihe liiklemine, pimedal ajal. On ka enamasti turvavöö eelnevalt peal, et mitte hakkata takistama oma aeglustava sõiduga teisi liiklejaid.


Norras olen tähelepannud seda, mida rikkam linn, seda vähemaks jääb suunatule näitamist. Samas säilib üldine liiklusviisakus.

Vahel isegi ei viitsi seda vilgutada, kuid paraku ühiskond on selline siin, et häbi hakkab kui ei näita.

Viimne juhus oli nädal tagasi. Ootasin hoovist väljasõitu, et keerata paremale!! Suunda ei näidanud ja siis see juhtus. Paremalt poolt tuli rekka, jäi seisma, kuna arvas, et ma tahan vasakule keerata. Samas jäid ka kohe vasakult poolt tulijad seisma. Häbi oli, sest teades, kui palju peab rekkajuht vahetama jälle käike, et hoogu ülesse saada ja see kiirus eelnevalt maha pidurdada...
Ausalt öeldes on siiani imelik tunne ja nüüd on suund alati sees kui vaja.
Vasta
#62
väikemees Kirjutas:
kaspar Kirjutas:pani täiesti huvitama palju siis inimesed näitavad suunatuld?

Nii palju kui mina olen näinud siis seda teevad: Õppesõitjad, sõiduõpetaja, värskelt load kätte saanud juht ja mõni üksik korra armastaja.

Olen täiesti kindel ,et siin foorumis on neid ka väga vähe.
Ärge hakkake isegi vastu vaidlema ,et istute autosse paigaldate turvavöö koheselt, auto käima tuled korrektselt põlema...

Võin sulle kindlalt väita, et suur enamus kasutab suunatuld. Kui oleksid liikluses tähelepanelikum ja jälgiks mis toimub, siis sa ka näeks seda. Või on asi lihtsalt väheses liiklemises!
On arusaadav, et korralikule liiklejale jäävad meelde just need, kes suunda ei näita.
Parkimis kohast välja tagurdamisel saab ka suunda näidatud, tõsi mitte alati. Enamasti kui on piiratud nähtavus, tihe liiklemine, pimedal ajal. On ka enamasti turvavöö eelnevalt peal, et mitte hakkata takistama oma aeglustava sõiduga teisi liiklejaid.


Norras olen tähelepannud seda, mida rikkam linn, seda vähemaks jääb suunatule näitamist. Samas säilib üldine liiklusviisakus.

Vahel isegi ei viitsi seda vilgutada, kuid paraku ühiskond on selline siin, et häbi hakkab kui ei näita.

Viimne juhus oli nädal tagasi. Ootasin hoovist väljasõitu, et keerata paremale!! Suunda ei näidanud ja siis see juhtus. Paremalt poolt tuli rekka, jäi seisma, kuna arvas, et ma tahan vasakule keerata. Samas jäid ka kohe vasakult poolt tulijad seisma. Häbi oli, sest teades, kui palju peab rekkajuht vahetama jälle käike, et hoogu ülesse saada ja see kiirus eelnevalt maha pidurdada...
Ausalt öeldes on siiani imelik tunne ja nüüd on suund alati sees kui vaja.

no kule ära hakka vabandama ma liigun päris palju ja näen kah mis ümber toimub väga vähesed näitavad suunatuld kui sõidavad või tagurdavad parkimis kastist (valgete joontega kast, ette nähtud auto parkimiseks) välja. Ma ei räägi parklas sees sõidust vaid just sellest kastist välja manööverdamisest.
Ja just sellel hetkel karistati siis ka autojuhte ülemiste parklas.
Vasta
#63
R129 Kirjutas:No nii Ardo edasta see Politsei kiri oma tuttavatele ja järgmine kord pane need teemad naljafoorumi alla.

1. Üks trahvi saanud oli minu tuttav sain seal samas ilma turvavõõta sõitmise eest 1800.- mitte 3000! ning mees kinnitas, et neid oli seal veel. Nimel on mu tuttaval sama komme mis minul, et enne parkimist vahest ka ennem parklasse sisse keeramist võtab turvavöö maha(ma ei ütle, et see on ÕIGE vaid nii on mugavam.. edaspidi me seda igatahes teha ei julge va. oma kodu hoovis!)

2. Mis puutub eesti politsei vastusesse siis jah reeglina on ikka õppetatud, et see info mis tuleb politseist(ehk ametlikest kanalitest!) on objektiivne info ehk see kõige tõesem. Kuid ka siin on vana kala kõhh kõhh tulemus palk kus ka väga suured ninad otse uudistes valetasid et ei ole olemas ja ei tule kunagi.. nüüdseks teame aga juba midagi muud.. kas on olnud kuskil mõni vabandus otse näkku valetamise eest? ei ja neid näiteid jagub veel.

3. Mis mis puutud suunatuledesse siis ise sõidan igapäev linnas ja linnast välja ning üldiselt jään väga rahule liiklus kultuuriga sest isegi tipp tunni ajal näidatakse suunda ja väga tihti lastakse vahele. Muidugi iga nädal näen paari "tonti" keda mitte üks reegel ega ka elementaarne viisakus ei huvita kuid neid on vähe seega minu arvamus eesti liiklus kultuurist on ülimalt positiivne!

4. Mis puutub politseisse siis nemad võiks olla ikka rohkem ennetav ja selgitava otstarbega asutus mitte nii väga karistav kuigi ega seadusi tehes ütles üks inglane hästi : "common sense is rare idea in law".
Üldjoontes hoian ise Politsei poole ja toetan neid igal võimalusel ning tean et ka mu tuttav sai seal trahvi õigustatult kuid võimalusel üritan ikkagi teisi hoiatada ning neid säästa.
Vasta
#64
kaspar Kirjutas:...
Seega pani täiesti huvitama palju siis inimesed näitavad suunatuld?

Nii palju kui mina olen näinud siis seda teevad: Õppesõitjad, sõiduõpetaja, värskelt load kätte saanud juht ja mõni üksik korra armastaja.
...

Ma ei pea ennast küll eriliseks korraarmastajaks, kuid minu arvates on elementaarne, et parkimiskohalt väljudes näidatakse suunda. Ning parkimiskohta otsides parklas sõites. Ning hoovist väljasõitu oodates...
Kui suunda ei näidata, siis ma eeldan, et inimene ei soovi kuhugi liikuda - ärge siis oodake minult teeandmist. Ega ma hiromant ole, et oskan teise soove õhust aimata.

Mikroringid on pigem erandid ning mitte eriti õnnestunud sellised. Enamus ringe on täitsa viisakalt läbitavad. Kuid ringidel liiklemist peavad meie juhid veel kaua õppima... Muu hulgas ka seda, et ringile mahub korraga rohkem autosid sõitma, kui vaid üks auto.

Huvitav on see, et meil näikse endiselt valitsevat arusaam, et turvavöö kinnitatakse vaid politsei meeleheaksIcon_cry Huvitav, millal jõuab küll kohale, et seda on vaja meie enda jaoks...
Vasta
#65
Krt ma näitan vahest suunatuld isegi suremas kurvis, kui ksukil aelasemalt manööverdan, või sõidan. See ikka nii käe sees. Aga jah, eks vahest reastumisel juhtub, et ei jõua, sest kui mõni debiil ikka ette keerab, siis tahaks enne kokkupõrget ikka mujale keerata ja siis tõepoolest pole aega 3 sekundit suunda lasta, enne, kui manöövrile lähen.
Vasta
#66
Enamus meist sõidab autoga millel on turvapadjad. Ja turvapadi ilma turvavööta on taparelv. Hirmus näide ju olemas kus Mähel elamurajoonis kena naisterahvas vastu posti sõitis. Turvavöö kinni ei olnud ja turvapadja löök vigastas juhi kaela mille tagajärjel juht hukkus.
Vasta
#67
Oletame, et selliseid idiootseid operatsioone/rahalunimist on tehtud, siis oleksin sellele kahe käega poolt, kui seda tehtaks keset liiklust (kasvõi ringtee keskel) või kus iganes, kus sellel ka reaalselt mõte oleks, tüütada inimesi poeparklas....Huvitav paljud politseid ise politseiparklast autot väja ajades suuna tuld näitavad....
Sama teema nagu kiiruse mõõtmisega otse märgi all, no krt, see on rahalunimine, tee seda seal, kus see kiirus tõesti mingi reaalse ohu tõttu piiratud on....ei, põõsas, kuna põõsas = kindel raha... Mind ajavad need põõsas lunijad lihtsalt nii pöördesse, et grrrrrhh...

Aga suunaga on jah täpselt see, et kas on veres või ei ole...Minul on ka liiga veres, võin kodus autot mänooverdada ja ikka näitan suunda Smile
Ja siis on veel terve hulk selliseid, kes arvavad, et näitavad suunda siis kui on vajadus....Tekib küsimus kuidas nad saavad teada, kes keegi teine kuskil su taga, ssu ees, su küljepeal, kuskil teeotsas, kuskil tingteel sama tunneb....ei mõista neid ka.
Vasta
#68
Ja AIRBAG ei tohiks üldse avaneda, kui istmel on juht lahtise vööga.
Vasta
#69
Rolz Kirjutas:Ja AIRBAG ei tohiks üldse avaneda, kui istmel on juht.

Ikka peaks avanema ju, mis tast muidu ikka kasu onBig Grin
Vasta
#70
Ardo Kirjutas:4. Mis puutub politseisse siis nemad võiks olla ikka rohkem ennetav ja selgitava otstarbega asutus mitte nii väga karistav kuigi ega seadusi tehes ütles üks inglane hästi : "common sense is rare idea in law".
Üldjoontes hoian ise Politsei poole ja toetan neid igal võimalusel ning tean et ka mu tuttav sai seal trahvi õigustatult kuid võimalusel üritan ikkagi teisi hoiatada ning neid säästa.

Kõik asjad ikka õiges järjekorras. Antud hetkel on rahva peamiseks ülessandeks riigi tugistruktuuride üleval hoidmine ja korraliku palga maksmine neile. Kui sealt midagi üle hakkab tilkuma, siis võib loota sellisele luksusele, et inimesed teeksid tööd, mille jaoks nad mõeldud on, mitte ei tegele korjandustega. Põhi õnneks veel käes ei ole. Eesti Energiagi veel müümataSmile Ausalt öeldes ei julge naljagi teha sellegaBig Grin

Tartus meil õnneks normaalsed politseinikud, ise pole selliste korjandustega kokku puutunud ja loodetvasti ei puutu ka. Alati oleme kõik mõistlikult läbi rääkinud.


v6sa Kirjutas:Ma ei pea ennast küll eriliseks korraarmastajaks, kuid minu arvates on elementaarne, et parkimiskohalt väljudes näidatakse suunda. Ning parkimiskohta otsides parklas sõites. Ning hoovist väljasõitu oodates...
Kui suunda ei näidata, siis ma eeldan, et inimene ei soovi kuhugi liikuda - ärge siis oodake minult teeandmist. Ega ma hiromant ole, et oskan teise soove õhust aimata.

Mikroringid on pigem erandid ning mitte eriti õnnestunud sellised. Enamus ringe on täitsa viisakalt läbitavad. Kuid ringidel liiklemist peavad meie juhid veel kaua õppima... Muu hulgas ka seda, et ringile mahub korraga rohkem autosid sõitma, kui vaid üks auto.

Huvitav on see, et meil näikse endiselt valitsevat arusaam, et turvavöö kinnitatakse vaid politsei meeleheaksIcon_cry Huvitav, millal jõuab küll kohale, et seda on vaja meie enda jaoks...

Senikaua, kuniks leidub selliseid juhte, kes vajutavad lapatsi põhja, kui õnnestub oma auto, ringile sõitja vastu ribadeks sõita, et ei peaks ülepea kasvanud liisingut maksma enam, ei julge mitte keegi ringile viimasel hetkel trügida- ja jääbki 1 auto ringile. Miks lõunamaades julgemalt ringidel trügitakse? IMO selle pärast, et inimesed on 100% kindlad, et nendega midagi ei juhtu, sest inimesed/ühiskond hoiavad üksteist. Masu alguses justkui rahunes maha olukord, kuid nüüd liiklus jälle närviliseks läinud.

Ise näitan suunda siis, kui tahan teistele liiklejatele enda kavatsustest teada anda. Kottpimedas hoovis õhtul autot parkides, kassidele ja koertele ei näita.. Turvavöö panen enne kelneri välja tulemist peale, kuna millegi pärast see kelner häirib.
Vasta
#71
Need kelledel suunanäitamine irrmus "käesees", "veres", krt teab kus veel, lähevad ka liiale, ilma naljata! Võtame kasvõi samad ringteed, okei mitte 4 väljasõiduga, aga näiteks 3'ga nagu seda on Jüris bensuka juures... krt lambad vilgutavad juba enne ringi paremale või vasakule... Icon_eek ...ja kuna ring suht pisike, siis loomulikult tehakse pea-aegu stop enne ringile sõitmist... jää siis rahulikusk selliste lammastega.

Ehk siis ma tahan öelda, et vähe pole hea ja liiga pole ka hea. Nagu Ardo juba eespool mainis: "common sense is rare idea in law" hästi tabatud.
Vasta
#72
marek Kirjutas:Need kelledel suunanäitamine irrmus "käesees", "veres", krt teab kus veel, lähevad ka liiale, ilma naljata! Võtame kasvõi samad ringteed, okei mitte 4 väljasõiduga, aga näiteks 3'ga nagu seda on Jüris bensuka juures... krt lambad vilgutavad juba enne ringi paremale või vasakule... Icon_eek ...ja kuna ring suht pisike, siis loomulikult tehakse pea-aegu stop enne ringile sõitmist... jää siis rahulikusk selliste lammastega.

Ehk siis ma tahan öelda, et vähe pole hea ja liiga pole ka hea. Nagu Ardo juba eespool mainis: "common sense is rare idea in law" hästi tabatud.

naljakas, aga ma olen ka seda jüri-bensuka-ringi hälvet täheldanud. iga päev sõidan siit paar korda läbi ja suht tihti on selline jama jah...
Vasta
#73
Ma aina imestan ,et siin lausa kõik nii pühakud näitavad kogu aeg suunda jne. Aga millegi pärast mina seda küll tallinas ega selle lähi ümbruses ei näe.
Ja kui näen siis mõnda üksikut.

Siis ma võiks eeldada ,et siin ka siis nii korrektsed inimesed kes parklas auto ustega teistele autodele mõlke tekitades jätavad oma kontakti või otsivad kannatanu üles. Sellise asja tõenaösus on sama suur kui see ,et kõik näitavad koguaeg suunda.

Mina ütlen küll see suund suunaks kui kedagi ei segata sellega ,et suunda ei näidata tõesti mingi hetk ok las olla kahju ei tekitatud. Aga see kui uksega teise autopihta virutatakse nii ,et kannatanul autol mõlgid või kriimud ja ise sealhulgas tuima näoga minema sõites või jalutades on küll minujaoks labane.
Vasta
#74
kaspar Kirjutas:Ma aina imestan ,et siin lausa kõik nii pühakud näitavad kogu aeg suunda jne. Aga millegi pärast mina seda küll tallinas ega selle lähi ümbruses ei näe.
Ja kui näen siis mõnda üksikut.

Siis ma võiks eeldada ,et siin ka siis nii korrektsed inimesed kes parklas auto ustega teistele autodele mõlke tekitades jätavad oma kontakti või otsivad kannatanu üles. Sellise asja tõenaösus on sama suur kui see ,et kõik näitavad koguaeg suunda.

Mina ütlen küll see suund suunaks kui kedagi ei segata sellega ,et suunda ei näidata tõesti mingi hetk ok las olla kahju ei tekitatud. Aga see kui uksega teise autopihta virutatakse nii ,et kannatanul autol mõlgid või kriimud ja ise sealhulgas tuima näoga minema sõites või jalutades on küll minujaoks labane.

Pirital töö autoga kogematta tagurdasin ja kriipisin ühe a6-e tagumist pamperit. Seejärel läksin hotelli ja palusin omaniku kutsuda, sama päev läksime veel kindlustusse kirjutasime selgituse ja mees sai omale uue tagumise pumperi, kuna tal oli seal samas kohas ka ennem mõni kriim siis oli ta väga rahul, et uue sai ja tänas mind et ma lihtsalt minema ei sõtnud. Töö oopeliga ei juhtunud mul küll midagi ja parklates pole kunagi kellegi masinaid koksanud va. see üks kord pirital.
Vasta
#75
Turvavööd peab ikka kandma:
http://www.youtube.com/watch?v=j83MmzI7A...re=related
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne