Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hüdraulikaõli?
#1
Et siis 140 600 mootorist vasakul on üks anum, kus peal kirjas hydraulik oil. Et siis oskab keegi täpset marki öelda, mis sinna valada.
Vasta
#2
MB hydraulika õli valad. Saad nii Kadakast kui ka teistest MB osi müüvatest poodidest
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#3
Oot oot - MB on VÄGA palju erinevaid hüdroõlisid. Paned vale hüdroõli võid varsti pumbal tihendeid vahetama hakata.
Kui mõtled seda ADS vedrustuse süsteemi siis sinna käib MB 343.0 - mitte segi ajada MB 344.0 või 345.0. Esimene on mineraal ning peaks olema kollakas ning viimane on sünteetiline ja roheline. Kui sul palju vaja ei ole siis mine võta endale Silberist pudel ära - ma arvan et maksab mõnisada krooni liiter.
Aga kuna ka need süsteemid vajavad korralikku loputust (just teen ühe uue CL500 ABC vedrustuse pesu) siis on plaan tulevikus seda ka suurtemates kogustes sisse võtta. Eks sa vaata mis värvi õli sees on - kui on must võiksid endale plaani võtta korralik vahetus teha, sest õli peab hea olema - muidu sööb tihendid ära ja kulutab klapid läbi.
Edit: vist on ikka ka roheline õli - ei tea täpselt.
Vasta
#4
Hüdraulikaõli mark on ZH-M ja ta on täitsa läbipaistev.Seda saab ka Imre juurest,hind kuskil 100eegu kandis
Vasta
#5
liiv Kirjutas:Hüdraulikaõli mark on ZH-M ja ta on täitsa läbipaistev.Seda saab ka Imre juurest,hind kuskil 100eegu kandis

Mis firma on see ZH-M on? Kas Aral või mingi muu? Äkki täpsustad?
Edit: osa tootjatel (näiteks Startol) on ZHM õli hopis 236.3 klassi oma. See on aga hoopis muu asi - ATF õli roolivõimudesse (näiteks mudelid 124, 140 ilma ASD ja ADS lisata).
Vasta
#6
Mitte tootja, vaid justnimelt tähistus. Mis seal taga täpsemalt on, pole näiteks FEBI pudelile üldse kirjutet. MB enda pudelile on küll rida numbreid kribatud. Kuid kiri peal ikka sama - ZH-M.

Vanade mudelitega on asi lihtne - ATF-i elavad kõik hüdrosüsteemid üle. Kaasa arvatud RV ja nivoo-ASD.

Uuematega läheb elu huvitavaks erinevate segudega katsetades... Põtrade foorumis on seda kurtmist üksjagu.
Nagu Sa juba kirjutanud oled, opeab nende puhul jälgima leeme õigsust. Varsti vist ka aegumistähtaega...Retard

Krt, küll neljameestel on lihtne - igale poole käib ATF ja elu on lill.Icon_cool
Vasta
#7
peal on kiri-febi bilstein 02615
hüdraulikaõli ZH-M
Vasta
#8
FEBI ZH-M
000 989 91 03
Mercedes Benz
Hydrauliköl
für hydropneumatische Federung und Niveauregulierung

02615

Farbe gelb  
Einsatzempfehlung MB 343.0
Vasta
#9
Leidsid mõnelt purgilt?

Või netist?
Vasta
#10
http://www.febi.com/de/service/suche/pro...mer_submit=
Vasta
#11
Assaa, kui peen. Ma olen seni ikka neid siniseid ümmargusi purke ostnud MB varuosadest - seal pole mingit muud numbrit, kui FEBI oma kood...
Vasta
#12
Kas kellelgi Tartu kandist on seda hüdraulika vedelikku üle jäänud või teab, kust seda saada? Asjaga üldiselt päris kiire.

MB varuosades polnud, nad uurisid, et ka mujal poodides ei tohiks sees olla. Jääb üle vaid Silber, kuid seal on see 3x kallima hinnaga saada.
Vasta
#13
hents99 Kirjutas:Kas kellelgi Tartu kandist on seda hüdraulika vedelikku üle jäänud või teab, kust seda saada? Asjaga üldiselt päris kiire.

MB varuosades polnud, nad uurisid, et ka mujal poodides ei tohiks sees olla. Jääb üle vaid Silber, kuid seal on see 3x kallima hinnaga saada.

Millist sul vaja läheb MB 343.0, MB 344.0 või 345.0.
Vasta
#14
hents99 Kirjutas:Kas kellelgi Tartu kandist on seda hüdraulika vedelikku üle jäänud või teab, kust seda saada? Asjaga üldiselt päris kiire.

MB varuosades polnud, nad uurisid, et ka mujal poodides ei tohiks sees olla. Jääb üle vaid Silber, kuid seal on see 3x kallima hinnaga saada.

Mul peaks olema üle 1,5 purki seda febi õli...
Vasta
#15
343 ilmselt. Febi ZH-M

Mul üks tagumine hüdrovoolik lekib, laseks selle heameelega uue pressida, aga siis vedelikku juurde vaja.

Aga jah, konks on selles, et päris kiirelt oleks vaja.
Vasta
#16
Mul on ainult 345 mõned liitrid.
343 on ka Liqui Moly Central Hydraulic System Oil 2300
Vasta
#17
Viljandi mnt. Raunex Autokaubad võid vaadata (83 krooksu liiter oli mälu järgi), peaks ka ca. pool liitrit kusagil vedelema. FEBI oma muidu.
Vasta
#18
Ok, selgus, et hoopis amort ise on peetis. Sportline nivookat vist kasutatult ei leia.
Õnneks on MB varuosades see järgmise päeva kaup.
Aga tänud vastajatele, eks kui poest ei saa, siis korjan pärad kokku.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne