Teema hinnang:
  • 2Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
300 D, 1982, W123 - ulst
#41
Ausalt, 123 austajana teeb see auto kadedaks, klassika!

Vesi pagassis siin foorumis palju räägitud, otsi ja surfa veidi. ma ei mäleta enam täpselt mis teema oli....kondents oli üks probleemidest. Kunagisel "kuuel" puurisin luugi siseserva väikesed augud ja ääristasin kummiga, mure kadus.
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#42
Kuskil teemas jäi silma, et pandi mingit spetsiaalselt hermeetikut tagaakna tihendi vahele. Kui omal ajal uue tagaakna tihendi panin, siis ei saanud sinna küll ühtegi möginat pandud, selle tõttu arvasingi, et see spets hermeetik puudu mul. Eks katsun üles leida selle teema. Kondentsi kahtlustasin ise ka, aga suurte vihmadega tuleb seda vett kuidagi kahtlaselt palju...

Uuendasin ka esimest postitust. Leidsin mõned vanad pildid aastatest 2004 - 2006, laadisin need ka üles siia. Väga palju pilte ei ole mul kahjuks, kuid üritan leida ka doonor-300D kohta midagi 90ndate aastate esimeses pooles tehtut. Kuskil peaksid need paberkujul olemas olema.
Vasta
#43
Ehk tõesti, täiesti mälulünk...... mõni aasta tagasi sai kupee kolmel esiklaasi vahetatud ja mu mäletamist mööda ei pandud küll mingit möginat...õigemini pandi, kuid see oli rohkem libesti eest, et paremini paika läheks. Aga ei oska vaielda ja tarka panna, ei mäleta.
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#44
Aega läks ja tulemus 5+
Vasta
#45
Iludus! Kus muidu värviparandusi teha lased?
Vasta
#46
Väga kena kolm Eusa_angel

Oli kah kunagi selline, kolmel oli selline asi et kui pagassiluugi tihend, või õigemini luuk ei olnud õieti regullitud siis hakkas kusagilt vett läbi laskma.
Mina igatahes jamasin veidi , niiet luuk kõikjalt tihkelt tihendiga liibus ja probleem oli kadunud.

Vasta
#47
Aega läks selle ehtiusega jah omajagu, aga mingil hetkel olid muud huvid ja tegevused, 123 ootas "oma aega".

V@hh, tänud vihjete eest, vaatan pagasniku tihendi ka üle.

Värvitööde jaoks on erinevate autodega päris mitut kohta proovitud, eelmine kevad käisin Tartus Lõunakeskuse vastas olevas värvikojas ja jäin rahule. Viin auto ka sellel aastal sinna esipõlle vahetuseks. Veebis: maarioko.ee

Indrek
Vasta
#48
2013 hooajal sai W123-ga taas palju muretuid kilomeetreid läbitud, kuid natuke vajas vana masin ka hoolt.

Suve alguses tegi muret pagasiruumi kogunev vesi, sügavama juurdluse käigus avastasin lõpuks ka põhjuse. Esialgu kahtlustasin tagaakna tihendit, millele lisasin vahedesse Würthi tuuleklaasi tihendusmassi, kuid see ei muutnud midagi. Seejärel uurisin pagasiluugi tihendit - ka see pidas vett. Hakkasin juba kahtlustama katuseluugi äravoolu, kuid voolikuga vett solistades avastasin lõpuks ühe tagatule liistu kinnituse august väikse veenire mis pagasnikusse jooksis. Tuli välja, et vesi jooksis pagasniku pealt tagatule peale, sealt omakorda osaliselt tagatule liistu sisse. Sellel on omakorda väiksed vee äravoolu süvendid, mis minul mingit peenikest sodi täis olid. Seega leidis vesi lõpuks tee hoopis pagasnikusse. Puhastasin liistud ära ja lisaks panin liistu ja tule vahele ka seda sama tuuleklaasi tihendusmassi. Nüüd ei pääse vesi nii hästi sinna liistu vahele enam ja see mis sinna siiski satub, voolab kenasti välja tagasi. Pagasnik on kuiv.

Suve lõpus reguleeriti masinal ka süüdet, kuid päris rahul ei ole ma mootori tööga endiselt. Pihustid mis paar aastat tagasi vahetatud said ja kõrgsurvepump vaadati üle ning kõik olevat korras, kuid endiselt käib masin külma mootoriga ebaühtlaselt ja nõuab käsigaasi kasutamist. Vanasti ei olnud tal isegi talvel külma mootoriga probleeme. Samuti ajab ta külma mootoriga vingu natuke rohkem kui mulle meeldiks.

Enne masina talvekorterisse viimist said lõpuks ära vahetatud ka esipõlle plekid, mis poltidega kinnitamise asemel kellegi poolt tiibade külge keevitatud olid. Selline ratsitud lahendus häris mind juba pikalt. Kuna esitiiva otsad olid selle keevitamise käigus samuti kannatada saanud ning ka esitule alune osa plekist roostemulle hakkas ajama, said ka esitiivad uute vastu välja vahetatud. Lisaks sai likvideeritud esiklaasi alumise ääre juurde tekkinud rooste ning paigaldatud uus esiklaas (vanal oli kivitäke sees). Kere poolest võin nüüd vist autoga täitsa rahul olla.

Kevadeks jääb uute rehvide muretsemine, samuti pean järjekordselt spidomeetri ploki kallal nikerdama - odomeeter otsustas seisma jääda. Ühed varukellad on juba selleks otstarbeks muretsetud. See on vist umbes viies või kuues kord kui kellasid remontima või vahetama pean. Lisaks sain e-Bay vahendusel endale ka heas korras rooli, originaalil on kumm metalli küljest lahti ja siledaks on ta ka kulunud. Nokitsemist jagub, aga see ongi ju huvitav Smile

Indrek

Vasta
#49
Kui pihustite ja pumba peale kindel oled, mõõda mootori surveid, kas mõni klapp ei pea vms.
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#50
Sellel aastal algas hooaeg pisut varem kui tavaliselt. Paar nädalat tagasi sai auto ilusa ilma puhul talvekorterist välja aetud (nagu hiljem selgus, siis ikkagi pisut liiga vara). Kuigi ma temaga talvel ei sõida, siis lasin sellel aastal esimese asjana autole korraliku korrosioonitõrje teha: põhi, kereõõnsused, rattakoopad jne. Töö tehti Tartus Ropka ringi juures olevas töökojas. See koht jättis mulle eriti positiivse kogemuse nii töö kvaliteedi, kui ka suhtumise poolest. Käisin sügisel ka W126-ga seal ning siis oli täpselt sama hea kogemus. Lisaks väga heale tulemusele sain mõlemal korral ka kiita, et "nii heas korras sellist masinat pole ammu näinud". Hea meel kohe, ega ma ise sinna põhja alla väga tihti ei vaata Smile

Odomeetri sain taas tööle - vahetasin sisu teise ploki pealt ümber. Kuna teise ploki peal oli spidomeetri kiirusvahemik vale: 0 - 200 km/h (hammasrattad ja magneti osa tundusid aga identsed), siis lammutasin ta laiali ja paigaldasin talle vana plaadi (0-180). Kahjuks sai spidomeetri seier tagasi pannes natuke valesti/liiga õrnalt vastu piirajat - hakkab liikuma juba kiirusel 10 km/h mitte 20 km/h, seega igal kiirusel valetab 10 km/h jagu. Pean jälle lahti kiskuma kogu kupatuse ja seierit natuke "tagasi keerama". Olen ikka päris mitu korda nüüdseks neid kellasid pilbasteks lammutanud, varsti suudan vist pimesi seda teha juba.

Mootori osas usun, et surved peaks korras olema, neid sai mõõdetud paar aastat tagasi ja oli OK. Kuna mootoris on suurema uuenduskuuri käigus kolvirõngad hiljuti vahetatud, siis võib ehk asi "sissekulumist" veel pisut vajada? Või on ikkagi pumbas kuskil kulunud/paigast ära midagi, ei tea. Eks selle mootori asjaga saab palju tegeleda veel. Üks mõte mis tekkis oleks võimalusel proovida mõnda teist 300D pumpa külge. Jubedalt häirib kui hommikul käivitades auto vabakäigul alguses rapub ja väriseb.

Lõpuks sain tänu Saksa ebay'le ka originaal "300D" märgi. Lisaks siin foorumis ühte huvitavad autoteemat jälgides sain vihje, et ebay'st on võimalik osta ajastukohaseid "rips" jalamatte. Eelmised matid tellisin ka ebay'st, tol hetkel ei olnud aga saada ei päris õiget tooni ega materjali. Nüüd leidsin sealt ka endale sobivas toonis "õigest" materjalist matid:
[Pilt: WP_20140322_004.jpg]

Kui varem liikusin W123/W126 hooajast ülejäänud osa aastast W140 S420-ga ringi (siin teemas ka mõne pildi peal paistmas), siis eelmine aasta sai selleks otstarbeks W164 ML muretsetud. Seega on üle üks hästi hoitud must W140, mis uut omanikku ootab. Juhul kui kellegi huvi peaks olema, siis panen auto24 lingi siia ka: W140 S420 - auto24.

Ilusat uut hobiautode hooaega!
Vasta
#51
(23-03-2014, 04:17 PM)ulst Kirjutas: ...
Mootori osas usun, et surved peaks korras olema, neid sai mõõdetud paar aastat tagasi ja oli OK. Kuna mootoris on suurema uuenduskuuri käigus kolvirõngad hiljuti vahetatud, siis võib ehk asi "sissekulumist" veel pisut vajada? Või on ikkagi pumbas kuskil kulunud/paigast ära midagi, ei tea. Eks selle mootori asjaga saab palju tegeleda veel. Üks mõte mis tekkis oleks võimalusel proovida mõnda teist 300D pumpa külge. Jubedalt häirib kui hommikul käivitades auto vabakäigul alguses rapub ja väriseb.
...

Usk on küll vajalik asi, kuid diiselmootori tööprotsessi määrab siiski vajaliku surve olemasolu põlemiskambris pritsehetkel.

Kes, kus ja kuidas tuvastas pihustite ja pumba korrasoleku? Mille alusel seati paika pritsehetk?
Palju on tühikäigupöörded praegu?

Mootor võib peale kolvigrupi avamist vajada sissetöötamist. Aga see peaks toimuma siiski mõne tuhande km jooksul. Kas need on juba läbitud?

Natuke mõjutab tööd ka kütus: mitte iga segatud kokteilipartii ei põle puhtalt (ka tuntud tanklatest!) Mida kehvem on mootor, seda varem ilmnevad kõrvalekalded.

OM617 kalduvus külmalt väheke madalaid pöördeid hoida sai teatavaks juba auto väljatöötajatele. Mistap lisati armatuuri vastav nupuke, millest külmale mootorile sai väheke vinti juurde keerata.
Vasta
#52
Kõik on super ainult sellisel uunikumil võiks ka originaal Beckeri(?) makk ollaThumbsup Mis veateade armatuuris või seisupidur peal?

Need uued õiges toonis originaalmatid annavad ikka palju juurde.
Vasta
#53
(24-03-2014, 09:50 AM)v6sa Kirjutas: Usk on küll vajalik asi, kuid diiselmootori tööprotsessi määrab siiski vajaliku surve olemasolu põlemiskambris pritsehetkel.

Kes, kus ja kuidas tuvastas pihustite ja pumba korrasoleku? Mille alusel seati paika pritsehetk?
Palju on tühikäigupöörded praegu?

Mootor võib peale kolvigrupi avamist vajada sissetöötamist. Aga see peaks toimuma siiski mõne tuhande km jooksul. Kas need on juba läbitud?

Natuke mõjutab tööd ka kütus: mitte iga segatud kokteilipartii ei põle puhtalt (ka tuntud tanklatest!) Mida kehvem on mootor, seda varem ilmnevad kõrvalekalded.

OM617 kalduvus külmalt väheke madalaid pöördeid hoida sai teatavaks juba auto väljatöötajatele. Mistap lisati armatuuri vastav nupuke, millest külmale mootorile sai väheke vinti juurde keerata.

Täpsustaks usu osa nii palju, et surved olid korras paar aastat tagasi hetkel, kui juba esines antud probleem külma mootori + tühikäiguga. Mootori teemaga käisin viimati Tartus "Diisiabi" nimelises kohas. Seal võeti pihustid maha (pihustid on paar aastat vanad) ja kontrolliti, pumpa küll päris laiali ei võetud. Seda ma ei tea mille alusel nad pritsehetke seadistasid, mootori osas ma teadmistega väga ei hiilga. Justkui pisut ühtlasemaks läks külma mootori töö pärast selle koha külastamist, aga ammendavat abi ma sealt kindlasti ei saanud.
Kuna tahhomeetrit ei ole, siis tühikäigu pöördeid täpselt ma ei tea, kuid võin kuulmise järgi öelda, et sooja mootoriga on pöörded ilma käsigaasi kasutamata normis. Külma mootori ja max. käsigaasiga käib asi samas läbi vingu, värina ja rappumise. Kui jalaga natuke gaasi lisaks anda, siis käib ühtlaselt. Kuna sama masin on minu käes 2003. aastast, siis mäletan, et "vanasti" sellist muret ei olnud. Plusskraadide juures ei pidanud üldse käsigaasi kasutama. Asi hakkas allamäge minema pärast mootori remonti (kolvirõngad, pihustid, tihendid...). Olen üritanud leida meistrit, kes sellise vana mootori hingeeluga kursis on ja asja minu ootustele vastavalt käima suudaks panna, kuid ma ei tea kas selliseid mehi enam üldse kuskilt leida on võimalik. Mõni ettevõte ei taha sellist masinat üldse ette võtta - kui telefoni teel öelda mis mure ja autoga tegemist on, siis hakkab juba tulema ebalev jutt pikkadest tööde järjekordadest... Umbes samasuguseid kogemusi on mõningate W140/W126 teemadega ka olnud.

Pärast remonti olen läbinud vast 8 000 - 10 000km.

Tangin Alexelas, teiste autodega pole seal kunagi probleeme olnud. Mootorile muus osas etteheiteid ei ole - liigutab masinat nii nagu vaja, soojast peast ei tossa (ülevaatusel on olnud normi piires) ja käima on läinud alati poolest pöördest (ka nüüd pärast talveund ärkas hetkega).

---

Maki tahaks tõesti välja vahetada, ilmselt tegelen sellega suve jooksul. Natuke rutakalt sai see praegune jurakas sinna ostetud. Kui kellelgi midagi ajastukohast pakkuda on (AUX-in toega), siis võib kirjutada või helistada.

Pildi peal on seisupiduri tuli täies hiilguses näha.
Vasta
#54
10 kkm on piisav, et lubatud tolerantsides olev kolvigrupp end sisse töötaks.

Enne lammutamist tuleb mõõta mootorist surved. Pakun, et need on endiselt alla 24...

Sellele mootorile lubatud suitsusus 3,0 on rämeda liiaga. Mistõttu kehtiva üv saamine ei ole näitaja.

Pihustiotsad on nukker teema: turul liigub palju saasta. Mootor on aga aus: kui pihustuskoonuse kuju ei ole õige, on sea ka käigust märgata. Seega, kui varem ei olnud probleemi, on midagi viltu. Kas viltu on pumba või pihustite poolele, on raske öelda. Aga pihusteid on lihtsam kontrollidaWink

Usaldusväärse töökoja teema on nukker. Üks meie kamraad on üritanud justament OM617.952 laiskuse põhjust välja selgitada ja ega tal abi pole õnnestunud saada. Endamus diislipoode arvab, et tegu on luuludega, kuna auto ju kuidagi käib. Just, kuidagi...

Krt, hakka või mersumootoreid remontima raha eest...Eusa_think
Vasta
#55
sai ka täna vaadatud-näpitud seda pilli, silm puhkab mõnuga selle pilli peal!
Vasta
#56
(24-03-2014, 08:40 PM)Kint Kirjutas: sai ka täna vaadatud-näpitud seda pilli, silm puhkab mõnuga selle pilli peal!

Tänud, jään siis kutset fotosessioonile ootama!

Vasta
#57
2014 hooaeg möödus W123 jaoks üpris väikse läbisõiduga, kokku sai ehk 2000 - 3000km läbitud.

2014 toimus ka väike plekimõlkimine, kui jalgrattur eelmise aasta aprillis autole juhipoolse külje pealt sisse otsustas sõita. Esitiib koos kroomliistuga said kannatada, rattur lõpetas kapoti peal, aga õnneks viga ei saanud.
eBayst tellisin uue kroomi, esitiib sai värvitöökojas sirgeks tõmmatud ja värvitud. Vahetasin ka auto kapoti, kuid tagantjärgi kahetsen seda - uus B-plekk on vanast originaalist palju pehmem ja õhem, ei kannata võrdlust. Samas olid vanal kapotil valtsid seestpoolt roostekarva, samuti oli kapotti keevitatud juba. Nüüd on ustest eespool olevad nähtavad kereplekid viimase mõne aasta jooksul kõik välja vahetatud: esipõlle plekid, esitiivad, kapott. Enam ei ole ühtegi ratsitud ja keevitatud ühendust, kõik on korrektselt poltide/kruvidega kinnitatud.

Suve lõpus kukkus kõrvalistuja poolne tagumine küljeklaas ukse sisse ja ei liikunud enam vändast. Kahtlustasin esialgu, et midagi on lihtsalt lahti tulnud. Ust seest lahti lammutades nägin aga, et klaasi alumise serva külge kinnitatud plekk oli läbi mädanenud. Õnneks oli kodus teine klaas koos korraliku(ma) metallosaga olemas. See sai puhastatud ja kerevahaga üle ujutatud, et mõni aeg kestaks.

Muus osas toimis auto eeskujulikult, ainult külma mootori värisemise murega ei olnud aega tegeleda.

2015 hooaeg algas pihta, ajasin auto graažist välja ja pesin tolmu maha. Erilisi plaane selleks aastaks ei ole. Tahaks masina korras hoida ja sõita.

[Pilt: w123_2015.jpeg]
Vasta
#58
(29-04-2015, 03:24 PM)ulst Kirjutas: ...
2015 hooaeg algas pihta, ajasin auto graažist välja ja pesin tolmu maha. Erilisi plaane selleks aastaks ei ole. Tahaks masina korras hoida ja sõita.
...

Muretuid kilomeetreid!Eusa_angel

Hoidu siis jalgratturite ja mopedistide eest....Paranoid
Vasta
#59
Tere kõigile!
Kaevasin selle teema jälle foorumisügavustest välja. Auto on endiselt alles ja täitsa tip-top korras oma vanuse kohta.
Viimasest postitusest on juba 6 aastat möödas, selle ajaga olen auto kallal pisut nokitsenud, kuid tervelt 3 hooaega jäi temaga mul üldse vahele:

2015
Suvel sõitsin temaga ringi, kuid kuna sellel aastal oli käimas ka maja renoveerimine ja juurdeehitus, siis erilist tähelepanu auto ei saanud. Ei olnud otseselt vaja ka, kõik toimis.

2016 
Kevadel sündis laps, autodega tegelemiseks sellel aastal aega ei jäänud, kuid W123 ajasin suvel siiski välja. Sõitsin temaga vähe, suve lõpus hakkasid mõned tehnilised mured kimbutama. Viisin töökotta kus tuli välja, et veovõllid on läbi ja pidurid vajavad korrastamist. Selle käigus leiti töökojas juhi istme alt ka väike roosteauk. See oli kõige ebameeldivam üllatus, sest talvel ma ju selle autoga ei sõida, masin seisab garaažis, lasen korrosioonivastase õliga kõik kohad üle ja ikka kipub rooste ligi. Kuna keredetailidele oli ka mõne aastaga mõningaid täkkeid ja väiksemaid roostemulle tekkinud, siis viisin sügisel auto uuesti ülevärvimisele. Kõik võeti laiali, auk põhjas parandati ja auto värviti üleni üle uuesti.

2017
Kevadel sain auto värvimisest kätte. Värv oli väga hästi õnnestunud, auto nägi väga hea välja, kuid lähemalt vaadates torkasid silma päris mitmed pisivead. Liistud olid vanade tüüblitega tagasi pandud ja osad nurgad selle tõttu veidi irvakil, uksetihendid olid kannatada saanud, ühel esitulel oli sisu plast kerevärvi värvitud(???) ja minu jaoks kõige hullem: juhi ukse alumine liist oli kereliimiga paigaldatud. Oli näha, et eemaldamisel oli selle klambrid ära rikutud. Kurvaks tegi just see, et ma spetsiaalselt enne palusin kõik uued tüüblid panna, kõik asjad originaal kinnitustega teha ja kui lahtivõtmise juures abi on vaja, siis tulen hea meelega ise kohale. Töökojas lubati need vead parandada suve jooksul, tuletasin ennast ka korduvalt meelde, kuid ootan seda kõnet kahjuks siiamaani.
Kuigi tegelikult olid need pisiasjad ja neid ei olnud nii palju, jättis see kuidagi mõru maigu ning võttis mult motivatsiooni sellel aastal autoga ise midagi ära teha. Sõitsin temaga suve jooksul u 500km ja viisin maale garaaži seisma.

2018 - 2020
2018, 2019 ja 2020 hooajad jäid autol täiesti vahele. Seisis nukralt garaažis ja ootas. 2020 suvel küll ajas isa ta korraks välja ja võttis ette pidurid: uued supportid ja klotsid, kettad olid praktiliselt uued all.
Samal ajal eksisin mina ära BMW-maale, kus ostsin ühe E38 735i, mille uuele elule äratasin ja töökaaslasele müüsin. Seejärel ühe E93 330d, mis paraku vastupidiselt ootustele ka elule äratamist vajas. Ka see õnnestus päris hästi ja auto sai hea, kuid ka selle müüsin 2020 suvel ära.

2021
Eelmise aasta jõulude ajal maal saunas käies nägi tütar garaažis seisvat W123 ja ütles, et ta tahab selle autoga sõita (üks viimaseid sõite oligi 2017 aastal koos tütrega, kui ta vaevu aastane oli). Lubasin, et suvel saab.
Kevadel ajas isa maal auto välja, putitas pisut mootorit (klapikambrikaane tihend lekkis) ja viis hooldusesse. Lisaks nö tavalistele asjadele vahetati välja jahutusvedelik ja järjekordselt olid veovõllid läbi. See on väga ilmelik, sest eelmistega sai sõidetud kindlasti alla 1000km. Ma ise arvan, et eelmine kord kui neid vahetati, siis originaalidel olid lihtsalt kummikatted läbi ja asemele saanud järelturu veovõllid olid liiga nõrgad. Nüüd said sinna veidi tummisemad uued asemele. See on minu jaoks järjekordne näide sellest kuidas liiga kergekäeliselt originaaljuppidest loobuda ei tohiks. Ilmselt oleks vanad veovõllid saanud värskendada (rooste maha, värvida, uued kummikatted).
Tõin auto Tartusse ja nüüd olen ka ise sõitmise kõrvalt teda natuke putitanud:
* Leidsin maalt parempoolse originaal esitule, mis tegelikult oli heas korras, kui välja arvata üks läbi põlenud pirnipesa ja pooleks läinud hall plastraam tule ümber. Autol oli küljes aftermarket tuli, selle klaas oli ka juhipoolsest originaaltulest veidi erinev. Võtsin kõrvalistujapoolse tule eest ära ja lammutasin laiali, tegin sama maalt leitud originaaltulega. Puhastasin originaaltule ära ja teise tule pealt jootsin sinna korraliku pirnipesa. Katkise plastiku liimisin kokku. Tulemus sai väga hea ja nüüd on autol taas ees korralikud originaaltuled.
* Võtsin lahti tagant juhipoolse uksepolstri ja laes päikesesirmi paneeli, sest need olid kehvasti paigaldatud - osad klambrid polnud õiges kohas ja hoidsid irvakil. Panin õigesti kokku tagasi.
* Kõrvalistujapoolne tagumine aken vajus alla. Akna alumise serva küljes olev metallist U-profiiliga kinnitus oli läbi roostetanud ja akna küljest lahti tulnud. See oli tegelikult mul "alles" (6 aastat tagasi?) vahetatud, sest täpselt sama asi juhtus ka korra varem. Eelmine kord leidsin varudest ühes tükis oleva asja, kuid ka see andis nüüd järgi. Otsisin nüüd uut, kuid ei leidnud. Seega taastasin olemasoleva. Metalli tegin roostest puhtaks, töötlesin roostesurmaga, katsin seest kahekomponendilise liimiga (et tugevam saaks - rooste oli metalli väga õhukeseks söönud), kruntisin ja värvisin. Loodetavasti kestab nüüd veel mõned aastad.
* Vahetasin aknapesu vedeliku paagi (vanal oli auk sees) ja puhastasin aknapesu düüsid, mis ummistunud olid


Teha on jäänud:
* väljast mõned liistud paremini kinnitada, samuti on olemas osad täitsa uued liistud, mis kuskilt eBayst paar aastat tagasi ostsin
* seest suurem puhastus teha ja mõned pisiparandused
* tagatiiva serva juures mullitab värv ühest kohast, peab keretöökojas käima. Ei saa päris pidama seda roostet kuidagi ikka. Värvimisest alates on alla 1000km sõidetud ja auto on garaažis seisnud terve aja.

Eks suve jooksul jõuab nokitseda.

Olen nüüd autoga mõned nädalad ringi sõitnud, lubadus tütre ees on täidetud, talle meeldib W123-ga sõit väga.

Olen praeguseks leppinud ka sellega, et sellest W123st ei saa kunagi päris 100% perfektset autot. Kuskil on mingil liistul kriips, kuskil on mingi detailide vahe pisut paigast, põhja all on keevituse õmbluseid ja lapitud kohad näha, tagaiste on ülalt pleekinud jne jne. Tegelikult peegeldavad need asjad ju auto ajalugu. Need ei ole vead, vaid aastatega kogutud elukogemus ja lisavad iseloomu.
Põhiline on vaadata, et tehnika oleks korras ja rooste liiga tegema ei hakkaks.

Indrek

[Pilt: IMG_3947.jpg]

[Pilt: IMG_3948.jpg]
[Pilt: IMG_3949.jpg]
[Pilt: IMG_3950.jpg]
[Pilt: IMG_3951.jpg]
[Pilt: IMG_3953.jpg]
[Pilt: IMG_3954.jpg]
Vasta
#60
(11-06-2021, 11:03 AM)ulst Kirjutas: ...
Olen praeguseks leppinud, et sellest ei saa enam kunagi päris 100% perfektset autot. Kuskil on mingil liistul kriips, kuskil on mingi detailide vahe pisut paigast, põhja all on keevituse õmbluseid näha, tagaiste on ülalt pleekinud jne jne. Tegelikult peegeldavad need asjad ju auto ajalugu. Need ei ole vead, vaid aastatega kogutud elukogemus. 
Põhiline on vaadata, et tehnika oleks korras ja rooste liiga tegema ei hakkaks.
...

Nii ongi kõige õigem. Autod tahavad sõita, mitte seista katte all. Et selle käigus vahel mõni märk juurde tekib, on probleem vaid tõsisele  esteedile.
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  MB 240D 1982, W123 Lexuz Lexuz 9 680 Eile, 06:21 PM
Viimane postitus: Lexuz
  MB 200, 1978, W123 - fittipaldi fittipaldi 27 12,453 27-12-2023, 10:36 PM
Viimane postitus: fittipaldi
  300 CE-24, 1991, C124 Sm. Västrik 81 83,084 22-12-2023, 09:38 PM
Viimane postitus: Sm. Västrik
  MB 230E, 1982, w123 Arkadi.T Arkadi.T 21 3,935 21-03-2022, 07:23 PM
Viimane postitus: Arkadi.T
  MB 200, 1982, W123 -Arkadi.T Arkadi.T 65 13,638 03-11-2021, 04:42 PM
Viimane postitus: Arkadi.T
  MB 240D(300D) w123 80. KertR 33 23,204 19-08-2021, 05:32 PM
Viimane postitus: w123fagon
  Mercedes-Benz 300 E, 1989, w124 - OnkelMats OnkelMats 48 37,573 10-11-2020, 09:46 AM
Viimane postitus: OnkelMats
  W123, 200d, 1982 - 190hans 190hans 10 10,819 14-06-2019, 10:17 PM
Viimane postitus: Werewolf
  Mb 240d 1978 w123 M1X 30 19,956 30-04-2019, 10:20 PM
Viimane postitus: M1X
Thumbs Up W123, 230e, 1984, sedaan - Ander anderander4 23 19,598 03-06-2018, 04:24 PM
Viimane postitus: anderander4



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne