Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
w211 tagumiste pid.klotside vahetus
#1
Vajalikud tööriistad:

*töökindad
*tungraud
*tõkiskingad/telliskivid
*17 rattavõti
*vähe suurem tavaline kruvikas
*KORRALIK 40 torx (pühapäeva oma ei sobi Smile, tänu sellele oli mul veel vaja 18 võtit kogu suporti eemaldamiseks)
*pitskruvi/kullinokad
*tiba suurem haamer
*terava otsaga haamer
*terashari
*viil
*vasemääre, tavott

Kui tööriistad olemas, võib julgelt tööle asuda. Aega võiks varuda ca 1h, mul läks natuke rohkem kuna korralikke tööriistu polnud ja poldid oli keermeliimiga päris kõvasti kinni.

Töökäik:

1. Kapott lahti, kaldeandur soovitatavalt välja lülitada (päris vastikult kisab Smile ), uksed-aknad kinni ja puldist uksed lukku. Võti viia kuskile kaugele kapi otsa igaks juhuks. Kui ei viitsi ja kogemata nuppe näpid võid leida salongist väga punase kellaploki ja tekitab sellise tunde, et vii kohe auto kuusankoskisse. Badgrin

2. Edasi tuleb võtta kapoti alt SBC pistik lahti, asub paremal esitule taga, suur kandile kast kust tulevad piduritorud välja. See rohkem "igaks juhuks", et pärast kolvid/õlid põrandal laiali ei oleks või veel näpud katki. Smile

[Pilt: Untitled-2.jpg]

3. Nüüd on juba tavaline klotside vahetus, suurema kruvikaga eemaldada klamber 31h, ettevaatlikult eemalda kulumisandur s10/4 (kui uus olemas siis pole vahet kas jääb terveks, ma muidugi unustasin ja kui aus olla siis pole uut vajagi kui päris metallini (kulumise veateateni) ei lase klotse. P.S. andureid on aint 1 paremal), edasi kaks torxi lahti (pildil 31c), raam maha, vanad klotsid välja.

[Pilt: Untitled-1.jpg]

4. Kindlasti tuleb puhastada see raam (31 pildil) kuhu klotsid sisse lähevad ja et see käiks täiesti vabalt käega. Samuti klotsid peavad vabalt sisse mahtuma. (Mul oli vaja ühe klotsi nurka natuke viiliga tuunida kuna see ostus ca 1mm suuremaks kui teised! Icon_eek) Ma kasutasin selleks terava otsaga haamrit ja terasharja. Millegi pärast oli vasakul pool tunduvalt rohkem soppa vahel ja "kelk" ei tahtnud pea üldse liikuda. P.S. Kusjuures osades kohtades ei pidatud seda üldse tegema!! Lihtsalt vanad klotsid jõuga välja ja uued "haamriga" sisse, nimesid ei nimeta.

5. Vahepeal siis sai ka vana andur klotsist eemaldatud mis ostus suht keeruliseks. Ei soovita näpitsate või kruvikaga jõudu kasutades kallale minna, kuna see jube õrn ja läheb katki. Ma saagisin anduri pesal ühe kõrva maha ja siis veel klotsile paralleelselt anduri juhtmega mis klotsi sisse läheb 2 triipu, siis väikse kruvikaga praost ettevaatlikult kangutada ja oligi käes, põhimõtteliselt hüppas ise välja. Jälle 100kr kokku hoitud. Badgrin

6. Kui nüüd kõik ilusti puhas ja määritud võib kola kokku tagasi panna. NB! Ära unusta SBC pistikut tagasi panna enne uste avamist!

7. Võib grilli ja sauna hakkama panna! Icon_cool


Kulutatud 250kr (muidugi võib ka tuhandega "jurid" klotsid osta, aga ega nad 4x paremini ikka ei pidurda). Äkki MASU ajal kellelegi abiks! Unibrow
Vasta
#2
Ja käituge ikka 101 % nii nagu Marek kirjutas, sest SBC piduri pumbas on ikka kole-ilus rõhk sees. Ma ei taha näppe näha mis sinna klotside vahele jäävad kui see pidurdama hakkab Smirk
Seetõttu tehas ilma testrita ei lubagi kallale minna.
Vasta
#3
R129 Kirjutas:Ja käituge ikka 101 % nii nagu Marek kirjutas, sest SBC piduri pumbas on ikka kole-ilus rõhk sees. Ma ei taha näppe näha mis sinna klotside vahele jäävad kui see pidurdama hakkab Smirk
Seetõttu tehas ilma testrita ei lubagi kallale minna.
Uurisin asja, tegelikult polegi vaja seda pistikut lahti kiskuda, piisab sellest kui keegi uksi/pagassi/pulti ei näpi. Igaks juhuks võiks uksed lukku panna kui on oht, et keegi võib näppida.

SBC pump rakendub juhul kui:

* keegi vajutab pulti
* avatakse mõni ustest
* avatakse pagass
* võti keeratakse esimesse astmesse
* vajutatakse piduripedaali
* vabastatakse seisupidur
* auto teeb sõidualustuse testi.
Vasta
#4
Tere,
vahetasin eile oma w211-l esimesi piduriklotse.Akul klemm maha ja pole mingit ohtu,et keegi pulti näpiks,uksi avaks.
Pärast, peale käivitamist ja piduri vajutamist, lõi avariisse ja kirja punaseks.Paar korda gaasi ja pidurdust ja asi korras.
Muide tagaklotside vahetusel avariisse ei läinud.
Vasta
#5
(01-06-2010, 06:35 PM)kasetom Kirjutas: Tere,
vahetasin eile oma w211-l esimesi piduriklotse.Akul klemm maha ja pole mingit ohtu,et keegi pulti näpiks,uksi avaks.
Pärast, peale käivitamist ja piduri vajutamist, lõi avariisse ja kirja punaseks.Paar korda gaasi ja pidurdust ja asi korras.
Muide tagaklotside vahetusel avariisse ei läinud.

Akuklemmi ehk suure aku? Badgrin

SBC akul võtsid ikka ka otsa maha? Jõle tüütu ju...
Vasta
#6
Kindlasti pole paljud lisaakust kuulnud ja oioi neid näppe mis laiaks pressitakse siis.Icon_eek
Hõbenool OÜ: Automaatkäigukastide hooldus (dünaamiline õlivahetus e. "kastipesu"), diagnostika ja -remont. Turbiinide taastamine.
www.hobenool.eu
5227858
Vasta
#7
Ma ise pole kunagi proovinud, aga kes viitsib ,siis tehasel on ka õpetus, kuidas ilma STAR DIAGNOSIS-eta SBC plokki deaktiveerida ja aktiveerida.
SBC

Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Mb c124 mootori vahetus om628 4.0cdi v8 Madisv 4 2,639 20-02-2019, 11:12 PM
Viimane postitus: Madisv
  Viano kondi pumba rihmaseibi vahetus erak19 3 2,833 10-12-2018, 09:17 AM
Viimane postitus: erak19
  w124 Kojamehe mootori vahetus RivoA 5 14,237 31-05-2018, 11:18 AM
Viimane postitus: Eero_S
  KE-Jetronicu pritsepea tihendide vahetus. (rebuild) MarekV 7 6,458 06-07-2017, 03:40 PM
Viimane postitus: hents99
  Tagumise rattalaagri vahetus (w124) MarekV 5 8,063 07-05-2017, 01:58 AM
Viimane postitus: MarekV
  Automaatkäigukasti vaakummodulaatori vahetus ja 722.3xx-722.5xx käiguvahetustel libistamise ravimine v6sa 7 15,561 02-08-2016, 08:20 AM
Viimane postitus: v6sa
  W211 pagassi lisastoptuli Guess 3 6,905 06-06-2016, 07:59 PM
Viimane postitus: Guru
  W210 piduritorude vahetus. nordrainbow 0 4,154 27-06-2015, 02:38 PM
Viimane postitus: nordrainbow
  Automaatkäigukasti õli vahetus madis71 3 6,857 06-02-2015, 06:30 PM
Viimane postitus: onu_siim
  w210 salongifiltrite vahetus: junn 3 10,832 07-12-2014, 11:19 PM
Viimane postitus: killer666



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne