Teema hinnang:
  • 1Hääli - 4 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MB 190 E 1.8 Turbo - HotPapa
#1
Nii, nagu mõned juba teavad siis soetasin siin endale kuu-kaks tagasi kutsika. Ülidselt oli valida kas ostan endale tavalise korraliku nelja koos heade lisadega või siis panen selle raha projekti peale. Kaalutud sai pikalt, kuid siiski otsustasin midagi uut ja põnevat ära proovida, sest nendest tava neljadest olin juba ära tüdinenud ja erilist pinget see mulle ei pakkunud.
Hakkas otsing vastava projekti alge jaoks vajavat autot, mis oli ka foorumis kajastunud ostu kuulutuse näol. Imelikul kombel tollel ajal läbi foorumi ühetgi pakkumist ei tulnud ning tegelikult oli mul juba üks auto sihikule võetud, nimelt Renksi must 2.0 mootoriga masin. Kuna Renksi polnud Eestis ja temaga suhtlemine ja äri ajamine läbi neti ei kadnud vilja xD(sry Renks) ning  see fakt, et leidsin internetist vastavate kriteeriumitega auto, sai siis ilma pikema mõtlemiseta teine võetud.
Kuna pakkumine oli hea ning müüja juttu auto kohta oli uskumatult hea, siis sai kiiruga võetud klubiliikme andres23 ühendust, kes viibis Tallinnas. Andres siis vaatas masina üle ja tundus hea olevat, samas see jutt mida venelane telefonis rääkis oli ikka klass omaette, nagu need venkud ikka, kiidavad taevani aga kohapeal on paras käkerdis. Õnneks oli see auto ikka suhteliselt heas korras, vahetust vajasid ainult rattalaagrid ja salong oli üsna määrdunud.
Hetkel on vahel 1.8 E mootor võimsusega 80 kw. Vb tekib küsimus, et milleks teha downgrade’i 2.0’ilt 1.8’le, põhjus lihtne, kuna Hentsi käest saadud mootor on kindla ajalooga ning korralikult hooldatud. Ega see 2.0 töötas ka väga hästi, aga siiski oli kindel plaan tehtud.
Tellitud sai ka progretav aju VEMS, mis hakkas kogu kupatust juhtima j. Turbo, mis sai ostetud on kasutatud kuid siiski korralik+ veel hulk igast jubinaid, pihustid, torud, voolikud, andurid, turbokollektor Hentsi käsitöö Big Grin . Ehk Hents postitab ise ka rohkem tehnilist inffi. Kindlasti jäi midagi tähsat lisamata.
#2
Turboks KKK K26, audi WG
Hetkel max rõhk 0.75 bar`i.
492cc pihustid, Elbe Engineering profiilist kütuselatt.
60mm roostevaba väljalase.
3.27 LSD (vahetab ilmselt 3.07 vastu, kui saab rõhku tõstetud)
Manuaalkast, tavahooratas, 3.0 R6 sidur.
VEMS juhtaju nagu eelpool mainitud.
36-1 triggerwheel, wasted spark süüde.
WB lambda
Punane LCD
Muu nagu turobautol ikka.


Hetkel tunde järgi ca 250hp, dünos pole käinud, suurema rõhu juures tingimata vajalik.
#3
Täna õhtu poole lisan ka mõne pildi.
#4
Lubatud pildid.

[Pilt: Picture437-1.jpg]
[Pilt: Picture438-1.jpg]
[Pilt: Picture439.jpg]
[Pilt: Picture440.jpg]
[Pilt: Picture441-1.jpg]
#5
Tõsine lambanahas Hunt. Väljast nagu ikka meil Tartlastel pensionäride masin, aga hingeelu on ikka väga võigas.

Tulemus seal kapoti all on ikka väärt kiitmist ning juttu järgi ka see jõuallikas pöörane pidavat olemaIcon_razz

Ja noh, eks minuga tõepoolest ole raske äri ajada kui ma Trollidemaal muude asjaajamistega tegelen, seega anna hoopis sina andeks...

Igatahes, ootan juba pikisilmi Eestisse jõudmist ning et saaks selle eluka enda perse all ära proovida.

Icon_coolThumbsup
#6
Sõber olla kuulnud annelinnas "tshhh" häälega mersut.

Jah, hunt lambanahas nagu meil siin ikka. Renkju, võta minu kutsa ligi ja paneme vurri peale, mul on juba kõik läbi mõeldud, mis ja kuidas.
#7
Päris vägevIcon_smileTahaks proovida
#8
hents99 Kirjutas:Sõber olla kuulnud annelinnas "tshhh" häälega mersut.

Jah, hunt lambanahas nagu meil siin ikka. Renkju, võta minu kutsa ligi ja paneme vurri peale, mul on juba kõik läbi mõeldud, mis ja kuidas.

"Tshh" häälega Mercedes-Benz- Veldig braIcon_cool

Aga ega siin maailmas armu ei anta, peab vist ligi võtma...

Aga ikka teemas püsimiseks.Roman- tee nüüd üks väike videoklipp kaa sellest Tshh MB-st. Väikene teaser neile, kes näinud ega kuulnud pole!
#9
Noo peab tegema...vabal päeva võtan ette.
#10
Ahjaa, turbo sai valitud siis selle järgi, et oleks võimalik tänaval/maanteel vajadusel suht ökolt sõita.
Laadima hakkab ca 2500 pöördelt ja datalogi järgi oli full boost juba ca 3000 pöörde peal, ja seda siis lõpuni ehk 6500 pöördeni välja.

Kuuldu järgi olevat maantee kulu 7 kanti, mida annaks kindlasti parandada veelgi.
#11
Jah maanteel sain 7 hakkama, linnas pole veel mõõta saanud, sest pidevalt läheb käest äraBadgrin
#12
Tundub lahe putukas olema, peaks isegi sellise peale mõtlema hakkama.

Ehk uuel aastal leiab miskit - siis võiks juba 2,5 16 V kurjemaks ajada:p
#13
Eestisse jõuan, siis organiseerin sulle ühe korraliku fotosessiooni!Unibrow
#14
Proovi tiirud on tehtud...

Ütleme, et muljed on lihtsalt kirjeldamatud. 1.8 plus turbo 0.65 bar'i ülerõhku...ütleme, et mina igatahes jäin sõnatuks, sõõrikud tulevad nagu lipsti, inimesed vahivad, kes ehmund nägudega, kes h'mmastunud n'gudega ning osad lausa mida v***u nägudega, kui toimub käigu vahetusBadgrin

Selle auto väljanägemine, no tõsine pensinonäri masin, ning see turbo seal....oeh....Kiidaks tegijat ja kiidaks soovijatThumbsup
#15
Eks jah, terve päev parajat andmist see masin sain...mina istusin kõrval ja nautisin vahepeal ka sõidutamist...samas ootan juba 1 bari peale tõstmistUnibrow
#16
Väga vinge pill, kui küsida tohib, siis mis selline ehitus maksma läheb?
#17
Peaks arvestama 40-50 k, aga kõik oleneb juppidest jne. aga alla 40 kindlasti ei saa, seal siis progretav aju juba sees.
#18
Renkju Kirjutas:Tunnistan ausalt üles, et Mina olen roolis....
Aga tunnista üles kes kõrval suuga hääli teeb! Badgrin
#19
Üks väike blowoffer ees kapoti allSmirk
#20
Kena masin küll, spido seierile oled ikka ringi peale teinud? Big Grin


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  W124, 300D Turbo, 1991 - Priit Priit 254 245,694 06-06-2023, 09:48 AM
Viimane postitus: Priit
  MB w201,190,1986 - Sten sten130 536 450,686 21-02-2021, 05:56 PM
Viimane postitus: sten130
  MB W210, E320 4 Matic, 2001a - HotPapa HotPapa 67 59,381 09-05-2011, 08:13 PM
Viimane postitus: Karl
  MB, 500 SEC, W126, 1992a - HotPapa HotPapa 94 68,237 25-02-2010, 08:30 PM
Viimane postitus: HotPapa
  MB 190 sonywaw 6 7,436 09-12-2007, 05:25 PM
Viimane postitus: sonywaw
  300 sdl turbo `86, w126 piitre 9 8,936 31-07-2007, 02:16 PM
Viimane postitus: piitre



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne