Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
560 SEL 1988a.
Nonii, sai siis nüüd veermikuga tegeletud. Sai siis Imre juures käidud, loomulikult asus auto kallale mu auto ihuarst Martin. Rooliotsad sai vahetatud, käigukasti ja nivoopaagi õlitase normi aetud (svennson vist tõelist gigantomaaniat põdenud, mõlemad kõvasti üle normi), paar pisemat tihendit käimakasti küljes vahetatud. Kõige tähtsam, see "odav" supporti laager sai maha võetud ja ära mõõdetud. Üritasin küll mõnda vana mõõduks leida, kuid tulutult. Kadaka romulas leiti suure vaevaga üks õõts kus laager sees, kuid see oli kolina pärast õõtsa külge kinni keevitatud ja mõõtu ei saanud Icon_twisted

Niisiis, kui kellelgi tulevikus vaja: kuullaager, välimine mõõt 100mm, sisemine 80mm ja paksus ehk laius 14,7mm. See laius ongi see kurja juur, sellist ei paku Eestis keegi. Muide, kõikidel kuutel pole see laager samasugune, Kuld väidab, et tema omal oli nõellaager ja teises mõõdus. Kõik pakuvad ühest suust 10mm laagrit, kõige odavam 280 + kõmm. Ostan selle homme ära ja loodetavasti tänu Klubilisele Jansa 48 saan ka vahetüki treiali käest kohe-kohe kätte 200 eeguga, kokku tuleb siis oluliselt vähem kui originaali sõbrahind 1700 eeku.

Suur kiitus ja au Marekile, tinutas üle kõik autopiloodi külmakad, nüüd auto enamei jõnksuta cruisiga kulgedes.

Homme Silberisse paari odavamat vidinat ostma. Aknapesupaagi korki vaja, svennson oli sinna punase purgikaane pannud, sellele suutis Nossov alias Kuldar ka murdosa sekundiga markeriga MB märgi peale installida Badgrin Samuti tellin ära pagasiruumi servaliistul asuvad kleepekad, vanad nühkisin maha nende rõveda välimuse pärast.
Tänud Secmanile, õigel ajal sattus külla.

Nimelt ka temal andis otsad supporti laager, kuigi mitte ei kolise nagu mul. Kuida see nüüd tema kirjeldus oligi, sureva sauruse häält pidi tegema Badgrin Tuli täna mu juurde ostetud laagrit vaatama ja selgus... Nimelt vastupidiselt minule kiskusd ta ise selle välja ja minu ostetud laagrit nähes tegi suured silmad ja ütles a´la ääää......see originaalis ikka kinnine laager, mitte lahtine nagu minu ostetud. No tere Toivo, mulle helistati Kadaka Imre juurest ja öeldi laagri mõõdud, kinnisest ja lahtisest ei kõssand keegi miskit Icon_twisted Helistaja nime ei hakka mainima, juba sõnelesime telefoni teel, krdi bemmimees! Icon_lolIcon_lolIcon_lol Secman läks endale siis kinnist ostma samasse kohta kuskohast lahtise sain ja ostis mulle ka ära, 503 eeku. Lahtise laagri üritan tagasi sinna anda, õnneks tsekk alles, muidu 320 eeku piki %¤&#  Lahtine laager peaks Secmani arvates vastu ehk ca kuu aega, mingit kaitset pole seal tolmu ja kõntsa eest. Hea, et niigi läks, neljapäeval saab siis auto vaikseks.
Järgneb....

Sai lahtine kuullaager poodi tagasi viidud, olid mõistlikud ja maksid raha tagasi. Martin vahetas laagri ära ja......jäi küll vaiksemaks tagasild, kuid paremal pool ikka mingi tobedalt haige kolks sees. Midagi, sai siis uus aeg kinni pandud, koos õlide ja filtrite vahetusega. Arvamus oli, et teise poole laager ka siiski läbi. Peale "mahlade" ja filtrite vahetust katkus Martin siis selle ka lahti, täiesti ok. Nüüd läks Martini kulm kortsu, kuul hakkas vaikselt kokku jooksma. Kõik nagu ok ja koliseb ikka. Hakkas siis tagaamorti uuesti katsuma, vahepeal raskust amordile peale lastes ja maha võttes. Nägu muutus murelikumaks ja kutsus veel paar spetsi amorti kabistama. Lõpuks käärisin ise ka käise üles ja ajasin käe amordi alumise otsani, nii palju kui suutsin. Näpud vastu alumist kummirõngast ja pinget maha lastes oli tund väikest krudinat, nagu kummi hõõrdumise hääl. Kuna kummi krudin ei sa mingi valemiga salongi kolksuna jõuda (kui just võimendit vahel pole Icon_biggrin), siis ikkagi diagnoos: amordi sarniir läbi. Õige vähe, kuid piisavalt kolksu kostmiseks salongi. Nüüd läks minu nägu murelikuks, teadagi pole nivooamordid just kõige odavamad. Kuid nagu pöördvõrdeliselt hakkas Martini nägu selginema ja muie tekkis näole. Minu küsiva näo peale sain ka vastuse: nimelt keegi oli enda omale pannud tavalised amordid ja ühe korras nivooamordi Martinile jätnud. Minu küsimisele, et palju sa selle eest tahad juhul kui kohe ära ka vahetad, pööritas silmi ja ütles meile mõlemale sobiva hinna ning proovisõidul oli tagasild nagu uus. Hea, et niigi läks, andis amordile 2 kuud garantiid ka. Luban, et kui nüüd amortidega midagi juhtub, panen uued, Hetkel panin nende raha ehituse peale huugama, see nagu nõiaauk, mis iial ei täitu.

Sõites kolinaga kõik ok, kuid jäi ikka üks väga häiriv asi. Nimelt auto tikkus pidurdamisel värisema, visuaalsel vaatlusel kõik kettad nagu ok, samuti suppordid ja muu stuff. Vahtisime mis me vahtisime ja proovisime sõites, ei jagand nagu pointi hästi. Enne panime selle suppordi laagri süüks, see teeb pidurdades tööd ja et ehk selle suur lõtk tekitab vibratsiooni. Seda enam, et auto Eestisse tuues oli selle koha pealt ok ja vibratsioon tekkis täiesti põuaajal, ei olnud ka selle valemi võimalust: järsk pidurdus + veelomp = kõver ketas.
Ei midagi, jooksin mööda töökoda, kuni imekombel sain Imrel nööbist kinni sellel harval hetkel kui tal mobiil ei olnudki kõrva ääres seletamas kellelegi kui &%¤¤ helistaja MB on ja mis see maksma läheb Badgrin
Ei osanud tema ka jutu peale midagi kosta, kuid suutsin ta mingi valemiga töö juurest ära meelitada proovisõidule. Mul tekkis kõrval juba väike hirm, päris tugevalt retsis pidureid samal ajal gaasi andes mööda Suur-Sõjamäe tänavat paarutades. Tagasi jõudes seisma jäädes oli ikka päris kena pidurite kärsakas tunda ja ka visuaalselt tossu näha. Vahtis siis pingsa näoga ühes suunas ja ütles:tema arvab, et siiski ketas mingi kõver, eeldatavalt vasak esimene ja lahkus autost, mobla jälle kõrva juures. Krabasin siis suitsetaval Martinil nööbist kinni ja pigistas vasaku esimese ratta pidurivooliku pitskruviga kinni ning läksime koos uuele prooviringile. Üpris kohe selgus: IMRE ONGI JUMAL! Eusa_whistle  Vibratsiooni nagu poleks olnudki, silmaga hinnates oli ketas täiesti pandavas konditsioonis. Sibasin siis sisse Sandri ja Ilja juurde ketaste hinda uurima, imekombel olid kohe olemas laos (suured tänud kupeemehele kes need telefoni teel tellis ja lubas suure suuga vahetama tulla, jutuks see jäigi), nüüd need kettad veerevad hoopis SEL-i all, mitte SEC-i. Martin vahetas kohe ära ja julge ning hea kohe sõita, nagu olema peabki. Imre tuli vahepeal uuris vana ketast, visuaalselt ikkagi suurt hullu polnud, välja arvatud sisemise poole väga õhuke sein. Virutas selle siis hirmsa kolinaga vastu põrandat (nii mõnigi töömees lõi ehmatusest ja ropendades kapoti all tööd tehes pea ära) ning kettal kohe praod sees. Kette sisemist külge hoidsid jahutusribide pikkusest ainult veerand, ülejäänud oli juba ammu lahti Icon_twisted
Tegelikult päris rõve mõelda kui sõidu ajal oleks ketas pidurdades katki läinud, kui see on üldse teoreetiliselt võimalik, ise pole õnneks või õnnetusek kogenud.
Lõpp hea, kõik hea.

Ise tegelesin ketaste ja amordi vahetuse ajal pisiasjadega, lõpuks jõudis kohale tellitud orig.kleepekas pagasiruumi tagumisele äärele. Panin selle kenasti paika, pärast õrnalt lapiga veel üle käies ja imetledes Unibrow  Kohale oli jõudnud ka õige aknapesupaagi kork, see läks ka oma ettenähtud kohale. Joonas lahke mees hakkas korgi trippi paigaldama ja lõhkus kogemata tripi vastuse aknapesupaagi küljes ära, siuke pisike nupp mis väikse pinnaga paagi küljes istub. Ise muidugi arvan, et see oli "kogemata", tegelikult bemmimeeste sabotaaz   BadgrinBadgrin

Neli päeva tagasi hakkas pidevalt põlema airbagi tuli, sai siis täna käidud Andrei juures (MB ABI) ja poole tunniga viga teada, turvavöö vastus peetis. Mareki oletus pidas paika vea suhtes. Tellisin uue ära, originaal maksis 230 eeku ainult. Seniks kui järgmine nädal kohale jõuab, "petsid" nad elektroonika ära ja tuli enam ei sära tüütult silma.
Ma pean sulle karl vastama samaga .Õige Mercedes-Benz omanik oled.Kõik ikka viimase peal korda see mulle meeldib.Jõudu ja edu igal juhul minu poolt.

Ma siin kratsisin ka kukalt ja tellisin oma r129 ikka originaal esimesed suunatuled need kuramuse pling plingid mis sai vahepeal installitud ei kölba ikka vanale mb le.
Saaga jätkub...

Omaarust olen autot hoidnud ja poputanud, silitanud ja lakkunud, kuid täna keeras mulle küll hea käru kokku.

Ringutasin rõdul  peale ärkamist ja otsustasin seoses päikesepaistega auto ära pesta. Mõeldud-tehtud, survepesur kuuri alt välja ja lädistama veega. Sain siis mingi aeg lädistatud ja möllatud, kuid siis tahtsin midagi autost võtta. Unista edasi, uksed lukus ja võtmed istme peal! Icon_twisted Mille krdi pärast otsustasid uksed lukku minna, ei tea... Lahe, helistasin siis Lukuabisse ja pesin autot edasi, mis mul muud teha oli. Lubatud poole tunni jooksul saabus meistrimees tunni pärast ning oli temagi algul hädas. Ütles, et uuemate Mercedeste uksed nagu lapselalin selle kõrval, polnud varem ühtegi kuute avanud. Saime siis kahepeale ca 20 minutiga ikka ukse lahti, röövis mult jakobsoni ja läinud ta oligi. Kaks korda võite arvata, kas lasen homme tagavaravõtmed teha Badgrin

Lõpuks sain siis linnapeale laiama ja kuna päev oli raha laristamisega juba alanud, mõtlesin samas vaimus jätkata. Nimelt läksid mulle südamesse Jansa öeldud sõnad tagavararatta kaane suhtes ja tellisin selle Silberist ära, järgmine nädal saan kätte. Oli juba olemas tasuta HDF materjal 7mm, kuid Jansa ei lubanud porriga tegeleda ja tellisingi ära Unibrow

Edasi läksin Hort Autosse vana probleemi lahendama. Nimelt oli autol juba ostes juhiistme joystick katki, istme kalde regullimise pulk ära murdunud ja vastav teenus viidud peatoe kõrguse regulli alla. Suurimad tänud Kuldarile, sain tema käest "nelja" joysticki ilma mäludeta, lootsin sisu sama olevat ja seda pulgaga osa saada ära kasutada. Eile viisin mõlemad siis Aare juurde ja täna helistas, kõik ok ja vea end kohale, paneme külge. Installeerimine ise teadagi lõdva, kuid krdi tarkpeadest svennsonid ei olnud juhtmeid ümber tõstnud mitte joysticki alt, vaid istme tagapaneeli taga asuvad juhtmed hoopis ümber paigutatud, et saaks peatoe nupu alt seljatoe kallet regullida Eusa_wall
Pidi ikka tahtmine olema, joysticki alt oleks asi lihtsam olnud ju tunduvalt. Ega midagi, istme tagapaneel maha ja juhtmekimp kätte, kui.....Icon_eek...... kaks juhet lihtsalt tulid välja istme seest, nagu läbi lõigatud kuskilt istumise alt.... Vahtisime natuke aega üksteisele lolli näoga otsa, Aare vandus (reede ja tööpäev hakkas lõppema) ning kiskusime istme välja autost. Kohe selgus ka viga: nimelt tüüpiiselt "kuuele" oli istme vasak nurk lääpas ja viga oli nüüd näha. Üks istmevedrudest katki ja katkine vedruots oli TÄPSELT istme all asuva juhtmekimbu läbi hõõrunud. Kolb sisse, uued juhtmed külge ja valmis ta saigi. Kuna iste oli juba väljas ja katkine vedru näha, otsustasin talle esmaabi anda (uut vedru polnu kohe küll kusagilt võtta). NB! Seltsimees Tihhonov, sinul on edasise lugemine rangelt keelatud või siis loed puhtal omavastutusel!  Nimelt tuletasin meelde kunagiseid läbituid esmaabikursuseid ja tegin vedrule lahase Unibrow  Lahaseks kasutasin Aare põhjatust tööriistasahtlist rotti pandud kuuest kõvasulampuuri, see sai kõvasti miljoni "nipukaga" tihedalt vastu vedru haiget kohta tõmmatud. Aare suhtus asjasse küll väga pessimistlikult, kuid ma lohutasin end sellega, et olen vähemalt proovinud midagi teha. Ja toimis asi, istme nurk hoopis rõõmsamalt ülesse suunatud ja istumisel ikka tunda tuge. Eks millalgi pean sebima pudeli peenikest riigiviina ja sm.Tihhonovi jutule minema ning uued vedrud külge panema.

Muide, turvavöö vastus polnudki omadega finisis, ka selle juhe jooksis seal pundis ja oli katkenud, Uue tellimist enam tühistada ei saanud, 230 eeku võib korstnasse kirjutada, selle eest oleks saanud mõned kilomeetrid ringi kimada!

Esmaspäeval sillaregulli ja siis peaks natukeseks ajaks ehk aitama, tegeleks kodu remondiga edasi.

P.S. Siimruz, oled õigel teel ja kiidan su tegu ning mõttes noogutan heakskiitvalt! Icon_biggrin
Jätkub....

Sain siis lõpuks kätte kauaoodatud tagavararatta katte. Uus tuli koos hingedega ja kui laristamiseks juba läks, siis tellisin ka uue tripi, lausa 10 eeku nöörisid. Paigaldades tekkis korra arusaamatus, et kuidas kinnitub. Vana pealt ei saanud spikerdada ka, sellelt olid hinged ammu teadmatusse irdunud. Korra pööritasin käes ja asi selge: vist keegi piraadi ametis äpardunud ja Saksamaale põgenenud somaallane oli hinged valetpidi külge pannud, sulaselge sabotaaz! Kruvikas kätte ja 2 minti hirmu ja hinged õiges asendis.

Võrdluseks pildid ka.

Vana kate, svennson oli vist näljaga tüki küljest järanud:

[Pilt: 6909756ce8e4.jpg]

Uus kate:

[Pilt: 3cc084dc0274.jpg]

Tehtud!

[Pilt: 6f0cd1af1379.jpg]

Tänud veelkord Jansale, et mulle mõistuse pähe tagasi tõi ja ma ei hakanud seda plaati ise tegema.Badgrin

Vana kattega sai kamin kuumaks köetud ja tuba soe, pagana hea kütteväärtusega vidin Unibrow

Tungraua kinnituse küljes rippus selline orig. silt, pole enne ühelgi kuuel seda alles olnud:

[Pilt: e5d381cc6a90.jpg]

Teisipäeval viin jälle Imre juurde hunniku raha, mida krt nad selle kõige rahaga peale hakkavad mis sinna viidud?!? Nimelt jumal Imre ütles proovisõitu tehes minu kaebuse peale (et krt taga kõik vahetatud, kuid ikka mingi tümm ja tümm käib aukudes läbi), et palju õnne, nivoopallid on omadega peaaegu õhtal. Seepärast ongi ¤¤##% teedel sõites tunne, et tagasild otse kere küljes kinni, ilma mingite kummist puksideta. Kõrvalistuja iste tuleb ka korra välja võtta, üks klubiline tekitas talle kergemat sorti trauma Icon_lol Viga lihtne, kuid ilma maha võtmata ei pääse hästi ligi.

Silberis peaks ka veel korra käima, nimelt avastasin ühe puuduoleva orig.kleepeka. Käigukangi juures peaks ka olema kleeps, imelik, et enne nagu silma ei hakanud selle puudumine.... Icon_redface
Mis tehtud ja mis teoksil?

Kuna nivoopallidest jõudis kohale ainult üks, siis lükkus nende vahetus kuu lõppu. Õnneks pole asi hull, kannatab ära. Seda enam, et tulevad Lemförderi omad ja soodsamad. Kuna aeg oli kinni juba pandud, siis tegelesime ihuarst Martiniga pisiasjadega, parempoolse esiistme "trauma" sai likvideeritud ja veel pudi-padi mida ikka vana auto juures leiab.

Täna võtsin end siis käsile ja hakkasin paigaldama ammu ostetud parketivahtu uksepolstrite alla. Eesmärk - ei naginatele! Ja eks natuke mürasummutus ka, kõikidel kuutel nii teinud. Küsimus, et millisest uksest alustada lahenes ruttu. Lugesin polstrite peal "üki-kaki-kommi-nommi, vanamees hüppas üle pommi jne.) ning näpp jäi pidama kõrvalistuja uksele Unibrow

Polster maha ja vastu vaatas täitsa kena vaatepilt, täitsa heas konditsioonis uks koos orig. kilega:

[Pilt: e72a8e350fd3.jpg]

Sai siis toimetama hakatud oma varasematele kogemustele toetudes ja Rolzi käest telefoni teel küsitud nõu najal (tänud sulle veelkord!).
Kõik konksuaugud teipisin neljakordselt riideteibiga ära, et vältida kriginaid ja naginaid. Originaalis nii ei tehta, kuid vähemalt oli MB originaalteip Icon_biggrin Selle eest veelkord tänud Marekile!

Näide:

[Pilt: 4e2edb0a2ecb.jpg]

Seejärel sai vaseliinimäärdega (mina kasutan seda sellisel eesmärgil Unibrow)  möksitud kõik kohad kus plast võib vastu plasti naginat tekitada:

[Pilt: 7eda8aa2d1ab.jpg]

Samuti sai üle ujutatud sama määrdega ülemine liist kuhu lähevad polstri ülemised nagad:

[Pilt: 9e673177c872.jpg]



Polster valmis minema ettenähtud kohta:

[Pilt: be0fde9ac591.jpg]

NB! Kui kellelgi sama mõte plaanis, siis võtke sõber appi. Kasutasin esimest korda kõige paksemat parketivahtu ja ikka ilge ¤%&" kõik konksud paika saada üksi.
Julgen väita, et tagumised uksed polnud kordagi lahti käinud, polstrid irdusid väga raskelt ja kõik selle all nagu tehasest, ka poldid olid tugevalt kinni sinise keermeliimiga.
Ühtlasi sai ära vahetatud tagumise parempoolse ukse piiraja. See oli ammu Silberist ostetud, kuid vahetus venis ja venis....Icon_redface
Aga nüüd vahetatud ja uks käib kenasti. Vana piiraja nägi välja selline Lego:

[Pilt: 3357ea5bee53.jpg]

Asi tehtud ja proovisõitu. Diagnoos: njahh, kõvasti parem kui enne, kuid ikka kehval teel väike nagin olemas, küll palju vaiksem. Kõige nõmedam on gaasiga jõnksutades kostuv nakk-nakk. Egas midagi, tuleb kasutada radikaalset ja lollikindlat lähenemist naginate likvideerimiseks Icon_twisted
Karl Kirjutas:Kõige nõmedam on gaasiga jõnksutades kostuv nakk-nakk. Egas midagi, tuleb kasutada radikaalset ja lollikindlat lähenemist naginate likvideerimiseks Icon_twisted

ma sulle ennegi ööld, et ära sõtku seda gaasi, kasuta kruisi. Badgrin
Irw, Muuga teedel tihti just ei saa majade vahel üle 40 sõita ja alla selle...... ise tead mis cruis teeb, midagi ei tee Badgrin
Nonii, eile sai siis Silberist tellitud küljeplastidele tüübleid natuke ja täna (laupäeval!) tuli juba SMS teatega, et kaup kohal.

Neli pakki erinevaid vidinaid, kokku 218 eeku.

[Pilt: 79cdd407df04.jpg]

Juhipoolse esitiiva plast sai kohe tagasi pandud, eemaldasin paar päeva tagasi logisemise tõttu. Kolmest ülemisest klambrist oli üks puudu, teine väsinud ja kolmas isetehtud Eusa_wall
Nüüd liist korralikult kinni, lähipäevil vaatan ka uksed üle (mõni nurk natuke logiseb)

Mõned päevad tagasi sai tegeletud stereo parendamisega, nimelt teadaolevalt ei hiilga kuued just oma orig. kõlaritega. Kuna puudus igasugu tahtmine aknalauda lõikuma hakata (originaalsuse huvides), siis vahetasin varem olemasolevad ovaalid kompode vastu, need mahtusid kenasti orig.katete alla. Pagassi sai vahele pistetud ka Alpine võim, et sound ikka parem oleks. Nohhhh, eks ta parem on kindlasti kui originaal, kuid mitte päris see mida ootasin. Eks kui kuskilt peaks vabad rahavood ilmnema tegeleb asjaga edasi. Kui kellelgi ideid kuue soundi kohta ilma autot lõikumata, olen üks suur kõrv.Smirk
Orig. katete all käib õhuke poroloon, arvatavalt tolmukaitseks, See oli küll aastatega pudiks muutund, osa pudises kohe välja ja ülejäänu puhusin maha. Puhusin seepärast, et näpuga katsudes jäi see kohe näppude külge tükkidena ja maha ei saanud muudmoodi kui lahustiga Rolleyes

Väike illustreeviv pilt ka pilt ka:

[Pilt: cc190493e71f.jpg]  

Kuna nivoopallid pole veel kohale jõudnud, siis sai vahepeal dr.Martini juures vahetatud juhipoolne järeljooksupadi + veel mõned puksid, esisild nüüd vaikus majas.

P.S.  "Palavad tervitused" ja "kuumad suudlused" värdjale kes oma autouksega mu armukese ära õnnistas, arvataval kuskil poeparklas AngryIcon_evilAngry

[Pilt: 55adb578d481.jpg]
Lukku, pole enam minu auto Doubt


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Mercedes-Benz 300 SEL 6,3 1970, w109 - jyrgen20 jyrgen20 31 10,336 03-06-2023, 08:51 AM
Viimane postitus: Karl
  420 (560) SEL 1990 janek126 janek126 253 276,814 07-07-2019, 01:22 AM
Viimane postitus: janek126
  W126 300 SEL 1989 (OM606 projekt) - MBW126 MBW126 156 176,801 18-10-2016, 09:30 PM
Viimane postitus: MBW126
  MB 560 SEC ´91a C126 piitre 26 25,043 18-06-2013, 08:35 PM
Viimane postitus: cornah
Wink MB 500 SEL, 1992, W140 - Marten Marten 64 73,067 15-11-2012, 10:55 PM
Viimane postitus: Karl
  MB 500 SEL 1986a. W 126 boysel 3 5,138 17-10-2011, 08:37 AM
Viimane postitus: HotPapa
  560 SEL 1990 a. Renkju 69 48,182 23-03-2010, 08:05 PM
Viimane postitus: Renkju
  Minu MB 380 SEL, 1984, W126 indrek 19 20,609 01-09-2009, 03:25 PM
Viimane postitus: indrek
  W 140    500 SEL 1992a. Karl 56 28,844 15-08-2008, 09:40 PM
Viimane postitus: Karl
  560 SEC 1987 C126 Raul1 19 15,199 19-06-2008, 09:33 PM
Viimane postitus: Raul1



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne