Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Saab Mercedes-Benz vastu või ei
#21
jansa48 Kirjutas:
rauntz Kirjutas:Krt olen mina mõlemas istunud ja mõlemaga sõitnud...S on suurem ja mugavam.


Lõpetage ära Saabi võrdlus MB-gaIcon_evilIcon_evil

+1ThumbsupIcon_confused
Vasta
#22
Krt teema ära varastatud Big Grin
Aga ok, rohkem vast ei upita ka seda teemat, kuna häid pakkumisi pole tulnud siis las jääb nii.
Vasta
#23
jansa48 Kirjutas:
rauntz Kirjutas:Krt olen mina mõlemas istunud ja mõlemaga sõitnud...S on suurem ja mugavam.

Sama siin, olen Saab 9000 roolis mitmed sajad km kaine juht olnud ja võin öelda küll, et ei ole halb auto, aga minu W220 vastu nüüd küll ei saa, tule maale Ardo, see vaikne sujuv MB S klassi sõidusahin ja airmaatic, mis kiigutab sind vaikselt ilma mingi kolinata aina edasi ja edasi....

Pole veel sõita saanud W221 S-ga, aga vist varsti saab...

Lõpetage ära Saabi võrdlus MB-gaIcon_evilIcon_evil

OT:
Vabandust teemas pasandamise,, eest aga kui ise metsa sees seitsme mäe ja mere taga elasin kus 80% ajast olid tavalised muld teed mida parandati ntx, tellis kividega siis jah. Ja ma ei võrdle saab 9000 W220. vaid ikka W140 vs. saab 9000. Ja jah linna teede teede peal võid mersuga enam rahule jääda. Samas kui läksin kruusa teedele ja siis Saab 9000 vedrustus ning palju pehmemad istmed ja teel püsivus oli muljet avaldav.
Ja maitse on mul vastavalt vajadusele. Isegi linnas nõmmel mõõda auke lastes ütlen kohe ära et 91a 9000 oli mugavam kui minu 98a E320 4 matic!(taga istudes, pehmem ja mõnusam. Seda kinnitasid nii naine kui sõbrad!) Mercedes-Benz oli mul korras nii, et pole mõtet hakata ajama igast jama.
Samas ega siin foorumis vast kainet arvamust eriti tihti ei näe. Eks enamusel ole ikka Mercedes-Benz märk otsa ees ja tulgu mis tulgu töde on mõne jaoks see mida tema ise uskuda tahab.
parimat,
NB: poleks enam risustanud sinu teemat aga kuna hakkati otse nokima siis kohe pidin Tongue
Vasta
#24
Vaata, meil enamusel selline paha lugu, et sellepärast selle margi valisimegi, et ta on parim. Ausalt. Ma ei ostaks endale iiagi autot, mis oleks minu silmade läbi kehvem, kui mõni teine.

Kui su 9000 on pehmem kui 140, on tal tõenäoliselt amordid-vedrud õhtal Smile
Mootor: Kas 9000ndet pakuti V8 mootoriga? Aga ökomeestele diisliga? ääääääeeee. 2-3 liitert bensumootorit, mõni vist turboga ka. Vsjo. Ja nende mootorite puhul oleks patt rääkida mingist ökonoomsusest või heast dünaamikast. Keskpärasus kuubis.
Mugavusvarustus: jah, seda pole mõtet kommenteerida. Peale kondi, automaatkasti ja el akende-istmete midagi olulist ei pakutudki.
Vedav sild: esivedu. No commentsBadgrin
Vastupidavus 9000 vs w140. Pole võrreldav.

jne
jne
jne

Sellepärast minu valik ongi Mercedes-Benz, mitte saab.
Vasta
#25
Ardole: Saab, Saab, Saab, ükskord ikka Saab....Eusa_dance

Rohkem enam ei "Saab-i"Eusa_silenced
Tuhat vabandust teema solkimise eestIcon_redface
Vasta
#26
SRY F OT: Ilu on vaataja silmades, aga Saabi armatuur on ikka eksootika Eusa_whistle
Vasta
#27
Noh saabi armatuur on mis ta on aga MB oma on samasugune juba dinosauruste ajast.
Vasta
#28
autovahetaja on vist kulturist vootele parts? ja viljandis saab näha 19 sest siis on ugalas võistlus...kas ise ka lavalaudadele?
Vasta
#29
Üldiselt võiks keegi adminn selle teema siin splittida.

Ardo - selline lause "teeb mugavuselt silmad ette vms" ei ole halligi väärkt kui inimene ei põhjenda seda. Hilisemas postituses võib juba mõnda fakti (kaheldavat küll) näha, aga ikka kuidagi lahja võitu minu arvates see selgitus.

Et vaielda on vaja selgeks teha mille üle vaieldakse ning mis on taustsüsteem, ehk mida tahad põhjendada. Aga ilmselt saad ise ka aru, et väga vähe võib neid konkreetselt mõõdetavaid parameetreid olla kus 9000 140 kerest üle on. Võibolla on ta selles suhtes tõesti parem, et kui karteri põhi katki sõita siis on Saabi odavam remontida.
OK sinu juttu aukudest ma ei suuda ümber lükata (sest ma pole 9000 sõitnud), aga ma ausalt ei kujuta ette mis pill see 9000 on kui ta aukudes pehmem on. Ma saan aru kui võrrelda vana õhkvedrustusega sidrunit, siis on tõesti erinevus tunda, aga öelda et S-i üks niiöelda tunnuseid (mugavus) on Saabi poolt ületatud - ausalt ei taha väga uskuda. Kui sa räägid oma 210 võrdlusest, siis seda juba usun. Minu subjektiivne arvamus on, et E klassile sobib ainult avantgarde. Muud variandid pole piisavalt pehmed vaid kuskil vahepeal.
See salongi jutt ja dinosauruste võrdlemine - ausalt põhikool tuli meelde Smile Aga kui sealt jätkata, siis miks sa selle 210 dinosauruse endale ostsid (kas ainult 4maticu pärast).
Vasta
#30
Kuule sm Rauntz, oled sa korralikku Saab 9000 üldse omanud? Meil oli peres 1994 9000 Griffin 2.3HPT (meestega, kes väidavad, et ainult 3.0 V6 oli Griffini mootor, ma üldse ei viitsi rääkida - tehke oma kodutöö ära). Tegemist on nö tippmudeliga, mis oli orienteeritud luksusele. Olen nõus, et neid on raske võrrelda sõidumugavuselt ning varustuse poolest. Siiski ütleksin ma, et palju neid nö lagunemise jutte tuleb hooldamatusest. Meil oli kella peal 350000 km, auto oli tõesti hiirvaikne ning auto on Eesti tingimustes vastupidav. Saab 9000 on ka mugav (istmed on tõesti vapustavalt head, eriti Aerol), samas ka vajadusel ökonoomne. Põhiliselt sõitis sellega Emas Ström, kes sai keskmiseks 8.5-9 liitrit / 100 km, tallates rüüpab 10-12l /100 km. Pole paha 200 hj kohta. Tõmme on samas selline, et kohati astus 1995. aasta S6 4.2-le kandadele, sellega eriti jalgu ei jää. Turbo on ikkagi turbo. Ning Saab 9000 on vast viimane Saab, mida osta tasub (Opel Omega MV6 kone on vast ainuke tõrvatilk meepotis, st et pole Saabi oma). Nagu me, Saabipeded, ütleme : 9000 on hävitaja, 9-5 on reisilennuk Icon_smile Ning 9000 Aerost ma üldse ei räägiks Smile
Vasta
#31
Ardo Kirjutas:[quote=jansa48]
Samas ega siin foorumis vast kainet arvamust eriti tihti ei näe. Eks enamusel ole ikka Mercedes-Benz märk otsa ees ja tulgu mis tulgu töde on mõne jaoks see mida tema ise uskuda tahab.
parimat,
NB: poleks enam risustanud sinu teemat aga kuna hakkati otse nokima siis kohe pidin Tongue

Kuldsed sõnad!
Vasta
#32
muutsin pealkirja ning liigutasin teemat.
laske edasi poisid.
Vasta
#33
rauntz Kirjutas:Vaata, meil enamusel selline paha lugu, et sellepärast selle margi valisimegi, et ta on parim. Ausalt. Ma ei ostaks endale iiagi autot, mis oleks minu silmade läbi kehvem, kui mõni teine.

Kui su 9000 on pehmem kui 140, on tal tõenäoliselt amordid-vedrud õhtal Smile
Mootor: Kas 9000ndet pakuti V8 mootoriga? Aga ökomeestele diisliga? ääääääeeee. 2-3 liitert bensumootorit, mõni vist turboga ka. Vsjo. Ja nende mootorite puhul oleks patt rääkida mingist ökonoomsusest või heast dünaamikast. Keskpärasus kuubis.
Mugavusvarustus: jah, seda pole mõtet kommenteerida. Peale kondi, automaatkasti ja el akende-istmete midagi olulist ei pakutudki.
Vedav sild: esivedu. No commentsBadgrin
Vastupidavus 9000 vs w140. Pole võrreldav.

jne
jne
jne

Sellepärast minu valik ongi Mercedes-Benz, mitte saab.

Mulle meeldis sinu mõtteavaldus! Saab on ammu juba Opel nii et ei ole siin midagi diskuteerida Smile)))
Vasta
#34
Sulo Kirjutas:Mulle meeldis sinu mõtteavaldus! Saab on ammu juba Opel nii et ei ole siin midagi diskuteerida Smile)))
mulle on jäänud selline mulje, et saabi ostavad endised oopli/fordi omanikud kes arvavad, et on teinud metsiku stepi edasi oma arengus. right. Smile
Vasta
#35
Tegelikult on maailmas muid uske ka kui MB usk. Ja on maailmas ka muid häid autosid ka peale MB. Kas just SAAB, või ei saa.. Samuti on ka tänapäeva Cadillac ju sama SAAB_OPEL. Aga ei tasu suruda peale oma usku tule ja mõõgaga ega teha maha teiste nägemusi. Allah Akbar.
Vasta
#36
Vootele Kirjutas:Aga orgunnige siis umbes samast hinnaklassist Saab 9000 ja S-klassi Mercedes-Benz ja vaadake järele. Samas maitse üle ei vaielda, kellegil on lihtsal nö sitt maitse Smile

Siit tuleb tegelikult tõde välja. Mõttetu on võrrelda. Loomulikult on 9000 parem kui w140, samade hindadega. Saab on lihtsalt niipalju väärtusetum siiani. Kui 9000 keskmine väärtus on ca 30k, siis w140 keskmine väärtus on ca 80k, mis on ka tingitud "põmmpeade" käest lastud masinatest, mida massiliselt odavmüügiks pakutakse.


Huvitav on ka see, et kui mingi teema tuleb MB vs muu mark, siis paar kindlat sõnavõtjat hakkavad kohe kisama. Võtke saab ja ülistage, elagu 9000 vms, uued on veel hullemad. Andke aga tuld, miskipärast siiski MB`st üle ei saa.

Kellel on kõik peres olnud autod nii head, et kõik hoidku omad suud kinni, mõnel jälle on kruusateedel kõik autod paremad kui MB jne....

.... Lahe! Ma ei tea, kui ma ise Fordi ülistaksin(mul ka need olnud omal ajal, mõni siiani), siis ma peaks tõsine idioot olema, kuigi omal ajal sai ka mõeldud, et nii ongi äge.
Kiidaks siiamaani mingit Fordi paadiankruks olnud 3.0 Essexi mootorit, mis kaste purustas jne.

Pole see Saab ka mingi kvaliteedietalon. Statistika üldjuhul ei eksi ja kui nüüd võrrelda samade aastate Saabe ja MB`sid, siis võiks võrrelda, kumba peetakse rohkem milliseid mudeleid on rohkem korras, millel on rohkem klubisid/kaasvõitlejaid.

Edit: Boamadu mainis Cadillac`i. Näiteks USA autod on ka mulle väga hingelähedased ja meeldivad väga, kuid pean tunnistama, et USA-raud ei ole mitte mingi nipiga kvaliteetsem või parem kui MB, või teine euroopa valge inimese auto BMW, lihtsalt võrdlusmoment puudub, esimene ei küündi sinnani, vist pole ka vajadust tarbijate näol.
Disain on äge, sõita on mugav, tehnika kestab, kuid sisuliselt pole see väga erinev nõukogude kiviaja tehnikast, kus ressursse raisatakse mühinal, kvaliteet on täiesti savi, teiste arvamus ei koti kedagi jne.
Vasta
#37
Kui panna see Saab 9000 ja MB W140 ühele pulgale, siis Saabi salong kõlbaks w201ga võrrelda ja välimus.... Täiesti stiilitu...
Ma ei tea küll vanemate Saabide kohta aga need uuemad on küll parajad nikerdised. Mugav või mitte aga korralikku istumisasendit juht seal küll ei leia...
Vasta
#38
väikemees Kirjutas:Kui panna see Saab 9000 ja MB W140 ühele pulgale, siis Saabi salong kõlbaks w201ga võrrelda
no mida mida, w201 salong on ikka väga normaalne võrreldes saabi seinakapiga:

[Pilt: 14126219.jpg]

väikemees Kirjutas:ja välimus.... Täiesti stiilitu...
ainuke milleks see masin kõlbab:

[Pilt: 2488_47.jpg]
Vasta
#39
Keegi võiks selle teema tõesti juba splittida- samas.. eks tegemist ikkagi sabi kuulutusega mb foorumis.... Asi ei ole üldse kompromissis, et mb omanikud lepivad oma auto armatuuriga, kuna tagavedu tõmbab hästi külge ette vms. Ardo- tõesõna- proovi ära ntx kasvõi renkju sel, mis on nivooga, ja siis räägime edasi mb vedrustuse ebamugavusest. Sellest vedrustusest võiks isegi pikemalt rääkida, aga see jääks vast parem mõne mb suveõhtuse grilli teemaks Eusa_whistle Vihkeks võiks mainida, et mitme maineka autoajakirja toimetus pidas eelmise põlvkonna c-klassi vedrustust sportlikkuse osas bemmi m3-ga konkureerivaks- samas- mugavus oli teisest dimensioonist. ulme? Kui mb armatuur ntx peaks liiga arhailine tunduma ja sellest kuidagi üle ei saa- siis on ju kõige uuem civic viiamsepeal variant.

Ok, ma ei tea tõesti, kuidas teised selles foorumis mb-sse suhtuvd, aga mina olen praegusel hetkel küll mb selle pärast valinud, kuna selle auto puhul on kõik läbi mõeldud ja ühtki mõtetut ja tarbetut vidinat igaks juhuks külge ei keeratud ega ka ei keerata. Sellest võiks ka grilliõhtul pikemalt rääkida Icon_lol

Mega Mercedes-Benzi ülistamise jutt küll, aga mulle lihtsalt ei istu mingite oletuste põhjal millegi või kellegi maha tegemine. Kõigile ei peagi meeldima- aga milleks siis oma tahet peale suruda. Kui enda meelest on sab parim, siis ei ole tõesti vaja mb rahvast ka iga hinna eest kaasa kiskuda-see ei ole lihtsalt reaalne, et keegi läheb parema auto pealt kehvema auto peale üle.

Ei kompromissidele!!!
Vasta
#40
Kuna siin oma MB jüngreid liiga palju kes pimesi vastu sõdivad siis ütlen omalt poolt saab 9000 plussid mis minu jaoks on pea ümberlükkamatud seni kuni keegi pole tõestanud vastupidist. Samas lahe, et olen suutnud terve foorumi jälle kihevile ajada Eusa_dance
1. Istmed on saam 9000 etemad kui siiani mis tahes W140 ma seda näinud olen ja miks on see nii?
1.1 Nahk, on pressitud ja tugevam.
1.2 Istmed on pehmemad ning sõidumõnu jagub ka kruusateedel.

2. Vastupidavus. Kindlasti on ka palju häid MB-sid aga isiklik kogemus Saabiga oli väga positiivne ainus millega võiks paraleere tõmmata on 96a 328 buumer.
2.1 Mõõda kruusa lastes on see auto nagu tank, midagi ei kolise ega nagise.
2.2 Varuosasid oli suht raske saada kuna pärnumaal neil esindust pole ja romulates ka miskipärast eriti saab 9000 ei ole!

3. Eriti jumaldasin sedaan kere luukpära pagasniku luuki. Mega hea oli sinna kogu kraam visata ilma, et peaks muretsema kas mahub pagasniku avast sisse või mitte. (kahjuks uuematel saab 9.5 seda pole ;((

4. Meeletult meeldis ka suur Pardatsokk.. sinna sai rahumeeli sisse visata 2 1.5L Gin õlut ja lisaks veel muud pidi-padi. MB-l mahtus mul ainult 5-7 CD-d natuke salfakaid ja pakk nätsu :S

Miinusteks võiks lugeda siis jah armatuuri ja vanamoodsa välimuse ja lookulikult ei ole saab nii prestiisikas masin nagu MB ja seda veel eriti MB klubis. Kindlasti saaks me selle üle klubi grill õhtul väidelda.

Muidugi ma nõustun, et MB on kindlasti väga 5+ masin aga tasuks ikka silmad lahti hoida seda ümber ringi on teisigi väga häid masinaid ja enda imestuseks võid vahest leida ka mõne mis ületab ka sinu Mercedes-Benz.
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Mercedes erakogu MAV 3 643 17-05-2023, 07:43 AM
Viimane postitus: v6sa
  Kaebused ronnythebeast vastu indrek 3 710 26-02-2022, 11:33 PM
Viimane postitus: Ernst
  Hartan Mercedes-Benz Collection lapsevanker ignar 0 340 27-01-2022, 07:26 PM
Viimane postitus: ignar
  Kumb siis on, kas 59kw või 65kw Lepz 11 1,287 04-12-2021, 03:33 PM
Viimane postitus: Lepz
  Mercedes GP Petronas F1 Team Ott 38 28,706 01-11-2020, 04:59 PM
Viimane postitus: Ott
  Filmivõteteks vaja W140, C140, W220, C215 või W124 mersusid Joel. 4 3,408 25-05-2019, 01:06 PM
Viimane postitus: väikemees
  Mercedes Benz küljekarbi plastikkate. Vigrii 0 2,102 14-07-2016, 08:48 PM
Viimane postitus: Vigrii
  Mercedes-Benz mudelid 1:18 andres23 5 4,390 13-03-2016, 09:41 PM
Viimane postitus: andres23
  Mercedes-Benz mudelid 1:43 Sm. Västrik 2 3,113 12-03-2016, 03:11 PM
Viimane postitus: sass730ia
  kus saab ise autot pesta? marek 16 15,760 11-04-2015, 03:22 PM
Viimane postitus: indrek



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 4 külali(st)ne