Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
300 CE-24, 1991, C124
#21
Tere,

Täna oli see õnnelik päev, kus minu alanud puhkus võimaldas mõnda tundi sellegi sõiduki jaoks. Võtsin oma seitsmeaastase poja kaasa, kruvisin numbrid külge ja läksime linna peale laiama. Noh, päriselt mitte. Tegelikult viis esimene sõit meid tanklasse ja sealt edasi maanteele, et mootor enne ülevaatust korralikult töösoojaks sõita. Pärast ~40 km, ühte tanklas vahetatud gabariidipirni ja pealtpesu oligi masin ülevaatuseks valmis ning läbis selle leidudeta. Kuid mis mind kirjutama ajendas, on minu jaoks esmakordne sõidukogemus ja just sellest tulebki pikemalt kirjutada.

C124 puhul on tegemist kahtlemata ühe väga ilusa kupeega ning seda autot vaadates pakub ta mõningast esteetilist naudingut ka neile, kes seda autot veel vanatehnikana hinnata ei oska. Seda eriti juhul, kui auto proportsioonid on paigas (see tähendab, et esimene ja tagumine ots on õigel kõrgusel, küljed sirged, veljed õige mõõduga jne) ning värvikombinatsioon endale meeldib. Sellest hoolimata viitab kupeekere lisaks visuaalsele efektile ka sellele, et tegemist on sõidunaudingut pakkuma loodud autoga. Ma ei ole autoajakirjanik ja mul puudub võrdlusmoment sama ajastu konkurentide kupeedega (olgem ausad, neid ei olegi nii palju, sest BMW-l 5-seeria kupee puudus ja ka Audi kupee oli ehitatud 80 kerele, mitte 100 omale). Seega oskan seda autot puht subjektiivselt võrrelda vaid sedaaniga, milledega kokkupuudetest on minu tagasihoidlikul hinnangul tänaseks piisav "põhi all", mille pinnalt järeldusi teha.

Esmalt ootuspärasest. Kindlasti ei oodanud ma vanalt healt kolmeliitriselt mootorilt röögatut võimsust, mis juhi istmesse lajataks ja hirmuhigi laubale võluks. Ta liigub edasi küll, kuid selles pole midagi muljetavaldavat. Kindlasti on teedel palju kiiremaid autosid ja kindlasti saavutatakse see palju väiksema kubatuuriga (loe efektiivsemalt). 24-klapilise mootori ilmselt üks suuremaid võlusid on tema "muretu olek" ehk see, et tal on piisavalt ja justnimelt piisavalt jõudu selle masina kerega vabalt ümber käia. Midagi ei jää üle, midagi ei tule puudu. Kui aga kõrvale panna tõelised autotööstuse meistriteosed mootorite vallast, siis kahjuks peab see jõuallikas konkurentide kõrval kahvatuma, sest nõuab erksaks muutumiseks rohkem pöördeid kui 750 BMW oma ja samas ei kõla pööretel kaugelt nii kenasti kui sama ajastu BMW reaskuuesed. Mõistagi käitub ja kõlab ta paremini kui M102 või M103, kuid midagi nii erilist, et pükstest välja karata, ta ei paku. Ja seda oligi arvata, mistõttu ma ei ole üldse pettunud vaid pigem rõõmus, sest tegu on kahtlemata kupeekere puhul hea valikuga, sest kupee peaks ju olema mõeldud sõidunaudinguks. Eks?!

Kui jätta kõrvale iga 200 000 km sõitnud auto puhul paratamatud kulumismärgid, siis minu jaoks on üllatavad mitu momenti. Esiteks müra - mul ei ole konkreetseid mõõtmisandmeid selle kohta, kui need autod olid uued ja ma ei tea millest see on tingitud, aga minu hinnangul kostub kupeesse maanteemüra rohkem kui sedaani. Võimalik, et süüdi on erinevad rehvid (kuigi ma seda väga ei usu), võimalik, et süüdi on nahksalong (kuigi see on veel uskumatum) või kerekonstruktsioonide erinevus, aga näib nagu maanteemüra summutamiseks oleks kupeel vähem ressursse eraldatud kui sedaanil. Ma ei räägi veeremist tulenevast mürast, mis võiks olla kuidagi tingitud kulumistest või tuulemürast, mis võiks olla tingitud väsinud tihenditest, aga just ennekõike rehvikohinast, mis sõltuvalt asfaldi siledusest ka olulisel määral muutub. Ja see on teataval määral pettumus, sest arvasin, et kupee peaks pakkuma kultuursemat sõiduelamust kui sedaan. Aga võib-olla on kupee ennekõike sportlikuks sõiduks? Mine tea.

Sportlikkusega on jällegi see lugu, et peaksin olema ringrajaspetsialist, et sõiduki tunnetusest aimu saada ning võrdluseks kasutada kaalujaotust jms võidusõidul olulisi näitajaid. Ise oskan hinnata vaid seda, kuidas auto käitub, kui temaga kiiret sõitu teha, ehk siis kurvides, otse hoides, kiiresti ristmikke võttes jne. Ja minu arust käitub kupee päris sarnaselt sedaanile. Ta on pisut õhulisem ehk "kergema olekuga", aga roolitunnetus, sildade töö, kere vajumine kurvides ja suunastabiilsus maanteel on üsna samasugune nagu sedaanil. Ma ei saa öelda, et minu jaoks oleks see pettumus, sest ise lootsingi kupee puhul leida eest just rahu ja mugavust pakkuvat ülimat sõiduelamust. Aga kui arvesse võtta, et see rahu ja mugavus pole kõrgemal tasemel kui sedaanil, siis peaks olema paremad sõiduomadused. Kahjuks see täielikult nii ei ole. Võib-olla on süüdi minu kõrged ootused. Ilmselt oli W124 kerega auto omas ajas ja selles hinnaklassis üks paremini sõitvaid sõiduautosid maamunal üldse ning seetõttu oleks naiivne loota, et kupee tehti veel oluliselt paremaks. On ju ka 500 E ikkagi sedaankerel, mis näitab, et sportlikkus ei saanud olla kupee loomise peamisi argumete. Seega minu kui väikekodanlase jaoks tekib iseenesest veider küsimus, et milleks ta siis üldse tehti?

Mulle päriselt ka tundub, et kupee loodi peamiselt selleks, et teda vaadata. Sellest tulenevalt siis selleks, et tema ostjat vaadataks. See auto ei paku palju enamat kui sedaan, kuid ta pakub kindlasti ühte asja - tähelepanu. Ta on ikka pagana kaunis auto. Ja selle pärast sa ju ostadki enda naisele sellise, kui oled hetero. Või siis endale, kui oled mitte niiväga hetero, või kui sulle lihtsalt meeldib tähelepanu. Ja olgem ausad, kellele see ei meeldiks. Iseasi, kes oli aastal 1991 valmis selle eest tänases vääringus natuke vähem kui miljon krooni raha välja käima. Pärast 18 aastat, kasutatud ja võrdlemisi odava vanatehnikana on ta aga igat krooni väärt.

Ah jaa, ristmikutel on parem kõrvale vaadata, sest segavat B-piilarit ei ole ja see on väga praktiline.

Parimate soovidega,

Tauno Mõts
Vasta
#22
Vägisi tundub, et sinu ootustele vastaks r129 kere - kiirem, mugavam, ilusam, sportlikum jne aga ka 5 korda kallim Smile Aga jutt on sul lahe ning seda on alati tore lugeda.
Vasta
#23
Tauno Mõts Kirjutas:... kahjuks peab see jõuallikas konkurentide kõrval kahvatuma, sest nõuab erksaks muutumiseks rohkem pöördeid kui 750 BMW oma...

Mida sa sellega öelda tahad? Natuke liiga erinevad jõuallikad ka ju...

Tore et avastasid üht-teist, minule isiklikult meeldib samuti vanemate E ning S klassi mudelite sedaanide roolis enam kui kaheukselistes, lihtsalt kuidagi harjumatu et tagasild otse tagumiku all toimetab, kaob see mersulik sujuvus.
Ilmselt oled harjunud "suur-sedaanide" roolitaga kruiisima, kupee ning cabrio on hoopis teist lasti pillid tõesõna.
Vasta
#24
Tere õhtust,

Selle 750 värgiga ma ei mõelnudki midagi öelda... lihtsalt väga erineva käitumisega mootor selles mõttes, et tolle röögatu V12 moment algab hästi madalalt, aga mõistagi ei saa neid kahte asja võrreldaTongue

Eila sai käidud jälle pealinnas seltsimehel külas ja keskustelu Riigikantselei auto mootorivaliku teemadel viis selleni, et välja otsiti 1991 aasta Tehnikamaailma autokataloog, milles ka tollased sõidukite hinnad FIM-ides leidusid. Selgub, et w124 autodest oli kallim kui "300 CE-24" tollal vaid "500E". Näiteks minu teise W124 ehk "230E" hinna ületas "300 CE-24" mudel Soomes kaugelt rohkem kui 100 000 FIM'i võrra, makstes pisut üle 400 000 FIM'i. Samuti oli ta kummalisel kombel isegi kallim kui W126 kerega "260 SE" (olgu siinkohal öeldud, et 560 SEL maksis samal ajal ~1 000 000 FIM'i). Aga no see 24-klapiline kupee oli oma mootori tõttu võrdlemisi uudistoode ja ilmselt ka sihtrühm oli pigem "mänguasjahuviline", eksole.

Aga avastasin fotokast ka mõningad fotod, mis siis päev ennem ehk laupäeval sõitmas käies tehtud said. Te vabandage, et autot enne pesta ei jõudnud.
[Pilt: 20090727_P7250397.jpg]

[Pilt: 20090727_P7250398.jpg]

[Pilt: 20090727_P7250404.jpg]

Elektriliinipost on leiutatud absoluutselt valesse kohta:
[Pilt: 20090727_P7250416.jpg]

[Pilt: 20090727_P7250411.jpg]

Oli tore vanatehnikaüritus.

Tauno
Vasta
#25
Pesematta autod näevad tegelikult hoopis teistsugused välja. Smile
Järjekordne masin, mida on ilmselt pestud rohkem kilomeetreid, kui sõidetud.
Thumbsup
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#26
Tere, härrased,

Suvi on läbi saanud ja peatselt lähevad autod talvekorterisse pikkadeks kuudeks seisma. Et hooajast veel viimast võtta, olen mõned päevad sellegi autoga tööl käinud. Õnneks töötan kodust piisavalt kaugel, et saaks ka pisut sõita, mitte ainult parkimise ja manööverdamisega tegelda. Selle aja jooksul on saanud selgeks, et kuigi tegu ei ole sedaaniga, on sellel autol oma võlud. Tõsi, uksi on vähem, mürinat rohkem ja nahanaginat samuti, kuid tänu sellele, et tal on sedaaniga võrreldes keskkonsooli ilmestamas kliimaseade ja Grand Prix 2000 raadio ning sealsamas ortopeedilise juhiistme nupud, siis tundub ta salongist kuidagi... hmm, kuidas seda moodsas keeles öeldagi... "äge" vist. Muidu on aga ortopeediline iste minu hinnangul mõttetu vidin - nagunii lased kõik õhu välja, et pinget selja taga poleks.

Üks omamoodi veider, aga teisest küljest südantsoojendav asi on päikesesirmidega. Nimelt on auto esiklaasi serv nii piisavalt madalal, et kui päike vastu paistab ja päikesesirm alla keerata, siis nii palju ei ole võimalik teda klaasi suunas liigutada, et minusugune pikem kodanik normaalselt veel sirmi alt teed ka näeks. Väga friiki, aga tore.

Maanteesõit on iseenesest meeldiv, sest pöörded on ikka oluliselt madalamal kui 4-silindrilisel ja 4-käigulise kastiga autol, mistõttu on suhteliselt raske lubatud sõidukiirusest kinni pidada. Kuid sellega harjub ja tänu väiksemale piitsutamisele on maanteesõit väga nauditav. Möödasõidud pole tänu mootorile ka probleem ning peab ütlema, et minu arust on isegi kütusekulu 2,3 M102 mootori ja 4-käigulise automaatkastiga autoga maanteel täiesti võrreldav.

Turvavööde kätteulatajad on esialgu meeldivad abilised, kuid kui on vaja pidevalt autosse ja välja käia, väsitavad ilgelt ära oma edasi-tagasi sõitmistega. Paras mänguasi, aga efektne sellegi poolest. Üldse peab ütlema, et efektist ei tule puudust. Seda lisavad täiendavalt näiteks ka kroomplaadid ustevahedes, nivooreguleeringu töötamine, kui auto on pikalt seisnud ja raamideta ukseklaasid (uksed ise muide pole üldse nii rasked nagu ma kartsin). Kahjuks pole aknad lahti sõitmine eriti mõistlik tegevus ja seetõttu jääb väga tihti MB kupeedest rääkides läbi käiv B-piilari puudumine pigem varju.

Aga kõik pole lust ja lillepidu, sest tegemist on ikkagi 18 aastat vana ja võrdlemisi odava kasutatud autoga. Mõnevõrra vähem efektne on hetkel pikemal seismisel auto alla tekkiv õlilaik, millega ilmselt järgmisel aastal rinda pistma hakata võiks. Õlitase sellest mõistagi oluliselt ei vähene ning näiteks 8 h seismise järel on vaid väike täpp maas, kuid just siis, kui auto mitmeid päevi seisab, koguneb õli maha ja see on lihtsalt ebaelegantne. Eks näis, mis sellest saab.

Täna töölt koju sõites üle pisut treppis asfaldilõigu tormates läks põlema ka ASD tuli. Püüan nädalavahetusel ta vastavalt netist leitud juhtnööridele ära testida. Variante, mis saba andis, on mitmeid, kuid ma isiklikult väga ei usu, et ASD täiesti läbi põles või midagi. Ilmselt peksis segast mõni ühendus kas ABS andurite, pidurilüliti või ASD bloki juures. Testimine iseenesest peaks lihtne olema, kuid ega netist leitud juhendite põhjal saa alati kindel olla, et meetod ka 100% töötab. Kui oma mõistus lõpuks ei võta, siis küll mõni targem mees temast jagu saab.

Üldjoontes võib masinaga rahul olla. Kõpitsemist ikka tahab nagu nad kõik, aga üldse mitte nii palju kui esialgu kardetud ja potentsiaali jätkub. Tegin mõned pildid ka, sest kes see teksti ikka lugeda viitsib, eksole...

Kokkutulek (pilt on tehtud telefoniga, nii et antagu andeks kvaliteedipuudujäägid)
[Pilt: 20090918_MB300CE24_1.jpg]

Sügise värvid
[Pilt: 20090930_MB300CE24_2.jpg]

[Pilt: 20090930_MB300CE24_4.jpg]

[Pilt: 20090930_MB300CE24_1.jpg]

See lugu jätkub, olen selles päris kindel.

Parimate soovidega,

Tauno
Vasta
#27
Õli tilkumine selle mootori juures on pigem tavaline kui erand.
Isegi vähe tilgub, minu auto samat tüüpi mootoriga tilkus 500km. peale normi välja Sad
Ja õli kipub välja jooksma plokikaane ja ploki vahelt!
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#28
Raporteerin, et ASD probleem lahenes edukalt.
Testisin vastavalt sellele meetodile asja ära ja sain teada, et üks ABS andur oli valesignaali andnud:
http://foorum.clubmb.ee/showthread.php?tid=14663

15 sec nr 5 ja mass klemmi koos hoidnud, kustus ASD tuli ära ja pärast esimest proovisõitu, mis hõlmas järske pöördeid ja kiirust 110 km/h tagasi pole tulnud. Siiski ma kujutan ette, et ega andurid iseenesest korda ei lähe ja ilmselt millalgi kaugemas tulevikus tuleb ta välja vahetada või uurida, miks ta segast peksis, sest ma arvan, et viga peaks olema korduv, kui ta juba ühe korra esines. Seni aga üle pingutada ei maksa ja minu vähest sõitu arvestades on võimalik, et venitab veel päris pikalt põhjalikumaid uurimistöid edasi.

Praegu aga sõidan ja muhelen veel niikaua kuni lörtsivaba ilma jätkub.

Tauno
Vasta
#29
See mürateema on mullegi väga tuttav. Kahjuks vähe on sellest räägitud. Ei erine kupee sedaanist ega universaalist. W124 lihtsalt on "mürarikas". See rehvide müra salongitulek on hea tähelepanek.
Muidu Mercedes-Benz on nagu Mercedes-Benz ikka. Pauku kiirendades ei tule.Mercedes-Benz on lihtsalt mugav igapäevakulgur,mis laguneb vähem, varuosad on mõistliku hinnaga ja näeb hea välja aastani millal tuli punnsilm ja A.

OT: bemmi koha pealt jah-nende R6 on väga hea ja 5xx ja 7xx E32/E34 on head autod.(vaiksemad ja teravamad)

On soovi mersuga paugutada, siis E500 ja muud 90-ndate mudelid seda ka võimaldavad.
W123 230E igapäevatöös.

Sigmar Avald
56 913 150
Vasta
#30
ei ole  sellel müral häda midagi,isegi siledal teel tundus mulle e32 750-st vahetus ce vastu hoopis mõnusam ja vaiksem ning samuti puudub ju ce-l ukseraam,mis teeb asja mürarikkamaks.
Vasta
#31
"Pakiruumi serval, nagu vanadel autodel ikka, oli puudu rehvirõhu korrigeerimist nõudev kleeps. Need on nii odavad, et on mõttetu jätta uus ostmata, sest korrektsed märgistused annavad auto üldmuljele palju juurde. Plastik ise oli ka muidugi kergelt räsitud olemisega, aga puhastasin ta ilusti ära ja panin tagasi külge, sest plastik ei ole katki vaid kriimuline ning uus maksab üle kahe korra rohkem kui sedaani oma."

Endal hakkas ka selline "originaal" kleps täitsa silma seal plastikul, aga katki teine. Kas silberist ja kui paljuga sa selle klepsu said?
Vasta
#32
Silberist see kleeps ikka. Ei mäletagi täpselt, kui palju ta maksis, aga oli mõnikümmend krooni.

Tauno
Vasta
#33
Selle aasta sõidud on nüüd sõidetud.

Viimane matk pesulasse. Kohe-kohe rohelise alt minema tulistamas mu abikaasa, kes sõidab selle autoga palju parema meelega kui diiselpassatiga:
[Pilt: 20091018_MB300CE24_1.jpg]

Head talveund (sedaan eespool ja kupee kohe tema kõrval):
[Pilt: 20091018_MB300CE24_2.jpg]

Parimate soovidega kevadeni,

Tauno Mõts
Vasta
#34
Kahju vaadata kohe, kuidas selline loom talveunne jäetakse. Aga jah, ilu nõuab ohvreid Big Grin Head puhkust, Mercedes-Benz.
Vasta
#35
Tauno Mõts Kirjutas:Selle aasta sõidud on nüüd sõidetud.
... Head talveund

Nod Thumbsup
Vasta
#36
põhh Kirjutas:Kahju vaadata kohe, kuidas selline loom talveunne jäetakse. Aga jah, ilu nõuab ohvreid Big Grin Head puhkust, Mercedes-Benz.

Miks kahju. Hea meel. Tubli omanik, teab kuidas autod hoida.Thumbsup
Vasta
#37
jaanmb Kirjutas:
põhh Kirjutas:Kahju vaadata kohe, kuidas selline loom talveunne jäetakse. Aga jah, ilu nõuab ohvreid Big Grin Head puhkust, Mercedes-Benz.

Miks kahju. Hea meel. Tubli omanik, teab kuidas autod hoida.Thumbsup

Autot saab hoida ka hooldades ja talvel tagaveolise mõnusid nautides. Mina vahetan talveks rehve, mitte autot näiteks.
Vasta
#38
põhh Kirjutas:...

Autot saab hoida ka hooldades ja talvel tagaveolise mõnusid nautides. Mina vahetan talveks rehve, mitte autot näiteks.


Long way to go, u have Watson...
Vasta
#39
Head talveund Mercedes-Benz, omanik vähemalt hoolib sinust.
Kindlasti pakud kevadel oma omanikule palju rõõmsaid kilomeetreid, tänutäheks selle eest et ta sind talvesooladest säästis Big Grin
Mercedes-Benz varuosad, remont, hooldus, diagnostika, tarkvara uuendused, SCN kodeeringud jne
LESVEN OÜ Suur-Sõjamäe 30F Tallinn
www.lesven.ee
Vasta
#40
põhh Kirjutas:Autot saab hoida ka hooldades ja talvel tagaveolise mõnusid nautides. Mina vahetan talveks rehve, mitte autot näiteks.

Jah eks olen minagi seda teinud ja ega sellest vist ennem aru ei saa kui omal nahal üle elatud. NB Talveks võid teise tagasillaveolise osta nt opel omega.
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
Brick W124, 250D, 1991 - Manifesto Manifesto 19 1,528 09-03-2024, 11:30 PM
Viimane postitus: Manifesto
  300 D, 1982, W123 - ulst ulst 74 65,548 06-01-2024, 03:27 PM
Viimane postitus: nostromo
  Mercedes-Benz 300CE-24, 1991, kodutu kodutu 91 94,208 17-01-2023, 12:40 PM
Viimane postitus: Priit
  MB 300CE C124/300E ja 230E W124, sm. pelle sm. pelle 289 280,528 12-06-2022, 08:16 PM
Viimane postitus: sm. pelle
  Mercedes-Benz 300 E, 1989, w124 - OnkelMats OnkelMats 48 37,548 10-11-2020, 09:46 AM
Viimane postitus: OnkelMats
  c124 E220 110kw 1993 966mkr 55 30,345 11-04-2020, 08:36 AM
Viimane postitus: Karl
  MB 230CE C124 ervin ervinpunk 14 10,044 15-05-2018, 05:27 PM
Viimane postitus: ervinpunk
  W460, 300 GD, 1986 - Aialipp aialipp 40 34,003 06-05-2018, 12:41 AM
Viimane postitus: aialipp
  Mercedes-Benz CE230, C124 ville 13 9,371 23-04-2018, 01:37 PM
Viimane postitus: ville
  Minu 88a MB 300 TE "kutsikas" "kutsikas" 16 13,359 16-12-2017, 11:49 AM
Viimane postitus: Eero_S



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne