Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MLi head/vead
#21
marko600 Kirjutas:Mercedes-Benz tegi G Araabia šeigi tellimusel Araabiasse sõjaväeautoks. Šeik ütles, et tehke mulle üks korralik sõjaväe masin ja siis see tehtigi.
päris nii see siiski ei olnud:
http://4x4abc.com/G-Class/25-year-anniversary.html

***
A cooperation agreement doubles as the birth certificate of the long-serving Mercedes-Benz G-Class. In 1972, Daimler-Benz AG in Stuttgart-Untertürkheim and Steyr-Daimler-Puch AG based in Graz, Austria put pen to paper on an accord aimed at co-developing a light all-wheel-drive off-roader for private use.
***
In 1975, for example, the Persian Shah – a prominent shareholder in Daimler-Benz –  showed considerable interest in a military cross-country vehicle “made by Mercedes-Benz” and placed an order for 20,000 units. However, the contract was cancelled by Iran’s new post-revolution government before production could get underway. Regional police forces in Germany and the country’s customs officers took up some of the slack with an order for 400 units of the new cross-country vehicle, and this was followed by further requests from the Argentinean and Norwegian military. Later, the Swiss army joined the fray with an order for 4000 vehicles. Over the course of its lifespan, though, a far greater number of civilian-trim Mercedes-Benz G-Class models have rolled off the assembly line than military versions.
***

sry OT.

MBw140 Kirjutas:mina pole disainer, vaevalt, et sinagi oleks aga hummer näiteks on ilusam
kas nende autode puhul on peetud silmas ilu või maastikuomadusi? G-klass, kole Defender, kole vana land cruiser...hummerist pole neile mittemingisugust vastast.
Vasta
#22
Natsa erinevaid andmeid ja lõpus ka mingi võrdlus tabel G-ga.

http://www.w163.de/AUTOINFOS/MERCEDES_ML...3daten.htm
Vasta
#23
päris palju teksti siia vahepeal tekkinud, igatahes tänud. kuigi tuju läks ära. kahju, et ml siis nii õnnetu on. lootsin et X5st vastupidavam, aga tuleb välja et hullemgi veel. bensukat ka ei taha- pole iialgi bensukat omanud ja ei hakka omama ka. kas 400cdi on õhkvedrustus või midagi sellist. ja siis tahaks lühidalt teada kuidas ml nelivedu toimib(siin oli hea ing.k. lehekülg, aga ei saanud tehnilisest jutust aru)
Vasta
#24
ahjaa mul ei ole vaja tõsist jeepu, lihtsalt tahaks proovida vähe kõrgemat ja nelivedulist autot, sest ega ma metsa ikka ei läheks autoga.
Vasta
#25
MBw140 Kirjutas:mina pole disainer, vaevalt, et sinagi oleks aga hummer näiteks on ilusam

just mis mind häirib sellel disainil-klaaside osa suur,kõrge ja uste plekiosa madal, vastupidiselt hummeri omale, ilus oleks väiksed aknad ja uste metalliosa kõrgem....see kandilisus kandilisuseks selles mõttes ka kole nigu aga...w140 ja hummer on ka kandilised aga ikkagi ilusad, maitse asi.
disainimisest rääkides kes kirjutas, et ml, x 5 koledad kas keegi siin üldse disainiks ilusama?

ilu on vaataja silmades, aga üks hea vanasõna on selle kohta: et kaagutada ei pea veel muneda oskama. See tähendab, et ma võin Hummerit maha teha ilma et ise midagi paremat välja suudaksin mõelda.

Aga kas G on ilus või mitte - minu arvamus on selline, et G55 stiil ja hääled on ülikõvad. Tava G on kuidagi ...... Kuigi maastiku jaoks võtaks ilmselt mõne diisel variandi ja MILITARI kere ning elektrisüsteemiga. Vot need on kõvad pillid - 12 V ja 24 V süsteemid peal - varuakud, kaks genekat, öörežiim tuledele, kõrge õhuvõtt jne jne.

Muidugi kui juba G hätta jätab siis tuleks UNIMOGI poole vaadata - see on ikka über.

Iseenesest andmete järgi (tõusunurgad jne) on ML päris hea (üllatus minu jaoks) - kuid üks suur puudus on lukkude puudumine loomulikult võrreldes G-ga.
Aga kui kõige hullemaks tingmuseks on paks lumi ja mõni kord metsateed siis ei tohiks küll probleeme olla.
Vasta
#26
Diselist Kirjutas:ahjaa mul ei ole vaja tõsist jeepu, lihtsalt tahaks proovida vähe kõrgemat ja nelivedulist autot, sest ega ma metsa ikka ei läheks autoga.

Voh sama põhimõttega ma ML-i ostsingi ja ei kahetse ostu.Need mehed ,kes räägivad,et sõbral see ja sõbral teine ei kõlba kuskile.Võta ja mine proovi see 400cdi ära.Kindlasti otsi autot kuskil 100 000.kmi kandis.Saksast toodud pillidel võib problasid vähe rohkem olla(kiirteed).Rootsist  http://www.blocket.se/vi/18715746.htm?ca=11_s  pill sõitnud 145 000kmi ja maksab tänase kursiga 280 000.-eeku.Bmw laguneb samamoodi ja jupid kohati kallimad,kui MB-l.Kui sulle auto meeldib,siis osta kindlasti ja proovi ära.

NB!Saan aidata Rootsis ostul(sõber seal) ja vaata antud lahelt veel pakkumisi!

Terv.Pets
Vasta
#27
Käisin täna spetsiaalselt vaatamas Tallinnas Gklassi autot. http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud/...o24_ee.htm
Kui rääkisin oma loo ,et tahan vahetada naise auto 4-veolise vastu, siis müüja tegi suured silmad ja ütles ,et sa mees oled küll valesti asjast aru saanud,et naised sellise autoga ei sõida, vaid see on meeste auto ja kui jälgida linnapilti,siis ML roolis on väga palju naisi.Igastahes mina usun G klassi palju rohkem.
Vasta
#28
merslane Kirjutas:Käisin täna spetsiaalselt vaatamas Tallinnas  Gklassi autot.  http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud/...o24_ee.htm
Kui rääkisin oma loo ,et tahan vahetada naise auto 4-veolise vastu, siis müüja tegi suured silmad ja ütles ,et sa mees oled küll valesti asjast aru saanud,et naised sellise autoga ei sõida, vaid see on meeste auto ja kui jälgida linnapilti,siis ML roolis on väga palju naisi.Igastahes mina usun G klassi palju rohkem.

Mul sõidabki naine ML-igaIcon_twisted see paras auto talle,aga ka endal väga viis sellega kimada.
Vasta
#29
MBw140 Kirjutas:Mina isiklikult ei kuulu kindlasti ML-i/X5-e fanclubisse, kuid igal sajal juhul ostaks ta enne kui G, see ju lausa kole...
Jälle üks subjektiivne arvamus :-)

Puhtalt subjektiivne arvamus aga jubedamat autot, kui G klass annab ikka otsida (välimuselt).
Kui tuleks korraga mingisugune kiiks, et peaks maasturi endale ostma, siis vaataks X5 või ml-i poole kindlasti ning jätaks bensukad üldse valikust välja. Hea diisel on paras mootor sellele elukale, bensu mootor suurele jeebile, bussile, sõiduautole, ei sobi üldse. tegelt hummer on ikka parim maastur

Päris kena kohandatud tekst:
Mõte jääb segaseks, siin vist mingi pilamisega tegemist, nagu mu aju mulle ütleb. Eriti originaalsed on:

MBw140 Kirjutas:"Pure DIESEL Power"
ja
MBw140 Kirjutas:V8 mootoriga Mercedes-Benz kütusekulu MITTE küsida on sama taktitundetu kui matustel "Kibe!" karjuda või kiilakale kammi pakkuda
Vasta
#30
merslane Kirjutas:Käisin täna spetsiaalselt vaatamas Tallinnas  Gklassi autot.  http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud/...o24_ee.htm
Kui rääkisin oma loo ,et tahan vahetada naise auto 4-veolise vastu, siis müüja tegi suured silmad ja ütles ,et sa mees oled küll valesti asjast aru saanud,et naised sellise autoga ei sõida, vaid see on meeste auto ja kui jälgida linnapilti,siis ML roolis on väga palju naisi.Igastahes mina usun G klassi palju rohkem.

Väga ilus valik muideks, meeldib just sisu... W463 peal oleva 350TD käib väga reipalt edasi muideks, kuna ülekanne moditud kõvasti võrreldes sõiduautodega...
Ainult mida ma soovitan - lase naisel veic proovida seda autot, kuna mõni selle soo esindaja arvab, et rool käib ikka liiga raskelt ja poest tulles ei lähe ju luuk elektriga tagant kinni ja oioi kui raskelt see käib...
Nali-naljaks aga rool on tõesti teisest puust...
G on ka üks väheseid autosid, kus tead, et su naine/pere on tõesti turvalisuse koha pealt tankiga võrreldavas masinas

G puhul on kaks mootorit - kui diisel siis 400 CDI ja kui bens siis AMG 55 kompressor
400 CDI olen 3,5 a sõitnud igapäevaselt, G puhul ainuke mootor peale 55 AMG mis teda vedada jaksab, märksõnaks 560 Nm, võrreldes 5,0 bensukaga käib see edasi ja kulu oluliselt mõistlikum...
Korra aastas läheb üks pihusti esimeste külmadega (4000kr), standartselt + selle aja jooksul olen vahetanud geneka (vesijahutus 400 CDI 10 000kr) ja drosselkapi(3500kr), EGR-iks olen ka valmis (hind sama mis drossel). Muidugi regulaarhooldused, ja minu puhul mitte ühtegi külmkäivitust(Webasto parim lisa) ja turbi puhul jahutus...
Kindlasti 500 bensukaga poleks PIDANUD (mitte võinuks) mitte midagi teha, kuid kulu suurem ja väänet pole 2,7T tühimassiga auto jaoks..
Ma ei saa öelda, et soovitan (kuna ma ei soovita kunagi midagi) aga kartma kindalsti ei peaks.
Ma ei oska siinkohal kaasa rääkida ML jõuülekannetest muidugi.
G400CDI-l on w140 5 käiguline kast all (:

G-klass on auto, mida tuleb omada, et teda mõista ja hinnata.
Mis disaini puudutab, siis ilusamat maasturit ei ole olemas ja võrdlus R-kioskiga viitab minu silmis teatud asjaoludele...aga see jäägu minu teada...Millegipärast arvan, et seda väidab just üks kindel inimkontingent...

Landcruiser - Eestis ei müüda aga vist sai tellida täissildadega ja lukkudega Lancarit, mida Aasias müüakse. 120 Landcrusier on Eesti rahva auto ju, ilmselt üks 1-2 a pärast ei maksa see enam midagi, kõik vähegi "edukad" on selle ostnud..
Landcruiser 100 on minu silmis juba auto välimsuega... eelistan seda oluliselt rohkem kui 100...ja Lexuse varinat 100 kere peal on juba tõeliselt ilus auto..
Siinkohal tuletan Raido Rüütli juttu meelde, miks ta Lancarit ei valinud (tellimustega oleks aega läinud ja saadavus oli ? märgi all), Defender lisavarustega(lukkudega silad) läks jube kalliks ja G oli ainuke auto, mille puhul ei oleks pidanud peale iga veekogu läbimist 6 sillapaari õlivahetust tegama (::

Kui G liiga robustne aga mingit maastikuomadust tahaks siis palun - teiesugustele on lahendus GL

Mis aga ML vs G puudutab, siis isiklikult arvan, et kui al 2000 a G-Wagen maksaks sama hinda mis selle aja ML, siis poleks vaja lugeda kui kallis ja mõttetu auto see on ja ML kiidulaulu kuulda just võrreldes G-ga...
Vasta
#31
To Rolz:
nagu tekstist aru saan on tegu G-klassi vaimse isaga.Seetõttu küsimus sulleTongueakutakse Saksast 1990/11 G 300 ls.200000km ja gaasiseadmega kas selline lisade loetelu on G-Klassil norm.või parem ja kas 3,0 bensukas suudab seda autot ka liigutada kuna mul hinna piiriks on 200000.- siis esi saa G55 lubada
ABS, Allradantrieb, Anhängerkupplung, El. Fensterheber, El. Wegfahrsperre, Leichtmetallfelgen, Scheckheftgepflegt, Servolenkung, Sitzheizung, Standheizung, Zentralverriegelung Fahrzeugbeschreibung
MIT GASANLAGE !! / ... Klimaanlage, Automatik, Allrad, Standheizung, Sitzheizung vorn, Anti-Blockier-System, ASD, Scheckheft, Radio, Bordcomputer, Spiegel beheizbar, elektr.Fensterheber, elektr. Wegfahrsperre, Zentralverriegelung mit Fernbedienung, Fahrerairbag, Leichtmetallfelgen, Anhaengerkupplung, Nebelscheinwerfer, Servolenkung, Rammschutz, Trittbretter, Drehzahlmesser, Sitzbank teilbar, Außentemperaturanz., Colorverglasung, elektr.verstellbare Außenspiegel, Kopfstützen vorn, Kopfstützen hinten, Gurtstraffer, beh.Heckscheibe, Heckscheibenwischer, Nebelschlussleuchte, Mittelarmlehne, Sitzhöhenverstellung, Standheizung, Typ: Gebrauchtwagen, Treibstoff: Super, 4x4-Antrieb, HSN 0708, Fahrzeug erhält grüne Umweltplakette, Inzahlungnahme möglich, auf Grund Alter/km keine Gewährleistung, Im Kundenauftrag, Irrtümer-Eingabefehler und Zwischenverkauf vorbehalten
Vasta
#32
Oleks kruis ja el.istmed ees oleks vist max. varustusega, mis sai (eeldusel, et luuk on). Ma ei ole 3,0 bensiinimootoriga G-ga sõitnud.
Ma leian, et kui maastur mingilgi määral sihtotstarbe pärast), siis diisel... Ma ei ole hindadega kursis, kuid esmalt soovitaks muidugi G300 TDdiisel aga kuii see kallis, siis 350TD peaks taskukohasem olema ja ma ütlen veelkord, et see mootor üllatab G peal.
Antud auto seisukord seest/väljast on muidugi kiiduväärt, eriti arvestades läbisõistu..See balloon seal taga, mjnaah, maitse asi..

Soovitaks siiski vaadata 300/350 TD
Vasta
#33
See 300 bensukas millega mina liiklesin oli ikka kohutav bensiini röövel. Sõbral norrast on ka täpselt samasugune ja kurdab, et 18 on keskmine. Minu vana SLi 5 L V8 võttis näiteks 16 keskmiselt.

Nagu enne öeldi, et 350 td käib suht OK edasi. Põhimõtteliselt kui sa G55 ei osta, ega sa siis tõmmet tunda ei saa naguinii, olgu see G400 või G300 (bens) või ükskõik mis.
Mine proovi, sõida vaata ja tee ISE otsus.
Paraku on G sisudega nii, et enne 2001a (oli vist)  mudelitel on see paras "sõda ja rahu" (puhtalt minu arvamus).

edit: parandus, lugesin valesti - 300 td mõtlesin
Vasta
#34
Miks ma vaatasin seda autot :oligi see,et seest ja väljast sile ja kolleg kes kohapeal vaatamas käis ütles ka,et pole nii siledat G-d näinud.Mootor käivat ka väga vaikselt.
Mulle endale sümpatiseerib see mootor just selle pärast,et mul on olnud sama mootoriga 124 oma neli tk.nendest 2 olid 4-maticud ,siis 300 sel 126 ja 300 se 140.Kõigil neil olid ostes peal korralikud mootorid ise sõitsin juurde 40-60 tuh.km ja ainus mis tegin oli kat.i vahetused ja hooldused see vastus 350 td 140 oli nälg ja ikaldus.Algul ka töötas mootor norm. ja siis hakkas pihta turbo,plokikaan,kõrgsurve pump jne.
Maasturilt ma tõmmet ei ootagi.Vaja on G-d selleks ,et sõita Venemaa teedel ja kuna uued objektid on tõelistes mülgastes siis enam teisiti ei saa.Ennekõike huvitab mind just töökindlus.Pole just meeldiv avastada Moskvast 400km Uuralite poole ,et miski tuluke hakkas vilkuma ,EGR keeldub töötamast või miskit sellist:Smile) Kogemus värske ja tutika 4x4 Vitoga.
Seega kui tõmmet ei taha ja kütusekulu ei mõõda siis mida pekas enne ostu kindlasti g-del vaatama?
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  W204 (või W205) ja W212 head ja vead KalevE 19 20,798 30-01-2020, 05:29 PM
Viimane postitus: 5iim
  W246 / B-klassi head ja vead / diisel vs gaas vito111 3 2,791 21-08-2019, 08:20 PM
Viimane postitus: stihl
  W220 head ja vead? Egoolen 1 3,105 10-01-2018, 01:53 PM
Viimane postitus: Sm. Västrik
  w164 head vead Helkur 0 3,003 03-01-2018, 05:40 PM
Viimane postitus: Helkur
  W 215 CL 600 Head ja vead siimruz 5 5,242 29-12-2017, 03:32 PM
Viimane postitus: nostromo
  2002a C220 tdi, mõned vead leidsin enne ostu Ahfrsk 4 4,580 18-11-2016, 10:06 PM
Viimane postitus: Ahfrsk
  Mercedes-Benz GL 420 head ja vead? siim69 0 3,501 21-09-2016, 11:14 PM
Viimane postitus: siim69
  Head ja vead R320 javi275 11 13,745 09-08-2016, 07:38 PM
Viimane postitus: javi275
  G400 CDI mootori head ja vead karuanton 32 29,267 10-09-2014, 11:16 PM
Viimane postitus: nostromo
  CLK 500 2004a head - vead? sst 9 9,180 31-01-2014, 09:47 AM
Viimane postitus: sst



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne