Kindlasti peab olema mõlemattüüpi anduril täpne lugemisvahe. Induktiivandureid tänapäeval väga enam masinatel ratta kiirusanduritena ei kasutata, kuna alla 3-4km/h need lugeda ei suuda. Vanasti ABS systeem toimis alates 7-10 km/h.ESP systeemid vajavad aga juba väikesel kiirusel täpset infot ratta kohta.Sellepärast see ka ajalugu. Induktiivanduril(VR anduril) on aga sellesmõttes lollikindlam ja natuke paremas olukorras, kuna kiiruse surenedes tema pingeamplituut suureneb ja suurema vahe puhul hakkab ta ilmselt ikkagi mingilhetkel kiirust nägema. Küll aga on see signaal tublisti väiksema amplituudiga kui teistel anduritel. Siiski on ta võimeline ratta kiirusest infot andma. Seda muidugi ikka teatud lugemis vahe puhul. Vanematel masinatel võis tihti tunda olukorda, kus pidurdades hoogu maha väikesel kiirusel hakkas ABS tööle. Põhjuseks oligi ühe anduri signaali ära kadumine; kas siis anduri sisetakistuse muutumise(lühiskeerdude pärast) või lugemisvahe muutuse pärast. ABS nägi,et üks ratas on seisma jäänud ja hakkas seda vabastama.
ML W163 on nüüd selline masin, kus on kasutusel mõlemattüüpi anduried. Olenevalt aastast. Kui on VR andurid siis arvestada tuleb ka juhtploki suuremat paindlikust kiirusetunnetamisele. Ei olda nii kriitilised. Arvan siiski, et see isend omas juba HALLI anduriga kiirussensorit ja selle pärast sul masin kaapimis-reziimist ei väljunudki.
Mina ei tea tänapäeva teiste masinate signaalide eripärasi, kuid MB omadega on saanud kõvasti kokku puudutud ja seetõttu tean ka täpselt mis räägin. Seda, et andurit saab mõõta ainult ossiga on kindel, kuid jäi ennist mainimata, et ta peab olema ikka mõõtmise ajal ESP juhtploki toiteahelas
---Anduri toide tuleb ikka ühte juhet mööda ja signaal läheb välja teist juhet mööda, kusjuures signaali hammas ei ole kindlasti 1V vaid olenevalt autost kas siis 5V vms---
Rägime hetkel konkreetsest W220 kiirus sensorist. Andurile tuleb ESP ajust 2 juhet.
Ühest tuleb andurile toite (+12V) ja teisest andurile toite mass (-)
Lisan ka illustreeriva pildi
Kuna tänapäeval kontrollitakse ka anduri olemasolu ahelas siis on vaja osata teda diagnoosida. VR andureid tihti ei kontrollitud. MB puhul tean vaid, et vanemad W463 ABS ja W163 teostas peale käivitust andurite läbihelistamist. Muidu avastati viga alles siis, kui sõidul andurist kiirust ei tulnud.
Pildil on aga enimlevinud MB kiirus sensor ca 2000-2006.
ja pinge pilt on siis ESP toite(+)ahelast.(-) ahelas on pidevalt 0V
Kuidas andurit mõõdetakse ja viga tuvastatakse.
1= Andur on ESP ahelast lahti ühendatud või juhe katkestuses.
A= Andur ühendati ahelass, mis tekitab toiteahelas pingelangu.
2= Andur teostab pingelangu toite ahelas ja see peab jääma kindlale pingele. Selle järgi otsustab ESP aju, kas signaaliahel on korras ja töövalmis.(Viga ei ole)
3= Ratas pöörleb ja andur tekib signaali omakorda pingeangu näol.
B= Andur maandab toiteahela pinget vastavalt anduri alt läbi jooksvatele hammastele (ca 1-2V).Pingelangu ja aega mõõdab ESP aju. Sealt saadaksegi info ratta pöörlemise kiiruse kohta.
4=Anduri juhe on läinud lühisesse massi.
C= Kui signaali pinge on langenud allapoole teatud lubatud piiri, siis ei suuda andur enam kiirust kirjeldada/ESP aju signaali tuvastada ja kirjutatakse viga Signaali juhe lühisess massi.
Kindlasti on olemas ka viga signaali juhe ühenduses plussi.
Pingelangu saab andur teostada sellepärast, et tema teine juhe on tugev mass(31)ühendatud ja anduri sees olev elektroonika suudab töödata toitejuhtmest tuleva (+) pingega ilma,et need pingelangud tema tööd mõjutaks. ESP juhtplokist tulev pinge on väikese võimsusega ja kergesti mõjutav massist. Sellist tüüpi lahendust kasutatakse väga palju erinevates auto mõõteahelates:nii Mootoris, Käigukastis, ESP, Kliimas jne.
On juba olemas ka andureid mis suudavad kirjeldada peale pöölemiskiirusele ka pöörlemis suunda, aga no see juba teine teema.