Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Teadmistepõhine majandus vs poliitloosungitega riigi juhtimine
#3
Foorum on viimasel ajal suhteliselt väljasurnud postituste osas, seega mind kyll antud teema tegelikult huvitaks kuna on ka sobivalt päevakohane- valimised käimas.Kuna teemaalgatus on pandud vaba teema alla, siis mina kyll selles mingit probleemi ei näe.
Videot vaatasin, aga ainuke mis sealt meelde jäi oli see, et könelejale on sydamelähedane autotootja MB SmileMuu sönum jäi segaseks ja valijale "myymata".Sain kyll aru mida öelda taheti, aga kuidas seda saavutada ja kuidas see toimiks jäi arusaamatuks. Loosungeid ja kölavaid fraase esitada on lihtne, seda teevad köik erakonnad- keegi neist vist lubas isegi Hiiumaale ölipuurtorni ehitada ja siis saab Eesti rikkaks. No comments...
Käänaks selle teema hoopis uuele rajale ja pystitaks kysimuse:"mida sina, Eesti kodanik, näeksid et oleks vaja tänase riigikorra, seaduste ja majanduse juures muuta? Mis on see, mis sind häirib nii, et paneb hambaid kiristama?"

Mind kui ydini materiaalset inimest häirib riigi/avaliku sektori raha(meilt maksudena kogutud raha) vastutustundetu kasutus:
1)Riigi palgal oleval isikul vöiks olla n.n "omavastutus".
S.t. et kahjumliku otsuse, lepingu vms eest vöetakse vastutusele. Ma ei pea silmas mingit erakonna "aukohust",ametist tagandamist, ametiastme madaldamist vaid konkreetset rahalist vastutust kus otsuse tegija vastutab "kogu naha ja karvadega".Töestatud riigile kahjumliku otsuse tegemisele peaks järgnema konkreetse isiku vastu suunatud rahaline nöue. Olemas vöiks olla konkreetne tabel, kus söltuvalt kahju suurusest ka eri omavastutus/trahvisummad. Ja trahv möistetaks kohe välja ja pöörataks täitmisele, vajadusel inkassofirmade kaudu.Kui inimene tööle asumisel riigisektorisse peab allkirjastama töölepingu lisana sellise trahvitabeli- ma arvan, et see dissiplineeriks tulevast töötajat päris hästi.
See mida sellega saavutada sooviks oleks see, et riigi raha ei oleks nagu "möisa köis mis lohiseb".Tulnud on ju see sinna meie köigi taskust...

2)Tuleb muuta ministeeriumite ja muude taoliste organisatsioonide eelarve-prognooside esitamise pöhimötteid/reegleid. Praegusel kujul toimib see nii, et ametkond esitab aasta alguses riigile eeldatava rahasumma, mida ta aasta jooksul tegutsemiseks vajab. Riik vaatab selle taotluse yle ja töenäoliselt eraldab selle raha ja mis siis edasi toimub?Jöuab kätte aasta löpp ja ametkonna juhid avastavad- "oot, oot meil on veel raha järgi ja ei olegi suutnud köike ära kulutada"Järgneb paanika, sest kui köike ära ei kuluta, siis töenäoliselt järgmine aasta riigieelarvest neile eraldatavat summat vähendatakse, seda aga ei soovi keegi. Siis kuulutatakse kiiruga välja hanked igasugu tarbetu jama ostmiseks ja ehitamiseks- raha tuleb ju ära kulutada....
Olukord iseenesest on ju jabur, lahenduseks pakuks preemiasysteemi- esitatud eelarvega vörreldes köige enam säästnud asutuse köik töötajad saavad erakorralise preemia(koefitsent *palk?)- siis oleks nagu köigil motivatsiooni majandada optimaalselt.
Vasta


Sõnumeid selles teemas
RE: Teadmistepõhine majandus vs poliitloosungitega riigi juhtimine - Autor: tommyboy - 24-02-2015, 11:40 PM



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne