21-01-2011, 12:19 AM
(20-01-2011, 11:19 PM)aivar1970 Kirjutas: tegemist,järgmise jamaga,kesklukk puldist ei tööta.paneb uksed kõik kinni ja teeb kohe lahti tagasi.kui armatuurist nupust vajutada toimib ilusti.ning teine viga,juhi klaasitõstuk lakkas töötamast.vahetasin juhtmed uksest armatuuri alla välja ära aga ikkagi ei tööta.voolu ei tule peale.äkki keegi oskaks aidata,ette tänades aivar
Pakun, et viga ikka uksejuhtmetes. Proovi klaasitõstukit ukse erinevates asendites (kinniselt, lahtiselt, poollahtiselt jne). Usun, et miski asend on selline, kus juhe annab ühendust. Kui juhtmeid vahetasid, oled kindel, et ühendasid õigesti?
See luku kinni-lahti lupsimine viitab sellele, et miski uks ei lähe lukku (samuti ilmselt uksejuhtmete viga). Siis ta teeb kohe uuesti lahti. Proovi nii: vajuta pulti esimest korda, paneb kinni ja teeb uuesti lahti. Teine kord tegi vist ka sama. Kolmandat korda vajutades peaks tegema sedasi: kinni-lahti-kinni.
Minul oli see viga igatahes katkistes uksejuhtmetes. Orig jugtmed seal vastu ei pea. Nii, kui ilm külmaks läheb, nii ka hakkavad purunema, isolatsioon murenema ja lähevad omavahel lühisesse. Siis algavadki anomaaliad. Mul tegi sedasi, et ukse lükkasin lahti, siis avas ise tagum akna. Lükkasin ukse kinni, siis sulges esimese parema akna jne.. Kuidas just juhtmed kokku parasjagu läksid.
Veast sain alles siis lahti, kui vahetasin välja KÕIK kaablid ukse seest, asemele jootsin läbipaistva kõlarijuhtme, mida on igas endast lugupidavas autoosade poes saada. See on ka külmaga hää elastne. Nüüd juba pikka aega pole sellega probleeme olnud.