Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Veemehi on?
#1
Kas meie hulgas on kedagi, kes igapäevaselt puutub kokku pumpade, torustike, filtrite ja hüdrofooridega?

Tahaks nõu ja äkki mõnd uut tükkigi osta...

Mure on järgmine:
Meil on oma maja ja kaev. Puurkaev, piisavalt sügav ja vesine ka suvel.
Meil on kaevus tavaline Metabo veeautomaat (mootor ja pump, rõhurelee ja survepaak 24 l).
Meil on tarbijateks kolm valamusegistit, dušš, pesumasin ja vetsupott. Sooja vett teeb elektriboiler, onnil on üks korrus, kõrguste vahe veeautomaadi ja dušireelingu vahel on nii 4 meetrit. Trassi (40 mm PVC toru) on 15 meetrit kokku.
Aga mida pole, on ühtlane temperatuur soojale veele.Crybaby Ja möla on liiga palju - torustik siseneb vetsu kaudu ja pumba töömüra on kuulda ka läbi suletud ukseCrybabyCrybabyCrybaby Müra on küll väike mure, kuid mure siiski.

Olen katsetanud erineva vasturõhuga (see krdi veeautomaat kaotab õhku ja iga paari kuu järel tuleb juurde pumbataIcon_evil). Praegu näikse olevat kõige valutum 1,5 bar.

Toas manomeetriga mõõtes kukub rõhk pumba lülitumise eel alla 1 bar. Seega oleks pumba sisselülimisrõhk nagu vähevõitu. Pumba juures on sisse 1,5 ja välja 3 (mõõdetud õhurõhuna, kuid Pascali seaduse alusel võiks rõhk olla võrdne). Ma pole seni julgenud rõhureleed näppida - võõras asi. Idee poolest peaks sealt saama ju mõlemat rõhku tõsta...

Aga veetemperatuuri kõikumine duši all käib närvideleCrybaby

Muidu ma ei võimlekski, kuid nüüd kärvas ka lugupeetud proua ämmal veepump maha. Tekkis mõte, et teeks lugupeetud proua ämmale kingituse ja viskaks tolle õnnetu Metabo sinna - las lõugab pumbamajas... Ja endale ostaks süvaveepumba (või kuidas neid ketastega mitmeastmelisi pumpasid kutsutaksegi). Praegu on igasugu ehitusmarketites müügil Itaalia süvaveepumbad, mis peaks meie sajasesse manteltorusse ilusti sisse minema. See vidinas tahab endale seltsiliseks hüdrofoori ja lülitusautomaatikat. Või veel midagi?

Ma tean, et korralik pump maksab vähemalt kolmkend kilo ja kestab kolm inimpõlve, kuid ma tahaks veemure lahendada viieks aastaks.

Kas keegi oskab (ja tahab) mu mures kaasa rääkida? Igasugu pakkumisi võib teha ka PT kaudu, kuid ma eelistaks avalikku arutelu - ma usun, et teema võib huvi pakkuda ka teistele.
Vasta


Sõnumeid selles teemas
Veemehi on? - Autor: v6sa - 01-10-2009, 03:36 PM
RE: Veemehi on? - Autor: Toomaz - 01-10-2009, 03:56 PM
RE: Veemehi on? - Autor: v6sa - 01-10-2009, 04:04 PM
RE: Veemehi on? - Autor: Laur - 01-10-2009, 04:14 PM
RE: Veemehi on? - Autor: marek - 01-10-2009, 04:40 PM
RE: Veemehi on? - Autor: Rolz - 01-10-2009, 05:15 PM
RE: Veemehi on? - Autor: marek - 01-10-2009, 05:29 PM
RE: Veemehi on? - Autor: v6sa - 03-10-2009, 08:44 AM
RE: Veemehi on? - Autor: väikemees - 03-10-2009, 09:56 AM
RE: Veemehi on? - Autor: Laur - 03-10-2009, 10:26 AM
RE: Veemehi on? - Autor: Rolz - 03-10-2009, 02:31 PM



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne