Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum
W124 konsoolipirnide vahetus - Printerisõbralik versioon

+- Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum (https://foorum.clubmb.ee)
+-- Foorum: Mercedes-Benz sõidukid (https://foorum.clubmb.ee/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Foorum: Remondi ise (DIY) (https://foorum.clubmb.ee/forumdisplay.php?fid=76)
+--- Teema: W124 konsoolipirnide vahetus (/showthread.php?tid=97)

Lehed: 1 2 3


RE: W124 konsoolipirnide vahetus - rutsik - 29-11-2007

kas värvilisi pirne kah leiab kuskilt. pole näinud nagu.
pean dioodid sinna panema?
Angry


RE: W124 konsoolipirnide vahetus - vader - 29-11-2007

zorro Kirjutas:Kuidas sama operatsioon w210 peal käiks?

küsiks täpselt sama asja veelkord


RE: W124 konsoolipirnide vahetus - portos - 03-02-2009

tere.küsin siit teemast kuda w202 armatuurist kellad e. näidikud kätte saaks?


RE: W124 konsoolipirnide vahetus - Allarr - 10-02-2009

Mind huvitab see, kuidas 124a kelladeplokk kätte saada. Ei julge ise leiutama hakata, muidu rikun veel armatuuri ära.


RE: W124 konsoolipirnide vahetus - twistedone - 10-02-2009

Lihtsalt kõvasti ettevaatlikult tõmmates. Peaks vist olema ka mingid spets. konksud olema tõmbamiseks. Mingite kruvide/poltidega ei tohiks kinni olla. Ja pidi spidomeetri trossi natuke järgi laskma pedaalide juurest, et rohkem välja saada kelladeplokki.


RE: W124 konsoolipirnide vahetus - Allarr - 10-02-2009

aaa ning selline küsimus ka, et kuidas saan ma ligi tulede lüliti tagusele pirnile?


RE: W124 konsoolipirnide vahetus - twistedone - 10-02-2009

Kui sa mõtled seda pööratavat tulede nuppu (ega vist muud tulede lülitit polegi) siis tuleb ta lihtsalt tõmmates ära.


RE: W124 konsoolipirnide vahetus - Allarr - 10-02-2009

selle sama lüliti ümbrust ma mõtlengi. Väljendasin ennast natukene valesti ka vb, et seal peaks olema selline pirn, mis valgustab tulederegulaatori tagust ning ka selle sama tulede lüliti ümbrust?
See pirn, mis on otse selle keeratava lüliti taga, põleb ainult siis, kui tagumised udukad põlema panna?


RE: W124 konsoolipirnide vahetus - twistedone - 12-02-2009

Su jutt õige aga endal veel ei ole vaja olnud neid pirne vahetada  millest sa räägid. Korraks vaatasin eile õhtul, et peaks see nö. liist vaikselt tõmmates ära tulema kus need pirni on, kruvisid küll ei pannud tähele...


RE: W124 konsoolipirnide vahetus - kristo230 - 11-01-2010

kui panna nende tavaliste pirnide asemele sinna LED-id, siis millise võimsusega peaks need valima. ma pean silmas valgeid. et ei jääks liiga tume ega ere. oskab keegi öelda ?


RE: W124 konsoolipirnide vahetus - killer666 - 08-04-2010

(11-01-2010, 10:53 PM)kristo230 Kirjutas: kui panna nende tavaliste pirnide asemele sinna LED-id, siis millise võimsusega peaks need valima. ma pean silmas valgeid. et ei jääks liiga tume ega ere. oskab keegi öelda ?

Võin uhkusega teatada , et mul põlevad nüüd k6ik pirnid.

Eriti keberniit oli keskmise puhuri nupuvalguse pirni vahetus.
Tähendab selle nupu taguse poldi uuesti keermesse saamine.
Kõige tipuks kukkus veel v6ti ka aknapuhurisse.

Aga mitte sellest ma ei tahtnud rääkida , vaid inimeste lollusest.
Asju ei v6eta loogiliselt , vaid aetakse kohe kruvikeeraja v6i nuga võimisiganes kohe kuhugi serva taha ja kanguatakse. Muidugi keeratakse detail pe***e.

Edit: Muidugi kahju , et ma seda teemat ennem tegema asumist ei näinud.
Keskonsooli valisin 0,2w punased pirnid. Nyyd vist liiga tume. Algul tahtsin panna need ainult pllidinuppude keskmiseks , aga milegipärast panin mujale kah.


RE: W124 konsoolipirnide vahetus - hannes_s - 09-06-2010

aga kuidas on parim lahendus vahetada pirne, mis asuvad õhuribide juures. juhipoolsega pole probleemi, aga keskmist ja kõrvalistujapoolse vahetus on paras peavalu (enda auto on siis airbagiga kõrvalistuja pool) et kuidas siis nendele ligi saada?
väike illustreeriv pilt ka, tegin ringid ümberBig Grin

[Pilt: 18114608.jpg]


RE: W124 konsoolipirnide vahetus - hannes_s - 18-06-2010

äärmiste puhuriribade eemaldamiseks on ideaalne abivahend mootorsae viil. ribide vahel on 4 klambrit, milledes on augud. iga klambri auku tuleb suruda viil või mõni muu terav asi. ning seejärel peaks ribi eemalduma juba kenasti ning saabki pirini vahetatud.
[Pilt: pirnid.jpg]
keskmiste ribide valgustus siiani vahetamata (seda kahel autol juba :S ). oskab keegi aidata kuidas keskmisi ribisi eemaldada. paremal pool tunduvad olevat samasugused kaks klambrit nagu äärmiste ribide kinnitamiseks on kasutatud (eelnevalt eemaldasin ka kellaploki, mis paistis ette jäävat). keskel on näha üks kuuskant. keerasin ka selle lahti aga just airbagi poolt küljest hoiab nagu veel midagi kinni. oskab keegi aidata....


RE: W124 konsoolipirnide vahetus - urmas_k - 20-06-2010

(09-06-2010, 07:48 PM)hannes_s Kirjutas: aga kuidas on parim lahendus vahetada pirne, mis asuvad õhuribide juures. juhipoolsega pole probleemi, aga keskmist ja kõrvalistujapoolse vahetus on paras peavalu (enda auto on siis airbagiga kõrvalistuja pool) et kuidas siis nendele ligi saada?
väike illustreeriv pilt ka, tegin ringid ümberBig Grin

[Pilt: 18114608.jpg]

Sinu auto ikka särab kohe. Minul spidomeetrile oaistab pisike öölambike kusagilt ülevalt. See vist ei ole normaalne?

Kas spidomeetrit valgustatakse ka tagant poolt? Nii, et numbrid säravad kui juudi jõulupuu?


RE: W124 konsoolipirnide vahetus - sa:rlane - 12-10-2010

On kellelgi nõuandeid jagada käigukangi juures oleva tabloo pirnide vahetamisel? (tegu atomaatkastiga)




______________

http://www.peachparts.com/Wikka/W124Stereo

Abi sain siit


RE: W124 konsoolipirnide vahetus - Mondos - 15-10-2010

Mina sain kõige paremini parempoolse ehk kindalaeka poolse puhuri regulaatori valgusti juurde eemaldades kindalaeka sisu. See käib lahti korduvkasutatavate tüüblitega. Minul on ilma airbagita.

Keskmise lahtisaamine on ka mulle siiani lahtine.


RE: W124 konsoolipirnide vahetus - Helari - 15-10-2010

(15-10-2010, 01:04 PM)Mondos Kirjutas: Keskmise lahtisaamine on ka mulle siiani lahtine.

Kindalaekaga variandi puhul on keskmistel ribidel, nagu eelnevalt mainitud, vasakul pool samasugused klambrid nagu äärmistel ribidel, paremal pool on aga kruvi, mille leiab alles siis, kui kindalaekal luuk avada (kruvi asub luugiga ühel joonel). Lisaks tuleb lahti keerata veel see kruvi(torx oli vist) millega neid klappe seal sees saab vajadusel reguleerida- see asub tollest keskmisest rullik-nupust kohe paremal ääres ribide vahel(veidi sügavamal- kasutage taskulampi).

Airbagiga variandi puhul, oletan, et parempoolse kruvi olemasolul on vaja see airbagi kate eemaldada, või kogu kupatus välja võtta.


RE: W124 konsoolipirnide vahetus - hannes_s - 15-10-2010

(15-10-2010, 03:07 PM)TOP Secret Kirjutas:
(15-10-2010, 01:04 PM)Mondos Kirjutas: Keskmise lahtisaamine on ka mulle siiani lahtine.

Kindalaekaga variandi puhul on keskmistel ribidel, nagu eelnevalt mainitud, vasakul pool samasugused klambrid nagu äärmistel ribidel, paremal pool on aga kruvi, mille leiab alles siis, kui kindalaekal luuk avada (kruvi asub luugiga ühel joonel). Lisaks tuleb lahti keerata veel see kruvi(torx oli vist) millega neid klappe seal sees saab vajadusel reguleerida- see asub tollest keskmisest rullik-nupust kohe paremal ääres ribide vahel(veidi sügavamal- kasutage taskulampi).

Airbagiga variandi puhul, oletan, et parempoolse kruvi olemasolul on vaja see airbagi kate eemaldada, või kogu kupatus välja võtta.

Oskaks keegi rääkida kuidas selle airbagi kätte saab?


RE: W124 konsoolipirnide vahetus - Helari - 15-10-2010

(15-10-2010, 04:16 PM)hannes_s Kirjutas:
(15-10-2010, 03:07 PM)TOP Secret Kirjutas:
(15-10-2010, 01:04 PM)Mondos Kirjutas: Keskmise lahtisaamine on ka mulle siiani lahtine.

Kindalaekaga variandi puhul on keskmistel ribidel, nagu eelnevalt mainitud, vasakul pool samasugused klambrid nagu äärmistel ribidel, paremal pool on aga kruvi, mille leiab alles siis, kui kindalaekal luuk avada (kruvi asub luugiga ühel joonel). Lisaks tuleb lahti keerata veel see kruvi(torx oli vist) millega neid klappe seal sees saab vajadusel reguleerida- see asub tollest keskmisest rullik-nupust kohe paremal ääres ribide vahel(veidi sügavamal- kasutage taskulampi).

Airbagiga variandi puhul, oletan, et parempoolse kruvi olemasolul on vaja see airbagi kate eemaldada, või kogu kupatus välja võtta.

Oskaks keegi rääkida kuidas selle airbagi kätte saab?

Leidsin infot: http://www.benzworld.org/forums/w124-e-ce-d-td-class/1454004-passenger-airbag-removal-suspension-question.html


RE: W124 konsoolipirnide vahetus - Cane - 29-05-2011

Neid pirne saab siit 0,4W.

Lisaks selline küsimus, et peale keskmise vent. ava pirni vahetust, ei taha see klapp enam sulguda, on kellelegi veel sellega probleeme.
Äkki keegi oskab mõnda head näpunäidet anda, et korda saada.
Või mis veel parem viskaks ise pilgu peale.Icon_rolleyes