Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum
Kirjuta, küsida võib kõike! - Printerisõbralik versioon

+- Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum (https://foorum.clubmb.ee)
+-- Foorum: Mercedes-Benz Eesti Klubi (https://foorum.clubmb.ee/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Foorum: Vaba teema (https://foorum.clubmb.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: Kirjuta, küsida võib kõike! (/showthread.php?tid=7421)



RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - Mike22 - 14-01-2013

Aitäh!

(14-01-2013, 08:56 AM)sten130 Kirjutas: Pärnu mnt. (järvel) seal Volvo ja Fordi esinduse kõrval on Ben.

UPDATE: käisin täna fixuses tähesaju tänaval, ja ikka ei olnud.
Mõned autopoodid vaatasin ka - ei olnud kollast/oranzi laki.


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - Werewolf - 14-01-2013

(13-01-2013, 08:19 PM)väikemees Kirjutas: Mida taastatakse pidurisadulates? Teist korda on sama pidurisadulaga probleem ja küsimus jääb kas osta uus/taastatud või saab seda vana piisavalt korda ka Eestis teha?

Sõltub, mis seal täpsemalt probleemix on. Tavaliselt kipuvad kolvid kinni roostetama. Kui kolvi sadulast välja pressid ja sadula sisepind puhas ja roosteta on, siis pole sadulal häda midagi. Kui kolvi kroompind kahjustusteta on, pole ka sellel häda midagi ja piisab puhastamisest, 2000 vesiliivakaga hõõrumisest, et rooste tolm eemaldada, kroomi kahjustuste korral tuleb kolb välja vahetada.

Põhjused, mix kolvid kinni roostetavad on:

a) piduri mansetid (kummiosad sadulas) katki ja vesi pääseb kolvile ligi.
b) mansettide paigaldamisel pole sinna määret pandud ja niiskusel on ruumi tekkida.

Ehk kui kolb tagasi sadulasse panna, tulex see eelnevalt mingi määrdega kokku teha (küljed ainult, mitte alumine pind, mis piduriõliga kokku puutub). Ka välimine mansett tulex seestpoolt määrdega kokku teha, et niiskusel polex ruumi sinna koguneda, aga üle ei tasu ka määrdega pingutada. Sisemise mansetti võib enne paigaldamist kergelt piduriõliga kokku teha, sinna määret panna ei tohi.

Mitmekolvilistel sadulatel (MB tagapidurid näitex on 2 kolvilised) on tavaline, et üx kolb liigub paremini kui teine ja siis kipub see teine kinni jääma. Ega seal muu ei aita kui korra aasta või paari jooxul puhastada ja määrida. Ühekolvilistel sadulatel tuleb ka liugureid puhastada ja määrida ja nende mansette vahetada kui need katki on.

Taastatud või uuel sadulal on mõtet siis kui:

a) Vana sadula tööpind (kus kolb sees on) on kahjustada saanud või sadulast on tükid väljas.
b) Mõnel automargil (Ford näitex) on käsipiduri süsteem pidurisadulas ja sisaldab hammastega detaile, mis ära kuluvad ja mida eraldi ei müüda või on sama kallid kui uus sadul. Nende detailide kuludes lõpetab käsipidur töölepingu ja ülevaatuselt enam läbi ei saa.

Kui sadula tööpind on kahjustusteta ja sadul ise on komplektne, piisab tavaliselt kolbide ja mansettide vahetusest ja/või puhastamisest määrimisest, sõltuvalt roostetatmise astmest. Roostest tasub puhastada ja kergelt määrida ka sadula need pinnad, millega klots kokku puutub (millel ta edasi tagasi libiseb).


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - väikemees - 14-01-2013

Läheb varsti hooldusse, siis saab teada milles probleem täpsemalt oli. Aasta tagasi sai sellel vahetatud kolb ja mansettid ja nüüd selline jama... Silberautos sai piduriõli vahetatud, oli meenutanud rohkem kohvi kui õli. Seal see niiskus ehk peitus, mis nüüd külmadega tundma hakkas andma.


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - Rolz - 16-01-2013

Kas keegi julgeb soovitada hoolast ja mõistlikku puksiiri?
Võiks olla täis platvormiga, et pukseeritav ei saaks teedelt soolalöga.
Pukseeritav on käivituv/töötav isend ja võimelise ise peale sõitma (Suverehvid muidugi).
Auto läheb kõrgeks, lihtsam pealesõit aga kaal 2t kanti ja pikkus pea 5m.
Ja puksiiril peaks mõistlik läbivusvõime olema, kuna asukohas on lund/maised talvetingimused, prügiauto läbib seda rada.
Teekond - Tallinna külje alt (25km) kesklinna.
Kahjuks minupoolne usaldusväärne puskiir on hetkel laiali.
Palun mitte mingeid odavate poh**istide kontakte jagada, tegu ei ole mahakandmisele veetatate sõidukite jäänustega.
Tänan,
Roland 5 0 1 5 5 4 1



RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - Eero_S - 16-01-2013

streetrace foorumist kasutaja Eclipsel on platvorm puksiir, on vedanud E38't ja muid suuremaid ja hinnalisi liikureid, pole küll ise kokku temaga sellel teemal puutunud, aga tean, et veab ka tuunitud autosi, siis arvan, et tema puhul ei tohiks olla probleemi sellist laadi tegelasega, kes autole haiget teeks.


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - Karl - 16-01-2013

Teda ma Rolzile ka soovitasin juba Eusa_angel


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - Indrek001 - 17-01-2013

(17-01-2013, 01:33 AM)nostromo Kirjutas: Kust sai uurida ega autol mingeid piiranguid peal pole?

Peaks see olema,

http://195.80.106.137:9050/soidukiPiirang



RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - nostromo - 17-01-2013

Tnx juba leidsin ise kaEusa_angel


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - Rolz - 21-01-2013

(16-01-2013, 07:00 PM)Eero_S Kirjutas: streetrace foorumist kasutaja Eclipsel on platvorm puksiir, on vedanud E38't ja muid suuremaid ja hinnalisi liikureid, pole küll ise kokku temaga sellel teemal puutunud, aga tean, et veab ka tuunitud autosi, siis arvan, et tema puhul ei tohiks olla probleemi sellist laadi tegelasega, kes autole haiget teeks.

Kasutasingi teda, VÄGA rahule jäin, väga meeldiv/hooliv suhtumine veetavatesse oli, hind ka OK. Ainult kiidusõnad! Soovitan julgelt, kui kellelgi puksiiri vaja on.




RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - Sheik - 21-01-2013

(21-01-2013, 12:07 AM)Rolz Kirjutas:
(16-01-2013, 07:00 PM)Eero_S Kirjutas: streetrace foorumist kasutaja Eclipsel on platvorm puksiir, on vedanud E38't ja muid suuremaid ja hinnalisi liikureid, pole küll ise kokku temaga sellel teemal puutunud, aga tean, et veab ka tuunitud autosi, siis arvan, et tema puhul ei tohiks olla probleemi sellist laadi tegelasega, kes autole haiget teeks.

Kasutasingi teda, VÄGA rahule jäin, väga meeldiv/hooliv suhtumine veetavatesse oli, hind ka OK. Ainult kiidusõnad! Soovitan julgelt, kui kellelgi puksiiri vaja on.

Tõin enda masina ka temaga ära.Tiptop


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - kaval - 22-01-2013

tervist,sooviks mõne automaalri kontakti kes normaalse hinnaga auto üle võõpaks,eeltööd tehtud pea lõpuni,kerge lihv tuleks veel anda,
asjaga suht kiire ka ,varsti kevad käes


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - itbilen - 22-01-2013

(22-01-2013, 09:33 AM)kaval Kirjutas: tervist,sooviks mõne automaalri kontakti kes normaalse hinnaga auto üle võõpaks,eeltööd tehtud pea lõpuni,kerge lihv tuleks veel anda,
asjaga suht kiire ka ,varsti kevad käes

kerelux
Olen ise mitu autot seal teinud.Galeriis punane Transporter T5,SEL 600, Saab 99 ja tuttava 911. Soovitan soojalt. Ei tea kuidas on poolikult juba ettevalmistatud tööga aga proovi...


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - Eero_S - 22-01-2013

Värvitööd teevad hästi. Smile Ka minu MB on seal värvitud, leiab ka pildi galeriist.

See osa, mille nüüd kirjutan ei pruugi puutuda üldse Kerelux'i. Minu auto läks Lesvenisse sügisel 2011, sooviti teha keretööd täies mahus, et auto kestaks. Reaalsus on see, et auto on põhja alt täiesti tegemata, põhjas on isegi auk sees. Kui ma nüüd leidsin sealt galeriist enda auto pildi, siis ma tahaks arvata, et ka keretööd tehti seal ja Kerelux ei teadnud kliendi täieliku soovi, mis paneb mind imestama selle üle, miks küsiti Lesvenis 2500€ sellise tegemise eest, keretööde hind sisaldas esistanget ja kasutatud tagaluuki(mis nüüdseks juba roostetab). Samuti roostetab seest poolt parempoolse tagatule ümbrus. Kapott ei ole ka sirgelt peal, aknapoolsed nurgad irvitavad ülespoole, kundepoolne rohkem.

Tänu sellele, et keretööd on tehtud nii nagu nad on otsin tegijat, kes suudab minu auto kere korda teha nii, et see ka edaspidi kestaks ja ma ei pea iga aasta seda uuesti tegema.


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - itbilen - 22-01-2013

(22-01-2013, 11:09 AM)Eero_S Kirjutas: otsin tegijat, kes suudab minu auto kere korda teha nii, et see ka edaspidi kestaks ja ma ei pea iga aasta seda uuesti tegema.

Kui rooste juba kerel sees on siis täielikku garantiid selle vastu lihtsalt ei saa, vähemalt sellise summa eest. Roostest on v6imalik jagu saada aga rahanumbrid siis juba teised...


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - Eero_S - 22-01-2013

2500€ on päris suur summa, mille eest keretöid teha, selle eest tahaks saada vähe teistsugusemat kvaliteeti, kui lihtsalt ületuise, mis konkreetselt minu autole on tehtud.

Kõike on võimalik teha, lihtsalt otsin tegijat eraisiku valdkonnast, kes teeb asja südamega ja ei kirjuta selle eest välja arvet, mille kuulmisest võid sinna samma p*rseli kukkuda. Kahjuks, aga need mehed, keda mina tean omavad sellist järjekorda uksetaga, et mul mädaneb enne auto kätte ära, kui ma nende juurde tegemisse saaks.


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - itbilen - 22-01-2013


Minu autod on tehtud igatahes VÄGA kvaliteetselt ja ei roosteta kusagilt.


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - V@hh - 22-01-2013

Vana auto korral on nii et võid kui hea keretöö teha, kuid kui korralik roostetõrje- määrimine lõpuks tegematta jätta on kogu eelnev tühi töö ja vaevanägemine.


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - soulfly2003 - 22-01-2013

tere!

mure järgmine,külma mootoriga pidureid vajutades kukuvad pöörded alla,autol lakkas ka turba töötamast,oskab keegi aidata mis viga võib olla.

e290,96a


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - Rolz - 22-01-2013

Kas sõiduki tagurpidi juhtimisel ESP ka töötab?


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - soulfly2003 - 22-01-2013

(22-01-2013, 09:50 PM)Rolz Kirjutas: Kas sõiduki tagurpidi juhtimisel ESP ka töötab?

ei tea,ei ole nii proovind või tähele pannud!