Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum
Kirjuta, küsida võib kõike! - Printerisõbralik versioon

+- Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum (https://foorum.clubmb.ee)
+-- Foorum: Mercedes-Benz Eesti Klubi (https://foorum.clubmb.ee/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Foorum: Vaba teema (https://foorum.clubmb.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: Kirjuta, küsida võib kõike! (/showthread.php?tid=7421)



RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - Janis14 - 28-06-2012

Keegi oskab öelda mis veljega on tegu ? http://www.upload.ee/image/2470035/3571016676_2c09986cf2_o.jpg


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - Karl - 28-06-2012

BBS, mudelit ei tea.


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - Eero_S - 29-06-2012

Varajastele ärkajatele. Smile

W124, 5'ne automaat. Kastiõli lisamiseks peab kindlasti auto üles tõstma või saab ka kusagilt mujalt(õlivarda august?). Auto ülestõstmis võimalus hetkel puudub.

Kusagilt radikast/radika juurest tilgub, kuna on jõudnud ka mootori ära lägastada, siis hetkel poe ees vaadates ei suutnud lekkekohta tuvastada.


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - ZE_KA - 29-06-2012

(28-06-2012, 11:46 PM)Janis14 Kirjutas: Keegi oskab öelda mis veljega on tegu ? http://www.upload.ee/image/2470035/3571016676_2c09986cf2_o.jpg
Bbs rs



RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - v6sa - 29-06-2012

(29-06-2012, 01:36 AM)Eero_S Kirjutas: Varajastele ärkajatele. Smile

W124, 5'ne automaat. Kastiõli lisamiseks peab kindlasti auto üles tõstma või saab ka kusagilt mujalt(õlivarda august?). Auto ülestõstmis võimalus hetkel puudub.

Kusagilt radikast/radika juurest tilgub, kuna on jõudnud ka mootori ära lägastada, siis hetkel poe ees vaadates ei suutnud lekkekohta tuvastada.

Õlivarda august täidetaksegi. Õlitaset kontrollid töötava mootoriga. Üle tasub kaeda voolikute ühendused torude külge - need on kohe mootori esiosas ja stange alt nähtavad (kui just täiskatet all ei ole).


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - Eero_S - 29-06-2012

Ei ole mingit katet all. Tilgubki ilmselt ühenduskoht sellepärast, et kohapeal seistes jäävad tilgad mootorist ettepoole. Märg on auto eest vaadates parempoolne voolik.

Minu loogika ütleb, et seisva mootoriga kasti õlitase madalamaks ei saa minna. Kontrollitud sai küll sooja, kuid seisva mootoriga ja tase oli alla miinimumi.


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - ReinGSM - 29-06-2012

(29-06-2012, 09:24 AM)Eero_S Kirjutas: Ei ole mingit katet all. Tilgubki ilmselt ühenduskoht sellepärast, et kohapeal seistes jäävad tilgad mootorist ettepoole. Märg on auto eest vaadates parempoolne voolik.

Minu loogika ütleb, et seisva mootoriga kasti õlitase madalamaks ei saa minna. Kontrollitud sai küll sooja, kuid seisva mootoriga ja tase oli alla miinimumi.
Seisvaga läheb kõrgemaks. Kontrollid töötava mootoriga P peal.




RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - Priit - 29-06-2012

(29-06-2012, 09:24 AM)Eero_S Kirjutas: Ei ole mingit katet all. Tilgubki ilmselt ühenduskoht sellepärast, et kohapeal seistes jäävad tilgad mootorist ettepoole. Märg on auto eest vaadates parempoolne voolik.

Minu loogika ütleb, et seisva mootoriga kasti õlitase madalamaks ei saa minna. Kontrollitud sai küll sooja, kuid seisva mootoriga ja tase oli alla miinimumi.

Vaata voolikud üle. Väga võimalik variant, et voolik(ud) ise vajavad vahetamist (kui varem ei tilkunud ja nüüd lekib), vaata, kas voolikud on märjad.

Kastiõli tase (vasakul töösooja õli tase, paremal jaheda õli tase; kontrollitakse P peal, enne käigud läbi lülitada):
   


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - Eero_S - 29-06-2012

Kurb lugu on see, et ma ei tea, kui kaua ta on lekkinud. Auto ostsin Teisipäeva õhtul(täiesti võimalik, et siis veel ei tilkunud) ja tilk-kaks kukub maha umbes tunnise seismise jooksul või siis, kui auto tühikäigul käib, siis kusagil kaks-kolm tilka minutis.

Praegu küll ei saa proovida ja vaadata, aga seisva, kuid töösooja õli tase oligi nii nagu vasakul pildil seal varda alumises otsas.

Isiklikult arvan, et õli on vähe, seda enam, et tilgad on maas ja üks voolikutest on märg.


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - Laur - 29-06-2012

Tihti lekivad kastist radikasse minevate torude ühenduskohad. Enamasti aitab seibide vahetusest.


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - Priit - 29-06-2012

(29-06-2012, 10:38 AM)Eero_S Kirjutas: Kurb lugu on see, et ma ei tea, kui kaua ta on lekkinud. Auto ostsin Teisipäeva õhtul(täiesti võimalik, et siis veel ei tilkunud) ja tilk-kaks kukub maha umbes tunnise seismise jooksul või siis, kui auto tühikäigul käib, siis kusagil kaks-kolm tilka minutis.

Praegu küll ei saa proovida ja vaadata, aga seisva, kuid töösooja õli tase oligi nii nagu vasakul pildil seal varda alumises otsas.

Isiklikult arvan, et õli on vähe, seda enam, et tilgad on maas ja üks voolikutest on märg.

Seisva mootoriga taset ei mõõdeta. Sinu autol nagu aru saan on tase parempoolse pildi järgi (mis kasti number on?). Ehk täiesti töösoe kast, lappad käigud läbi ja siis P peale, mootor käib, õlitase peab jääma min ja max vahele. Kui kontrollid taset külma mootoriga, siis kõik muu sama, aga õlitase ca 1 cm ALLA min kriipsu.
Edit: Olenemata kasti margist töösooja õli tase peab olema min ja max joonte vahel.




RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - Eero_S - 29-06-2012

722.5 on VIN'i järgi kast, kui seda just kunagi vahetatud pole.

Tase on igaljuhul alla miinimumi hetkel, olenemata sellest, kas mootor töötab või mitte ja kas on soe või mitte, kohe kui vaba hetk tekib lähen ostan õli(dexron II) ja valan juurde.

EDIT: Õli juurde valatud ja lekkekoht tuvastatud. Lekibki ülemineku koht. Samas toru ise on rooste poolt väljast puretud, seega ei hakka seda tihendit üksi seal välja vahetama, läheb kõik kogu täiega.


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - 2015c - 22-07-2012

Mida arvate kui orig vedru natuke lühemaks võtta et w124 natuke allapoole lasta? On amordil piisavalt ruumi(st käiku, et lõppu ei peksaks jne) ja palju huvitav sillaseaded muutuvad? Praegu meenutab mu w124 w463'e Eusa_angel Tulemus võiks olla selline: [Pilt: AMG%252520Styling%2525202_W124%252520coupe_1.jpg]


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - Indr3k - 22-07-2012

Teab keegi kas autos nutitelefoni laadimine mõjutab kuidagi telefoni aku eluiga? Kuna toalaadija väljundvõimsus on 800mA aga autolaadijatel 2000mA ja üle selle. Tahes tahtmata kipub aku tühjaks saama ikka väljaspool kodu ja suvel ringisõitmist palju.


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - 2015c - 22-07-2012

(22-07-2012, 07:40 PM)Indr3k Kirjutas: Teab keegi kas autos nutitelefoni laadimine mõjutab kuidagi telefoni aku eluiga? Kuna toalaadija väljundvõimsus on 800mA aga autolaadijatel 2000mA ja üle selle. Tahes tahtmata kipub aku tühjaks saama ikka väljaspool kodu ja suvel ringisõitmist palju.
Niipalju kui ma telefone olen ostnud, siis alati on soovitatud toalaadijat(kuna laeb ''rahulikumalt'). Suure laadimisega kaotad aku eluiga.



RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - martiini - 22-07-2012

(22-07-2012, 07:40 PM)Indr3k Kirjutas: Teab keegi kas autos nutitelefoni laadimine mõjutab kuidagi telefoni aku eluiga? Kuna toalaadija väljundvõimsus on 800mA aga autolaadijatel 2000mA ja üle selle. Tahes tahtmata kipub aku tühjaks saama ikka väljaspool kodu ja suvel ringisõitmist palju.
Suht drastiliselt mõjub, vanasti oli No Kia eriti tundlik sellele oma lolli aku pärast.



RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - itbilen - 22-07-2012

V6ib ka inverteriga ja toalaadijaga...



RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - 2015c - 23-07-2012

(22-07-2012, 03:52 PM)2015c Kirjutas: Mida arvate kui orig vedru natuke lühemaks võtta et w124 natuke allapoole lasta? On amordil piisavalt ruumi(st käiku, et lõppu ei peksaks jne) ja palju huvitav sillaseaded muutuvad? Praegu meenutab mu w124 w463'e Eusa_angel Tulemus võiks olla selline: [Pilt: AMG%252520Styling%2525202_W124%252520coupe_1.jpg]
Paranoid



RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - siimruz - 23-07-2012

Tere

Suurt ei jutu nende vedrude ja amortidega midagi kui vedru lõikad kuni kolmveerand tiiru. Omal olen sedasi kahel MB-l reguleerinud kõrguse parajaks. Jah minul on nad pühapäeva käulad suure rahvaga ei sõida ja ringrajal ei käi. Seda ma ei oska õelda mis ta sellistes oludes teeb. Siis võib juhtuda küll et võib põhja lüüa.

Siim


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - 2015c - 23-07-2012

(23-07-2012, 03:04 PM)siimruz Kirjutas: Tere

Suurt ei jutu nende vedrude ja amortidega midagi kui vedru lõikad kuni kolmveerand tiiru. Omal olen sedasi kahel MB-l reguleerinud kõrguse parajaks. Jah minul on nad pühapäeva käulad suure rahvaga ei sõida ja ringrajal ei käi. Seda ma ei oska õelda mis ta sellistes oludes teeb. Siis võib juhtuda küll et võib põhja lüüa.

Siim
Hei, arvad tõesti et ainult kolmveerand? Aga noh, saab proovida. Praegu on rehvi pealt ja koopa ääre vahe 6cm, ikka väga palju, all orig vedru(alguses oli veel kõrgem kui alla panin, natuke alla vajunud). Ma sõidan nii 90+% üksi või kahekesi ja ei pane ralli.