Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum
Kirjuta, küsida võib kõike! - Printerisõbralik versioon

+- Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum (https://foorum.clubmb.ee)
+-- Foorum: Mercedes-Benz Eesti Klubi (https://foorum.clubmb.ee/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Foorum: Vaba teema (https://foorum.clubmb.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: Kirjuta, küsida võib kõike! (/showthread.php?tid=7421)



RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - gert212 - 28-02-2011

Kas Pärnus on kohta, kus on võimalik vahetada W211 mootoriõli ja nullida servise kiri va. Silberauto.


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - W2intz - 02-03-2011

Huvitav et 85. a toodetud w124 on üks bensupump. 91a w124 on kaks bensupumpa jadamisi, ning pumbareleel on kaks kaitset üks kangem kui teine, aga mis eesmärgil 2 pumpa?


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - hents99 - 02-03-2011

(02-03-2011, 02:24 PM)W2intz Kirjutas: Huvitav et 85. a toodetud w124 on üks bensupump. 91a w124 on kaks bensupumpa jadamisi, ning pumbareleel on kaks kaitset üks kangem kui teine, aga mis eesmärgil 2 pumpa?

Oleneb ka mootorist. Kuigi jah vanematel olid miskised päris kanged Boschi pumbad ala tootlikusega 600hp (võimalik, et tegemist oligi "044" pumbaga, mis on euros tuuningautodel nr1 pump). 044 number tähendab Boschi tootekoodi kolme viimast numbrit muidu.

Edit: Mina olen täheldanud, et R4 mootor kasutab 1 pumpa ja R6 kahte.


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - Rando - 02-03-2011

w210 97, kuidas ma selle hooldusvälba ära nullin?Jutt käib siis sellest, mis auto käivitamisel ilmub läbisõidu lahtrisse.


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - mkik - 02-03-2011

(02-03-2011, 06:50 PM)Rando Kirjutas: w210 97, kuidas ma selle hooldusvälba ära nullin?Jutt käib siis sellest, mis auto käivitamisel ilmub läbisõidu lahtrisse.

1. süüde sisse ja vajuta kiiresti kaks korda järjest 0. Seejärel keera süüde välja.

2. Nüüd hoia 0 all ja samal ajal keera süüde sisse ja hoia 0 niikaua kuni kuuled piiksu.

3. Peaks displayl siis näitama 15000km


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - W2intz - 02-03-2011

(02-03-2011, 03:35 PM)hents99 Kirjutas:
(02-03-2011, 02:24 PM)W2intz Kirjutas: Huvitav et 85. a toodetud w124 on üks bensupump. 91a w124 on kaks bensupumpa jadamisi, ning pumbareleel on kaks kaitset üks kangem kui teine, aga mis eesmärgil 2 pumpa?

Oleneb ka mootorist. Kuigi jah vanematel olid miskised päris kanged Boschi pumbad ala tootlikusega 600hp (võimalik, et tegemist oligi "044" pumbaga, mis on euros tuuningautodel nr1 pump). 044 number tähendab Boschi tootekoodi kolme viimast numbrit muidu.

Edit: Mina olen täheldanud, et R4 mootor kasutab 1 pumpa ja R6 kahte.

Täitsa huvitav, mootorid on identsed 2.6 bensukad, lihtsalt aasta arv on erinev. Aga eks ta ole lihtsalt siis uusim lahendus, võta nüüd kinni.


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - maku007 - 03-03-2011

Kas keegi laeks üllese pildi kus w124 käsipiduri süsteem. Mul mõlemalt poolt asi puhas.


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - Muhulane - 03-03-2011

Sätin oma küsimuse õigesse rubriiki.
Ehk siis millise lakiga 124 keskkonsooli puitosa spoon uuesti üle lakkida?


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - bro - 05-03-2011

(27-02-2011, 09:57 AM)bro Kirjutas:
(26-02-2011, 08:34 PM)janek126 Kirjutas:
(26-02-2011, 07:59 PM)bro Kirjutas: Auto seisis poolteist nädalat maja ees tuule ja külma meelevallas ja praegu ei tööta kesklukk, võib olla et midagi lihtsalt kinni külmunud? Tahaks pagassi pääseda, aga ei saa lukust lahti seda Big Grin

Reeglina vaakumvoolikud ja lukkude liigendid, mis lähevad külmaga jäigaks.
Ürita saada kuskile sooja garaazi seisma ja määri liigendid/kontrolli voolikud.
Mõnikord aitab ka pikem sõit- sulavad lahtiIcon_idea

Edud.
Janek.

Tänud!

Lukkude liigendid üle vaadatud ja autoga sõitmas ka käidud, ka tagumise istme all olevad vaakum voolikud kontrollitud. Pagassi ja küttepaagi luugi sai nüüd lahti, aga mis ei tööta, on kesklukk. On veel midagi soovitada, mida võiks kontrollida?


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - bro - 05-03-2011

Sain juba probleemist võitu, sai paar pistikut korraks lahti võetud ja kokku uuesti pandud ja kesklukk hakkas tööle Smile


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - Renkju - 05-03-2011

(03-03-2011, 08:41 PM)Muhulane Kirjutas: Sätin oma küsimuse õigesse rubriiki.
Ehk siis millise lakiga 124 keskkonsooli puitosa spoon uuesti üle lakkida?

Kas vana lakk on täielikult eemaldatud?
Igatahes võid proovida kriimukindlat autolakki, jääb pikemaks ajaks kestma ja poleerides saad väga ilusa läike, alus pinnal võiks kasutada läikivat puidulakki, siis matistada ja siis üks kiht veel puidulakki ning viimaks kanna autolakk, otseloomulikult püssi sobivat.
Soovitatavalt leida proovi detail.


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - Muhulane - 05-03-2011

Ma ei hakka ennem asjaga tegelema,kuni asjast õiget pilti poleIcon_smile Kuna puidulakke on mitut sorti,siis oleks hea teada,et milline lakk täpsemalt? Kas veebaasil lakk? Nitrolakk?


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - Renkju - 05-03-2011

Pigem Nitro


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - janek126 - 05-03-2011

(05-03-2011, 06:20 PM)Muhulane Kirjutas: Ma ei hakka ennem asjaga tegelema,kuni asjast õiget pilti poleIcon_smile Kuna puidulakke on mitut sorti,siis oleks hea teada,et milline lakk täpsemalt? Kas veebaasil lakk? Nitrolakk?

Veebaasil lakiga sa ei saa sellist kihi paksust, kui on originaalis.
Saab, kuid 30x vähemalt pead lakkima.

Mina soovitaks mingit nn. mööblilakki.
Need suht pommikindlad tänapäeval- ei hakka jooksma ja kui hästi pingutada saad mingi 4-5 kihiga originaalilähedase tulemuse.


Edud.


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - bro - 05-03-2011

Valuka pealt läks pärast viimast rehvivahtuse korda plastikust Mercedes-Benz märk (embleem) kaduma, kas on kohta, kes selliseid asju/vidinaid ka müüvad? Lihtsalt rõve on vaadata, kui velje keskel nö auk on Big Grin


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - janek126 - 05-03-2011

(05-03-2011, 06:41 PM)Renkju Kirjutas: Pigem Nitro

Nitroga see jama, et kuivab liiga kiiresti, mis tähendab et jääb matiks.
(05-03-2011, 06:44 PM)bro Kirjutas: Valuka pealt läks pärast viimast rehvivahtuse korda plastikust Mercedes-Benz märk (embleem) kaduma, kas on kohta, kes selliseid asju/vidinaid ka müüvad? Lihtsalt rõve on vaadata, kui velje keskel nö auk on Big Grin

http://www.vannetukku.fi/vannetarvikkeet-keskimerkit-c-90_162.html

Vaata sealt.Icon_biggrin
Ja muidugi Silber.


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - Renkju - 05-03-2011

No ma ehk ei pea silmas nitrobaasil, aga hoopis lahusti, laki ja kõvendi segu, mida kasutatakse mööbli lakkimiseks. Ma teeks kaks kihti mööblilakiga ja siis viimased kaks autolakiga. Tulemus jääb tugev ja läikiv


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - Muhulane - 05-03-2011

Korra mõtlesin ise "marine warnich" peale või paadilaki peale. Omadustelt tugevad ja kõrgläikega.Paadilakk isegi parem aga liiga mürgine jälle.Ei soovitata siseruumides kasutada.
Ok,et siis mööblilakk pluss autolakk.


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - janek126 - 05-03-2011

(05-03-2011, 06:49 PM)Renkju Kirjutas: No ma ehk ei pea silmas nitrobaasil, aga hoopis lahusti, laki ja kõvendi segu, mida kasutatakse mööbli lakkimiseks. Ma teeks kaks kihti mööblilakiga ja siis viimased kaks autolakiga. Tulemus jääb tugev ja läikiv

ThumbsupThumbsupThumbsup
Nii peaks hea saama.


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - Werewolf - 05-03-2011

Mina enda omale lasingi paadilaki peale ja tulemus väga hea. Paadilakil veel see pluss, et ta jääb samamoodi tiba kummine kui originaal.