Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum
Kirjuta, küsida võib kõike! - Printerisõbralik versioon

+- Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum (https://foorum.clubmb.ee)
+-- Foorum: Mercedes-Benz Eesti Klubi (https://foorum.clubmb.ee/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Foorum: Vaba teema (https://foorum.clubmb.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: Kirjuta, küsida võib kõike! (/showthread.php?tid=7421)



RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - Ur3o - 12-02-2011

no õhtust Wink
selline küsimus tekkis siin,et ega ei tea keegi Vito/v-klass (638) bussi omanikest või lihtsalt huvilistest, kas neil isenditel on olemas ka välis temperatuuri näidik ?
nagu auto on aastast 2000. Võiks nagu ju olla Big Grin aga ei ole...
Ja nii imelik kui see ka ei ole, siis jubedalt tunnen sellest pisikesest lisavigurist puudust. Sad
aga jah, kas mõnel isendil on see olemas, Või tõesti, jäeti see sõiduk sellest ilma ?

Ja küsimus veel sama sõiduki kohta.
Nimelt taga ustel (kaks taga ust, Mitte luuk) omab akna soojendusi.
Aga mitte kusagilt ei leia armatuurist nuppu, mis need võiks tööle lülitada.
Vb keegi jällegi oskab öelda, kuidas need toimima hakkavad?

Palju tänu Wink


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - Nostop - 13-02-2011

[Pilt: 86967-w210_cluster.jpg]

see väike tuluke millalgil põlema ka hakkab? või mida see tuleke seal tähendab või miks tea seal on.


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - Cane - 13-02-2011

(13-02-2011, 01:31 PM)Nostop Kirjutas: [Pilt: 86967-w210_cluster.jpg]

see väike tuluke millalgil põlema ka hakkab? või mida see tuleke seal tähendab või miks tea seal on.

Kas see mitte kütuse tuli pole?
Hakkab põlema siis kui paagis on kütet minimaalselt(ei oska liitrites öelda).


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - Nostop - 13-02-2011

(13-02-2011, 03:10 PM)Cane Kirjutas:
(13-02-2011, 01:31 PM)Nostop Kirjutas: http://pildipark.clubmb.ee/pilt/86967-w210_cluster.jpg

see väike tuluke millalgil põlema ka hakkab? või mida see tuleke seal tähendab või miks tea seal on.

Kas see mitte kütuse tuli pole?
Hakkab põlema siis kui paagis on kütet minimaalselt(ei oska liitrites öelda).
pm topelt tuli w? algul hakkab see punane ala põlema ja kui sellest ka vähem on siis hakkab see väike tilluke tuli seal põlema?


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - Randar - 13-02-2011

(12-02-2011, 11:20 PM)Ur3o Kirjutas: no õhtust Wink
selline küsimus tekkis siin,et ega ei tea keegi Vito/v-klass (638) bussi omanikest või lihtsalt huvilistest, kas neil isenditel on olemas ka välis temperatuuri näidik ?
nagu auto on aastast 2000. Võiks nagu ju olla Big Grin aga ei ole...
Ja nii imelik kui see ka ei ole, siis jubedalt tunnen sellest pisikesest lisavigurist puudust. Sad
aga jah, kas mõnel isendil on see olemas, Või tõesti, jäeti see sõiduk sellest ilma ?

Ja küsimus veel sama sõiduki kohta.
Nimelt taga ustel (kaks taga ust, Mitte luuk) omab akna soojendusi.
Aga mitte kusagilt ei leia armatuurist nuppu, mis need võiks tööle lülitada.
Vb keegi jällegi oskab öelda, kuidas need toimima hakkavad?

Palju tänu Wink

Minu omal igatahes on väli temp. andur olemas. Ikka seal samas esistange sees.
Tagaakna soojenduse nupp ka kenasti armatuuri keskkonsoolil.


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - Cane - 13-02-2011

(13-02-2011, 04:06 PM)Nostop Kirjutas:
(13-02-2011, 03:10 PM)Cane Kirjutas:
(13-02-2011, 01:31 PM)Nostop Kirjutas: http://pildipark.clubmb.ee/pilt/86967-w210_cluster.jpg

see väike tuluke millalgil põlema ka hakkab? või mida see tuleke seal tähendab või miks tea seal on.

Kas see mitte kütuse tuli pole?
Hakkab põlema siis kui paagis on kütet minimaalselt(ei oska liitrites öelda).
pm topelt tuli w? algul hakkab see punane ala põlema ja kui sellest ka vähem on siis hakkab see väike tilluke tuli seal põlema?

Siis on mu pakutu valeSmirk


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - Laur - 13-02-2011

Võimalik, et seal taga on displey taustavalguse andur. Displeide valgustugevus muutub, olenevalt kui hele või pime on salongis.
Ei mõjuta kellade tagust valgust.
See on siiski lihtsalt oletus, sest mingisuguseid silmasi on veel armatuuril ja ka tahavaate peeglis. Mine võta nüüd kinni.


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - Rolz - 13-02-2011

Kusjuures ka mul on sama küsimus selle kohta. See tuli W140, see "tuluke", W140 on ta spidolahtris.
Peale vaadates oleks nagu tavaline kollane pirnipesa. Sama on w203/W463 jne.


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - rahu - 13-02-2011

ka mind on huvitanud mis tuli vms see on, autoks w202, tuli asub spidoka keskmest paar senti all pool...


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - dizze - 14-02-2011

Hei!

Kas siin foorumis kellegil w123 limu pole ?
Vähemalt mulle küll praegu silma ei jäänud...
Kui on siis mul sellisele isendile mõned klaasid pakkuda ja nipetnäpet veel.


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - ReinGSM - 15-02-2011

(14-02-2011, 01:38 AM)dizze Kirjutas: Hei!

Kas siin foorumis kellegil w123 limu pole ?
Vähemalt mulle küll praegu silma ei jäänud...
Kui on siis mul sellisele isendile mõned klaasid pakkuda ja nipetnäpet veel.

http://foorum.clubmb.ee/showthread.php?tid=19538

kasutaja kork omas ka pikka 123


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - Joonas - 15-02-2011

(13-02-2011, 09:37 PM)Rolz Kirjutas: Kusjuures ka mul on sama küsimus selle kohta. See tuli W140, see "tuluke", W140 on ta spidolahtris.
Peale vaadates oleks nagu tavaline kollane pirnipesa. Sama on w203/W463 jne.

Kui mu mälu mind ei peta siis too jubin on valgus andur mis reguleerib tulede valgustugevust.


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - Renkju - 15-02-2011

Minule teade olevat on tegu tegelikult hoopis tulukusega, mis on isenditel, millel on kas sisi Tempomat või Speedlimiter ning see tuluke peaks siis põlema minema, kui autojuht on määranud sõltuvalt Riigis oleva kiiruspiirangu, nt. suviti 100 km/h, siis see tuluke süttib kui sada kilomeetrit tunnis on saavutatud ning sellest kiirusest auto enam üle ei lähe enne, kui kiiruse piirangut pole maha võetud. Seda siis saab teha vastavalt kangilt, mis on mudeli varustuses.

Ma pole sada protsenti kindel, aga justkui oleks seda kuulnud.
Eusa_eh


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - Ur3o - 16-02-2011

(15-02-2011, 07:25 PM)Renkju Kirjutas: Minule teade olevat on tegu tegelikult hoopis tulukusega, mis on isenditel, millel on kas sisi Tempomat või Speedlimiter ning see tuluke peaks siis põlema minema, kui autojuht on määranud sõltuvalt Riigis oleva kiiruspiirangu, nt. suviti 100 km/h, siis see tuluke süttib kui sada kilomeetrit tunnis on saavutatud ning sellest kiirusest auto enam üle ei lähe enne, kui kiiruse piirangut pole maha võetud. Seda siis saab teha vastavalt kangilt, mis on mudeli varustuses.

Ma pole sada protsenti kindel, aga justkui oleks seda kuulnud.
Eusa_eh

97a CLK, on olemas püsikiiruse hoidja ja kiiruse piiraja, ehk seesama Limiteerija vms Smile
kuid seda. see tuluke ei näita.
vaid selle jaoks on olemas armatuuris eraldi kollane Kiri "LIM" mis süttib, kui limiit peale panna.
Maha läheb ta siis kas KickDown alla, või kangist maha.
kuid seesama tuluke/andur või mis iganes eeltoodud pildil on, on ka olemas.
Ennastki huvitab, mis see olla võib Big Grin


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - väikemees - 17-02-2011

Kui see valguseandur on, siis seda väga lihtne testida. Pimendada või valgustada!


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - Rolz - 17-02-2011

Speedtronic'ul on eraldi dispaly LIM näol ja aktiveerimise tuli kangil.
Googeldades anna ka kaks teooriat:
1) Valgussensor - Ok aga mida ta reguleerib seal siis? Võtame vanemad mudelid (ntx w140, millel üliväike LCD display spidol) - ainult selle valgustugevust siis? Samas uuematel, millel ka sama "kollane punkt" on, on juba nagunii valgussenorid peal.
2) Kiiruse märguanne - Mingite teooriate kohaselt saab tehas/müüja/remontija aktiveerida vastavalt selles riigis kehtiva maksimumkiiruse autole ja kui seda ületada, läheb põlema.
Mina pole seda põlema saanud sõites ka maksimuskiirusel.
Jäin ise mõtlema seda, et vanematel isenditel olid ju spidole märgitud kollasega käikuda maksimum pikkused/kiirused...ega see äkki seda karjuma ei hakka...Seda muidugi lihtne proovida.
Igasuguse süttimise teooria kohasel peaks/võiks see süüte ajal põlema minna muidugi...


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - Laur - 17-02-2011

Valgussensor nagu ma alguses arvasin tundub vale, kohe kui päike näkku paistma hakkab, lähevad ka kirjad heledaks, selleks tundub ikkagi olema andur armatuuri peal, akana puhurite vahel.
Menüüdest saab valida talverehvi maksimum kiiruse, kuid kõige väiksem on 160 km/h ei taha praegu proovida. Ja ei tundu tule moodi olevat ka.


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - Rolz - 17-02-2011

See andur seal armatuuri peal on päikese sensor kliima juhtimise jaoks.
Üldiselt mind ajab teadmatus närvi Smile


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - Laur - 17-02-2011

Eks ma võtan siis homme taskulambi ühes ja valgustan kõiki neid kummalisi koht ja kirjutan siia ka mis teada sain.


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - rix21 - 17-02-2011

tervist sooviks teada kas sellised veljed istuvad 210nele alla http://album.ee/user/552675