Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum
Kirjuta, küsida võib kõike! - Printerisõbralik versioon

+- Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum (https://foorum.clubmb.ee)
+-- Foorum: Mercedes-Benz Eesti Klubi (https://foorum.clubmb.ee/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Foorum: Vaba teema (https://foorum.clubmb.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: Kirjuta, küsida võib kõike! (/showthread.php?tid=7421)



RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - Cane - 12-10-2010

Krt ma ei oska eriti paremini esitada seda küsimustEusa_doh
Aga roolivõimendipump saab tööks vajaliku jõu mootorilt rihmülekande abil, ja lõpuni välja keerates peaks pöörded langema kuid mis asi takistab pööretel langemast?

Loodan, et kuidagi on point aru saadav.


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - hents99 - 12-10-2010

Küsimus oli väga õige, mingi ninatark ei osanud küsimusele vastata ja hakkas sõnadega mängima, mitte ilmselt kõige paremini.

Pöörded langevad (Jah, see on väntvõlli pöörlemiskiirus, sagedus sageduseks), kui rool põhja keerata, sest suureneb koormus. Samakiirelt aga hakatakse süütenurka muutma varajasemaks, mille tulemusel pööre tõuseb taas.

Kui võtta ära näiteks tühikäigumootor/lisaõhuklapp ja süüde fikseerida, et see ei muutuks koormuse/pööretega, siis langeksid ka pöörded.


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - punnsilm - 12-10-2010

(09-10-2010, 11:18 AM)Laur Kirjutas: Esistange ilmselt mitte, kuna tiivad, tuled, kapott, kõik on erinevad. Tagumised tuled peaks sobima, stanget ei tea.

lisaks on kindlasti erinevad esitulede iluvõre poolsed kinnituskohad ja kinnitused või oli isegi nii, et tuleb tulede raamid, need mille peale keskmine lukupaneel kinnitub ja kus on ka kapoti lukustid , tervenisti välja vahetada. võibolla isegi keskmine lukupaneel.
ka ei sobi uuema punni tagumised, luugi küljes olevad tuled, vanema punni luugi külge- peab freesi või viiliga luugi kallale minema ja tuledele veits ruumi tegema.


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - Cane - 12-10-2010

Tänud Hents

Ma pean selle kohta mingi väikse värgi kirjutama.Icon_biggrin
Nüüd õhtul käis sõitmas ja vaatasin, et 124 ei tõuse pöörded kui rool lõpuni välja keeratud.Retard


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - Laur - 12-10-2010

Normaalne juht ei hoiagi rooli lõppukeeratuna pinges, nii, et vile taga.


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - estmersbenz - 12-10-2010

(12-10-2010, 08:10 PM)hents99 Kirjutas: Küsimus oli väga õige, mingi ninatark ei osanud küsimusele vastata ja hakkas sõnadega mängima, mitte ilmselt kõige paremini.

Pöörded langevad (Jah, see on väntvõlli pöörlemiskiirus, sagedus sageduseks), kui rool põhja keerata, sest suureneb koormus. Samakiirelt aga hakatakse süütenurka muutma varajasemaks, mille tulemusel pööre tõuseb taas.

Kui võtta ära näiteks tühikäigumootor/lisaõhuklapp ja süüde fikseerida, et see ei muutuks koormuse/pööretega, siis langeksid ka pöörded.

Tänan hents99, et oskasid küsimusele vastata. Oleksin tõepoolest pidanud lisama, et ei saa küsimusest päris hästi aru, millest lähtuvalt vastasin nii täpselt kui võimalik (loomulikult mitte küsija mõnitamise eesmärgil, mis võib jätta sellise mulje esmapilgul). Siiski kogu minu lugupidamise juures sinu kui kaasklubilise vastu hents99, palun sul oma emotsioone paremini talitseda ja tsitaadi esimeses lauses toodud nipsakate väljenditega end edaspidi pisut tagasi hoida. Minu puhul ei ole tegemist ninatarga ega sõnadega keerutajaga, vaid perfektsionistiga ja pöörlemissagedus on siin justnimelt see õige tehniline termin, mida kasutada (mõõdab pöörleva keha pöörete arvu ajaühikus (p-1)). See selgitus lugupeetud hents99 ei ole mõeldud sind solvama (lihtsalt väike teemakohane selgitus), mida aga ei saa öelda sinu avaldusega minu suunas, kahjuks. Edaspidi saame ehk omavahel paremini läbi. Thumbsup


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - hents99 - 12-10-2010

Ei solvand ega ka tahtnud solvata ma kedagi.

Selle asemel, et sõnadega mängida (sa ju said aru, et normaalsel autol ei pöörle mootor mootoriruumis, vaid väntvõll mootoris sees, mille pöörlemiskiirust näeb tahhomeetrilt - seda ju küsija mõtles ja selgituse põhal ei saand ka muud arvata), võiks parem aidata, muidu on postitus sisuliselt tühipaljas möla.

No offence, aga ära ütle lugupeetud, kui sa seda ei mõtle, vot selline asi mulle ei meeldi.


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - estmersbenz - 13-10-2010

oh, lugupeetud hents99, valesti arvad. Ma pean lugu enamus inimestest, kaasa arvatud sinust ja ausalt.

Ja mingit sõnadega mängimist ei olnud, oli vaid õpetlik sissejuhatus oskuskeelde. Kuna üldkeeles on väga levinud väljend "mootori pöörded", siis üritasin natuke valgustada inimest/inimesi selle koha pealt, et mootor ei pöörle, vaid väntvõll ja seda nimetatakse pöörlemissageduseks, mitte pöörlemiskiiruseks ega mootori pööreteks.

Kuna minu puhul on tegemist perfektsionistiga, siis pidasin vajalikuks sellele ka tähelepanu juhtida. Seega postitus ei ole mitte tühipaljas möla nagu sa arvad, vaid pisut õpetlik nagu ka sinu postitus. Ükskõik, kes tehnikast kirjutab (eriti tehnilise hariduse omandanu, aga ka tehnikakauge inimene) võiks siiski õigele oskuskeelele rohkem tähelepanu pöörata, see on minu arvamus. Muidu on tulemuseks olukord, kus bensiin on bensiin ja diisel on diisel - üks solk kõik ja pole vahet, millist õli ning kus kohas me kasutame. Kui me ise keele rikume, siis ei ole pärast enam kelleltki midagi küsida.


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - Randar - 13-10-2010

Kuidas saada lahti rähnist kes üritab maja voodrisse pesaauku teha?
Asjaga kiire kuna ta lausa terroriseerib.
PS. relva ei oma.


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - Cane - 13-10-2010

(12-10-2010, 08:10 PM)hents99 Kirjutas: Küsimus oli väga õige, mingi ninatark ei osanud küsimusele vastata ja hakkas sõnadega mängima, mitte ilmselt kõige paremini.

Pöörded langevad (Jah, see on väntvõlli pöörlemiskiirus, sagedus sageduseks), kui rool põhja keerata, sest suureneb koormus. Samakiirelt aga hakatakse süütenurka muutma varajasemaks, mille tulemusel pööre tõuseb taas.

Kui võtta ära näiteks tühikäigumootor/lisaõhuklapp ja süüde fikseerida, et see ei muutuks koormuse/pööretega, siis langeksid ka pöörded.

Aga sama ei toimu karpaga mootoritel??

(12-10-2010, 10:07 PM)Laur Kirjutas: Normaalne juht ei hoiagi rooli lõppukeeratuna pinges, nii, et vile taga.
Ma lasen ka alati suts tagasi, et ei viliseks.


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - hents99 - 13-10-2010

Jagaja süütenurga reguleerimine peaks toimuma vaakumiga ehk sisuliselt samamoodi jah.


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - ReinGSM - 13-10-2010

(13-10-2010, 10:54 AM)kurjajuur Kirjutas: Kuidas saada lahti rähnist kes üritab maja voodrisse pesaauku teha?
Asjaga kiire kuna ta lausa terroriseerib.
PS. relva ei oma.
Mul tahtsid tuvid kunagi meeleheitlikult rõdu nurka põrandale pesa teha.
Koristasin pesa ära mitu korda, aga järgmine päev töölt koju tulles, uus pesa jälle peaaegu valmis.
Aitas see et koristasin pesa ära ja kallasin Domestost põrandale, siis enam uut pesa ei soovitud teha.
Kui see terrorist sul ühte kindlasse kohta üritab auku teha siis oleks sinulgi mõnest kange haisuga kemikaalist kasu ehk.

[Pilt: 2cf09355.jpg]


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - Lõoke - 13-10-2010

(13-10-2010, 10:54 AM)kurjajuur Kirjutas: Kuidas saada lahti rähnist kes üritab maja voodrisse pesaauku teha?
Asjaga kiire kuna ta lausa terroriseerib.
PS. relva ei oma.
Las linnud teevad mis tahavad!...Icon_idea


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - punnsilm - 13-10-2010

kui palju on veel peale kardaani kandelaagri tegelasi, mis kahe istme vahel kindalaeka all viu-viu-viu teeb? eelmine talv tegi eriti krõbeda külmaga paaril korral peale sõidu algust ja jäi vait, nüüd tagasi ja viu`tab sõidusooja autoga linnakiirusel. 2 aastat tagasi vilistas kandelaager maanteesõidul ja linnas oli vait.


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - Laur - 14-10-2010

124 tegi üks pisike pump kindalaeka taga kummalisi hääli.


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - v6sa - 14-10-2010

(13-10-2010, 10:54 AM)kurjajuur Kirjutas: Kuidas saada lahti rähnist kes üritab maja voodrisse pesaauku teha?
Asjaga kiire kuna ta lausa terroriseerib.
PS. relva ei oma.

Oled kindel, et ta sinna pesaauku teha tahab? Üldiselt eelistavad nad valmis urgusid, mida siis avaramaks meiseldavad.
Küll aga ajavad nad meelsasti taga igasugu putukalisiIcon_exclaim. Ehk võta redel ja uuri kõigepealt, ega seal keegi juba elaEusa_whistle

Mis aga kord pesitsuskoha valinud linnu eemaleajamisse puutub, siis siin ei aita muu, kui linnu eemaldamine - ei ole minu kõrvu jõudnud sellist abinõud, mis aitaks. Kui keegi teab mõnda peletusmeetodit, siis lasku tulla.Nod
(14-10-2010, 01:40 AM)Laur Kirjutas: 124 tegi üks pisike pump kindalaeka taga kummalisi hääli.

Temperatuurianduri õhupump elab kõrvalistuja ees oleva kindalaeka taga. Siin aga küsiti keskkonsooli kohta. Seal ei tohiks küll kellegi virisemist olla. Aga autokere võib teinekord väga naljakalt helisid edasi kanda...

Kas Punnsilm muretseb W/S210 pärast? Sellel ei ole ka tuntud virisejat, spidomeetritrossi, enam. Kas comfort-istmetel pole mingit virisejat sees?


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - laisad - 14-10-2010

Kuidas saab w203 turvavööd ära võtta? oleks soov need ära pesta kuna näevad jubedalt mustad välja kuid ei saa aru kuidas neid sealt eemaldada...


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - Cane - 14-10-2010

(13-10-2010, 03:12 PM)hents99 Kirjutas: Jagaja süütenurga reguleerimine peaks toimuma vaakumiga ehk sisuliselt samamoodi jah.
Selles vastuses pidavat ainult vaakum õige olema, kõik muu aga vale. Ka see, et hakatakse süütenurk regullima.Retard
Sain nüüd täpse küsimuse ka ja selleks on: Mootori pöörlemissagedust jälgiv süsteem?


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - punnsilm - 14-10-2010

(14-10-2010, 09:15 AM)v6sa Kirjutas: Kas Punnsilm muretseb W/S210 pärast? Sellel ei ole ka tuntud virisejat, spidomeetritrossi, enam. Kas comfort-istmetel pole mingit virisejat sees?
jäi jah enne mainimata, et 97a w/s210 aut kastiga ja viu-viu tuleb kõhu alt, keskmine kindalaegas tundub kõlakojana kui see avada. homme läheb kandelaager vahetusse, eks paistab kas jääb vait. või on võimalik ka kastil viriseda?


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - punnsilm - 15-10-2010

virises kandelaager