Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum
Kirjuta, küsida võib kõike! - Printerisõbralik versioon

+- Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum (https://foorum.clubmb.ee)
+-- Foorum: Mercedes-Benz Eesti Klubi (https://foorum.clubmb.ee/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Foorum: Vaba teema (https://foorum.clubmb.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: Kirjuta, küsida võib kõike! (/showthread.php?tid=7421)



RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - Laur - 30-01-2009

Siin pole õelusega midagi pistmist.
Kui inimesel raha napib siis miks mitte.
Ma olen nõus parandama võõrast autot, kui keegi on nõus samal ajal ära tegema tööd mis mul tegemist vajavad.


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - MeelisN - 30-01-2009

Aga kas näiteks 700eeksu paneks "kõrvad liikuma"?
Tegelt on asi nii, et võin ise aidata ka vahetada.
Mul endal puuduvad lihtsalt tööriistad ja ma pole varem vahetanud.

Lugupidamisega,
5844 0369
Meelis


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - laisad - 30-01-2009

Kui eelmisel omaikult puudus hooldusraamat,kas seda on võimalik saada Silberautost dublikaadina?


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - R129 - 30-01-2009

Ma ei teagi kas tänapäeval hooldusraamatut enam täidetaksegi - kuid väljatrüki tehtud töödset ja vahetatud juppidest koos kilometraažiga saab kindlasti.


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - kuld - 30-01-2009

R129 Kirjutas:Ma ei teagi kas tänapäeval hooldusraamatut enam täidetaksegi - kuid väljatrüki tehtud töödset ja vahetatud juppidest koos kilometraažiga saab kindlasti.
Amserv auto igaljuhul ei anna, isegi raha eest mitte. Kindel, et silber annab?


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - laisad - 30-01-2009

Sain oma küsimusele ka vastuse:

Varuosaletist tuleks osta uus raamat ja teeninduse meistrite juures lasta
see ära täita.Kaasa tuleks võtta tehniline pass.



RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - Ardo - 01-02-2009

Kas kellegil siin on õnnestunud peale MB-ga sõitmist mõne muu marki autoga ka sõitu NAUTIDA? on see üldse võimalikk?
Ise mõtlen koguaeg kuradi arved :S :S aga kuui sõidab asi siis süda on rahu ja ei ole leidnud ühtegi teist masinat millega sõüites MB mugavust taga ei igartseks. MB müüijad võiks kliente hoiatada, et Mercedes-Benz mugavusega harjud ära ja see tekkitab sõltuvust.


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - laisad - 01-02-2009

Oleneb mis mudelist täpsemalt juttu on, A-klassi omas olen sõitnud,seal küll ei saanud aru et asi oleks mugavEusa_whistle


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - eDiCk - 01-02-2009

liisel Kirjutas:Milline auto ei tekita arveid???
mis ei ole veel ostetud


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - Cane - 28-07-2009

Keegi teab palju trollid voolu võtavad? Eusa_think


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - rauntz - 28-07-2009

Cane Kirjutas:Keegi teab palju trollid voolu võtavad? Eusa_think

http://www.tttk.ee/index.php?page=90&

Sealt peaks vastuse saama.


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - voodoo - 29-07-2009

Kui ei oleks Mercedes-Benz Sinu auto, siis mis võiks olla ?

ärme bentley'st ja ferrarist jne räägi


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - v6sa - 29-07-2009

voodoo Kirjutas:Kui ei oleks Mercedes-Benz Sinu auto, siis mis võiks olla ?

ärme bentley'st ja ferrarist jne räägi

Smart, Volvo1xx, Saab 99 (suure mootoriga, fööniga), külgedeloleva puuimitatsiooniga suur Buick või Chevrolet, Jeep Grand Wagoneer, 50-te ümaraninaline USA kastikas - need on välisilme järgi mulle meeldivad asjad.

Aga praktiliselt jääb sellest nimekirjast alles vaid Volvo 145... Muide, on vaid müüja laiskusest kinni, et minu esimeseks suureks universaaliks ei saanud Volvo 245 W123 asemel.Unibrow

Kes teab, äkki olekski MBklubi foorum parem paik ja Volvo mehed minuga hädas, kui müüja oleks tookord suvatsenud oma autot natuke lähemale näitama sõitaRolleyes


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - Laur - 29-07-2009

Mitte just Mercedes-Benz asemel, aga midagi sellist peaks ka garaažis olema.
http://www.youtube.com/watch?v=krQmfaXRZH8


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - koterman - 29-07-2009

Ma olen märganud viimati, et lisaks foorumile tekitavad üüratud sõltuvust varasemasse keskkikka jõudnute puhul veoautod. Mitte ainult ilusad 50-te aastate ümara nina ja reipa- ning matsakajooneliste poritiibadega pillid millest Võsa eespool kirjutas, aga ka muud, sh inetu pardipoja-tüüpi nähtused Nod

Näiteks olles silmitsi vajadusega laevaühingu väiksemaid aluseid liigutada (n nagu 'Turm'-a nimelise viikingipaadi puhul, mis mh osales Tuletoomise nimelisel jõe-järve-mereretkel, seda siis ründesuunal Tartu-Pärnu-Virtsu-Tallinn), langesime koos paarimehega ühel päeval '62-l aastal toodet Daimler-Benzi tendiga kastika lummusesse. Nüüd siis sõidamegi sellega, maale ja linna, nagu üks kuulus piimapudeliga hiir lasteluuletuses.

Vähe sellest, olles nüüd Unimogiga proovinud radikaalsemaid külavaheteid ja järvekallaste mudateid, aga ka Tallinn-Tartu laibamaanteed, libastusin uuesti, sedakorda sõbramehe 82. aasta Gaz-52 juures. Viimasel oli kere täiega hukas, a mootor tipp-topp. Sai seegi järgmiste tuttavate abiga üle käidud ja kõik asjad otsast-otsani mitme pilli pealt kokku otsitud ja läikima nühitud, et sots-realismi ikka täiega nautida.
No ütleme nii, et kui ma viimane kord sellega Viljandi taga söögipoodi leiva ja õlle järele sõitsin, pidasid ühed tüübid mind otse maanteel kinni ja pildistasid ning üks vend tuli lausa poeparklas kättpidi tänama.

Nõndaks, aga pärast seda läks asi aina paremaks. Nimelt paar päeva tagasi juhtusin lugema miskit vanemat 'autolehte' v 'mootorite-maailma'-tüüpi üllitist - JA MIS MA NÄGIN? - mingi saksa poiss oli otsustanud, et ta teeb korda 70-te alguse järelhaagisega MAN-i veoauto. No neid pole vist enam eriti järelgi, a vennal oli selline iha sellise mäe otsa ronida. Oh-my-goodness-where-is-my-guiness, ütlesin ma endale, ja lugesin edasi. Loo lõpus selguski, et poiss oli mitte ainult jõuülekande, mootori, kõikvõimaliku elektriseadmestiku, tendid korda teinud ja ära taastanud, vaid kusagilt maa-alt välja leiutanud ka kabiiniistmetele originaalse dermantiiini jms ja tõepooolest sõidabki nüüd sellise iluga.

Ja viimaks. Ja see ei ole mingi nali! Ma nägin eile unes, et olen rekka-juht, ning miskipärast sõidan iga natukese aja pärast Eesti Panga juurde, kus laaditakse tolle Rebaste-poiste uue lõbukontserdimaja kõrval too rekka kõrvuni täis kilesse pakitud sularahapakke. Ning siis ma sõidan sellega otse Washingtoni. Ja siis ma nägin seda uuesti ja uuesti....

Ja nüüd, lp-vad foorumlased, ma küsin ja ma küsin ja ma küsin - mida teha? kuidas vabaneda sellest saatuslikust keerisest? kus hoida oma käsi?

koterman, nõiutu




Laur Kirjutas:Mitte just Mercedes-Benz asemel, aga midagi sellist peaks ka garaažis olema.
http://www.youtube.com/watch?v=krQmfaXRZH8



RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - pauk - 29-07-2009

R129 Kirjutas:
R129 Kirjutas:Mehed millise mootoriga on tegu. Vihje - mees kes kõrval seisab on üle 190 cm.
[Pilt: 21062008(002)a.jpg]

Jah tegemist siis V12 mootoriga  mida kasutavab päästeamet oma pumbamasinatel (GAZ 66) kui ka eraldiseisvatena:
[Pilt: 21062008(005)a.jpg]
Turboga variandid olid ka vene tankidel peal ning mingitel 701 pillidel vist samuti
Litraaži ei mälea aga ÜÜÜÜÜÜRATU oli see igatahes (paarkümmend liitrit vist). Kilovatte polnud väga palju kusjuures, ma mõtlen sellel turbota variandil

kas see oled sina seal pildil vä Icon_idea


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - jansa48 - 29-07-2009

Küll nüüd panid ikka paugu...


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - Bonafide - 29-07-2009

Juba pikemat aega vaevab mind üks lollakas küsimus? Me kõik teame kes on Lepatriinu. Aga kas ta siis elab lepalehe peal, lepa koore all, mis seos on tal lepaga? Ja miks just Triinu? Tean et see on väga totakas küsimus kuid vaevab kurivaimNod.


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - T6nu - 29-07-2009

voodoo Kirjutas:Kui ei oleks Mercedes-Benz Sinu auto, siis mis võiks olla ?

ärme bentley'st ja ferrarist jne räägi

Paljud autod oleks võinud praeguse mb asemel- vana kandiline senator, hainina bemm, v40 volvo, crx, mr2, mõni ameeriklane jne.
Aga igal autol oma head/vead ning kahjuks või õnneks kipub minu puhul nii olema, et mb ühendab endas kõik hea. Reaalsus oleks ilmselt ikka mingi toybota, kui mersut poleks.


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - voodoo - 30-07-2009

T6nu Kirjutas:
voodoo Kirjutas:Kui ei oleks Mercedes-Benz Sinu auto, siis mis võiks olla ?

ärme bentley'st ja ferrarist jne räägi

Paljud autod oleks võinud praeguse mb asemel- vana kandiline senator, hainina bemm, v40 volvo, crx, mr2, mõni ameeriklane jne.
Aga igal autol oma head/vead ning kahjuks või õnneks kipub minu puhul nii olema, et mb ühendab endas kõik hea. Reaalsus oleks ilmselt ikka mingi toybota, kui mersut poleks.

ma vastan siis ise ka:

VW r32, audi a8, mazda 3 mps, bmw 5. seeria ja mõned veel..
Aga üldiselt olen üsna kitsarinnaline oma autovalikutes ja suure tõenäosusega on mu järgmine auto MB e280 / e320 / e350, kõik eranditult bensud. Peaasi, et uus rool sees oleks Smirk (see mis cls'il kohe alguses oli, kui ma ei eksi)
Kiirendus peaks ka sinna 8sekist tiba isegi allapoole jääma, 4-5 inimese korral on autol oleks autol siis endiselt särtsu maanteel möödasõidu tegemiseks... naljakas kriteerium, kas pole? Icon_lol