Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum
Kirjuta, küsida võib kõike! - Printerisõbralik versioon

+- Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum (https://foorum.clubmb.ee)
+-- Foorum: Mercedes-Benz Eesti Klubi (https://foorum.clubmb.ee/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Foorum: Vaba teema (https://foorum.clubmb.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: Kirjuta, küsida võib kõike! (/showthread.php?tid=7421)



RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - indumen - 07-02-2017

Kas siin liigub mõni kasutaja kellel on juhuslikult W210 millel on ortopeedilised istmed, oleks vaja spikerdada juhiistme vaakumvooliku paigutust et kuskohast seda vedama peaks, on plaan istmed ringi teha


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - Eero_S - 10-02-2017

Kas keegi teab, mis loogikaga jagati 211'tedele seda rohelist lähitulede märgutuld? Ei tundu nagu oleks ta mingist kindlast aastast või mootorist sõltuv, on teda esimese aasta autodel ja on teda ka lõpuotsa autodel. Või töötab ta mingisuguses kindlas tuledelüliti asendis? Ma oma isendi omateada ei ole teda mitte kunagi töötamas näinud. Saab seda kuidagi nagu VAG'idel diagnostika kaudu aktiveerida? Mõnikord päeval kipub jääma see totter olukord, kus kedagi oodates keerad tuled maha ja pärast unustad nad uuesti peale keerata, oleks ju tore, kui vastav märgutuli annaks armatuuri märku, kas tuled põlevad või mitte.

[Pilt: 90712691.jpg]


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - T.P. - 10-02-2017

(10-02-2017, 01:26 PM)Eero_S Kirjutas: Kas keegi teab, mis loogikaga jagati 211'tedele seda rohelist lähitulede märgutuld? Ei tundu nagu oleks ta mingist kindlast aastast või mootorist sõltuv, on teda esimese aasta autodel ja on teda ka lõpuotsa autodel. Või töötab ta mingisuguses kindlas tuledelüliti asendis? Ma oma isendi omateada ei ole teda mitte kunagi töötamas näinud. Saab seda kuidagi nagu VAG'idel diagnostika kaudu aktiveerida? Mõnikord päeval kipub jääma see totter olukord, kus kedagi oodates keerad tuled maha ja pärast unustad nad uuesti peale keerata, oleks ju tore, kui vastav märgutuli annaks armatuuri märku, kas tuled põlevad või mitte.

Kiika settingute alla ja pane seal päevasõidukad põlema. Mälu järgi 06 oli sealt sätitavad. See roheline on mul ka kuidas jumal juhatab, kuid tuled põlevad nii 0 asendis kui ka Auto peal.


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - Eero_S - 10-02-2017

Minu küsimus on ajendatud sellest, et mul üldse ei põle see tuluke. Ei põle ta ka siis, kui päevasõidukad aktiveeritud on. Ma 0 asendit ei kasuta päevakate ajal, on koguaeg auto peal. Samamoodi ei lahenda see päevakate automaatne lülitus probleemi selles, osas, et kui keerata parkide peale, siis peale seda uuesti sõitma hakates ei lähe tuled ikkagi ise põlema(kui ma ise autos istun, siis mul tiksub mootor koguaeg).


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - väikemees - 11-02-2017

Kui lihtsalt tulede peale keerad, mitte "AUTO" kas siis ka roheline tuli põlema ei lähe?
Automaatselt lähi ja kaugtulesid ümber ei lülita vist?
Päevatulesid see näitama ei peagi, see peaks näitama ainult lähitulesid, mis aga peaks toimima ka AUTO asendis, kui väljas on piisavalt hämar.


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - Eero_S - 11-02-2017

Mul ei lähe see tuli üheski asendis põlema.
211 on nii vana auto, et too aeg ei teadnud lähi-kaugtulede automaatikast veel keegi mitte midagi.
211'l on päevatuledeks lähituled ja lähitulede märguanne ta on küll jah.

Minu küsimus tekkiski just sellepärast, et osadel on ta olemas ja osadel mitte(enamusel tundub ta puudu/mitte töötav). Ma eeldan, et see peaks olema diagnosti kaudu kusagilt menüüst aktiveeritav, nagu VAG'i isenditel, kui on, siis tekib mul järgmine küsimus, kas selle jaoks on vaja kindlasti kedagi, kellel on star'i seadmed või piisab mõnest lahjemast isendist ja samas võib mind selles osas ka suunata vastava inimese või info poole. Kahjuks jääb siinkohal minu googeldamise oskustest väheks, et sellega kuhugi kaugemale jõuda, muidu poleks üldse küsinudki.

EDIT: Kiire googel andis tõesti vasteks, et 50'ndatest kuni 88 aastani osad GM'i isendid kasutasid kaugtule "assistenti", Euroopa tootjatest esimene oli 2009 MB W212'ga. Jeep'il oli ka 2005 aastast selline lahendus olema.


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - madis399 - 11-02-2017

(11-02-2017, 12:35 AM)Eero_S Kirjutas: Mul ei lähe see tuli üheski asendis põlema.
211 on nii vana auto, et too aeg ei teadnud lähi-kaugtulede automaatikast veel keegi mitte midagi.
211'l on päevatuledeks lähituled ja lähitulede märguanne ta on küll jah.

Minu küsimus tekkiski just sellepärast, et osadel on ta olemas ja osadel mitte(enamusel tundub ta puudu/mitte töötav). Ma eeldan, et see peaks olema diagnosti kaudu kusagilt menüüst aktiveeritav, nagu VAG'i isenditel, kui on, siis tekib mul järgmine küsimus, kas selle jaoks on vaja kindlasti kedagi, kellel on star'i seadmed või piisab mõnest lahjemast isendist ja samas võib mind selles osas ka suunata vastava inimese või info poole. Kahjuks jääb siinkohal minu googeldamise oskustest väheks, et sellega kuhugi kaugemale jõuda, muidu poleks üldse küsinudki.

Kui õigesti mäletan siis usas teati lähi-kaugtulede automaatikast juba 60ndal midagiSmile


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - Cane - 11-02-2017

Kas see ei sõltu mitte peegli juures olevast valgus andurist, mis reguleerib ka kella ploki heledust ja muid tulesid vilesid?
Ehk kui väljas valge siis ei näita seda märki ja kui hämar siis lükkab põlema?


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - väikemees - 11-02-2017

(11-02-2017, 08:28 PM)Cane Kirjutas: Kas see ei sõltu mitte peegli juures olevast valgus andurist, mis reguleerib ka kella ploki heledust ja muid tulesid vilesid?
Ehk kui väljas valge siis ei näita seda märki ja kui hämar siis lükkab põlema?

Tuled autol põlevad, ka pimedas. Märgutuli lihtsalt ei sütti kui lähituled peal.


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - Marksus - 12-02-2017

Ka ise uurisin kunagi seda ja lõpuks uurisin iga aastakäigu manuali. 2003 lõpp või 2004 muutuski ära, järsku pandi roheline tuli juurde.
Olen enda kelladeplokki ka päiksega piilunud ja mul justkui pole isegi seda märgutule kohta seal- seega polnud ainult softi uuendus või välja lülitatud funktsioon.


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - Eero_S - 12-02-2017

Nonäed, saimegi asjale lahenduse leitud, tundub küll olema 2004 lõpp see, millal see tuluke tekkis. Ehk siis minu probleem leidis lahenduse, mina enda autole seda ei saa... tuleb uus pann osta. Big Grin


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - Black66 - 12-02-2017

praegu kasutuses oleval 2003 oleval W211 seda rohelist tuld ei põle üheski asendis. 2004 kah ei põlenud. 2005 aasta isendil aga juba põles.
Minuteada 2004 viimastel kuudel see tuluke tekitati, samal ajal muutusid nt ka esi-istmete alused, sinnamaale oli istmeraamide ümbriseks plastik, sealt edasi juba nahast/riidest ning oli ühine osa istmest. Netist võib pilte vaadata, erinevus on kohe näha.




RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - Marksus - 14-02-2017

(12-02-2017, 05:45 PM)Eero_S Kirjutas: Nonäed, saimegi asjale lahenduse leitud, tundub küll olema 2004 lõpp see, millal see tuluke tekkis. Ehk siis minu probleem leidis lahenduse, mina enda autole seda ei saa... tuleb uus pann osta. Big Grin

Eile uurisin jälle seda tahhomeetri piirkonda seal ja paistab et mingi indikaatorlambi koht seal ikkagi võiks olla. Manualides tõesti pole seda enne 2005 mainitud. Samuti ei leidnud googeldades midagi, keegi polegi vist varem selle kohta huvi üles näidanud ja teemat tõstatanud.
Huvitav oleks muidugi teada, kas Star suudab selle siis ikkagi tööle panna või mitte.




RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - Daniel87 - 14-02-2017

Mis õli ja kui palju làheb w124 1990, 2.5 diisel 66kw diffrisse?


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - Eero_S - 14-02-2017

(14-02-2017, 11:12 AM)Marksus Kirjutas:
(12-02-2017, 05:45 PM)Eero_S Kirjutas: Nonäed, saimegi asjale lahenduse leitud, tundub küll olema 2004 lõpp see, millal see tuluke tekkis. Ehk siis minu probleem leidis lahenduse, mina enda autole seda ei saa... tuleb uus pann osta. Big Grin

Eile uurisin jälle seda tahhomeetri piirkonda seal ja paistab et mingi indikaatorlambi koht seal ikkagi võiks olla. Manualides tõesti pole seda enne 2005 mainitud. Samuti ei leidnud googeldades midagi, keegi polegi vist varem selle kohta huvi üles näidanud ja teemat tõstatanud.
Huvitav oleks muidugi teada, kas Star suudab selle siis ikkagi tööle panna või mitte.
Seega kutid, kellel Star või sellele ligipääs on, andke märku, olen nõus vabatahtlikult oma isendi selleks eksperimendiks andma, ainus häda minu puhul on see, et ma enne Aprilli kodumaale jalga ei tõsta.




RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - JorgenP - 15-02-2017

Kui haruldased on W124 karterikaitsmed ja mis hinnaga need liikuda võivad?

[Pilt: N6oPsk2.jpg]


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - v6sa - 15-02-2017

Tolmukatteid liigub odavalt. Korralik kaitse koos toimivate kinnitustega maksab mitusada.


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - JorgenP - 15-02-2017

Plastik endal olemas, selline metallist otsingu läbi ikka liigub paarikümne euro kaupa. W201'le tundus rariteetsem kaup. Paarsada on palju, terasest ise teha või lasta teha ei tohiks ka nii palju olla.


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - v6sa - 15-02-2017

(15-02-2017, 04:39 PM)JorgenP Kirjutas: Plastik endal olemas, selline metallist otsingu läbi ikka liigub paarikümne euro kaupa. W201'le tundus rariteetsem kaup. Paarsada on palju, terasest ise teha või lasta teha ei tohiks ka nii palju olla.

Aa, Sa mõtled visuaaltuuningut. Vabandust.

Ma pidasin silmas sellist asja, millega võib arutult madalaks lastud autoga muretult üle maakera nurkade lasta...


RE: Kirjuta, küsida võib kõike! - JorgenP - 15-02-2017

(15-02-2017, 06:11 PM)v6sa Kirjutas:
(15-02-2017, 04:39 PM)JorgenP Kirjutas: Plastik endal olemas, selline metallist otsingu läbi ikka liigub paarikümne euro kaupa. W201'le tundus rariteetsem kaup. Paarsada on palju, terasest ise teha või lasta teha ei tohiks ka nii palju olla.

Aa, Sa mõtled visuaaltuuningut. Vabandust.

Ma pidasin silmas sellist asja, millega võib arutult madalaks lastud autoga muretult üle maakera nurkade lasta...

Mõtlesin ka seda sinu viimast pakutud varianti, ei ole soovi karterit katki sõita. W201'le leidsin kogemata originaalkinnitustega karterikaitse, kuid W124'le oleks ka suurtemate vigastuste vältimiseks vaja. Paarikümne euro eest pole see originaal metallist kaitse kallis osta, sest kokkuvõttes sama raha eest saaks ka ise plaadi leida ja kinnitused meisterdada.