Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum
MB W212 2010a. kaugtuled - Printerisõbralik versioon

+- Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum (https://foorum.clubmb.ee)
+-- Foorum: Mercedes-Benz Eesti Klubi (https://foorum.clubmb.ee/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Foorum: Vaba teema (https://foorum.clubmb.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: MB W212 2010a. kaugtuled (/showthread.php?tid=53643)

Lehed: 1 2


MB W212 2010a. kaugtuled - Kristj@nM - 12-02-2023

Tere

Olen äsja saanud w212 omanikuks ja mega rahul.
Aga kaugtuled.

Pimedas sõites ja kaugtulesid lülitades siis nähtavus distant nagu ei pikene vaid siis lööb valgeks puude ladvad.
Ei usu et see nii olema peaks. Lähituled muidu väga head ja näitavad nii nagu peab, usun et lähidulede kõrgus õige.

Küsimus: 
Kas võib olla mingi mure kõrgusanduriga?

Või lihtsalt halb reguleering?

Kui ise nüüd reguleerida kas kaug-ja lähituld saab eraldi reguleerida?


RE: MB W212 2010a. kaugtuled - Alr77 - 12-02-2023

(12-02-2023, 12:49 PM)Kristj@nM Kirjutas: Tere

Olen äsja saanud w212 omanikuks ja mega rahul.
Aga kaugtuled.

Pimedas sõites ja kaugtulesid lülitades siis nähtavus distant nagu ei pikene vaid siis lööb valgeks puude ladvad.
Ei usu et see nii olema peaks. Lähituled muidu väga head ja näitavad nii nagu peab, usun et lähidulede kõrgus õige.

Küsimus: 
Kas võib olla mingi mure kõrgusanduriga?

Või lihtsalt halb reguleering?

Kui ise nüüd reguleerida kas kaug-ja lähituld saab eraldi reguleerida?

Kauget eraldi bi-xenoni puhul reguleerida küll ei saa.
Kui lähid tunduvad ok,siis väike võimalus on,et pirnid pole õigesti pesas.
Lähikate puhul ei anna see alati tunda,kauge puhul küll.
Aga kui Sa seda H7 kauge pirni mõtled,siis seda peaks ikka eraldi ka regullida saama.
Ma võin muidugi eksida ka selles viimases väites.


Alar


RE: MB W212 2010a. kaugtuled - vreps - 12-02-2023

Isegi 2010 aasta w212-l on esitulesid vähemalt kahte tüüpi, lisaks veel ILS.
Selleks ,et küsimusele anda adekvaatset vastust peab kõigepealt teadma mis tüüpi tuledega on tegemist.


RE: MB W212 2010a. kaugtuled - Alr77 - 12-02-2023

(12-02-2023, 02:25 PM)vreps Kirjutas: Isegi 2010 aasta w212-l on esitulesid vähemalt kahte tüüpi, lisaks veel ILS.
Selleks ,et küsimusele anda adekvaatset vastust peab kõigepealt teadma mis tüüpi tuledega on tegemist.

No ma selleks selle H7 siia paningi.
Xenonil see väike tuli ju "kauge" pole?...



Alar


RE: MB W212 2010a. kaugtuled - Kristj@nM - 12-02-2023

Selge.

Siis pean kõigepealt tegema kindlaks mis tuled mul ees on


RE: MB W212 2010a. kaugtuled - v6sa - 12-02-2023

(12-02-2023, 12:49 PM)Kristj@nM Kirjutas: ...
Pimedas sõites ja kaugtulesid lülitades siis nähtavus distant nagu ei pikene vaid siis lööb valgeks puude ladvad.
...

Oled kindel, et kaugus ei suurene? 

Meite TS samuti kaugetele minnes nagu ei lisakski valgustuse kaugust, aga igasugused tee ääres tuigerdavad prügikotid, põtrade silmad, helkuripostid, kummuli kaubikud  jms. "teest erinev" tekib ikka hulga kaugemalt nähtavale.

Puuladvad ilmuvad ka nähtavale, see on õige. Lähituledega neid ei näeSmile


RE: MB W212 2010a. kaugtuled - PaulE - 13-02-2023

Tuleb meeles pidada, et märja ilma ja märja asfaldiga ongi valged tuled üsna nirud. Seal töötab kõige paremini kollane valgus.
Bi-ksenooni puhul ei lülitata midagi tules juurde või maha, vaid eemaldatakse nö. klapp ( ENG: shutter ), mis lubab juba põleval pirnil kaugemale ulatuda. Täiendavad h7 täistule pirnid aga võivad küll vabalt tagurpidi ses olla - neid jõuga sissepigistamisi nähtud aeg-ajalt küll ja küll Smile

[Pilt: projectorheadlight-5c25252e46e0fb0001d75d2e.jpg]


RE: MB W212 2010a. kaugtuled - Kristj@nM - 13-02-2023

(12-02-2023, 01:37 PM)Alr77 Kirjutas:
(12-02-2023, 12:49 PM)Kristj@nM Kirjutas: Tere

Olen äsja saanud w212 omanikuks ja mega rahul.
Aga kaugtuled.

Pimedas sõites ja kaugtulesid lülitades siis nähtavus distant nagu ei pikene vaid siis lööb valgeks puude ladvad.
Ei usu et see nii olema peaks. Lähituled muidu väga head ja näitavad nii nagu peab, usun et lähidulede kõrgus õige.

Küsimus: 
Kas võib olla mingi mure kõrgusanduriga?

Või lihtsalt halb reguleering?

Kui ise nüüd reguleerida kas kaug-ja lähituld saab eraldi reguleerida?

Kauget eraldi bi-xenoni puhul reguleerida küll ei saa.
Kui lähid tunduvad ok,siis väike võimalus on,et pirnid pole õigesti pesas.
Lähikate puhul ei anna see alati tunda,kauge puhul küll.
Aga kui Sa seda H7 kauge pirni mõtled,siis seda peaks ikka eraldi ka regullida saama.
Ma võin muidugi eksida ka selles viimases väites.


Alar

(13-02-2023, 10:00 AM)PaulE Kirjutas: Tuleb meeles pidada, et märja ilma ja märja asfaldiga ongi valged tuled üsna nirud. Seal töötab kõige paremini kollane valgus.
Bi-ksenooni puhul ei lülitata midagi tules juurde või maha, vaid eemaldatakse nö. klapp ( ENG: shutter ), mis lubab juba põleval pirnil kaugemale ulatuda. Täiendavad h7 täistule pirnid aga võivad küll vabalt tagurpidi ses olla - neid jõuga sissepigistamisi nähtud aeg-ajalt küll ja küll Smile

[Pilt: projectorheadlight-5c25252e46e0fb0001d75d2e.jpg]
 Mul oli just sõit lumel ja metsavahel. Et sellest märjastasfaldist saan aru et see neelab valgust


RE: MB W212 2010a. kaugtuled - Rolz - 14-02-2023

MB tuledel kipuvad reflektorpinnad "läbi põlema".
Täna müüakse neid kausse eraldi.
Samuti diislitel kipuvad läätsete sisepinnad seest ära tahmanema.
Selleks näeb tehas isegi puhastusprotsessi ette, töökäsk olemas, aine ka.
Kui ILS on peal ja aktiivne, siis mnt-l keerabki tuleb kõrgemale.


RE: MB W212 2010a. kaugtuled - Kristj@nM - 06-03-2023

Täna käis auto hoolduses ja vaatasid ka auto üle.

Tagasillal kõrgusregulaatori varras üks katki ja teine kinni. Nii et viga vist leitud.


RE: MB W212 2010a. kaugtuled - Alr77 - 07-03-2023

Pole veel ikka aru saanud,et mis tuled Sul ees on.
Xenon?
Halogeen?
Kui lähid korras ja kauged taevasse näitavad,siis kõrgusandurite rike vist veaks ikka pole.See mõjutab ju lähitulesid ka....


Alar.


RE: MB W212 2010a. kaugtuled - Kristj@nM - 07-03-2023

(07-03-2023, 10:29 AM)Alr77 Kirjutas: Pole veel ikka aru saanud,et mis tuled Sul ees on.
Xenon?
Halogeen?
Kui lähid korras ja kauged taevasse näitavad,siis kõrgusandurite rike vist veaks ikka pole.See mõjutab ju lähitulesid ka....


Alar.

Ees bi-xenonid ilma selle automaat ümber lülituseta.  Ja kui see ka vajalik siis universaal ja 4matic. Ju siis näitavad lähikad ka kõrgele kui vilgutatakse.


RE: MB W212 2010a. kaugtuled - jsv - 07-03-2023

Ma pakun täitsa klaaskuuli pealt, et tuled lihtsalt liiga kõrgele regullitud. Endal sama teema läbi käidud. Ülevaatuspunktid regullivad ka kuidas jumal juhatab. Vahest liiga maha ja vahest liiga kõrgele. Lase kuskil enamvähem paika panna ja päris õigeks regulli lõpuks ise. Muidugi ei tee paha reflektori ja luubi vahetus. Siis näed täpselt ära kus valguse piir on. Ja muidugi korralik pirn ka sisse.


RE: MB W212 2010a. kaugtuled - Kristj@nM - 07-03-2023

(12-02-2023, 01:37 PM)Alr77 Kirjutas:
(12-02-2023, 12:49 PM)Kristj@nM Kirjutas: Tere

Olen äsja saanud w212 omanikuks ja mega rahul.
Aga kaugtuled.

Pimedas sõites ja kaugtulesid lülitades siis nähtavus distant nagu ei pikene vaid siis lööb valgeks puude ladvad.
Ei usu et see nii olema peaks. Lähituled muidu väga head ja näitavad nii nagu peab, usun et lähidulede kõrgus õige.

Küsimus: 
Kas võib olla mingi mure kõrgusanduriga?

Või lihtsalt halb reguleering?

Kui ise nüüd reguleerida kas kaug-ja lähituld saab eraldi reguleerida?

Kauget eraldi bi-xenoni puhul reguleerida küll ei saa.
Kui lähid tunduvad ok,siis väike võimalus on,et pirnid pole õigesti pesas.
Lähikate puhul ei anna see alati tunda,kauge puhul küll.
Aga kui Sa seda H7 kauge pirni mõtled,siis seda peaks ikka eraldi ka regullida saama.
Ma võin muidugi eksida ka selles viimases väites.


Alar

(07-03-2023, 09:45 PM)jsv Kirjutas: Ma pakun täitsa klaaskuuli pealt, et tuled lihtsalt liiga kõrgele regullitud. Endal sama teema läbi käidud. Ülevaatuspunktid regullivad ka kuidas jumal juhatab. Vahest liiga maha ja vahest liiga kõrgele. Lase kuskil enamvähem paika panna ja päris õigeks regulli lõpuks ise. Muidugi ei tee paha reflektori ja luubi vahetus. Siis näed täpselt ära kus valguse piir on. Ja muidugi korralik pirn ka sisse.
Aga mida need andurid seal tagasillas siis teevad? Perse püsib ilusti üleval. Kui ütleme et tuled ongi vaja aint paika regullida siis mida need andurid seal teevad siis? Kui ühel on varras pooleks ja teine kinni.

Remondimees ütles et Vin koodi järgi aint A-varuosa ja 300eurut tk.


RE: MB W212 2010a. kaugtuled - onu_siim - 07-03-2023

Õhkpatju on ka vaja millegi järgi täita/tühjendada.


RE: MB W212 2010a. kaugtuled - jsv - 07-03-2023

Need andurid seal tagasillas reguleerivad sul tegelikult kõrgust ja ka tulesid. Romulas on need andurid toimivana u 20 euri tk ja suvaline netiotsing andis metzgeri jupi 160 euroga.


RE: MB W212 2010a. kaugtuled - Kristj@nM - 08-03-2023

(07-03-2023, 11:03 PM)jsv Kirjutas: Need andurid seal tagasillas reguleerivad sul tegelikult kõrgust ja ka tulesid. Romulas on need andurid toimivana u 20 euri tk ja suvaline netiotsing andis metzgeri jupi 160 euroga.

Ja leidsin romulast aga aint vasaku poole oma. Paremat pole kuskil. Läbi helistatud.
Ja leidsin ka selle 160 eurise. Aga Vin koodi järgi ei pidavat sobima.

Võtsin romulast selle 20eurise ära ja siis saab võrralda on nad erinevad või mitte. Arvan ise ka et need täpselt samad ja istuvad üks-ühele. Nüüd vaja leida aint parema poole oma või siis üritada see liikuma saada või siis osta paremale poole see 160eurine.
Aga eks ole näha kas see toob tuled alla või ei. 

Lihtsalt vaja see kuu ülevaatus teha.


RE: MB W212 2010a. kaugtuled - Alr77 - 08-03-2023

(08-03-2023, 09:25 AM)Kristj@nM Kirjutas: Ja leidsin romulast aga aint vasaku poole oma. Paremat pole kuskil. Läbi helistatud.
Ja leidsin ka selle 160 eurise. Aga Vin koodi järgi ei pidavat sobima.

Võtsin romulast selle 20eurise ära ja siis saab võrralda on nad erinevad või mitte. Arvan ise ka et need täpselt samad ja istuvad üks-ühele. Nüüd vaja leida aint parema poole oma või siis üritada see liikuma saada või siis osta paremale poole see 160eurine.
Aga eks ole näha kas see toob tuled alla või ei. 

Lihtsalt vaja see kuu ülevaatus teha.

Võid mulle vin-i või reg.nr saata.
Uurin anduri asja.
Aga jah.Kõrgusandurid auto sirgena hoidmiseks ja läbi selle hoiab tuled ka õige kõrguse peal.
Samas olen ma oma w204 ILS-i peal ka täheldanud,et kauged nagu näitaks veidi liiga kõrgele.Mul muidugi veidi kõrgemale ka veidi regullitud.Piiri peale,et lähidega veel teisi ei häiri....
Varsti saavad mu oma "uued" tuled ka valmis.Siis saab jalle kõik õigeks keerata sest valgust jääb ülegi... Smile


Alar.


RE: MB W212 2010a. kaugtuled - Kristj@nM - 08-03-2023

(08-03-2023, 10:25 AM)Alr77 Kirjutas:
(08-03-2023, 09:25 AM)Kristj@nM Kirjutas: Ja leidsin romulast aga aint vasaku poole oma. Paremat pole kuskil. Läbi helistatud.
Ja leidsin ka selle 160 eurise. Aga Vin koodi järgi ei pidavat sobima.

Võtsin romulast selle 20eurise ära ja siis saab võrralda on nad erinevad või mitte. Arvan ise ka et need täpselt samad ja istuvad üks-ühele. Nüüd vaja leida aint parema poole oma või siis üritada see liikuma saada või siis osta paremale poole see 160eurine.
Aga eks ole näha kas see toob tuled alla või ei. 

Lihtsalt vaja see kuu ülevaatus teha.

Võid mulle vin-i või reg.nr saata.
Uurin anduri asja.
Aga jah.Kõrgusandurid auto sirgena hoidmiseks ja läbi selle hoiab tuled ka õige kõrguse peal.
Samas olen ma oma w204 ILS-i peal ka täheldanud,et kauged nagu näitaks veidi liiga kõrgele.Mul muidugi veidi kõrgemale ka veidi regullitud.Piiri peale,et lähidega veel teisi ei häiri....
Varsti saavad mu oma "uued" tuled ka valmis.Siis saab jalle kõik õigeks keerata sest valgust jääb ülegi... Smile


Alar.
811BKL


RE: MB W212 2010a. kaugtuled - Alr77 - 09-03-2023

(08-03-2023, 02:11 PM)Kristj@nM Kirjutas:
(08-03-2023, 10:25 AM)Alr77 Kirjutas: Võid mulle vin-i või reg.nr saata.
Uurin anduri asja.
Aga jah.Kõrgusandurid auto sirgena hoidmiseks ja läbi selle hoiab tuled ka õige kõrguse peal.
Samas olen ma oma w204 ILS-i peal ka täheldanud,et kauged nagu näitaks veidi liiga kõrgele.Mul muidugi veidi kõrgemale ka veidi regullitud.Piiri peale,et lähidega veel teisi ei häiri....
Varsti saavad mu oma "uued" tuled ka valmis.Siis saab jalle kõik õigeks keerata sest valgust jääb ülegi... Smile


Alar.
811BKL
Selle anduri leidmine tõsine peavalu jah.
Isegi asjalikku alternatiivi pole originaalile.



Alar.