Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum
W211 E320 150kw konditsioneeri/kliima mure - Printerisõbralik versioon

+- Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum (https://foorum.clubmb.ee)
+-- Foorum: Mercedes-Benz sõidukid (https://foorum.clubmb.ee/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Foorum: E-klass (https://foorum.clubmb.ee/forumdisplay.php?fid=106)
+--- Teema: W211 E320 150kw konditsioneeri/kliima mure (/showthread.php?tid=53152)



W211 E320 150kw konditsioneeri/kliima mure - difred - 06-05-2022

Tervitused,

Uuriks kas kellegil siin on olnud mõni mure konditsioneeriga.
kompressor hakkab tööle peale ca 10min sõitmist, ning puhub külma ainult siis kui auto sõidus, tühikäigul viskab nagu tagant ära ja tuleb tavalist õueõhku.
Kui korra juba auto soojaks sõidetud siis ülejäänud päeva ta sõidu ajal jahutab, aga just tühikäigul see mure.
Mul varem ka paari teise autoga olnud sama anomaalia ja jäänud lahendamata need asjad, kahtlustaksin ise sidurit, aga ehk keegi teadjam oskab suunata enne kui pimesi juppe vahetama torman. Diagnostika vigu ei näita?
Kas kellegil on kogemust või oskab juhendada?
Kui kord juba külma tulema hakkab siis tuleb seda korralikult, freoonitase on normis (täis)
E320 150kw 2004

Tänud kes saab aidata.


RE: W211 E320 150kw konditsioneeri/kliima mure - Lauri57 - 07-05-2022

(06-05-2022, 09:14 PM)difred Kirjutas: Tervitused,

Uuriks kas kellegil siin on olnud mõni mure konditsioneeriga.
kompressor hakkab tööle peale ca 10min sõitmist, ning puhub külma ainult siis kui auto sõidus, tühikäigul viskab nagu tagant ära ja tuleb tavalist õueõhku.
Kui korra juba auto soojaks sõidetud siis ülejäänud päeva ta sõidu ajal jahutab, aga just tühikäigul see mure.
Mul varem ka paari teise autoga olnud sama anomaalia ja jäänud lahendamata need asjad, kahtlustaksin ise sidurit, aga ehk keegi teadjam oskab suunata enne kui pimesi juppe vahetama torman. Diagnostika vigu ei näita?
Kas kellegil on kogemust või oskab juhendada?
Kui kord juba külma tulema hakkab siis tuleb seda korralikult, freoonitase on normis (täis)
E320 150kw 2004

Tänud kes saab aidata.

Kurjam, mul peaaegu sama jama ja lahendust pole veel leidnud Sad


RE: W211 E320 150kw konditsioneeri/kliima mure - kodutu - 07-05-2022

Kas kliimaventilaator toimib, s.t et rakendub ja käib vabalt ringi?


RE: W211 E320 150kw konditsioneeri/kliima mure - difred - 07-05-2022

Kliimaventilaator, kui nüüd saan õieti aru, et see mis kapoti all, siis jah, kas ta rakendub kliima töötades, ei ole tähele pannud.
Küll aga kui võtta kliima toru küljes olevalt andurilt  pistik tagant, siis hakkab ventikas ilusti tööle.
Pean silmas andurit, mis on kapoti ees seistes paremat kätt, nähtavas kohas.


RE: W211 E320 150kw konditsioneeri/kliima mure - difred - 16-05-2022

Sai käidud konditsioneeri spetsialisti juures, tühikäigul rõhud paigast, pööretega ok, kellel sama mure või huvi siis pumba vahetus, saan järgmisel nädalal kinnitada.


RE: W211 E320 150kw konditsioneeri/kliima mure - madis71 - 16-05-2022

hallidel aegadel kui mul oli 211 siis ka kliima nöökis kuidagi sarnaselt.Mul oli kliimajuhtimine hukas.Püüa auto ülekuulamisele viia...saad ehk kohe sotti mis nöögib...


RE: W211 E320 150kw konditsioneeri/kliima mure - Lauri57 - 18-05-2022

Kas multi function sensori viga säärast käitumist võib põhjustada?
Samas tundub loogiline, et kompressor nõrguke.


RE: W211 E320 150kw konditsioneeri/kliima mure - difred - 18-05-2022

Esialgu täitmisel öeldi, et rõhud paigast ning gaasi andes lähevad paika mis viitab kulunud kompressorile.
Saan lähipäevil uue kompressori peale ning annan teada kas sellega mure lahenes.


RE: W211 E320 150kw konditsioneeri/kliima mure - difred - 24-05-2022

Probleemi lahendas pumba vahetus, kindlasti peale pumba maha võtmist 
laske peenemast torust brake cleaneri ja suruõhuga läbi, et vanast kulunud pumbast tulenev sodi välja pesta.