Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum
W126 SE madaldus/ koobaste rullimine - Printerisõbralik versioon

+- Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum (https://foorum.clubmb.ee)
+-- Foorum: Mercedes-Benz sõidukid (https://foorum.clubmb.ee/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Foorum: S-klass (https://foorum.clubmb.ee/forumdisplay.php?fid=107)
+--- Teema: W126 SE madaldus/ koobaste rullimine (/showthread.php?tid=52885)



W126 SE madaldus/ koobaste rullimine - Akohin - 03-01-2022

Tere

On abi vaja w126 se madalduse valikul. Ostsin masina H&R madaldusvedrudega, originaal vedrud, all OZ Carlsson 17" venitatud rehviga. Vahetasin veljed välja custom Rial- ite vastu 19 ".

Mure selles, et üks tagumine amort on kas läbi või vedru lühem ja üleüldse 19" käib taga koopasse. Selle pleki paksusega mina Tartus ühtegi tegijat ei leidnud, et ääred saaks lõigatud ja rullitud, ehk ka veidi tõmmatud. Kes teeb? Velg koopaäärega tasa ja midagi ei näri kusagilt on eesmärk.

Teiseks tagumised amordid ja vedrud / kõik vedrud ja amordid. Kellel kogemusi ja soovitusi, mida valida? 
Endal leitud Bilstein B12 Pro kit?


RE: W126 SE madaldus/ koobaste rullimine - v6sa - 03-01-2022

Küsi Elbe Engineeringust. Siinne kasutaja hents99.

Lisaks peetis vedrule on veel võimalikud vale õõtshoob ja vedru ülemise pesa roostekahjustus.


RE: W126 SE madaldus/ koobaste rullimine - Akohin - 05-01-2022

(03-01-2022, 09:53 AM)v6sa Kirjutas: Küsi Elbe Engineeringust. Siinne kasutaja hents99.

Lisaks peetis vedrule on veel võimalikud vale õõtshoob ja vedru ülemise pesa roostekahjustus.

Tänud, Hents on ilmselt kõige lihtsam lahendus sellele hetkel tõesti.


RE: W126 SE madaldus/ koobaste rullimine - janek126 - 17-01-2022

126 tagakoobaste rullimine, et need saaksid ka viisakad ja kohe oksele ei hakkaks auto kõrval, on suht suur töö.
Kuni 10mm saab mehhaaniliselt.
Üle selle vaja juba kasutada natuke keerulisemaid võtteid.
Kui pole veel hakkama saanud asjadega, siis võid kontakteeruda.
Kui kiirelt järjekorda paned, siis ehk jõuab enne hooaega ette võtta.


RE: W126 SE madaldus/ koobaste rullimine - Ott - 20-01-2022

Millised Carlssonid olid ja mis neist saab?


RE: W126 SE madaldus/ koobaste rullimine - Akohin - 28-04-2022

(20-01-2022, 11:15 PM)Ott Kirjutas: Millised Carlssonid olid ja mis neist saab?

Tere

Mingil põhjusel ei tule mulle meilile teateid, et keegi on midagi küsinud jms. 

Carlsson OZ, erilaiused muidugi, laiuseid hetkel ei mäleta. 17 tolli. Hetkel seisavad lihtsalt. Kaks serva on kratsitud, sisud tahaks samuti ülevärvi. Hinda pole ma suutnud neile mõelda.


RE: W126 SE madaldus/ koobaste rullimine - MAV - 29-04-2022

[quote pid="298972" dateline="1641171433"]
Mure selles, et üks tagumine amort on kas läbi või vedru lühem ja üleüldse 19" käib taga koopasse. Selle pleki paksusega mina Tartus ühtegi tegijat ei leidnud, et ääred saaks lõigatud ja rullitud, ehk ka veidi tõmmatud. Kes teeb? Velg koopaäärega tasa ja midagi ei näri kusagilt on eesmärk.
[/quote]
Kuidas Sa seda laiemaks rullid, kui sisemine koopaplekk on välimise tiivaplekiga ühenduses. Need tuleb ju omavahel esmalt lahti võtta ja siis tiivale laiendus teha seejärel koopale jne. Olen seda teinud, küll korrosioonikahjustuste tõttu, aga ikka väga suur töö. Kõige hullem, et kuidas selle korrosioonikindlaks saad. Soovitan need omavahel liita spetsiaalse plekiliimiga (mida kasutavad autotehased).