Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum

Täisversioon: Auto importimine väljastpoolt EL-tu?
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
EL sisene on lihtne ja selge, kuid mismoodi tänapäeval asi väljastpoolt EL käib?
Eeldan, et on endiselt mingi aktsiis/käibemaks, kuid mille alusel? Kas endiselt eluaeg piima ja liha hinda regulereeriv Eesti konjuktuuriinstituut? Ja kas seal endiselt mingid koefitsendid või tuimalt 18%? Ka mille alusel? Kas endiselt turuväärtuse (liha ja piimatoodete reguleerijate "turuväärtuse") alusel? Ja kust saab neid näha? On see moodsamal kujul ka olemas või tuleb endiselt rahvusraamatakogusse vaatama minna :biggrin::biggrin: ?
Ka keegi kindlasti oskab soovitada mõnda frimat, kes deklaratsiooni korda ajab....
Ma suhtlen sinuga sel teemal, olen tihti väljaspoolt EU d kaupa tellinud ja deklareerinud.
Tahaks ka teada!!
Ma ei taha ja ei viitsi siin lahata seda teemat, õigemini pole aega pikalt kirjutada, pealegi ei saa siis midagi aru. Kel huvi on, võtab ühendust, kas räägime telefonitsi, või saame kokku.
Tänx!
Lühidalt, niipalju kui ma tean: 10% auto hinnast + 18% käibemaks auto hinnast. Auto hind võetakse ostu-müügilepingust. Kui seal ikka täielik imehind ja bullshit, lastakse siin Eestis teha hindamisekspertiis ja maksad selle alusel.