Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum

Täisversioon: Millise firma õli mootorisse panna
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
tere.
Kuna ennem oli üks hea tuttav kelle käest sain valvolini ei olnud probleem
kuid nüüd on nats raskusi et millise firma õli kasutada.
aotoks siis 98a. w202 c240.
pakkutakse siis mootorisse järgneva firma õlisi.

penzoil täis sünt - väga head hinda
bp täis sünt - kah väga head hinda
teboil täis sünt - väga hea hinda
comma ja mobil (täis sünt) - paremat kui poes (kuid mobili hind on ikka selline et teeb nöo kürvaks)
castroilile - sisse ostu hinda.

aga millist õli soovitaksite???
või on kellegil kah pakkuda hea hinnaga head õli???
5w/40, võta kelle pakend rohkem meeldib.

otsing aitab ka vahest.
http://foorum.mbklubi.ee/showthread.php?tid=4534
Mis õli M116 sisse kannataks valada (4.2 mootor)? enne panin 10W40, nüüd tekkis mõte 15W40? on see hea mõte?
Blue Chip Kirjutas:Mis õli M116 sisse kannataks valada (4.2 mootor)? enne panin 10W40, nüüd tekkis mõte 15W40? on see hea mõte?
5w40.
ei seda ma tean et 5w40 aga mure selles et mis firma oma???
kaspar Kirjutas:ei seda ma tean et 5w40 aga mure selles et mis firma oma???
sigulli/kamassi oma ei soovita, muu enam-vähem samast tünnist.

linki vaatasid mis panin?
jah vaatasin aga seda juttu ma tean mind ikkagi huvitab see kas penzoil ja pb on need head õlid või täiesti p*sk
ja kui on siis kumb neist parem on?

hetkel olen kuulnud et teboil ei ole sugugi nii arvestuslik ja commaga tekkib suhteliselt suur õli kulu mida valvolinega ei ole
Sõltub mootorist.Confusedilly:

Meite säästukal kippus Valvoline MaxLife kaduma 3000 km-ga ja Comma EuroDiesel püsis sees 5000 km. Seda siis enne klapisääretihendite vahetust. Nüüd pole muud proovinud, kuna Comma purk on multifunktsionaalne... Selles mõttes, et saab taaskasutada:demond:

See õli paremuse jutt on pigem selline peenhäälestus. Kui kvaliteediklass vastab ja hind meeldib, on kõik õlid täiesti pandavad. Vahed tekiks siis, kui mootor oleks uuest peale konkreetse õliga töötanud... Kuna valdav enamus siin liikuvatest autodest on kas mega või gigaläbisõiduga ja heal juhul on aeg-ajalt neis ka õli vahtetatud, siis pigem on oluline piisav õlitase ja nõuetekohane vahetamine.
mina vahetan iga 10 000 tagant aga commaga pensuka täissünt 5w40 sellega juhtus nii et õli kadu oli 5000 kilomeetri peale 2l aga valvolinega ei olnud midagi. Ja peaks mainima et commal on puhastus omadused päris halvad sest valvolinega läks õli juba 2000 pealt tõmmuks aga comma on siiani jumalast puhas nagu uus õli.
Aastaid juba Mobili täissündiga müristatud...pole häda miskit:biggrin: