Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum

Täisversioon: 300D mingid lahtised torud/voolikud
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Et siis autoks 91a. 300TD turbo 108kw, automaatkastiga. ja küsimus selline: eest vaadates paremal pool mootori all osas on mul 2 mingisugust voolikut mis poltidega pimedaks pandud ja tundub et veel mingeid ümbertõstmisi on seal tehtud nende voolikutega.
mingisugusest halli värvi klapist või asjast mis asub ploki küljes tulevad välja:
kaks tükki on pimedad ja üks tuleb välja, teeb ringi ja läheb samasse klappi teisest otsast tagasi. ilmselt on miskit sääl ümber tõstetud aga ei tea mida ja kuidas. samuti on mootori tagumises otsas kaks lahtist toruotsa kohe sisselaskekollektori all, kuhu ilmselt need voolikud külge peavad minema.
ehk oskab keegi öelda mis asjaga on tegemist. kas mingisugune heitgaasi tagastus või midagi säärast. igatahes tahaks asja uuesti külge võib-olla ühendada või vähemalt teada saada mis see asi endast kujutab.
ja need otsad olid juba auto ostes nii. niiet umbes aasta olen sõitnud sellega, aga nüüd hakkas asi huvitama.

kahjuks pilti ei ole võimalik panna, aga loodan et keegi ehk saab aru mis asja ma kirjeldasin...
Kui tegemist umbes cm. läbimõõduga torudega siis on need kütuse soojenduse otsad.
Mitte just hädavajalik aga kuna tehas arvas selle olevat kasuliku, siis las tema seal olla.
Tjah, sisselaske all on tõepoolest soojendusring. Kolakas pumba all on termostaat ja ploki küljes on soojenduse spiraal.

Üsna mõttetu, kui ei soovi just eksperimenteerida tahkuva kütusega... Meie säästukal näiteks lekkis see termostaat, lasi kütuse tagasi, kui auto oli ninaga ülespoole pargitud ja paak tühjapoolne oli. Sai kogu tsüdeem vahelt välja visatud ja rohkem seda probleemi pole esinenud.

Mul on nüüd samasugune pilt sisselaskekollektori allSmile
väga hea et tean nüüd. las ta siis pigem olla nii nagu ta on, on kõigile parem.

aga aitäh vastajatele