Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum

Täisversioon: Pieburg karburaatori (2 löörise) tühikäigumootori vaakum vooliku asukoha leidmine.
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Tervitus, kas keegi on nii vilund 2.0 karburaatori ja tühikäigu mootoritega.

Nimelt probleem, et külmalt ei jäta ennast tööle, vaid sureb välja kohe. Gaasi peal hoides on ok jälle. Paar minutid vms kasu pole, selle ajal ta on ikka sama loll ja suretab välja. Peale pikka sõitu ehk jätab peale, aga siis on väga kõikuv, töötab hästi, ning siis langetab pöördeid nõks enne välja suretamist, vahel õnnestub seisata ka.

Oskab keegi juhendada, mis ja kuidas antud juhul reageerima ja liigutada tuleks? Oleks väga tänulik.


Henry!
W2intz Kirjutas:Tervitus, kas keegi on nii vilund 2.0 karburaatori ja tühikäigu mootoritega.
soovitaks pädevat diagnostikat, muidu jäädki jändama
Nimelt probleem, et külmalt ei jäta ennast tööle, vaid sureb välja kohe. Gaasi peal hoides on ok jälle. Paar minutid vms kasu pole, selle ajal ta on ikka sama loll ja suretab välja.  Peale pikka sõitu ehk jätab peale, aga siis on väga kõikuv, töötab hästi, ning siis langetab pöördeid nõks enne välja suretamist, vahel õnnestub seisata ka.  

Oskab keegi juhendada, mis ja kuidas antud juhul reageerima ja liigutada tuleks?  Oleks väga tänulik.


Henry!
jutt läks kaduma...
soovitaks mõne pädeva diagnostiku poole pöörduda, muidu jäädki huupi jändama
Ehk oskab keegi midagi enda kogemustest rääkida mis võiks viga olla.
Nii väheke vaatamist, nägin selle tühikäigu käitumise ka ära. Minu tühikäigu mootor töötab väga kahtlaselt:

Esiteks väljasuretamisel, ei tuleb see mootorist olev pulk välja, kuid mitte niipalju et keerata pöördeid peale. Ja käima pannes lükkab oma pulga sisse.

On räägitud, et aitab ka tühikäigu mootori puhastamine, kas sellest võib tolku olla?

Henry!
Niih, väheke otsimist leidsin tühikäigu mootorist tuleva vaakum vooliku, mis läheb akna alla kuid on lahtine seal, ei leidnud temale kohta ka kuhu seda panna, kas keegi oskab õelda kuhu tühikäigu vaakum voolik peab ültse minema?

Henry!
Nii praegu on nii, et panin pimeda ette tühikäigumootori vaakum voolikule. nüüd ainult pöörded kõiguvad. Ma ei oska aimata ka mis see vaakum toru võib tehka, see pime vaevalt õige on.
Kas kellegil pole sellise karpaga autot, et oskaks vastata? Confusedad:

Panen ka pilte juurde, ehk kellegil koidab:
tühikäigumootorist tulev:
[Pilt: IMG_9345.jpg]

Vooliku üleminek kaitsmeploki jms osakonda:
[Pilt: IMG_9346.jpg]

Ning ots mis on seal, paistab päris pikk olema:
[Pilt: IMG_9347.jpg]


Kas peab ehk otsima juba seest armatuuri alt? Ei oska mõelda ka mis see vaakum peaks reguleerima juba.

:help:
Keegi mainis et see voolik võib minna mootori külge. Tühikäigumootorisse läheb 2 vaakum voolikut, ehk selle hoova ülesalla käimiseks? Karpast tulev voolik on ühendatud, teine on see sama kurjajuur.

Aidake hädast inimest, kellegil ehk kindlasti on kogemusi pieburg karpadega. Siit pole samasugust autot ka võtta, kust saaks vaadata selle vaakum vooliku asukohta Smile

Terv Henry!
leidsin sellise pildi, kahjuks ise saksakeelt ei oska.

Aga nagu ma arusaan võib see voolik minna kuhugi, kus on ventilatsiooni filter nr8. Ehk oskab keegi õelda, kus see täpsemalt asub.

[Pilt: se2ee14.gif]

Terv Henry!
Joonisel tundub olevat kõige tavalisem õhupuhasti, ehk siis "ventilatsioni filter"Confusedmile:
hmm, samas Mercedes-Benz õhupuhastil pole mitte sellist kohta, kuhu ta sutsata. Küllap mingi eraldi koht?
Ega täpselt ei tea aga see vaakumi ots asus mul armatuuri all lahtisena. Filtreid ei leidnud.
Viimasel pildil on näha kollaste otstega kolmikut, kas seal ei ole mõnda vaba auku? Osadel on mingid liited seal salongi mineva augu juures ka, uuri sealt lähemalt.
W2intz - kas sul sellest karpast lähemalt ülevaate pilti on !? Mul selline probleem, et mul vist sama aga ei tea millega tegu. Smile Tunne selline, et juppe karpast puudu..
Ette tänades.
Pildid saab homme!

Ja oto, kui on midagi puudu, võin selle karpa sinule ära müüa.
W2intz Kirjutas:Pildid saab homme!

Ja oto, kui on midagi puudu, võin selle karpa sinule ära müüa.

Hmm... Mul päris vaakumiga seal. Asi selles, et ei tööta korraliku ja vaakumi pump on katki. Confusedad: Aga samuti tyhjad augud seal tundub nagu, et oleks olnud seal midagi Big Grin Võimalik, et eksin ka Ei leia kuskilt infi selle kohta samuti Angry